Θελω απλα να μιλησω...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    204

    Θελω απλα να μιλησω...

    Γεια σε ολους και ολες.Μακαρι το πρωτο μου μηνυμα να ηταν διαφορετικο αλλα τουλαχιστον βρηκα αυτο το φορουμ για να μπορεσω να μιλησω σε ατομα που πιθανως να με καταλαβουν.Ειμαι 33 ετων ,παντρεμενος , με 2 παιδια. Το τελευταιο διμηνο ειμαι στην πιο δυσκολη φαση της ζωης μου. Δυσκολευομαι να κοιμηθω,ξυπναω μεσα στη νυχτα χωρις λογο κ μενω ξαγρυπνος μεχρι το πρωι,καποιες μερες δεν τρωω καθολου αλλες παλι τρωω υπερβολικα,δεν χαμογελαω,δεν χαιρομαι τα παιδια μου και τη γυναικα μου, διαθεση για σεξ μηδενικη,θελω συνεχεια να ξαπλωνω,ειμαι σκεπτικος ολη μερα,μελαγχολικος θα ελεγα.Που οφειλονται ολα αυτα θα με ρωτησετε: Πολλα μικρα πραγματα που νιωθω οτι με πνιγουν. Τα οικονομικα μου ειναι χαλια,η δουλεια μου,η αισθηση της αποτυχιας γενικα. Δυστυχως δεν μπορω να τα διαχειριστω ολα αυτα και με εχει παρει απο κατω.Λεφτα για ψυχολογο δεν εχω,η γυναικα μου με στηριζει μεν αλλα δεν μου ειναι αρκετο.Προσπαθω να δω τα θετικα της ζωης αλλα δεν τα καταφερνω.Οι φιλοι μου μενουν μακρια και δεν μπορω να τους ανοιχτω μεχρι στιγμης.Σας ευχαριστω που με ακουσατε.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Να πας σε κεντρο ψυχικης υγειας η σε δημοσιο νοσοκομειο οπωσδηποτε. Ειναι δωρεαν, απλα εχει λιγο χρονο αναμονης.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    204
    Σε ευχαριστω

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Παρακαλω, να εισαι καλα!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    204
    Χτες βραδυ κοιμηθηκα σαν φυσιολογικος ανθρωπος μετα απο 2 ολοκληρους μηνες. Ξυπνησα σημερα και χαμογελουσα,δεν καπνισα και δεν ηπια μια νταμιτζανα καφε.(εδω να σημειωσω οτι καπνιζω και πινω καφε μονο σε καταστασεις δυσκολες ψυχολογικα ,ποτε αλλοτε).Και ξερω τον λογο της θετικης αυτης αλλαγης: Φευγω ταξιδακι με την οικογενεια μου για λιγες μερες σε φιλους. Με το που εγκριθηκε η αδεια που ζητησα ,εφυγε ενα βαρος απο πανω μου. Σε λιγες μερες επιστρεφω βεβαια και ηδη αρχιζω να σκεφτομαι παλι την πτωση. Ευχομαι να βρω τη λυση μεσα μου γα τα παιδια μου πρωτα απο ολα.Θελω να ζω καθε στιγμη μαζι τους και να με βλεπουν χαρουμενο. Καλημερα σε ολους και ολες

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    350
    να βρεις έναν άνθρωπο, έναν επαγγελματία κατα προτίμηση, να του μιλάς. και να βρίσκεις πάντα χρόνο για εσένα. λίγο προσωπικό χρόνο που θα είσαι εσύ και ο εαυτός σου, κάνοντας κάτι που σε ευχαριστεί, χωρίς άλλες υποχρεώσεις, χωρίς να σκέφτεσαι κάτι άλλο.
    Να σκέφτεσαι το παρόν, ούτε το παρελθόν ούτε το μέλλον, ούτε τις υποχρεώσεις ούτε τα προβλήματα. μόνο τον εαυτό σου και όλα τα θετικά του, και όλα όσα έχεις καταφέρει μέχρι τώρα.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Μπραβο Μακη, πολυ χαιρομαι για σενα και ας μην σε ξερω, κανε αυτα που λεει η icecream, ο επαγγελματιας να ειναι δωρεαν και να τον εμπιστευεσαι αν γινεται, σε κεντρο ψυχικης υγειας και δεν σου αρεσει σε νοσοκομειο, και ολα θα πανε καλα, εχεις την οικογενεια σου, και εχουν αυτοι εσενα, εκμεταλλευτειτε το! Τωρα ολοι περναμε δυσκολα λογω κρισης, δεν ειναι παραλογα ολα αυτα που λες, ουτε εχεις πολλες απαιτησεις, απλως ειναι δυσκολες οι δουλειες και εδω στην Ελλαδα δουλευουμε παρα πολυ σαν Ελληνες, μην ακους οτι ειμαστε τεμπεληδες, εκτος καποιων εξαιρεσεων, ο ιδιωτικος τομεας ειναι πολυ μανικι, σου ευχομαι καλο κουραγιο, και ολα να σου πανε δεξια, και να απολαυσεις το ταξιδακι σου!!!

Similar Threads

  1. Θέλω κάποιον να μιλήσω
    By efi2 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 15
    Last Post: 12-12-2015, 17:12
  2. Θέλω να μιλήσω!
    By Deleted20082014 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 33
    Last Post: 03-01-2013, 03:08
  3. Θελω καπου να μιλησω
    By reggaeM in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 08-07-2010, 03:18
  4. θελω να μιλησω..
    By 10-9-1982 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 17
    Last Post: 02-02-2010, 18:57
  5. απλα θελω να μιλησω....
    By eimarmenh in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 46
    Last Post: 10-01-2010, 16:24

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •