Αδιέξοδη ερωτική ζωή μετα απο απώλεια κιλών. - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 31
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Butterfly, η λυση ειναι ΜΙΑ ...... ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΒΑΡΗ!!!!

    Ειδικα τα βαρη ειναι must για χαλαρωση!!! κανε ενα καθημερινο προγραμμα σε γυμναστηριο υπο την επιβλεψη ειδικου και να δεις τι εντυπωσιακο αποτελεσμα θα εχεις σε 1 εξαμηνο.
    Νομιζω οτι επειδη ησουν παχουλη μια ζωη, τωρα που εχασες τοσα κιλα, εχεις μπλοκαρει γιατι δεν ξερεις πως να το διαχειριστεις, και με τον εαυτο σου και με τους αλλους. Και δεν ειναι μονο οι υποψηφιοι γκομενοι, στοιχηματιζω, στους οποιους βλεπεις διαφορα στη συμπεριφορα απεναντι σου, αλλα και απο αλλους ασχετους...
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Sedna
    Posts
    1,109
    Quote Originally Posted by Purple Butterfly View Post
    Και ήρθε η στιγμη που τόσο για λόγους υγειας όσο και αισθητικής το έβαλα πείσμα και έχασα 38 κιλά.
    Αυτά είναι όλα όσα έχασες συνολικά; Και σε πόσο χρόνο τα έχασες; Επίσης δεν είπες πόσα κιλά είσαι τώρα.

    Μπορείς να δεις μερικές ιδέες εδώ:

    How to Naturally Tighten Skin After Weight Loss

    Αν και νομίζω ότι σε περιπτώσεις με πολύ εμφανές πρόβλημα, η βελτίωση με μη επεμβατικές μεθόδους θα είναι περιορισμένη.

  3. #18
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    9
    Dear Vox
    Συνολικα στη ζωη μου δε μπορώ να υπολογισω ακριβως ποσα κιλα εχω παρει και εχω χασει.(Σιγουρα πανω απο 100) Ο γιατρος μου ειπε οτι η τωρινη εικονα δημιουργηθηκε κυριως απο αυτο το γιο γιο που συνεχιζοταν για 20 χρονια. Αν ειχα χασει τα 38 κιλα χωρις τα προηγουμενα σκαμπανεβασματα η κατασταση δε θα ηταν τοσο δυσκολη. Ενα ρολο παιζει φυσικα και η ποιοτητα του δερματος που απο ανθρωπο σε ανθρωπο διαφερει. Απο αυτα τα 38 παντως, τα 25 χαθηκαν σε 7 μηνες περιπου με καθημερινη σχεδον ασκηση και τα υπολοιπα, σταδιακα σε 2 χρονια περιπου. Το τελευταιο σχολιο σου ειναι απολυτως σωστο.

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    9
    Dear Mara
    Τελευταια με εχει παρει καπως απο κατω και παρατησα και το γυμναστηριο αλλα καποια στιγμη θα το ξεκινησω παλι κυριως για λογους γενικης υγειας, δε περιμενω καμμια σημαντικη διαφορά στο θεμα μου με τη γυμναστικη, ειναι δοκιμασμενο. Οσον αφορα στη συμπεριφορα των υπολοιπων, μονο θετικα σχολια εχω λαβει.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Εχεις δικιο, στο θεμα δερματικης χαλαρωσης η γυμναστικη δεν κανει τιποτα, ειναι μυθος. Οπως και οι κρεμες φυσικα. Αν το δερμα σακουλιαζει θελει νυστερι.
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  6. #21
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    9
    Εχεις απόλυτο δικιο. Οι περισσότεροι δεν καταλαβαινουν οτι με τη γυμναστική τονώνεις τους μυς οι οποιοι με την αναπτυξη τους μπορουν να προσδωσουν ενα εξωτερικο αποτέλεσμα μονο οταν το προβλημα ειναι πολυ μικρο. (Απλη χαλαρωση , οχι ΠΕΡΙΣΣΙΑ δερματος)

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Ακριβως αυτο. Ειναι αλλο το ενα και αλλο το αλλο. Και οι γυμναστες και οι αισθητικοι και οι δερματολογοι συνηθως το γνωριζουν.
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  8. #23
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    9
    Quote Originally Posted by Miliva21 View Post
    Καλημερα και απο μενα....
    Συμφωνω με ελισσαβετ και ρεμεντυ ειδικα αυτο που λενε για το ταργκετ γκρουπ.............

    Ομως βρε σεις...40 κιλα οπως και να το κανουμε ειναι πολλα να τα χασει καποιος ......μπραβο για τη προσπαθεια...υπαρχουν παρα πολλοι λογοι που επωφελεισαι απο αυτη την αλλαγη εστω και αν τωρα δν το καταλαβαινεις.......

    Εγω πιστευω οτι το δερμα καθε ανθρωπου ειναι διαφορετικο......για να λεει η νηματοθετρια οτι εχει χαλαρωση και ο γιατρος να της εχει πει οτι χρειαζεται 4 εγχειρησεις για να στρωσει σημαινει οτι εχει εμφανες θεματακι.....

    Οπως ειπα ο τυπος του δερματος....τα συνεχομενα σκαμπανεβασματα στα κιλα οπως γραφεις ....ε δεν θελει πολυ.....βασικα ηθελε περισσοτερη γυμναστικη.....τη περιοδο που εχανες τα κιλα...
    Στο γυμναστηριο ειναι μια γυναικα που ειχε παρει 30 κιλας στην εγκυμοσυνη κ το εβαλε στοχο να τα χασει...εεε μεσα σε 9 μηνες εχασε παρα πολλα κιλα και ειχε κανει κ σωμα....αυτο βεβαια γτ ηταν καθε μερα για 3 με 4 ωρες στο γυμναστηριο...

    Μπορει να σε βλεπουν αδυνατη με τα ρουχα οι αντρες να εισαι και ωραια στο προσωπο και να φανταζονται το σωμα σου αλλιως και τλκ αλλιως να τους βγαινει....

    Ξεκινα γυμναστικη κ τουλαχιστον κανε εστω το ενα χειρουργειο....
    Αυτο σιγουρα συμβαινει. Συμφωνα με αυτο που βλεπουν, λογικα άλλο φανταζονται. Αλλα πως να το διορθωσω αυτο? Να ασχημηνω δε γινεται. Αυτο που κανω ειναι να ενημερωνω εκ των προτερων για το ιστορικο και τη κατασταση γενικοτερα, αλλα και παλι εκ του αποτελεσματος, δε δουλευει.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Δηλαδη το βαζουν στα ποδια οταν τους μιλας για αυτο? Ή οταν φτασουν να το δουν?
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  10. #25
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    9
    Οταν τους εξηγω, δειχνουν μια κατανοηση(μαλλον δεν φανταζονται την εκταση του προβληματος). Οταν το δουν ομως συνειδητοποιουν τη κατασταση και... Χαιρετα μου το πλατανο!

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Ισως ο τροπος να το βαλει κανεις στην ακρη θα ηταν να εχει ΗΔΗ αρχισει να ερωτευεται την προσωπικοτητα σου.
    Να σου πω ομως, εχεις ξεκινησει αποταμιευση σιγα σιγα για να κανεις χειρουργειο καποια στιγμη?
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  12. #27
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    9
    Δυστυχως μεχρι τωρα αυτο δεν δουλεψε. Ερωτευτηκαμε σφοδρα σε μια περιπτωση και μετα απο 2 μηνες περιπου που εγινε το μοιραιο, παλι τα ιδια. Παντως απο μια πλευρα τους καταλαβαινω, ολοι θελοουμε το καλυτερο δυνατο για τη ζωη μας ή εστω και το απλο, φυσιολογικο. Και οσο πιο νορμαλ ειναι ενας ανθρωπος τοσο πιο νορμαλ καταστασεις θελει στη ζωη του. Οσο για την αποταμιευση.... Βαση αυτων που δυναμαι να αποταμιευσω, τη πρωτη εγχειρηση με βλεπω να τη κανω σε 3-4 χρονια. Δλδ σε καμμια 10ρια χρονια θα τα εχω καταφερει!

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Kαι 1/4 επεμβασεις να κανεις σε 1η φαση θα εισαι πολυ πολυ καλυτερα. Δε νομιζω οτι δικαιολογειται τοσο ευκολα ο αλλος μετα απο 2 μηνες να φυγει επειδη ειδε το εξτρα δερμα, εσυ τον ξερεις καλυτερα ομως.
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  14. #29
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    9
    Ναι, το πιστευω και περιμενω να το ζησω επιτελους εστω τη πρωτη και βλεπουμε...
    Οσο για το ατομο, εμαθα πολυ αργοτερα οτι ειπε επι λεξη " τοσο ομορφη, τοσο καλη αλλα το σωμα της ειναι σοκαριστικα ασχημο! Εζησα μια απο τις χειροτερες επειριες της ζωης μου". Απο τοτε δεν εχω ξαναεπιχειρησει να κανω τιποτα και με κανεναν.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Με το δικιο σου. Φρικτο που το ειπε σε ατομο που σου το μετεφερε. Φρικτο εκ μερους και των δυο τους!
    Αλλους τροπους να το μαζευεις λιγο την ωρα του σεξ? Κορσεδες κλπ?
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Τσιγάρο για απώλεια κιλών; (HELP)
    By toureter in forum Διατροφή, Fitness-Ασκηση
    Replies: 26
    Last Post: 13-09-2017, 09:49
  2. Αδιέξοδη σχέση, αγάπη ή εμμονή;
    By marilena4 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 35
    Last Post: 02-08-2017, 12:15
  3. ΑΔΙΕΞΟΔΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ
    By unlucky in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 20
    Last Post: 28-05-2013, 02:48
  4. χασιμο κιλων
    By comfusio in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 17
    Last Post: 28-03-2009, 20:23

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •