Καλα 40 ευρω! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 14 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 199
  1. #16
    Banned
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    350
    δεν παει ετσι παιδια, ολα πρεπει να προσαρμοζονται στις υπαρχουσες οικονομικες και κοινωνικες συνθηκες. δε γινεται με το βασικο στα 480 και την ανεργια στο 30% να ζητας 50ευρα..οπως μειωθηκαν οι μισθοι του δημοσιου και ιδιωτικου τομεα, ετσι θα πρεπει να προσαρμοστουν και οι εισοδηματιες και οι ελευθεροι επαγγελματιες!
    εμενα παντωςαυτη του 50 ερου ηταν μεγαλη παπαρω

  2. #17
    Banned
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    350
    για σκεφτειτε λιγο ποσα βγαζουν σε σχεση με ολους εμας!

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by icecream View Post
    για σκεφτειτε λιγο ποσα βγαζουν σε σχεση με ολους εμας!
    Συμφωνω απολυτα. Ακου 50 και 40 και 30 ευρω η ωρα ποιοι ειναι; Κι αλλοι σπουδασανε αλλα δεν βγαζουν τοσα. Μονο οι γιατροι δικαιολογουνται να βγαζουν πολλα αλλα το πολυ μεχρι 20 ευρω την ωρα.....ολοι οι αλλοι κανονικα πρεπει να προσαρμοστουν αλλα που. Υπαρχουν ατομα που δουλευουν μια ζωη και παιρνουν 1,5 ευρω την ωρα ειναι δικαιο να παιρνουν αλλοι 50 ευρω και 40 ακομα και 30; Ελεος. Απλα εγω το ειπα για τα 50 που εδινα να δειξω οτι κι εγω εχω χαλασει πολλα λεφτα αλλα δεν γινεται κι αλλιως, καλυτερα να πηγαινουμε σε κεντρα ψυχικης υγειας η νοσοκομεια!

  4. #19
    Banned
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    350
    ετσι ακριβως... αλλα θα πεσειςσε καλο δημοσιο ή θα ειναι κανενας που βαριεται τη ζωη του? πφφφ τωρα εκλεισα ραντεβου στο νοσοκομειο γιατι αρχισα να φρικαρω με τα χαπια, ελπιζω να πεσω σε καλο

  5. #20
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by λουλούδι View Post
    Συμφωνω απολυτα. Ακου 50 και 40 και 30 ευρω η ωρα ποιοι ειναι; Κι αλλοι σπουδασανε αλλα δεν βγαζουν τοσα. Μονο οι γιατροι δικαιολογουνται να βγαζουν πολλα αλλα το πολυ μεχρι 20 ευρω την ωρα.....ολοι οι αλλοι κανονικα πρεπει να προσαρμοστουν αλλα που. Υπαρχουν ατομα που δουλευουν μια ζωη και παιρνουν 1,5 ευρω την ωρα ειναι δικαιο να παιρνουν αλλοι 50 ευρω και 40 ακομα και 30; Ελεος. Απλα εγω το ειπα για τα 50 που εδινα να δειξω οτι κι εγω εχω χαλασει πολλα λεφτα αλλα δεν γινεται κι αλλιως, καλυτερα να πηγαινουμε σε κεντρα ψυχικης υγειας η νοσοκομεια!
    Δηλ ποσα να παιρνουν; 10€;

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Δηλ ποσα να παιρνουν; 10€;
    Γιατι λιγα ειναι; Οταν καποιος αλλος ειναι οικοδομος η βοηθος μεταφορων και παιρνει 1,5 ευρω την ωρα μες στον ηλιο τωρα ετσι οπως φτασαμε;;; Δηλαδη με 5 ραντεβου εχουν βγαλει ενα 50ευρω την ημερα, τους χαλαει; Η πρεπει να πλουτισουν αυτοι και αλλοι να πεινανε;

  7. #22
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by λουλούδι View Post
    Γιατι λιγα ειναι; Οταν καποιος αλλος ειναι οικοδομος η βοηθος μεταφορων και παιρνει 1,5 ευρω την ωρα μες στον ηλιο τωρα ετσι οπως φτασαμε;;; Δηλαδη με 5 ραντεβου εχουν βγαλει ενα 50ευρω την ημερα, τους χαλαει; Η πρεπει να πλουτισουν αυτοι και αλλοι να πεινανε;
    Δεν νομιζω να περιμένεις να πας σε ειδικο ψυχικής υγειας με 10€ και να πιστεύεις οτι θα κανεις δουλεια

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Δεν νομιζω να περιμένεις να πας σε ειδικο ψυχικής υγειας με 10€ και να πιστεύεις οτι θα κανεις δουλεια
    Γιατι αυτοι με 50 κανουν; Ας γελασω.

  9. #24
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by λουλούδι View Post
    Γιατι αυτοι με 50 κανουν; Ας γελασω.
    Δεν ειναι ολοι ανικανοι ή ολοι σαΐνια.
    Οπως σε καθε επαγγελμα, και στο δικο σου (αν εργαζεσαι θα το γνωρίζεις πολυ καλα), υπαρχουν απ'ολα.
    Δεν νομιζω ομως σου ξαναλεω να πιστεύεις οτι με 10€ την ωρα ενας ειδικος ψυχικής Υγείας θα εκανε δουλειά. Εδω νυχια πας να φτιάξεις, και σου παίρνουν 15-20€.
    Το παιδι σου θα το εμπιστευοσουν σε καθηγητρια με 10€; Θα εφερνες υδραυλικο στο σπιτι για βλαβη με 10€;
    Και οι μοδιστρες για τα στριφωματα παραπανω παιρνουν.
    Οποτε μη μου αραδιαζεις επαγγελματα, ολοι ξερουμε ποσο δυσκολα ειναι τα πράγματα, αλλα να είμαστε και λιγο λογικοι....

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Ναι μη σου αραδιαζω επαγγελματα λες και εσυ κανεις κατι αλλο. Μα ειναι δυνατον; Αλλοι να παιρνουν 1,5 ευρω και αλλοι 50; Καπιταλιστρια εισαι; Νομιζεις ειναι δικαιο αυτο; Κανονικα ολοι ισα επρεπε να παιρνουν αναλογα βεβαια με τη δουλεια που κανουν, δηλαδη ενας οικοδομος θα επρεπε να παιρνει λιγο παραπανω απο μια κομμωτρια. Αυτο ειναι σωστο οχι να παιρνει ο αλλος 50 ευρω για μια ωρα λες και ειναι κανενας βασιλιας η ακομα και ο υδραυλικος που ειπες η ενας κομμωτης λες και κανουν κατι δυσκολο ενω ενας που δουλευει σκληρα να αμειβεται ελαχιστα; Το θεωρεις δικαιο αυτο; Αν ναι, δεν ειμαι εγω η παραλογη..........

  11. #26
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Εμενα ο παπαρας, στην αρχη επαιρνε 40 και μετά μου εκανε μειωση στα 30. Εντάξει, γίνονται κι αυτα για να φανούν ευαίσθητοι στις οικονομικες κακουχίες μας και καλα οτι νοιάζονται. Στην πραγματικότητα απλως τη δουλειά τους κανουν. Εξασφαλιζουν πελατες για μεγαλυτερο χρονικο διαστημα.
    Οπότε προτιμώ ξεκαθαρα αυτον που θα παρει και 50, αλλα θα ειναι ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ
    Eγώ έπεσα σε ψυχολόγο με 25 ευρώ και είναι μια χαρά.

  12. #27
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    Eγώ έπεσα σε ψυχολόγο με 25 ευρώ και είναι μια χαρά.
    Λουλουδι, τα 25 ειναι καλα ή να βρει αλλον ο why, με 10;

  13. #28
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Λουλουδι, τα 25 ειναι καλα ή να βρει αλλον ο why, με 10;
    Μην της κάνεις τέτοιες ερωτήσεις συνάδελφε.:Ρ

  14. #29
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    Μην της κάνεις τέτοιες ερωτήσεις συνάδελφε.:Ρ
    Γιατι συνεδελφε;
    Μονο ορισμένοι δικαιούνται να τις κανουν αυτές τις ερωτησεις;;

  15. #30
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Γιατι συνεδελφε;
    Μονο ορισμένοι δικαιούνται να τις κανουν αυτές τις ερωτησεις;;
    Προφανώς όχι!Αλλά για να μην βάζουμε δύσκολα.
    Όλα καλά by the way?

Page 2 of 14 FirstFirst 123412 ... LastLast

Similar Threads

  1. Θα παει το επιδομα συνολικα στα 500 ευρω ;
    By maus in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 7
    Last Post: 06-11-2014, 19:03
  2. Replies: 25
    Last Post: 01-06-2014, 13:14
  3. τι θα κάνατε αν κερδίζατε 3.000 ευρω ?
    By fragile in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 26-11-2012, 16:11
  4. To χαβιάρι πωλείται στα σουπερμαρκετ ίσα με 2 ευρώ..
    By Φιλότεχνος in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 14
    Last Post: 25-02-2010, 01:42
  5. 20 ευρώ στη ζητιανα
    By lunatica in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 46
    Last Post: 25-10-2006, 16:02

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •