Ειναι φυσιολογικο (συνηθισμενο) να μην θες να κανεις σεξ;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 12 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 174
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740

    Ειναι φυσιολογικο (συνηθισμενο) να μην θες να κανεις σεξ;

    Δεν ξερω τι μ'εχει πιασει, αλλα δεν θελω να κανω σεξ πλεον........ καποτε ηθελα πολυ και δεν ενιωθα λογω φαρμακων, τωρα πλεον την τελευταια φορα που εκανα ενιωθα βρωμικη και το σιχαθηκα, δεν θελω να ξανακανω. Και νιωθω πολυ καλυτερα ετσι που δεν εχω αναγκη να νιωσω την ηδονη και δεν "υποδουλωνομαι" σε αυτην. (Ακομα και αν δεν νιωθω, η επιθυμια και μονο που ειχα να νιωσω κατι κι εγω "σαν ανθρωπος" και το βαζω σε εισαγωγικα γιατι δεν εισαι ανθρωπος αμα κανεις σεξ αλλα με αλλα πραγματα, με εριχνε πολυ, τωρα ομως δεν με ριχνει πια). Τι γνωμη εχετε εσεις;
    Last edited by λουλούδι; 31-10-2017 at 19:48.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    αν νοιωθεις καλα με αυτο που κανεις η που δεν κανεις, ειναι μια χαρα. γιατι να ειναι κακο?
    το κακο ειναι να καταπιεζεσαι και ειτε να κανεις κατι που δεν σου αρεσει, ειτε να μην κανεις, ενω το θελεις.

    βεβαια, καλο ειναι να εχεις συντροφο με αναλογες επιθυμιες, γιατι ειναι μεγαλη δυσαρμονια, ενα ζευγαρι που ενας θελει κι ο αλλος δεν θελει. αργα η γρηγορα, θα το βρει αλλου αυτος που θελει, η θα χωρισει.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Αυτο το τελευταιο φοβαμαι και εγω αλλα να καταπιεστω; Και να μεινω μονη μου δεν με παιρνει γιατι εχω μεινει παααρα πολλα χρονια μονη μου και ειναι οτι χειροτερο ζουσα. Αλλα απο την αλλη δεν μπορω να κανω κατι που δεν θελω. Καποτε ηθελα πολυ να δοκιμαζω συνεχεια μεχρι να νιωσω ομως δεν ενιωθα και στενοχωριομουν........ τωρα απλα δεν το θελω καν και ειμαι ευτυχισμενη....... ησυχασα, ομως φοβαμαι για τον συντροφο μου.........

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Δηλαδη νιωθεις οτι ο συντροφος σου σε απωθει?

    Μου κανει εντυπωση που αντικειμενοποιεις το σεξ και δεν το βλεπεις σε συναρτηση με το συντροφο σου...
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Sedna
    Posts
    1,105
    Quote Originally Posted by λουλούδι View Post
    Δεν ξερω τι μ'εχει πιασει, αλλα δεν θελω να κανω σεξ πλεον........ καποτε ηθελα πολυ και δεν ενιωθα λογω φαρμακων, τωρα πλεον την τελευταια φορα που εκανα ενιωθα βρωμικη και το σιχαθηκα, δεν θελω να ξανακανω. Και νιωθω πολυ καλυτερα ετσι
    ...
    Τι γνωμη εχετε εσεις;
    Δε βλέπω κανένα πρόβλημα από τη στιγμή που νιώθεις καλύτερα έτσι και αυτό είναι επιλογή σου και όχι αποτέλεσμα επιβολής. Δεν ξέρω πόσος καιρός πέρασε από την τελευταία φορά που το δοκίμασες, αλλά ίσως να έχεις ήδη διαπιστώσει ότι η ζωή είναι πιο απλή άνευ, ενώ μένει χρόνος και ενέργεια για άλλες δραστηριότητες.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Οχι, νιωθω οτι το σεξ ειναι αηδια γενικοτερα και δεν ειναι απαραιτητο μιας και δεν νιωθω, αλλα απο την αλλη και να ενιωθα θα ενιωθα ντροπη για τον εαυτο μου και αηδια αμα εκανα γιατι το σιχαθηκα πλεον......... δεν το θεωρω απαραιτητο οπως ειπα σε μια σχεση........ απλα θελω να εχω μια συντροφια να συγκατοικω, να περναμε καλα, να στηριζουμε ο ενας τον αλλον, δηλαδη "αγαπαω εγκεφαλικα", και οχι σαρκικα, με αηδιαζει αυτο....... παντα ετσι ημουν αλλα πολλες φορες ειχα την επιθυμια να νιωσω κατι που δεν ενιωθα λογω των φαρμακων, τωρα ομως ηρεμησα, ειμαι ευτυχισμενη που δεν εχω πλεον αυτη την επιθυμια, νιωθω σαν να απεξαρτηθηκα απο κατι που ειναι η επιθυμια.......

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    102
    Quote Originally Posted by λουλούδι View Post
    Δεν ξερω τι μ'εχει πιασει, αλλα δεν θελω να κανω σεξ πλεον........ καποτε ηθελα πολυ και δεν ενιωθα λογω φαρμακων, τωρα πλεον την τελευταια φορα που εκανα ενιωθα βρωμικη και το σιχαθηκα, δεν θελω να ξανακανω. Και νιωθω πολυ καλυτερα ετσι που δεν εχω αναγκη να νιωσω την ηδονη και δεν "υποδουλωνομαι" σε αυτην. (Ακομα και αν δεν νιωθω, η επιθυμια και μονο που ειχα να νιωσω κατι κι εγω "σαν ανθρωπος" και το βαζω σε εισαγωγικα γιατι δεν εισαι ανθρωπος αμα κανεις σεξ αλλα αλλα πραγματα, με εριχνε πολυ, τωρα ομως δεν με ριχνει πια). Τι γνωμη εχετε εσεις;
    Και εγω με τα φαρμακα εδω και μηνες δεν εχω ορεξη αλλα κανω κανονικα.Νομιζω πως αν δοκιμασεις καινουργια πραγματα και βρεις εναν ανθρωπο που να μπορεις να εισαι τελειος απελευθερωμενη στο σεξ και να κανεις ακομα και την ποιο κρυφη σου αρρωστημενη φαντασια πραγματικοτητα τοτε ισως να το δεις διαφορετικα.Βεβαια παιζει ρολο και το ατομο και τι χημεια εχετε στο κρεβατι αν κανεις σεξ και ξενερωνεις η βλεπεις οτι το κανεις απο αγγαρεια ισως να μην φταις εσυ αλλα ο αλλος που στο βγαζει.

    Υπαρχουν αρκετοι τροποι να βρεις την ευχαριστηση με βοηθηματα με συντροφο η χωρις.Αν εχεις καταληξει στο οτι δεν θες να κανεις δικαιωμα σου παντως το σεξ ειναι υγεια και βοηθαει και στην ψυχικη αλλα και στην σωματικη.

    :)

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by Vox View Post
    Δε βλέπω κανένα πρόβλημα από τη στιγμή που νιώθεις καλύτερα έτσι και αυτό είναι επιλογή σου και όχι αποτέλεσμα επιβολής. Δεν ξέρω πόσος καιρός πέρασε από την τελευταία φορά που το δοκίμασες, αλλά ίσως να έχεις ήδη διαπιστώσει ότι η ζωή είναι πιο απλή άνευ, ενώ μένει χρόνος και ενέργεια για άλλες δραστηριότητες.
    Ακριβως ετσι ειναι, νιωθω πολυ καλυτερα, νιωθω ανηθικο το σεξ και μια μαλακια και μιση ειναι μονο για να κανεις παιδια για οσους θελουν, εγω δεν θελω οποτε....... Δεν περασε πολυς καιρος αλλα το σιχαθηκα απο τοτε......... το μονο που φοβαμαι ειναι ποσο θα αντεξει ο συντροφος μου..........

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by Izanami View Post
    Και εγω με τα φαρμακα εδω και μηνες δεν εχω ορεξη αλλα κανω κανονικα.Νομιζω πως αν δοκιμασεις καινουργια πραγματα και βρεις εναν ανθρωπο που να μπορεις να εισαι τελειος απελευθερωμενη στο σεξ και να κανεις ακομα και την ποιο κρυφη σου αρρωστημενη φαντασια πραγματικοτητα τοτε ισως να το δεις διαφορετικα.Βεβαια παιζει ρολο και το ατομο και τι χημεια εχετε στο κρεβατι αν κανεις σεξ και ξενερωνεις η βλεπεις οτι το κανεις απο αγγαρεια ισως να μην φταις εσυ αλλα ο αλλος που στο βγαζει.

    Υπαρχουν αρκετοι τροποι να βρεις την ευχαριστηση με βοηθηματα με συντροφο η χωρις.Αν εχεις καταληξει στο οτι δεν θες να κανεις δικαιωμα σου παντως το σεξ ειναι υγεια και βοηθαει και στην ψυχικη αλλα και στην σωματικη.

    :)
    Οχι, δεν καταλαβες, το ακριβως αντιθετο, δεν θελω να κανω φαντασιωσεις, δεν θελω καν να το κανω το θεωρω ανηθικο οπως ειπα......... μου τη δινει, δεν το βρισκω απαραιτητο και μαλιστα το θεωρω αηδια....... οπως ενα παιδακι....... νιωθω πολυ καλυτερα χωρις, δεν μπορω να κανω καν, θα καταπιεστω παρα πολυ....

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    102
    Quote Originally Posted by λουλούδι View Post
    Οχι, δεν καταλαβες, το ακριβως αντιθετο, δεν θελω να κανω φαντασιωσεις, δεν θελω καν να το κανω το θεωρω ανηθικο οπως ειπα......... μου τη δινει, δεν το βρισκω απαραιτητο και μαλιστα το θεωρω αηδια....... οπως ενα παιδακι....... νιωθω πολυ καλυτερα χωρις, δεν μπορω να κανω καν, θα καταπιεστω παρα πολυ....
    Γενικοτερα σαν γυναικα παλια που το ηθελες πολυ εφτανες ποτε σε πραγματικο οργασμο η οχι εννοω το χεις βιωσει?

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Sedna
    Posts
    1,105
    Quote Originally Posted by λουλούδι View Post
    το μονο που φοβαμαι ειναι ποσο θα αντεξει ο συντροφος μου..........
    Ώστε υπάρχει σύντροφος στη μέση. Τι λέει ο ίδιος γι' αυτό;

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by Izanami View Post
    Γενικοτερα σαν γυναικα παλια που το ηθελες πολυ εφτανες ποτε σε πραγματικο οργασμο η οχι εννοω το χεις βιωσει?
    Οχι, μονο μια φορα με ενα ατομο που ημουν πολυ ερωτευμενη, αλλα δεν αφεθηκα με αυτον, γιατι φοβομουν μην με παρατησει και στο τελος με παρατησε, μετα βεβαια με εναν αλλον που ημουν πολυ ερωτευμενη, επαιρνα τα φαρμακα, και ετσι.........

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by Vox View Post
    Ώστε υπάρχει σύντροφος στη μέση. Τι λέει ο ίδιος γι' αυτό;
    Οτι θα το βρει αλλου αλλα δεν ξερω αν το εννοουσε η το ειπε για να με πεισει. Γενικα δεν ειναι ανθρωπος που απαταει αλλα δεν ξερω ποσο θα αντεξει, μπορει και να με χωρισει κιολας.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    102
    Quote Originally Posted by λουλούδι View Post
    Οχι, μονο μια φορα με ενα ατομο που ημουν πολυ ερωτευμενη, αλλα δεν αφεθηκα με αυτον, γιατι φοβομουν μην με παρατησει και στο τελος με παρατησε, μετα βεβαια με εναν αλλον που ημουν πολυ ερωτευμενη, επαιρνα τα φαρμακα, και ετσι.........
    Θα ακουστει καπως αλλα μαλλον εχεις ενα θεματακι στο να αφηνεις τον εαυτο σου ελευθερο και να το ζεις χωρις ντροπη.

    Θα σε συμβουλεβα να κανεις παραγγελια καποιο ερωτικο βοηθημα για γυναικες αν ντρεπεσαι να πας να παρεις μονη σου και ετσι να προσπαθησεις στον δικο σου ιδιωτικο χωρο στην δικη σου ασφαλεια να εισαι εσυ και ο εαυτος σου να αφεθεις και να βρεις την ευχαριστηση που εχεις στερηθει.

    Οταν και αν θελησεις να μπεις σε τετοια διαδικασια και τα καταφερεις ειμαι σιγουρος πως και με τον συντροφο σου θα ειναι πολυ διαφορετικα τα πραγματα οταν θα κανεις ξανα σεξ μαζι του.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Sedna
    Posts
    1,105
    Quote Originally Posted by λουλούδι View Post
    Οτι θα το βρει αλλου αλλα δεν ξερω αν το εννοουσε η το ειπε για να με πεισει. Γενικα δεν ειναι ανθρωπος που απαταει αλλα δεν ξερω ποσο θα αντεξει, μπορει και να με χωρισει κιολας.
    Φυσικά και θα φύγει. Εκτός κι αν είναι ασεξουαλικός τύπος, κάτι απίθανο λόγω στατιστικής και μόνο. Αλλά αυτό που είπε, δηλαδή ότι θα το βρει αλλού, αποδεικνύει ότι το αποζητάει, άρα δεν είναι ασεξουαλικός. Οπότε είναι θέμα χρόνου να σου φύγει. Επομένως το πόσο θα δεχτεί να μείνει με σένα, κάτω από αυτές τις συνθήκες, μικρή σημασία έχει.

Page 1 of 12 12311 ... LastLast

Similar Threads

  1. Πόσο φυσιολογικό είναι...
    By Κύκνος in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 138
    Last Post: 25-11-2019, 15:05
  2. είναι φυσιολογικό?
    By s'agapw in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 7
    Last Post: 19-02-2012, 23:42
  3. Ειναι φυσιολογικο.....????
    By πιεσμενη in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 25-07-2011, 21:59
  4. ειναι φυσιολογικο;
    By lenaki__ in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 17
    Last Post: 03-09-2010, 17:55
  5. ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ
    By EFI in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 17-01-2008, 14:25

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •