Ιλιγγος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4

Thread: Ιλιγγος

  1. #1
    Member
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    42

    Ιλιγγος

    Γειας σας!τι κανετε;Θα ηθελα κ γω να σας την εμπειρια μου!πριν 2 χρονια ειχα περασει ενα θεμα υγειας του πατερα μου νοσοκομεια κ αλλα πολλα!Ουτε υπνος ουτε τιποτα!Εκεινο τον καιρο επαθα ημικρανιακη αυρα εβλεπα αυτες τις κηλιδες οσοι το χουν παθει καταλαβαινουν!Αυτο το παθαινα στι κιτρινο φως κ στο φως της τηλεορασης!Εκεινη την περιοδο ξυπναγα μες τον ιδρωτα μου κοβοταν η ανασα!Κ μετα απι λιγο παθαινα μικροιλλιγους πταν κυκλοφορουσα στο φως της μερας!Παθαινα σοκ με το που εβγαινα εξω αλλου παταγα αλλου βρισκομουν δεν εδωσα σημασια πηρα βαλεριανα κ μετα απο καποιο διαστημα εφυγε μονο του!Ηταν λες κ δεν μπορουσα να ελεγξω τα ματια μου!Μετα στην περιοδο της εγκυμοσυνης απλα ειχα ενα θεμα κρισης πανικου νομιζα οτι θα σβησω πηγα σε καρδιολογο τα εκανα ολα ολα καλα!6μηνες μετα τη γεννα κ καποια προβληματα κουραση και νευρα ξαφνικα σηκωθηκα κ επαθα βαρυ ιλλιγγο πηρα βομεξ πηγα στον ορυλα μου πε οτι εχω μια μικρη βλαβη στον λαβυρινθο μου δωσε μια ασκηση και ribrain και μου πε σε 20 μερες αν δεν περασει να παω νευρολογο!Να πω οτι εχω κανω μια αξονικη εγκεφαλου(μου την εδωσε η προηγουμενη ορυλα)και ηταν καθαρη.Ο ορθοπεδικος μου πε οτι εχει κουραστει ο αυχενας μου αλλα αυτο ειναι λαβυρινθος!εκανα ορμονικες κ αιματολογικες κ ειναι παρα πολυ καλες και το ασβεστιο μου ολα!Εχει περασει ενας μηνας εχω ακομη ζαλαδα κ ασταθεια λιγο υπερενταση αυπνια ανορεξια και γενικα δεν εχω ορεξη για τπτ!Ο γυναικολογος μου μου ειπε να μην κανω αλλη εξεταση κ να παω σε ψυχολογο εσεις τι.λετε;

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2023
    Posts
    3
    Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Τα ίδια έχω και εγώ αλλά δεν βρίσκω άκρη..

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    186
    Ψυχολόγο...έχω φίλη που έφτασε στο σημείο να μην βγαίνει από το σπίτι...παίρνει πανικό και ζαλάδες μόλις έκλεινε την πόρτα του σπιτιού..

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    225
    Μια απο τα ιδια μετα τη γεννα. 1 χρονο με ιλιγγο και εχω κι εγω ημικρανιες. Με εστειλαν, αφού τα εχω κανει ολα, σε νευροωτολογο. Για αιθουσιαια ημικρανια. Ιλιγγος χωρις πονο ημικρανιας. Κοιταξε το..

Similar Threads

  1. Απότομος Ιλιγγος
    By venom in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 28-07-2023, 12:45
  2. Ζαλάδες - ίλιγγος, μπορεί να προέρχονται από άγχος/ αρρωστοφοβία;
    By grtt in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 4
    Last Post: 10-04-2017, 13:57
  3. Ίλιγγος και ζαλάδα
    By Interferon in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 21-02-2016, 00:33
  4. Ιλιγγος-αγχος
    By Marvel in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 20-02-2016, 20:22

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •