Εφεξορ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6

Thread: Εφεξορ

  1. #1

    Εφεξορ

    Πεδια καλιμερα επερνα ζολοφτ 9 χρονια τον ιουνιο μου το αφκσισε ο γιατρος και δεν με επιανε πλέον μου εδοσε εφεξορ σταδιακα και μου εκοπσε το ζολοφτ στιν αρχι φιγανε αρνιτικες σκεπσεις ομος θελο να κοιμαμε σινεχεια αδιναμια διναμι τιποτα το εφεκσορ προκαλι υπνιλεια?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Οχι , το εφεξορ δεν προκαλει υπνηλια , τουναντιον ........ειναι και νοραδρενιλικο περα απο τα 75+37.5mg .....κανει και δυσκοιλιοτητα .....

  3. #3
    Εχο δισκοιλιοτιτα πος να τιν παλεπσο? Περνο εφεκσορ τον 150 πρωι μειοσα το ζαναξς από 0,5 σε 0,25 προι μεσομερι και 0,5 βραδι που επερνα 1μγ βραδι δεν νιοθο διναμι πεζουνε τα μάτια μου ίσος να έπαθα υποτροπι που εφιγα από ζολοφτ που ειδι δεν ειμουνα καλα τελεφτεα? Πιρα τιλεφονο το γιατρό μου του είπα πος νιοθο ζαλι δρονο δεν εχο ορεξι μου ειπε ίσος να πρέπει να το αφκσισουμε ακομι λιγο το εφεκσορ άρχισα και ανισιχο μιπος και δεν μου κάτσι κσανα αλο χάπι δεν κσερο που θα αποταθο

  4. #4
    Το ότι επερνα ζολοφτ 9 χρονια και τώρα το αλακσα δεν εινε επικινδινο?ποσο καιρο θα θελι να δουλεπσι ? Έχει από τον Ιουλί που υποφερο κάναμε τιν προσπάθεια μας και αφξισαμε το ζολοφτ χορις αποτελεσμα και μπήκαμε στο εφεκσορ το ζολοφτ κοπικε τελειος εδο και 3 εβδομαδες

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    546
    Quote Originally Posted by andreasg9 View Post
    Το ότι επερνα ζολοφτ 9 χρονια και τώρα το αλακσα δεν εινε επικινδινο?ποσο καιρο θα θελι να δουλεπσι ? Έχει από τον Ιουλί που υποφερο κάναμε τιν προσπάθεια μας και αφξισαμε το ζολοφτ χορις αποτελεσμα και μπήκαμε στο εφεκσορ το ζολοφτ κοπικε τελειος εδο και 3 εβδομαδες
    Δυστυχώς τα αντικαταθληπτικα δεν κοβονται/αλλάζονται εύκολα για την συντριπτική πλειοψηφία.
    Εάν ξέρεις καλά αγγλικά, μπες στο survivingantidepressants.org,, πες το πρόβλημα σου, και ζήτησε οδηγίες!

  6. #6
    Διστιχος δεν εινε και τόσο καλα τα αγγλικά μου ελπίζο να βρεθι λισι και να μιν τρελαθο

Similar Threads

  1. Μεταβαση απο SNRI σε φλουοξετινη (εφεξορ-λαντοζ)
    By savatage in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 20
    Last Post: 03-03-2023, 23:46
  2. Εφεξορ
    By maria4 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 6
    Last Post: 19-09-2017, 14:43
  3. Εφεξόρ και δυσκοιλιότητα, συμβαίνει;
    By take a break in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 4
    Last Post: 13-01-2017, 13:27
  4. αλλαγή από λαντοζ τελικά σε εφεξορ
    By anxious4ever in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 25
    Last Post: 27-12-2016, 10:14
  5. Replies: 24
    Last Post: 05-12-2006, 17:24

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •