χαλια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3

Thread: χαλια

  1. #1

    χαλια

    σε ενα μηνα γινομαι 19 μολις ξεκινησε και η σχολη μου και ειμαι πολυ απογοητευμενος και λυπημενος γιατι πιστευω πως μαλλον δε μου αρεσει αυτο που διαλεξα και ανησυχω πως θα αποτυχω οπως και στο σχολειο το οποιο μου λειπει παρα πολυ παρολο που το μισουσα οταν ημουν εκει τωρα μου λειπει θελω να μπω σε αει τωρα εχω γραφτει σε δημοσιο ιεκ και κουβαλαω τον εαυτο μου καθε τεταρτη σε ενα εργαστηριο πολυ μακρια απο τη πολη που μενω και γενικα ειμαι πολυ απογοητευμενος δε ξερω τι να κανω φοβαμαι πως θα στενοχωρησω τους δικους μου παλι για τριτη φορα στη ζωη μου νιωθω σα παιδακι δε ξερω τι κανω με τη ζωη μου δε μπορω να κοψω τις κακες μου συνηθειες γενικα δε μπορω να αλλαξω φοβαμαι το μελλον μου πολυ και νοσταλγω το παρελθον πιο πολυ απο ποτε φοβαμαι να κανω μια δουλεια που δε θα μου αρεσει φοβαμαι να μεινω ανεργος και να με συντηρουν οι γονεις φοβαμαι να με δουν οι γονεις μου ως τεμπελη και οχι παραγωγικο δε μπορω να αναλαβω καθολου ευθυνες στη ζωη μου ειμαι αχρηστος θα τα κανω ολα ανω κατω παλι δε ξερω τι να κανω ειμαι συνεχεια αγχωμενος τρωω συνεχεια τα νυχια μου ακομη και το δερμα μου δεν αντεχω αλλο αυτη τη ζωη δεν αντεχω αισθανομαι οτι θα εκραγω εχει τελειωσει λετε η εφηβεια για μενα γιατι εγω ακομα αισθανομαι 10 χρονων

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    5
    Κεφάλι ψηλά και προχώρα !!!!

    Εστάλη από SM-G925F στο E-Psychology.gr Mobile App

  3. #3
    Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    42
    Σκέψου πραγματικά αν σου αρέσει αυτό που κάνεις; Υπάρχει κάτι άλλο που σου αρέσει να κάνεις για επάγγελμα; Σκέψου το με υπευθυνότητα όμως. Εγώ σπούδασα κάτι που δεν αγαπώ και δεν αισθάνομαι και το καλύτερο με αυτό. Μπορεί να είναι καλός ο τίτλος σπουδών μου αλλά δε θέλω να δουλέψω επάνω σε αυτό. Οι γονείς έχουν την υποχρέωση να καταλάβουν. Δεν έχεις άδικο αν δε σου αρέσει και είναι λάθος να πιέζεσαι. Το πιστεύω αυτό που σου λέω παρότι κι εγώ παλαιότερα σκεφτόμουν σαν εσένα.

Similar Threads

  1. ειμαι χαλια
    By anxious4ever in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 26
    Last Post: 03-06-2014, 14:02
  2. χαλια η κατασταση
    By Ntiniouli in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 11
    Last Post: 30-11-2012, 12:47
  3. ειμαι χαλια!
    By μαρια1999 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 32
    Last Post: 25-02-2012, 23:32
  4. μαυρα χαλια
    By Kortha in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 15-02-2012, 19:04
  5. ΝΙΩΘΩ ΧΑΛΙΑ!
    By μαρια1999 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 11-01-2012, 15:41

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •