Ανταλλαγή συντροφων - Page 10
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 10 of 10 FirstFirst ... 8910
Results 136 to 139 of 139
  1. #136
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    269
    Αυτοί ομως οι άνθρωποι είναι ''σύγχρονοι'' και ''απελευθερωμένοι''! Δεν είπαμε να είμαστε πουριτανοί στο σέξ, ούτε εγώ είμαι άλλωστε, και καθένας έχει το δικαίωμα να κάνει ότι θέλει στο κρεβάτι του, αρκεί να το δέχονται και οι δύο! Αλλά το θέμα ανταλαγής συντρόφων είναι κάτι το διαφορετικό! Πάει πολύ!

  2. #137
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    24,133
    Quote Originally Posted by Magdalinx View Post
    Ο καθένας εχει τις δικές του προσωπικές φαντασιώσεις, οι οποίες δεν έχουν καμία μα καμία σχέση με έλλειψη σεβασμού και έλλειψη αγάπης προς το σύντροφο. Η σεξουαλικότητα άλλωστε είναι ένστικτο και πολλές φορές είναι ενα πιο σκοτεινό μας κομμάτι..
    Θεωρώ πως είναι ηλίθιο να σου εκφράζει τις κρυφές του φαντασιώσεις και να το εκλαμβάνεις ως έλλειψη σεβασμού..
    Πόσο μάλλον όταν βλέπεις ότι πρόκειται για ε΄ναν άνθρωπο πάντα κοντά σου...
    δεν είναι έλλειψη σεβασμού αλλά ότι θέλει να μοιραστεί μαζί σου πολλά πράγματα ακόμη και σκέψεις που είναι πιο απαγορευμένες.
    Τώρα μην ξεχνάς το πως το φαντάζεται με το πως θα συνέβανε είναι κάτι τελειως διαφορετικό...
    Εγώ θεωρώ πως πρέπει αν του αφήνεις χώρο να εκφράζει τις σκέψεις του. Ισως αυτό φτάνει. Είναι μια ανευ όρων αποδοχή. Απέρριψε και βάλε όριο στις φαντασιώσεις του εξηγόντας του τα δικά σου συναισθήματα..
    υπαρχει ομως ενα πολυ δυσκολο σημειο στην συγκεκριμενη περιπτωση.
    δεν ειναι απλες φαντασιωσεις, ειναι κατι που ηδη εχει πραγματοποιησει με αλλους. ειναι επιθυμιες συγκεκριμενες λοιπον, οχι απραγματοποιητες φαντασιωσεις.
    επιλεον, τις ειχε εκφρασει απο την πρωτη στιγμη που την γνωρισε, πριν κανουν καν σχεση,χωρις καμια συνθηκη εμπιστοσυνης αναμεσα τους, λες κι εψαχνε μια κοπελα για κατι τετοιο κι οχι συντροφο η κοπελα τον αποπηρε και του δηλωσε οτι δεν ενδιαφερεται, και παρολα αυτα, εκεινος επανηρθε οταν πια ειχαν σχεση με τα ιδια...
    περα απο ΕΠΙΘΥΜΙΑ λοιπον κι οχι απλη φαντασιωση, ειναι και ξεκαθαρη ΠΙΕΣΗ προς εναν ανθρωπο που ειναι σε αδυναμια πλεον, μιας και περιμενει το παιδι του κι εχει δεσμευθει μαζι του.
    τι δεν καταλαβαινει???????

  3. #138
    Η απάντηση μου αναφέρεται στο σεβασμό για τις σκέψεις και τις φαντασιώσεις του άλλου και ότι δεν δείχνουν απαραίτητα έλλειψη σεβασμού και έλλειψη αγάπης. Δεν αναφέρθηκα πουθενά ότι πρέπει να γίνουν υλοποιηθούν ή ότι κάτι τέτοιο είναι καλό. Αντιθετως θεωρώ πως τα πράγματα πρέπει να έχουν τα όρια που μπορεί να διαχειριστεί ο καθένας.
    Τώρα γιατί έχει κολλήσει, τι να πω, μπορεί να είναι ένα βίτσιο-φετιχ.. Δεν σημαίνει πως ο άνθρωπος είναι ανάξιος και για πέταμα όμως..

  4. #139
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    24,133
    Quote Originally Posted by Magdalinx View Post
    Η απάντηση μου αναφέρεται στο σεβασμό για τις σκέψεις και τις φαντασιώσεις του άλλου και ότι δεν δείχνουν απαραίτητα έλλειψη σεβασμού και έλλειψη αγάπης. Δεν αναφέρθηκα πουθενά ότι πρέπει να γίνουν υλοποιηθούν ή ότι κάτι τέτοιο είναι καλό. Αντιθετως θεωρώ πως τα πράγματα πρέπει να έχουν τα όρια που μπορεί να διαχειριστεί ο καθένας.
    Τώρα γιατί έχει κολλήσει, τι να πω, μπορεί να είναι ένα βίτσιο-φετιχ.. Δεν σημαίνει πως ο άνθρωπος είναι ανάξιος και για πέταμα όμως..
    ουτε εγω θεωρω οτι ειναι αναξιος, η κακος ανθρωπος.
    αλλα ειναι φανερο οτι ασκει πιεση, γιατι η γυναικα του ειπε οτι δεν ενδιαφερεται καιε πανερχεται...

Page 10 of 10 FirstFirst ... 8910

Similar Threads

  1. Ανταλλαγη αποψεων....
    By Deleted-member171215 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 53
    Last Post: 09-05-2013, 15:50
  2. Εργασια στην ΕΕ , ανταλλαγη γνωσεων για αυτη την πιθανοτητα.
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 29-04-2012, 21:21

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •