Είναι αρραβωνιασμένος , είναι "κακό παιδί" και μου την πέφτει...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 76
  1. #1
    Member
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    66

    Είναι αρραβωνιασμένος , είναι "κακό παιδί" και μου την πέφτει...

    Έχει σχέση με την κοπέλα του 8 χρόνια. Αρραβωνιάστηκαν πέρσι, παντρεύονται του χρόνου. Έχουν ένα μωρό.

    Ενώ η κοπέλα του ήταν έγκυος, εκείνος μου την έπεφτε. Πήγαινα στο συνεργείο του και μου έριχνε υπονοούμενα. Ερωτήσεις προσωπικές, αν έχω σχέση, γιατί έχει καιρό να με δει, μήπως έχω αγόρι και δεν πατάω πια στο χωριό, κτλ. Σε κάποια φάση του λέω «ευχαριστώ που μου έσωσες το λάπτοπ, είσαι φοβερός» και μου απαντά «και σε πολλούς άλλους τομείς είμαι φοβερός».

    Είμαι 26 και είναι 31. Η κοπέλα του είναι γύρω στα 35 και ειδικά μετά την εγκυμοσύνη έχει παρατήσει τον εαυτό της και μοιάζει για 40. Είναι όμως καλή κοπέλα, γαμώτο. Τη συμπαθώ, είναι καλός χαρακτήρας, ενώ αυτός δεν είναι ακριβώς καλό παιδί.

    Είναι ο κλασικός άντρας από χωριό που θέλει μια γυναίκα για το σπίτι να του πλένει το σώβρακο και μια γκόμενα για το αλατοπίπερο στο κρεβάτι. Βασικά φέρεται άσχημα στην αρραβωνιαστικιά του «φέρε μου τις παντόφλες, τσακίσου φτιάξε μου έναν καφέ, τι με κοιτάς, δε βλέπεις ότι δουλεύω;». Είμαι το αντίθετο από την κοπέλα του: έχω σπουδάσει, είμαι ανεξάρτητη, δουλεύω, μ’αρέσουν οι ισότιμες σχέσεις με το άλλο φύλο κι όχι να είμαι «υπό».

    Δε θα έκανα σχέση με έναν τέτοιο άντρα ποτέ, ούτε καν παράλληλη σχέση, μόνο σεξουαλικά με ελκύει το ότι είναι μπρουτάλ. Μπαίνω στον πειρασμό να κλειδωθώ μαζί του στην τουαλέτα για μια ώρα κι ας μην τον ξαναδώ ποτέ μετά από αυτό. Δε θέλω να του χαλάσω τη σχέση, θέλω να βρω ένα καλό παιδί από την πόλη, να κάνω κι εγώ οικογένεια. Αλλά είναι ωραίος, αρρενωπός, προκλητικός, σέξυ και θέλω να το κάνω μαζί του, έστω μόνο μια φορά.
    Σούζη, τρως !

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,367
    Κατά τη γνώμη μου δεν είναι καθόλου σωστό αυτό που θέλεις να κάνεις και θα σου έλεγα να το βγάλεις απ' το μυαλό σου...αν ήσουν εσύ στη θέση της αρραβωνιαστικιάς του θα ήθελες μιαν άλλη γυναίκα να σου φερθεί έτσι; Δεν νομίζω...Τέλος το ότι εκείνος είναι παλιοχαρακτήρας και σου την πέφτει όντας δεσμευμένος σημαίνει ότι πρέπει να γίνεις σαν τα μούτρα του; Μην ρίχνεις έτσι τον εαυτό σου...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by Μαρούλι View Post
    ....

    Δε θα έκανα σχέση με έναν τέτοιο άντρα ποτέ, ούτε καν παράλληλη σχέση, μόνο σεξουαλικά με ελκύει το ότι είναι μπρουτάλ. Μπαίνω στον πειρασμό να κλειδωθώ μαζί του στην τουαλέτα για μια ώρα κι ας μην τον ξαναδώ ποτέ μετά από αυτό. Δε θέλω να του χαλάσω τη σχέση, θέλω να βρω ένα καλό παιδί από την πόλη, να κάνω κι εγώ οικογένεια. Αλλά είναι ωραίος, αρρενωπός, προκλητικός, σέξυ και θέλω να το κάνω μαζί του, έστω μόνο μια φορά.
    xaxaxaxaxaxaaa!!
    κι εμεις τι θελεις να κανουμε?
    να σου δωσουμε την αδεια η να σου δωσουμε αφεση αμαρτιων?
    οτι θελεις κανε (και μετα θα ερθει ο λογαριασμος ετσι κι αλλιως, δεν τον γλυτωσε κανεις) ;)

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    765
    Το 2011 ήσουνα 22, το 20015 27, το 2016 26 και τώρα πάλι 26; Πότε δεν μεγαλώνεις εσύ ε; Φαίνεται και από τα ποστ σου.

    Ε μα...

    Τώρα πέρα από το τρολλάρισμα, αν έκανα κάτι τέτοιο, ακόμα και να ΜΗΝ ήξερα πως είναι παντρεμένος (χώρια το παιδί) όταν το μάθαινα θα τρελαινόμουν από τις τύψεις. Γενικά οι τύψεις μπορούν να σε τρελάνουν, αλλά όπως φαίνεται δεν τις νιώθουν όλοι οι άνθρωποι, στον ίδιο βαθμό.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by blackbird View Post
    Το 2011 ήσουνα 22, το 20015 27, το 2016 26 και τώρα πάλι 26; Πότε δεν μεγαλώνεις εσύ ε; Φαίνεται και από τα ποστ σου.

    Ε μα...

    Τώρα πέρα από το τρολλάρισμα, αν έκανα κάτι τέτοιο, ακόμα και να ΜΗΝ ήξερα πως είναι παντρεμένος (χώρια το παιδί) όταν το μάθαινα θα τρελαινόμουν από τις τύψεις. Γενικά οι τύψεις μπορούν να σε τρελάνουν, αλλά όπως φαίνεται δεν τις νιώθουν όλοι οι άνθρωποι, στον ίδιο βαθμό.
    αν δεν ειναι τρολαρισμα, ισως ειναι κριση μεσης ηλικιας. δεν τολμαει καν να πει ανωνυμα σε ενα φορουμ οτι τριανταριζει.
    ειδε τον παντρεμενο και ενοιωσε στο ραφι. γιατι οχι και με εκεινη? εστω και μια ξεπετα.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,367
    Quote Originally Posted by blackbird View Post
    Το 2011 ήσουνα 22, το 20015 27, το 2016 26 και τώρα πάλι 26; Πότε δεν μεγαλώνεις εσύ ε; Φαίνεται και από τα ποστ σου.

    Ε μα...

    Τώρα πέρα από το τρολλάρισμα, αν έκανα κάτι τέτοιο, ακόμα και να ΜΗΝ ήξερα πως είναι παντρεμένος (χώρια το παιδί) όταν το μάθαινα θα τρελαινόμουν από τις τύψεις. Γενικά οι τύψεις μπορούν να σε τρελάνουν, αλλά όπως φαίνεται δεν τις νιώθουν όλοι οι άνθρωποι, στον ίδιο βαθμό.
    Μερικοί δεν τις νιώθουν και καθόλου...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Μερικοί δεν τις νιώθουν και καθόλου...
    κι αυτοι που δεν τις νοιωθουν, λουζονται τις συνεπειες των πραξεων τους, κανεις δεν γλυτωνει.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,602
    κατ αρχην ενας ανδρας που ενω ξερεις οτι ειναι δεμσευμενος σου την πεφτει, δειχνει ποσο λιγο σε εκτιμαει.
    οτι τι δλδ? εσυ εισαι οκ μονο για ξεπετες, ενω αυτη που θελει διπλα του ειναι αλλη?
    ασχετως που ο συγκεκριμενος ειναι μαλακας και για τον τροπο που φερεται στην γυναικα του σε ΟΛΑ τα θεματα και οχι μονο για το οτι τσιλιμπουρδιζει, εσενα σου φερεται ακομα χειροτερα μιας και στην ουσια σου λεει οτι για καμια ξεπετα εισαι οκ, οχι για κατι παραπανω ομως.
    αν θελεις να τον επιβεβαιωσεις οτι οντως αυτο εισαι, προχωρα..

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    765
    Ναι κι' αυτό παίζει.

    Καθόλου μόνο οι ψυχοπαθείς νομίζω δεν θα νιώθουν. Από τη στιγμή που κάποιος αναρωτιέται και ΞΕΡΕΙ ότι είναι λάθος, ένα τσιμπηματάκι έστω ενοχής, το νιώθει.

  10. #10
    Banned
    Join Date
    May 2017
    Posts
    1,020
    Αρνούμαι να το σχολιάσω απλά. Θεωρώ όμως, ότι αντικατοπτρίζεις μια μερίδα των γυναικών, που σκέφτονται σαν εσένα. Δεν θα αναφερθώ στην ηθική, αφού δεν ξέρεις καν τι είναι, θα αναφερθώ μόνο, στο ότι έχεις σπουδάσει, δεν σε κάνει έξυπνη. Αν είναι τρολ, οκ απλά δεν έχεις ζωή και κάθεσαι και φτιάχνεις ιστορίες φαντασίας, αν είναι αληθινό, ισχύει η παραπάνω άποψή μου...

  11. #11
    Miliva21
    Guest
    Quote Originally Posted by Μαρούλι View Post
    Η κοπέλα του είναι γύρω στα 35 και ειδικά μετά την εγκυμοσύνη έχει παρατήσει τον εαυτό της και μοιάζει για 40.
    Είμαι το αντίθετο από την κοπέλα του: έχω σπουδάσει, είμαι ανεξάρτητη, δουλεύω, μ’αρέσουν οι ισότιμες σχέσεις με το άλλο φύλο κι όχι να είμαι «υπό».
    Καλα μη το περηφανευεσαι και τοσο οτι εσυ εισαι το κελεπουρι και η κακομοιρα η γυναικα του οτι ειναι το θυμα...... στην ιδια μοιρα βρισκεστε και οι δυο που ασχολειστε μαζι του εφοσον λες οτι δεν αξιζει ο τυπος κ οτι ειναι καμενο χαρτι............ή μαλλον εσυ εισαι σε ακομα χειροτερη κατασταση απο τη γυναικα του γιατι αρκεισαι σε ΛΙΓΑ
    ..........τοσα δα ψιχουλα ....( μα εντελως ψιχουλα ομως).....που σου πεταει ενας τετοιος "γελοιος" σαν και του λογου του οπως λες και εσυ......

    Καταλαβαινω οτι σου ανεβαζει την αυτοπεποιθηση ολο αυτο και σε κανει να χαιρεσαι κατα βαθος...........

    Πραγματικα αν νομιζεις οτι δεν μπορεις να αντισταθεις κανε το.......δεξου το ξεροκοματο που σου πεταει....

    Ομως φιλικη συμβουλη ........ΠΑΤΑ ΛΙΓΟ ΣΤΗ ΓΗ...
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.

    Καημενη μου....τις παραμυθες που σου πεταει τωρα αυτος και που εσυ τσιμπας και χαιρεσαι και παιρνεις αξια...οταν σε πηδηξει και κανει το κεφι του..θα τα λεει στην επομενη χαζη που θα βρει και θα μασησει......

    Αντε και καλο βολι.....
    Last edited by Aeon; 06-10-2017 at 12:36.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,367
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    κι αυτοι που δεν τις νοιωθουν, λουζονται τις συνεπειες των πραξεων τους, κανεις δεν γλυτωνει.
    Ναι, αυτό το πιστεύω κι εγώ...έστω κι αργά ότι κακό κάνεις σ' αυτή τη ζωή θα το βρεις μπροστά σου και θα το πληρώσεις...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,367
    Quote Originally Posted by blackbird View Post
    Ναι κι' αυτό παίζει.

    Καθόλου μόνο οι ψυχοπαθείς νομίζω δεν θα νιώθουν. Από τη στιγμή που κάποιος αναρωτιέται και ΞΕΡΕΙ ότι είναι λάθος, ένα τσιμπηματάκι έστω ενοχής, το νιώθει.
    Μμμ, δεν είμαι σίγουρη...υπάρχουν κι οι αναίσθητοι παρτάκηδες που σκέφτονται μόνο τον εαυτό τους και δεν τους νοιάζει αν κάνουν κακό/πληγώνουν άλλους ανθρώπους...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  14. #14
    Member
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    66
    [QUOTE=blackbird;694294]Το 2011 ήσουνα 22, το 20015 27, το 2016 26 και τώρα πάλι 26; Πότε δεν μεγαλώνεις εσύ ε; Φαίνεται και από τα ποστ σου.

    QUOTE]

    Εννοείται ότι σε κάποιο βαθμό προστατεύω την ταυτότητά μου. Σιγά μη δίνω επίσημα στοιχεία. Και το "συνεργείο" που ανέφερα ότι εργάζεται ο τύπος, δεν είναι συνεργείο αλλά κάτι παρεμφερές. Έτσι και με τις ηλικίες, αυτό έλλειπε να γράψω και όνομα πατρός/μητρός.

    Όσο για το σχολιάκι, μαλακιούλα. Γέλασα με τη χαριτωμενιά.
    Σούζη, τρως !

  15. #15
    Member
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    66
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    κατ αρχην ενας ανδρας που ενω ξερεις οτι ειναι δεμσευμενος σου την πεφτει, δειχνει ποσο λιγο σε εκτιμαει.
    οτι τι δλδ? εσυ εισαι οκ μονο για ξεπετες, ενω αυτη που θελει διπλα του ειναι αλλη?
    ασχετως που ο συγκεκριμενος ειναι μαλακας και για τον τροπο που φερεται στην γυναικα του σε ΟΛΑ τα θεματα και οχι μονο για το οτι τσιλιμπουρδιζει, εσενα σου φερεται ακομα χειροτερα μιας και στην ουσια σου λεει οτι για καμια ξεπετα εισαι οκ, οχι για κατι παραπανω ομως.
    αν θελεις να τον επιβεβαιωσεις οτι οντως αυτο εισαι, προχωρα..
    Μα κι εγώ ξεπέτα σκέφτηκα να κάνω. Όχι σχέση ζωής! Δε θα έκανα σχέση ζωής με αυτό το άτομο. Από την πρώτη στιγμή που τον γνώρισα τον αντιπάθησα σαν χαρακτήρα.. Σαν εραστής με ενδιαφέρει... Κ δεν θεωρώ το ότι για να κάνεις σεξ, πρέπει να σου τάξει ο άλλος γάμο.
    Ξέρω πολύ κόσμο που κάνει σεξ χωρίς προοπτική σχέσης.
    Σούζη, τρως !

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. "Η θεραπεια ειναι σχεση" γραφει ενας ψυχολογος στο αρθρο του. ΕΙΝΑΙ;
    By Nefeli28 in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 6
    Last Post: 05-06-2017, 19:07
  2. "Ο νέος είναι ωραίος, αλλά ο παλιός είναι αλλιώς"
    By that_girl in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 26
    Last Post: 21-10-2015, 22:26
  3. Replies: 110
    Last Post: 19-05-2015, 02:14
  4. Γιατι οι ψυχωσικοι στην Ελλαδα ειναι οι πιο "τυχεροι"
    By the_downward_spiral in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 4
    Last Post: 28-03-2013, 15:58
  5. Ποιά είναι η αντίστροφη λέξη του "μισογύνη"? μισοανήρ?? :mad:
    By OYPS in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 214
    Last Post: 20-06-2011, 14:32

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •