Να τον παντρευτώ ? - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 86
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    676
    ετσι!!! ετσι!!! ΘΑΝΑΤΟΣ σε οσους μιλανε για κους-κους!!
    τα παραπανω τα ειπα χωρις καμια δοση φανατισμου, και παντα σεβομενος το δικαιωμα στην αντιθετη αποψη! :P

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    110
    :P

  3. #33
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Θεσαλλονικη
    Posts
    15
    παρεπιπτωντος,εξηγησε στον φιλο σου την αποφαση που πηρες απο τη σταση του μπορεις να βγαλεις συμπερασματα που θα σε βοηθησουν....

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    110
    Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο δύσκολο είναι να του το πω. Εμφανίστηκε τόσο ξαφνικά με τόσες υποσχέσεις. Μου κόπηκαν κυριολεκτικά τα γόνατα όταν τον ξαναείδα, το είχα πάρει απόφαση ότι τελείωσε για μένα. Και όμως όλα επέστρεψαν ξανά.. Δεν ξέρω πώς θα του το πω, αν θα βρω τη δύναμη , όμως πρέπει να το κάνω. Μπορεί να μην είμαι μαζί του όμως απτη ζωή του δεν πρόκειται να φύγω, έχω την έντονη ανάγκη να τον προσέχω ,να ξέρω ότι είναι καλά, θέλω να ξέρει ότι πάντα θα με έχει δίπλα του σε ότι χρειαστεί . Πόσο τη μισώ την ηρωίνη ! Καταστρέφει ζωές και όνειρα , τα σκοτώνει όλα ...

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    676
    χμμμ, δε μπορω να ξερω πως θα καταληξει η ιστορια σου, παντως αυτο που αποφασισες να μην κανεις τιποτα ειναι το καλυτερο. Παντως απλα να σχολιασω οτι θα ειναι πολυ δυσκολο να κανεις κατι με αλλο αντρα αν τον εχεις συνεχως διπλα σου και τον προσεχεις, οπως και θα ναι δυσκολο να το δεχτει καποιος αλλος που θα σε γνωρισει οτι εχεις επαφες με την πρωην αγαπη σου, οποιασδηποτε μορφης κι αν ειναι αυτες, μετα απο τετοια ιστορια μεταξυ σας, γιατι ειναι αδυνατον να μην υπαρχουν αισθηματα.

  6. #36
    alex....
    Βγες λίγο έξω απ τον εαυτό σου, αποσασιοποιήσου και δεν τα πράγματα απ έξω.
    Μη βλέπεις ποιος είναι το πιο καλό παιδί, αλλά με ποιον είσαι ερωτευμένη. Αν συμβιβάστηκες με τον καινούργιο, γιατί εξαφνίστηκε ο παλιός, αυτό δεν είναι έρωτας, αλλά ανασφάλεια.
    Αν είσαι ερωτευμένη με το παιδί που αποτοξινώθηκε, πάρε μια βαθιά ανάσα και πάλαιψε το.
    Κοίτα όμως το συναίσθημα σου και όχι τη λογική....

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    676
    θεοφανια σε περιπτωσεις ναρκωτικων πρεπει να κοιταζουμε και τη λογικη, δεν ειναι παιξε-γελασε, αργοτερα μπορει να επηρεασει και τη μελλοντικη οικογενεια, οι ιδιοι οι πρωην χρηστες το λενε. Δεν ειναι θεμα μονο των εμπλεκομενων. Συμφωνω απολυτα στο αλλο που λες οτι αμα ειναι ερωτευμενη με τον πρωην τοτε τα αισθηματα για το νυν ειναι αποτελεσμα ανασφαλειας, δεν ερωτευομαστε και ξεερωτευομαστε ξαφνικα τον εναν και τον αλλον.

  8. #38
    Junior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    18
    nomizw oti einai kairos na baleis ena telos kai stous 2...o enas einai enas problimatikos anthrwpos pou apo tis anasfaleies tou katafeugei se alla mesa kai den tha mporeseis opws kai den mporeses na kalipseis ta kena pou niwthei ...kai o allos einai enas antras komparsos ...pou erwteutikes tin upostiriksi tou oxi ton idio antikeimenika.Nomizw oti to kalutero einai na ksekiniseis mia kainourgia zwi....briskontas kati pou tha se kanei erwteusimi kai oxi sumboulatora i sumbouleuoumeni....

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    110
    Αυτό ακριβώς θα κάνω.. Όσο κι αν πονάει.. Καλύτερα να πονέσω για λίγο παρά να βασανίζομαι μια ζωή ... Ευχαριστώ παιδιά , νιώθω ήδη ότι βαδίζω σωστά ...

  10. #40
    Junior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    18
    .....MUSTIKO EPITUXIAS......opote niwtheis oti erxontai pisw oi skepseis kai ta dilimata .....bale dunata mousiki kai oneirepsou mia kainourgia eikona...tin diki sou...erwtrumeni ksana!!kiss kiss

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    110
    Δεν το πιστεύω, του το\'πα ! Του είπα ότι δεν μπορώ να είμαστε μαζί και ότι έχω ανάγκη να μείνω μόνη μου .. Και τώρα πονάω απίστευτα ! Έκλεισα την πόρτα στον έρωτά μου , το αγόρι με τα καταπράσινα ματάκια με κοίταζε απεγνωσμένα σαν να του είχα ρίξει πενήντα μαχαιριές στο στήθος ταυτόχρονα .. Νιώθω ότι τον πρόδωσα , τον εγκατέλλειψα , νιώθω πως είμαι μια εγωίστρια που το μόνο που τη νοιάζει είναι ο εαυτός της και η ήρεμη ζωούλα της, σαν να ήθελα να βολευτώ και να φύγω μακρυά από τα προβλήματα . Δειλή ........ Σαν να του έδειξα πως δεν έχει καμία ελπίδα πια, οτι είναι ένα χαμένο κορμί κι ότι δεν πιστεύω καθόλου σε εκείνον, ενώ στην πραγματικότητα αισθάνομαι ακριβώς το αντίθετο . Μέσα μου νιώθω σχεδόν σίγουρη ότι αυτή τη φορά θα τα καταφέρει.. Ήταν πανέμορφος , με τα δέκα κιλάκια παραπάνω έδειχνε υγιέστατος και είχε ένα προσωπάκι όλο χρώμα και ζωή !!! Δακρυσμένη του έλεγα ότι δεν θέλω να χάσω επαφές κι ότι έχω την ανάγκη να τον έχω στη ζωή μου, σαν καλό \"φίλο\" ή όπως αλλιώς μπορεί να ονομαστεί , αρκεί να είμαι βέβαιη ότι είναι καλά και να τον βλέπω να προχωράει μπροστά. Δεν ήθελε να ακούσει τίποτα !!! Έχω φίλους δεν θέλω άλλους , ήταν η απάντησή του . Δεν θα σε δω ποτέ \"φιλικά \" , μου είπε και θα μου κάνει κακό να είσαι κοντά μου χωρίς να είσαι δική μου .. Αρνήθηκε κατηγορηματικά κάθε επαφή μαζί μου , μέχρι να σβήσω και το τηλέφωνό του μου ζήτησε !! Χριστέ μου, γιατί αυτή η αντίδραση !!!? Δεν θέλει καν να με ξαναδεί !!! Καταλαβαίνω το θυμό του , δεν είναι εύκολο για κανέναν η άρνηση , αλλά όχι και έτσι !!! Είμαι χάλια από την ώρα που έφυγε, δεν έχω σταματήσει να κλαίω ... Έχουν μαυρίσει όλα μπροστά μου , η λογική μου μου λέει ότι έκανα σωστά, η καρδιά μου όμως σπαράζει .... Τι κάνω τώρα ???

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1,139
    Aλεξ, πήρες όσο κι αν σε πονάει την απόφαση, όχι τόσο να χωρίσεις, όσο να μπεις στη διαδικασία ανάληψης ευθυνης του εαυτού σου. Αυτό που θα σε βοηθήσει στην παρούσα φάση, είναι να προσπαθήσεις να σκέφτεσαι με βάση τη λογική, και να μη πισωγυρίζεις. Αυτό είναι κάτι που πρέπει να σε ακολουθεί πάντα. Ξεκόλλα από το πως είναι αυτός, και τι συναισθήματα βιώνει, και εστίασε αποκλειστικά και μόνο σε σένα. Μ αυτό τον τρόπο θα διαπιστώσεις πολύ εύκολα, ότι αυτό που σε πονάει τώρα, είναι καθαρά ξένο προς εσένα, δηλ δεν είναι δικό σου. Είναι σύνηθες, άτομα εξαρτημένα να μας γεμίζουν τύψεις και ενοχές πατώντας πάνω σε αντίστοιχα δικές μας ανάγκες προστασίας των - ξέρεις είναι πολύ γλυκό κάποιος να μας δίνει σημαντικότητα -. Πρόσεξε λοιπόν πολύ, είσαι από μόνη σου σημαντική και αυτό ισχύει για τον καθένα. Καλά και ήρεμη θα είσαι σε μια κατάσταση που θα σε γεμίζει χαρά και δημιουργία, ό,τι άλλο να μη το αποδέχεσαι.

    Σου εύχομαι να συνεχίσεις έτσι...

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    676
    Λογικη η αντιδραση του αλεξ, τοσα ειχατε περασει μαζι, δεν υπηρχε περιπτωση να σ εβλεπε σαν φιλη. Πηρες ομως τη σωστη αποφαση οπως λεει και η λιμπερ. Σ αυτες τις περιπτωσεις το να κανεις το σωστο καθως και η οποιαδηποτε αποφαση εμπεριεχει πονο. Δεν πρεπει να νιωθεις εγωιστρια, γιατι αμα δεν παρουμε τις σωστες αποφασεις για μας με οσο πονο κι αν φερνουν, πως θα μπορεσουμε να τις παρουμε για αλλον. Για να βοηθησουμε τους αλλους, πρεπει να βοηθησουμε πρωτα τον εαυτο μας. Δεν προδωσες κανεναν, δυστυχως αυτος πηρε την αποφαση να αποτοξινωθει μη δινοντας σημεια ζωης οποτε δε μπορει μετα απο τοσο καιρο να απαιτει κατι απο σενα επειδη γυρισε ξαφνικα. Σκεψου οτι οποια αποφαση κι αν επαιρνες, αργα ή γρηγορα θα σε πονουσε. Εκανες το σωστο και για σενα ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ. Αλλωστε δεν του γυρισες την πλατη, εχει την επιλογη αν θελει να σε εχει φιλη.

  14. #44
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Θεσαλλονικη
    Posts
    15
    Eτσι ειναι, καθε φορα που εχουμε να κανουμε με επιλογες που αποκλειουν καποια ενδεχομενα ποναμε και αυτο μας κανει να αμφιβαλλουμε,η αντιδραση του φιλου σου ομως στα δικα μου ματια λεει πολλα.Νομιζω οτι κρατησες μια σταση αξιοπρεπειας απεναντι στον εαυτο σου και ο φιλος το πηρε ειδες πως.....επραξες το σωστο για σενα και μη νοιωθεις εγωιστρια γι αυτο.Αν οντως ειναι καλα και θελει να συνεχισει θα το κανει με η χωρις εσενα κι ισως η 2η επιλογη ναναι και γι αυτον καλυτερη οσο κι αν τον πληγωνει η σταση σου.Αν θελει βοηθεια νομιζω οτι ξερει που μπορει να απευθηνθει και να την λαβει αμεσα αν δεν θελει αυτος ειναι υπευθηνος για τις επιλογες του και μην τις \"αγοραζεις\".Συμφωνω με την αποψη που διατυπωθηκε οτι οι ναρκωμανεις συχνα φορτωνουν τυχεις κι ενοχες τους αλλους ισως γιατι δεν ειναι, στη παρουσα φαση ικανοι, να καταλαβουν οτι το κανουν και πραττουν μεσα απο μια εγωκεντρικη σκοπια αποτελεσμα της οποιας ειναι αυτου του τυπου οι συμπεριφορες.
    Εκανες το σωστο οπως κι αν το δεις(και για σενα και γι αυτον)

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,629
    συμφωνω με τους προλαλησαντες, δινοντας ιδιαιτερη βαρυτητα στην αποψη του Σπυρακου, που μιλαει \"απο μεσα\"...
    μην μπεις ποτε στο τριπακι να σκεφτεις μηπως του εκανες κακο σε σχεση με την εξαρτηση, οποια κι αν ειναι η εξελιξη του παιδιου.
    κανεις δεν επεσε στα ναρκωτικα απο μια απορριψη, το προβλημα ειναι ΠΟΛΥ βαθυτερο.
    οι σχεσεις απο λυπηση και γενικοτερα οι προβληματικες σχεσεις και συμπεριφορες, τροφοδοτουν το αρρωστημενο υποβαθρο στην ζωη ενος εξαρτημενου κατα τη γνωμη μου...
    Αν θελει να \"βγει\", θα βγει...
    οχι για σενα η την υποτιθεμενη σχεση σας, αλλα για τον εαυτο του και μονο! για τον ιδιο λογο που μπηκε δηλαδη...

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •