Οχι πανελληνιες
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,204

    Οχι πανελληνιες

    Το εχω παρει στραβα το θεμα και δε θελω να δωσω.Τι αλλο μπορω να κανω.Αυτη τη στιγμη με τα θεματα που εχω δεν μπορω να χρησιμ. το μυαλο μ και δεν εχω αυτοπεποιθηση για τπτ.Πνιγομαι

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,502
    πηγαινε ιεκ

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    τα ΙΕΚ εχου αναιβει πολυ οντως τελευταια, βλεπω φιλους που δεν καταφερνουν να περασουν σε σχολες που θελουνε, πηγαινουν σε ΙΕΚ να σπουδασουν αυτο που θελουνε και οχι αυτο που θα περνουσανε απο τυχη απο τις Παννεληνιες...

  4. #4
    Banned
    Join Date
    May 2017
    Posts
    1,020
    Quote Originally Posted by iwannaaa View Post
    Το εχω παρει στραβα το θεμα και δε θελω να δωσω.Τι αλλο μπορω να κανω.Αυτη τη στιγμη με τα θεματα που εχω δεν μπορω να χρησιμ. το μυαλο μ και δεν εχω αυτοπεποιθηση για τπτ.Πνιγομαι
    Εγώ από την άλλη, βλέπω και μέσα από τα θέματά σου, ότι διαθέτεις πολύ μυαλό, αλλά κάπου αγχώνεσαι αρκετά και χάνεσαι. Θεωρώ, πως μπορείς να δώσεις πανελλήνιες και μάλιστα, να γράψεις και πολύ καλά. Να σου πω και το άλλο. Οι πανελλήνιες Ιωάννα, δεν είναι τίποτα το σπουδαίο. Τα φροντιστήρια και οι καθηγητές στο σχολείο, φοβίζουν άδικα τα παιδιά, γιατί νομίζουν πως θα σας κάνουν να διαβάσετε περισσότερο έτσι. Στην ουσία, σας φοβίζουν και σας αποθαρρύνουν, από την προσπάθειά σας. Νομίζω λοιπόν, πως μπορείς να τα καταφέρεις και σε εμένα κάποιοι μαλάκες καθηγητές, μου έλεγαν πως εγώ δεν αξίζω να δώσω πανελλήνιες, πως είμαι άχρηστος, πως εγώ να δώσω του χρόνου κλπ. Άκουσα πολλές τέτοιες μαλακίες, πολλοί δεν μου εξηγούσαν καν, το οτιδήποτε στα λατινικά, αρχαία κλπ. Παρ' όλο που άλλαξα φροντιστήριο αργά, εγώ έδωσα πανελλήνιες, έκανα προσωπικό διάβασμα, με βοήθεια μια πολύ καλή καθηγήτρια, επειδή άλλαξα όπως προείπα, φροντιστήριο και πέρασα εκεί που ήθελα, παρ'όλο που άλλοι καθηγητές, έλεγαν πως δεν θα περάσω ποτέ εκεί κλπ. Κομπλεξικοί και μαλάκες καθηγητές είναι και θέλω μάλιστα, να πάω να τους τρίψω στην μούρη τους, τους άριστους βαθμούς μου. Όμως δεν αξίζει να ασχολούμαι καν, από την στιγμή που κάνω αυτό που θέλω. Μπορείς και εσύ να τα καταφέρεις, μην αποθαρρύνεσαι από κανέναν και από τίποτα, αν λέμε, αν δεν περάσεις, τότε όπως σου είπαν και τα παιδιά, μπορείς να πας σε ΙΕΚ.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,204
    Δυστυχως , αυτη ειναι η πλησιεστερη στην αληθεια αποψη που ακουσα για το θεμα των πανελληνιων αν και δε χαιρομαι καθολου για την αυτοκαταστροφικοτητα μου.

    Εστάλη από SM-J510FN στο E-Psychology.gr Mobile App

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,502
    ιωαννα εγω εδωσα πανελληνιες εξετασης , και στη τριτη λυκειου που και που εγραφα ακομα λαθος το ονομα μου...... ειμαι δυσλεκτικος και πριν 20 χρονια δεν υπηρχαν ακομα τα προφορικα......... προφορικα τα εκανα στη μεση του πανεπηστημιου για να τελιωσω.......
    φυσικα και μπωρεις να τα καταφερεις, αλλα και σε ιεκ να πας δε χαλασε και ο κοσμος.......

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    350
    μην αγχωνεσαι, οι καθηγητες τα μεγιστοποιουν και τρελαινουν τα παιδια ....θα σεβαστεις τον εαυτο σου και τις δυναμεις του, θα δωσεις τον καλυτερο σου εαυτο αλλα οπωσδηποτε θα σεβαστεις και τα ορια σου. αν δεις οτι πιεζεσαι πολυ σταματα. κανεις δε χανεται. οποιος εχει ορεξη για μαθηση και για δουλεια, αργα η γρηγορα βρισκει το δρομο του. να σκεφτεσαι οτι η αποτυχια, χτυπα ξυλο, ειναι ενας τροπος ναμας πει το συμπαν, λαθος κατευθυνση

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,204
    Τι πιστοποιητικα δινουν τα ιεκ?

    Εστάλη από SM-J510FN στο E-Psychology.gr Mobile App

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Eχουμε γεμισει πτυχιουχους ανωτατων σχολων , γιατρους , δικηγορους , αρχιτεκτονες , κλπ. , καλυτερα τα ΙΕΚ , ειναι πιο πρακτικα στην εφαρμογη τους , παρα τα ΑΕΙ ......οπως τουριστικα επαγγελματα , εδω στην Ελλαδα θελουν ολοι να γινουν ' κατι ' , ε το ' κατι ' δεν ειναι παντα αυτο που θα βρεις δουλεια, η θαναγκαστεις να ξενιτευτεις ......

Similar Threads

  1. Πανελληνιες εν οψει!
    By fenia99 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 17-09-2017, 15:15
  2. ΑΓΧΟΣ ΚΑΙ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΕΣ
    By xritaf in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 19-05-2015, 23:47
  3. πανελλήνιες και άγχος
    By ΗλιάναΠ in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 19-03-2015, 16:04
  4. Πανελλήνιες
    By ΓιάνναΜαρκ in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 4
    Last Post: 01-04-2012, 13:26
  5. πανελληνιες
    By (_mafalda_) in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 26-02-2012, 22:13

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •