Κόψατε το τσιγάρο; Αν ναι πως το καταφέρατε;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 31
  1. #1
    Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    39

    Κόψατε το τσιγάρο; Αν ναι πως το καταφέρατε;

    Παρότι έχει αρκετά threats γύρω από το θέμα σκέφτηκα να ανοίξω κ γω το θέμα με αφορμή τη δική μου διακοπή.
    Αλλωστε όσο περισσότεροι πειστούν να ακολουθησουν ή έστω να επηρεαστούν τόσο το καλύτερο!

    Εχει μόνο μια βδομάδα που το διέκοψα μετά από πολλά χρόνια καπνίσματος κ αφού πρώτα ένιωσα μέσα μου να απομυθοποιούνται όλοι οι λόγοι για τους οποίους πίστευα ότι κάπνιζα! Ενιωσα έντονη την ανάγκη να ξεφύγω από τη σκλαβιά, την εξάρτηση, την μπόχα και να προσφέρω στον εαυτό μου μια πολύ πιο υγιή ζωή. Νιώθω ήδη υπέροχα, αναζωογονημένη γεμάτη ενέργεια κ ανάσες! Μου λείπει από ελάχιστα ως καθόλου κ θα ήθελα να μοιραστώ μαζί μας την εμπειρία. Ειδικά αν κάποιοι έχουν διακόψει εδώ και χρόνια κ παραμένουν μη καπνιστές νομίζω η γνώμη τους θα βοηθήσει όλους μας!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    102
    Το χα κοψει με ηλεκτρονικο τσιγαρο για ενα 3μηνο τελικα το ξανα αρχισα και τωρα κανω πηρα τσιχλες Nicorete με 2mg νικοτινης.Περασα την πρωτη δυσκολη βδομαδα και σηνεχιζω να μασουλαω :)

  3. #3
    Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    39
    Θελεις μάλλον λίγο πιο ισχυρή απόφαση. Πέτα τα υποκατάστατα τα στερητικά διαρκούν πολύ λίγο. Μη σκέφτεσαι ότι στερείται κάτι θα νιώθεις απλά χειρότερα. Να χαίρεσαι για όλα τα καλά που θα σου συμβαίνουν μέρα μ τη μερα,!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    102
    Quote Originally Posted by marilena4 View Post
    Θελεις μάλλον λίγο πιο ισχυρή απόφαση. Πέτα τα υποκατάστατα τα στερητικά διαρκούν πολύ λίγο. Μη σκέφτεσαι ότι στερείται κάτι θα νιώθεις απλά χειρότερα. Να χαίρεσαι για όλα τα καλά που θα σου συμβαίνουν μέρα μ τη μερα,!
    15 χρονια καπνιζω δεν ειναι και λιγα και χωρις τσιχλα βγαζω φρικες.Και δεν ειμαι και ψυχολογικα σε φαση να ζοριστο αυτο το διαστημα.

  5. #5
    Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    39
    Εχεις δικιο ... καλύτερα να το προσπαθήσεις σε μια ήρεμη φάση που νιώθεις δυνατός. Δεν μπορείς να πολεμάς δύο εχθρούς ταυτόχρονα

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    102
    Quote Originally Posted by marilena4 View Post
    Εχεις δικιο ... καλύτερα να το προσπαθήσεις σε μια ήρεμη φάση που νιώθεις δυνατός. Δεν μπορείς να πολεμάς δύο εχθρούς ταυτόχρονα
    Αστα να πανε

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Εγω το ειχα κοψει μαχαιρι για τους ιδιους λογους που αναφερει η marilena και με το ιδιο σκεπτικο. Πεταμα χρηματων, μποχα, λαχανιασμα με το παραμικρο, απλα ειπα ως εδω και πεταξα το πακετο μου μια μερα.

  8. #8
    Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    39
    Quote Originally Posted by Natalia_sups View Post
    Εγω το ειχα κοψει μαχαιρι για τους ιδιους λογους που αναφερει η marilena και με το ιδιο σκεπτικο. Πεταμα χρηματων, μποχα, λαχανιασμα με το παραμικρο, απλα ειπα ως εδω και πεταξα το πακετο μου μια μερα.
    Εύγε! Πόσο καιρό πριν;

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Quote Originally Posted by marilena4 View Post
    Εύγε! Πόσο καιρό πριν;
    Θα σε γελασω δεν θυμαμαι ακριβως αλλα περσι τον χειμωνα ηταν...φεβρουαριο; Καπου εκει...

  10. #10
    Nefeli28
    Guest
    Μανιωδης καπνιστρια.
    10 χρονια, τα τελευταία 2 κάπνιζα 2,5 πακετα την ημερα.
    Το εκοψα μαχαιρι. Κανενα υποκαταστατο, καμια δικαιολογία. Απλα το εκοψα. Σιχάθηκα τον εαυτο μου τον εξαρτημένο.
    Πανε απο τότε 13 χρόνια.
    Πολλες φορες το βλέπω στον υπνο μου και το αισθάνομαι οτι καπνίζω...

  11. #11
    Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    39
    K γω είμαι της άποψης μια κ έξω χωρίς υποκατάστατα! Μπράβο σου! Βέβαια κάποιοι δεν αντέχουν καθόλου τα στερητικά και
    τα μεγαλοποιούν οπότε ίσως η σταδιακή μείωση της νικοτίνης να είναι ο μόνος δρόμος γι αυτούς

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,511
    ο πατερας μου το εκοψε με το ηλεκτρονικο τσιγαρο, εγω δεν το αρχισα καν

  13. #13
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Με αυτά που διαβάζω,κάτι ξέρω και δεν καπνίζω.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Quote Originally Posted by marilena4 View Post
    Εχει μόνο μια βδομάδα που το διέκοψα μετά από πολλά χρόνια καπνίσματος κ αφού πρώτα ένιωσα μέσα μου να απομυθοποιούνται όλοι οι λόγοι για τους οποίους πίστευα ότι κάπνιζα!
    Μπράβο! Τι απομυθοποιήθηκε; Για ποιούς λόγους πίστευες ότι κάπνιζες και τι πιστεύεις τώρα?

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,593
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Μανιωδης καπνιστρια.
    10 χρονια, τα τελευταία 2 κάπνιζα 2,5 πακετα την ημερα.
    Το εκοψα μαχαιρι. Κανενα υποκαταστατο, καμια δικαιολογία. Απλα το εκοψα. Σιχάθηκα τον εαυτο μου τον εξαρτημένο.
    Πανε απο τότε 13 χρόνια.
    Πολλες φορες το βλέπω στον υπνο μου και το αισθάνομαι οτι καπνίζω...
    10 χρονια καπνιστρια τα τελευταια 2 χεονια 2,5 πακετα την ημερα και καταφερες και το εκοψες??
    Μπραβο σου..ρε παιδεια πειτε και σε μενα το κολπο και εγω θελω να το κοψο καπνιζω σχεδον 2 πακετα την ημερα

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Πώς καταφέρατε να ξεπεράσετε την "οριακή" σας αγάπη;;;
    By M.a.i.r.y. in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 159
    Last Post: 04-05-2021, 19:49
  2. για το τσιγαρο
    By cherrybanana in forum Άλλες Εξαρτήσεις
    Replies: 13
    Last Post: 12-08-2015, 19:59
  3. το τσιγάρο κι εγώ
    By stirixi in forum Άλλες Εξαρτήσεις
    Replies: 35
    Last Post: 16-07-2012, 02:16
  4. τσιγάρο...
    By arktos in forum Άλλες Εξαρτήσεις
    Replies: 52
    Last Post: 23-03-2011, 23:59
  5. Τσιγάρο
    By kallia13 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 44
    Last Post: 18-11-2008, 12:57

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •