Αντικαταθλιπτικο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Member
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    42

    Αντικαταθλιπτικο

    Εχει παρει κανεις escitalopram sandozκαπως ετσι!!Πρωτη φορα παιρνω κατι τετοιο. Ειναι η 2η μερα κ χω ζαλαδες!Ειναι φυσιολογικο;;;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    318
    δεν εχω παρει ποτε το συγκεκριμενο...αλλα αν δεν ειναι απο αγχος οι ζαλαδες
    πολυ πιθανον να ειναι παρενεργεια αυτο απο το αντικαταθλιπτικο..
    δε σε παρακολουθει ψυχιατρος??
    ρωτησε και τον ιδιο !!

  3. #3
    Member
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    42
    Οχι σε νευρολογο πηγα εχω γεννησει κ μετα απο 7 μηνες κλαμα ιλιγγους αγχος κρισεις πανικου μουδιασμα στη γλωσσα !Αστα μου πε οτι πρεπει να το παρω να συνελθω!!

  4. #4
    Member
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    42
    Βεβαια μου πε να κανω υπομονη!Απλα ειπα μηπως το χει παρει καποιος ειναι το πιο ηπιο 10mg!EΙχες σα συμπτωμα αγχους ενοχληση στη γλωσσα;;Μετα απο τη γεννα αρχισα να μην με αναγνωριζω!Παθαινα κ πριν αγχωδεις διαταραχες αλλα αυτη τη φορα μου πε κ ο γυναικολογος θελω υποστηριξη

  5. #5
    Member
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    42
    Κανεις;;;καμια απαντηση;

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Η περιπτωση σου αφορα ψυχιατρο και ψυχοθεραπευτη.
    Για το φαρμακο που ρωτας, σε αυτη τη σελιδα πανω δεξια εχει μια μπαρα αναζητησης, γραψε εκει escitalopram και πατα το μεγεθυντικο φακο. Θα βρεις παλιες συζητησεις πανω στο φαρμακο.
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  7. #7
    Member
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    42
    Το ξερω κ σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση!)Απλα πηγα σε νευρολογο για ιλιγγο γι αυτο μου τα προτεινε αυτος

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Αυτο που ρωτας για τις ζαλαδες ισως ειναι γραμμενο μεσα στο φυλλο οδηγιων, μη βαριεσαι να το διαβασεις, ειναι απαραιτητο.
    Υπαρχουν καποιες συχνες παρενεργειες που συμβαινουν τις πρωτες ημερες ή εβδομαδες και μετα περνανε, δεν μπορει να στο πει κανεις απο δω μεσα, το γραφουν ομως μεσα στις οδηγιες και επρεπε και ο γιατρος να σε ειχε παραπεμψει σε ψυχιατρο/ψυχοθεραπευτη ή εστω να σου ειχε πει οτι μπορει να νιωσεις τις ταδε ανεπιθυμητες ενεργειες και να τον ενημερωσεις.
    Και ο γυναικολογος σου πιθανοτατα εννοουσε ψυχολογικη υποστηριξη οτι χρειαζεσαι, οποτε το να σε ξεπεταξει ενας νευρολογος με ενα αντικαταθλιπτικο δεν ειναι και το καλυτερο, ειδικα για σενα που εισαι και νεα μανουλα.
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  9. #9
    Member
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    42
    Εχεις απολυτο δικιο το επομενο μου βημα αυτο ειναι απλα πηγα εκει γιατι ειχα κ κατι ιλιγγους που δεν περναγαν και κουβεντα στη κουβεντα του πα οτι παντα ειχα καποια θεματακια αλλα μετα τη γεννα ειχα πιο συχνα κρισεις πανικου κ μελαγχολια.Το ειδα λεει μεσα για ζαλαδες απλα ηθελα κ την εμπειρια καποιου.Σ ευχαριστω

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    318
    Ναι κρινουλα θα συμφωνησω κι εγω με την savatage. Καλη τυχη! Να σου ζησει το μωρακι!

  11. #11
    Member
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    42
    Quote Originally Posted by maria4 View Post
    Ναι κρινουλα θα συμφωνησω κι εγω με την savatage. Καλη τυχη! Να σου ζησει το μωρακι!
    Σας ευχαριστω παιδια!

Similar Threads

  1. Αντικαταθλιπτικο
    By maria4 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 27
    Last Post: 02-10-2017, 05:12
  2. δια βιου αντικαταθλιπτικο
    By anxious4ever in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 72
    Last Post: 30-08-2017, 21:16
  3. το ρημαδι το αντικαταθλιπτικο...
    By boo in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 15-12-2015, 22:40
  4. η μουσική ως αντικαταθλιπτικό
    By evaclooney1 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 07-04-2012, 22:29
  5. zolotrin αντικαταθλιπτικο
    By d_o in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 2
    Last Post: 20-03-2011, 14:04

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •