Το πρόβλημα μου; Είμαι πολύ ευαίσθητος! Τη βοήθεια σας παρακαλώ! - Page 11
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 11 of 11 FirstFirst ... 91011
Results 151 to 160 of 160
  1. #151
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    287
    Quote Originally Posted by savatage View Post
    koz εχεις δει την ταινια " MR. HOLLAND S OPUS" ?
    Ναι

    Στάλθηκε από το Le X626 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  2. #152
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    287
    Quote Originally Posted by Poet View Post
    Ναι δεν επέλεξε εκείνη να έχει αυτή τη διαταραχή, αλλά δυστυχώς εξαιτίας αυτής δεν υποφέρει μόνο εκείνη, αλλά και οι άνθρωποι που έχει επαφές μαζί τους.
    Oπότε ποια είναι η λύση? Να πάει να απομονωθεί σε κάποιο βουνό για να μην πληγώνεται και να μην πληγώνει τους άλλους? Πιστεύεις ότι η ίδια δεν έχει συναισθήματα?
    Εσύ δηλαδή δεν έχεις ποτέ στην ζωή σου πληγώσει κάποιον άνθρωπο ηθελημένα ή αθέλητα? Εχεις τελειώσει ποτέ εσύ,προηγούμενη ερωτική σχέση σου? Σου περνάει απο το μυαλό ότι η τότε κοπέλα σου θα λέει για σένα ότι είσαι χειρότερος άνθρωπος? Γραφεις μάλιστα σε ένα μήνυμα σου εδώ σε αυτό το θέμα ότι είσαι ως χαρακτήρας αντιδραστικός και με τις προηγούμενες σχέσεις,το έφτανες εσύ στα άκρα. Δε ξέρω πως ακριβώς εννοείς τον αντιδραστικό χαρακτήρα σου και πως ακριβώς αυτό κολλάει με τον ευαίσθητο χαρακτήρα σου. Και επίσης πέρα απο τα 2 άκρα που αναφέρεις δηλαδή ή τέρμα ευαίσθητος ή τέρμα αντιδραστικός υπάρχει μια χαρά και η μέση οδός.
    Quote Originally Posted by Poet View Post
    Επίσης με προσβάλεις με απίστευτο τρόπο σε αυτό που έγραψες ότι με επέλεξε εκείνη να είμαστε μαζί και ότι βρέθηκε κάποια να μου κάτσει, λες και οι σχέσεις είναι μόνο το σεξ και τίποτε άλλο! Ειλικρινά λυπάμαι με αυτές τις αντιλήψεις, και ο λόγος που είμαι ακόμα χάλια με αυτή την υπόθεση είναι πως αυτή η σχέση μου δεν ήταν μόνο το σεξ, αλλά τόσα πολλά πράγματα τα οποία ίσως να μην ζήσω ξανά στη ζωή μου!
    Το έγραψα ίσως ωμά αλλά όταν μιλάμε για ερωτική σχέση εμπεριέχεται μέσα και το σεξουαλικό κομμάτι το οποίο μπορεί να περιλαμβάνει από αγκαλιές,φιλιά μέχρι την συνουσία. Τα υπόλοιπα που λες ότι έζησες,δεν τα αμφισβητώ. Ομως ο τρόπος που το έγραψα είναι με την έννοια του ότι σε οποιαδήποτε ανθρώπινη σχέση μπορείς να κάνεις πράγματα και να περνάς όμορφα,να νιώθεις δέσιμο με ένα πχ φίλο ή φίλη σου αλλά αυτό δεν το κάνει ερωτική σχέση.
    Quote Originally Posted by Poet View Post
    Τουλάχιστον αυτό μου έχει επιβεβαιώσει η κοινωνία γύρω μου! Η κοινωνία των εφήμερων σχέσεων, και των πρακτικών μυαλών!
    Ξέρεις τι σημαινει πρακτικό μυαλό? Ναι δε θα ξαναναφερθώ σε δικά σου λόγια απο άλλη σελίδα που ο ίδιος μας προέτρεψες να διαβάσουμε εμείς οι αναγνώστες αλλά έχουμε μια διαφορετική αντίληψη εγώ και εσύ,περί του τι σημαίνει "πρακτικό" μυαλό. Πρακτικό μυαλό για εμένα δεν σημαίνει να είναι κάποιος πεζός,άβουλο ανθρωπάκι,που κάνει εφήμερες σχέσεις αλλά αυτό το μυαλό που σκέφτεται πολυεπίπεδα δηλαδή σαν τον πρωταγωνιστή της γνωστής σειράς της γενιάς μας,τον macgyver. Αυτό σημαίνει αγαπητέ poet για εμένα πρακτικό μυαλό και θεωρώ ότι ένας άνθρωπος με πρακτικό μυαλό,μια χαρά μπορεί να είναι και ευαίσθητος και εκπλήξεις να κάνει στην κοπέλα του και να την αγαπά και να την φροντίζει και να σέβεται τα θέλω της.
    Προσωπικά θαυμάζω τα πρακτικά μυαλά και τουλάχιστον στο κομμάτι της δουλειάς μου από ότι μου λένε οι άλλοι γύρω μου,είμαι πρακτικό μυαλό και είμαι περήφανος γιαυτό αλλά όχι με την δική σου έννοια..

  3. #153
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,856
    Quote Originally Posted by Poet View Post
    Ότι και να σε χαλάει μην βγάζεις συμπεράσματα, χωρίς να γνωρίζεις ούτε εσύ ούτε όλοι οι υπόλοιποι εδώ μέσα, που δεν γνωρίζουν ορισμένες λεπτομέρειες για τα όσα συνέβησαν, τις οποίες δεν μπορώ να πω δημόσια επειδή παραείναι προσωπικές. Ναι δεν επέλεξε εκείνη να έχει αυτή τη διαταραχή, αλλά δυστυχώς εξαιτίας αυτής δεν υποφέρει μόνο εκείνη, αλλά και οι άνθρωποι που έχει επαφές μαζί τους. Επίσης με προσβάλεις με απίστευτο τρόπο σε αυτό που έγραψες ότι με επέλεξε εκείνη να είμαστε μαζί και ότι βρέθηκε κάποια να μου κάτσει, λες και οι σχέσεις είναι μόνο το σεξ και τίποτε άλλο! Ειλικρινά λυπάμαι με αυτές τις αντιλήψεις, και ο λόγος που είμαι ακόμα χάλια με αυτή την υπόθεση είναι πως αυτή η σχέση μου δεν ήταν μόνο το σεξ, αλλά τόσα πολλά πράγματα τα οποία ίσως να μην ζήσω ξανά στη ζωή μου!
    καλημερα.
    εχω την αισθηση οτι εχεις πει ΤΑ ΠΑΝΤΑ ακομα και πολυ προσωπικα που αφορουσαν το σκεπτικο σου. δεν μπορω να φανταστω τι λεπτομερειες θα αλλαζαν την γνωμη καποιου που διαβαζει.
    επιμενεις οτι διαφωνουν καποιοι με την σταση σου επειδη δεν ξερουν τις λεπτομερειες, αλλα παραβλεπεις οτι ισως εσυ εισαι αυτος που επιμενει σε μια αδικη σταση.
    το ειπες 100 φορες οτι ολα τα χρεωνεις στην διαταραχη της.
    εκτος οτι μπορει να μην ειναι ετσι αλλα απλα να μην σε γουσταρει για ταιρι της η κοπελα, με τηνεπαναληψη αυτη δαιμονοποιεις μια ολοκληρη μεριδα ανθρωπων. δεν το καταλαβαινεις αυτο?
    σιγουρα ειναι πιο ανακουφιστικο να μιλας για διαταραχες αντι για προτιμησεις, αλλα καποια στιγμη πρεπει να σκεφτεις ποσο αδικος και κακος γινεσαι.

    θα σου επαναλαβω με την σειρα μου, οτι εφοσον φταιει για ολα αυτα η διαταραχη της, μαλλον θα φταιει και για το οτι σε επελεξε και για το οτι την επελεξες.
    σκεψου καλυτερα κι αυτη την πιθανοτητα και ψαξου, αντι να αρνεισαι την αποφαση ενος ανθρωπου (που σε αυτην συμφωνει και ο θεραπευτης του. να τα λεμε κι αυτα αφου μιλαμε για την δαιμονικη διαταραχη).

  4. #154
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Quote Originally Posted by kozchr View Post
    Ναι

    Στάλθηκε από το Le X626 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Aκομα και ο πιο αρυθμος μαθητης, βρηκε τελικα το μπιτ!
    https://www.youtube.com/watch?v=ad5pKiflwew
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  5. #155
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,856
    ποετ, η πρωην κοπελα σου, ξερει για το φορουμ αυτο?
    υπαρχει περιπτωση να το παρακολουθει?

  6. #156
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    287
    [QUOTE=savatage;704421]Aκομα και ο πιο αρυθμος μαθητης, βρηκε τελικα το μπιτ!
    https://www.youtube.com/watch?v=ad5pKiflwew[/QUOTE
    Ναι και μετά πέθανε.. :p Περισσότερο μου άρεσε στο συγκεκριμένο έργο μέχρι που κατάφερε να φτάσει ο γιος του και η κοπελίτσα με το κλαρίνο παρά ο άρρυθμος μαθητής. Επίσης απο έργα κοινωνικά με μηνύματα θα έλεγα απλά forest gump.

  7. #157
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Quote Originally Posted by kozchr View Post
    Quote Originally Posted by savatage View Post
    Aκομα και ο πιο αρυθμος μαθητης, βρηκε τελικα το μπιτ!
    https://www.youtube.com/watch?v=ad5pKiflwew
    Ναι και μετά πέθανε.. :p Περισσότερο μου άρεσε στο συγκεκριμένο έργο μέχρι που κατάφερε να φτάσει ο γιος του και η κοπελίτσα με το κλαρίνο παρά ο άρρυθμος μαθητής. Επίσης απο έργα κοινωνικά με μηνύματα θα έλεγα απλά forest gump.
    χαχαχαχαχααχ οκ οκ μετα πεθανε........................... Στο εγραψα εννοωντας οτι οσο αρυθμος και να εισαι, μπορεις να βρεις το ρυθμο! Χωρις μετα να πεθανεις (Ας ελπισουμε :P )
    Το Φορεστ Γκαμπ ειναι υπερταινιαρα <3
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  8. #158
    Banned
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    LaLaLand
    Posts
    311
    τωρα καναμε και την ευαισθησια παραδοξο και παθηση?

  9. #159
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Quote Originally Posted by teras View Post
    τωρα καναμε και την ευαισθησια παραδοξο και παθηση?
    Μονο τον τιτλο διαβασες
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  10. #160
    Banned
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    LaLaLand
    Posts
    311
    Quote Originally Posted by savatage View Post
    Μονο τον τιτλο διαβασες
    ισχυει. οι 10 σελιδες ειναι πολλες :P

Page 11 of 11 FirstFirst ... 91011

Similar Threads

  1. Παρακαλώ πολύ να διαγραφεί ο λογαριασμός μου
    By χορεύει ο κόσμος ξέφρενα in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 6
    Last Post: 11-09-2017, 12:11
  2. Ευαίσθητος χαρακτηρας
    By girl1988 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 4
    Last Post: 09-06-2015, 14:43
  3. θελω τη βοηθεια σας παρακαλω πολυ...
    By nikitas1985 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 22
    Last Post: 30-03-2014, 00:18
  4. Θα εκτιμούσα πολύ την γνώμη σας! παρακαλώ διαθέσετε λίγο χρόνο για 'μενα...
    By _kassandra_ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 08-04-2012, 00:21
  5. Βοήθηστε με σας παρακαλώ να μην του προκαλέσω πολύ πόνο...
    By Κύκνος in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 22-10-2011, 14:28

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •