Το πρόβλημα μου; Είμαι πολύ ευαίσθητος! Τη βοήθεια σας παρακαλώ! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 11 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 160
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by Poet View Post
    Η ηλικία μου είναι αρκετά μεγάλη για ουσιαστικές αλλαγές! Είμαι 36! Ναι κι όμως ακόμη και σε αυτή την ηλικία, σκέφτομαι ακόμη με τον ίδιο τρόπο! Αυτό που με ενοχλεί, με την τελευταία μου σχέση, είναι πως κάποια στιγμή με πήρε τηλέφωνο εκείνη, και μου είπε πως γνώρισε ένα ζευγάρι. Μου είπε χαρακτηριστικά πως εκείνο το ζευγάρι, είναι συνεχώς με το κινητό στο χέρι, και δεν έχουν ουσιαστική επικοινωνία όπως είχαμε εμείς! Πως αν ήμασταν μαζί τους, εγώ θα την κρατούσα τρυφερά από το χέρι, και πως θα την αγκάλιαζα, τη στιγμή που εκείνοι ούτε καν θα μιλούσαν μεταξύ τους! Τελικά η λογική πήρε τη θέση του συναισθήματος, και φθάσαμε στο τέλος! Την ευαισθησία μου την έχω χρησιμοποιήσει σαν εργαλείο, κυρίως στην ενασχόληση μου με τις τέχνες. Εκεί ναι, χρειάζεται να είναι κανείς ευαίσθητος άνθρωπος!
    Ποια λογικη; Θεωρεις οτι ειναι περισσοτερο λογικο ενα ζευγαρι να ειναι και οι δυο με το κινητο στο χερι απο το να τα χρησιμοποιουν τα χερακια τους για αγκαλιες και να πιανονται χερι χερι; Αν θεωρεις αυτο λογικο, τοτε εισαι λαθος οπως ολοι. Αλλα νομιζω οτι κρυβεις μεσα σου κατι το ιδιαιτερο, θες να αλλαξεις τον κοσμο προς το καλυτερο, ασχετα αν λες οτι δεν γινεται, η προθεση μετραει, κατι που ειναι πολυ θετικο. Μακαρι μεσα απο τα βιβλια σου να δωσεις μια νοτα χαρας και αισιοδοξιας και διαθεσης για βελτιωση. Μην χανεις τις ελπιδες σου, σιγουρα μπορουμε να αλλαξουμε προς το καλυτερο, απλως θελει δουλεια πολλη και να διωξουμε απο πανω μας οτι το αρνητικο και καταπιεστικο εχει αυτη η κοινωνια. Μια χαρα εισαι που εισαι ευαισθητος εννοω. Οι αλλοι εχουν το προβλημα.

    Quote Originally Posted by Poet View Post
    WhyAlwaysMe
    Δυστυχώς το να είναι διαφορετικός κάποιος, σε αυτόν τον κόσμο μόνο καλό δεν είναι! Η τελευταία μου αποτυχία να κρατήσω μια σχέση το αποδεικνύει αυτό! Δεν λέω πως δεν φέρω κι εγώ τις ευθύνες μου! Και οι δυο μας έχουμε ευθύνη για αυτή την κατάληξη. Απλώς έχω χάσει και αρκετές ευκαιρίες, εξαιτίας αυτής της ιδιαιτερότητας μου! Πιστεύω πως αν και είναι αδύνατο εξαιτίας της ανθρώπινης φύσης, να κάνουμε λίγο καλύτερο τον κόσμο μας, τουλάχιστον θα μπορούσαμε να κάνουμε ποιοτικότερες και πιο υγιείς τις σχέσεις με τους φίλους και τον σύντροφο μας. Αυτό προσδοκώ! Έναν καλό φίλο, και μια καλή σύντροφο στη ζωή!
    Ευκαιρια δεν το λες καποια που δεν σε εκτιμησε, η αλλες τοσες που καναν το ιδιο. Δες τα πραγματα απο αλλη οπτικη γωνια οπως σου ειπε καποια και θα πας μπροστα, θα λες εγω ειμαι ο καλυτερος, οχι οι αλλοι, αφου εχεις αυτη την ευαισθησια και σ' αρεσουν τα θετικα πραγματα, και οχι οτι κανει η μαζα που ειναι ολο βλακειες οπως ειπα σε ενα αλλο μου ποστ. Καλη σου μερα, ευχομαι να δεις πιο θετικα τη ζωη και να σου πανε ολα καλα.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    269
    Αντιθέτως! Δεν θεωρώ πως είναι σωστά τα ζευγάρια όπως εκείνοι! Απλώς ανέφερα κάτι που ενώ δεν άρεσε στην κοπέλα μου, και μου είπε το πόσο διαφορετικοί είμαστε από τέτοια ζευγάρια, στο τέλος κοίταξε περισσότερο τη λογική, όπως για παράδειγμα τα χρήματα που βγάζω! Λόγια! Μόνο λόγια! Και ύστερα μου λένε να βλέπω αισιόδοξα τη ζωή και να μην είμαι μελαγχολικός! Συνεχώς θυμίζω στον εαυτό μου πως είμαι καλύτερος από πολλούς που γνωρίζω, επειδή επιθυμώ την ουσιαστική επικοινωνία, και είμαι αντίθετος με τις συμφεροντολογικές σχέσεις μεταξύ των ανθρώπων. Αλλά μάντεψε ποιοι κερδίζουν! Η ευχή δεν αρκεί, αυτή τη στιγμή έχω κοιμηθεί πάλι 5 ώρες! Ένα μήνα τώρα αυτό μου συμβαίνει! Προσπαθώ να συνέλθω από αυτό το σοκ, το πώς μια γυναίκα που είναι μαζί σου, σου αποδεικνύει πως δεν πίστευε σχεδόν τίποτα από οσα σου έλεγε, και δεν εκτιμούσε πραγματικά τα όσα έκανες για να την βλέπεις χαρούμενη! Και ξέρεις τι με ενοχλεί στους άλλους που γνώριζαν πως έχω σχέση; Εκτός από έναν καλό φίλο που έχω και έδειξε κατανόηση, όλοι οι υπόλοιποι όταν με ρωτάνε πως πάει η σχέση μου, και τους λέω πως χώρισα, η απάντηση τους είναι η ίδια ακριβώς! ''Τουλάχιστον έφαγες κάλα? ή Έριξες μερικές πο...ες, καλά ήταν'' κλπ! Εγώ να μελαγχολώ καθημερινά, να μην κοιμάμαι σωστά, να πενθώ για ακόμη μια φορά την απώλεια ενός έρωτα, και μάλιστα αυτή τη φορά περισσότερο από κάθε άλλη, και εκείνοι να αποδεικνύουν το πόσο ρηχοί είναι! Και εννοείται έχω τσακωθεί μαζί τους! Δεν τους αντέχω! Εγώ να σκέφτομαι την μοναδική ουσιαστική σχέση που είχα ποτέ μου, μια όμορφη κοπέλα που μου έδωσε πολλά, και έζησα τα πάντα μαζί της, έστω και σε αυτό το μικρό διάστημα, και εκείνοι να είναι στεγνοί, αδιάφοροι και τόσο μα τόσο πεζοί!

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    269
    Λοιπόν... για να καταλάβετε καλύτερα τον τρόπο με τον οποίο σκέφτομαι, όσοι θέλετε, κάντε τον κόπο και διαβάστε το παρακάτω κείμενο που έγραψα πριν από μόλις δύο εβδομάδες:
    https://eleytheria-ths-skepshs.blogs...g-post_17.html

    Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για την κατανόηση σας!

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,204
    Quote Originally Posted by Poet View Post
    Δεν έχει καμία σημασία η ηλικία. Από μικρό παιδί ένιωθα πως ήμουν διαφορετικός από εκείνους που γνώριζα. Όντως μια τέτοια συμπεριφορά, επηρεάζει αρνητικά τη ζωή σου. Το έχω ζήσει και ξέρω πως είναι! Απλώς με την πάροδο του χρόνου, αξιοποίησα την ιδιαιτερότητα μου αυτή, και ασχολήθηκα με κάτι που μου έδωσε νόημα στη ζωή!
    Και τι ειναι αυτο? Εγω ακομα το ψαχνω.ηθελα να σε ρωτησω απο προσωπικο μηνυμα αλλα λεει οτι δε δεχεσαι

    Εστάλη από SM-J510FN στο E-Psychology.gr Mobile App

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,204
    Quote Originally Posted by Poet View Post
    Λοιπόν... για να καταλάβετε καλύτερα τον τρόπο με τον οποίο σκέφτομαι, όσοι θέλετε, κάντε τον κόπο και διαβάστε το παρακάτω κείμενο που έγραψα πριν από μόλις δύο εβδομάδες:
    https://eleytheria-ths-skepshs.blogs...g-post_17.html

    Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για την κατανόηση σας!
    Το κειμενο σου εξαιρετικο.Εχεις εκφρασει οτι δε μπορω να πω με λεξεις.Πραγματικα ανατριχιασα

    Quote Originally Posted by iwannaaa View Post
    Και τι ειναι αυτο? Εγω ακομα το ψαχνω.ηθελα να σε ρωτησω απο προσωπικο μηνυμα αλλα λεει οτι δε δεχεσαι

    Εστάλη από SM-J510FN στο E-Psychology.gr Mobile App

    Εστάλη από SM-J510FN στο E-Psychology.gr Mobile App

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,204
    Quote Originally Posted by iwannaaa View Post
    Και τι ειναι αυτο? Εγω ακομα το ψαχνω.ηθελα να σε ρωτησω απο προσωπικο μηνυμα αλλα λεει οτι δε δεχεσαι

    Εστάλη από SM-J510FN στο E-Psychology.gr Mobile App
    Βασικα το μονο που ξερω ειναι οτι ειμαι μια καταπιεσμενη ιδεολογος που θα κλειστει στη μιζερια απελπισμενη απο την καθημερινοτητα


    Εστάλη από SM-J510FN στο E-Psychology.gr Mobile App

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    269
    Καλημέρα! Χαίρομαι που σου άρεσε το κείμενο μου! Το έγραψα επειδή διαπίστωσα πως η πρώην κοπέλα μου, δυστυχώς παρά τα όσα μου έλεγε, ανήκε και εκείνη στους πρακτικούς ανθρώπους. Αυτό ακριβώς είναι που έχω αγαπήσει στη ζωή. Την ποίηση και την πεζογραφία. Μην καταπιέζεις τίποτα μέσα σου! Δεν αξίζει να γίνεσαι ένα με τους άλλους, για να καταφέρνεις να επιβιώνεις! Η ζωή έχει μεγαλύτερη σημασία από την επιβίωση!
    Μπήκα στο προφίλ μου και διόρθωσα τις ρυθμίσεις. Νομίζω τώρα μπορεί κάποιος να μου στείλει προσωπικό μήνυμα.

  8. #23
    Banned
    Join Date
    May 2017
    Posts
    1,020
    Το πρόβλημα είναι @Poet, ότι χρειάζεται να γράφουμε ποιήματα, για να λέμε τα αυτονόητα. Έχω γράψει ποιήματα, για διάφορα θέματα, μου αρέσει γενικά να γράφω, όπως για κοπέλες που μπορεί να μου αρέσουν ή για κάτι που με βασανίζει. Είμαι όμως τύπος την ομιλίας περισσότερο, παρά της γραφής, αλλά αποτυπώνω και στα δύο τις σκέψεις μου, εξίσου καλά. Ξέρεις όμως τι κατάλαβα; Ότι άνθρωποι ευαίσθητοι, καταλήγουν μόνοι και με κατάθλιψη. Ψάξε την ζωή διάσημων ποιητών και ποιητριών, λίγοι και λίγες, ήταν που χάρηκαν μέσα στην ζωή τους, γι'αυτό έβρισκαν παρηγοριά σε έναν πλασματικό κόσμο, που είχαν δημιουργήσει μέσα από την γραφή. Οι περισσότεροι, αποτελούσαν έναν στόχο για χλευασμό από την μάζα, επειδή ήταν διαφορετικοί και στο τέλος, πέθαναν μόνοι και καταθλιπτικοί. Αυτό δεν σημαίνει, πως πρέπει να μην υπάρχουν ευαίσθητοι άνθρωποι, που αποτυπώνουν τις σκέψεις τους, μέσα στα ποιήματά τους, αλλά ο κόσμος σιγά σιγά, να αρχίζει να αλλάζει και αυτό πιστεύω πως είναι ακατόρθωτο πλέον. Όποιος διαφωνεί, είναι λάθος και παράξενος, όποιος μιλάει για φιλοπατρία, για θρησκεία, για οικογένεια και για ηθικές αξίες, είναι φασίστας, παλιομοδίτης και κλειστόμυαλος. Όποιος λέει τα ίδια με την μάζα, είναι σωστός, μοντέρνος και πάνω από όλα "διαφορετικός"...

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,204
    Quote Originally Posted by Poet View Post
    Καλημέρα! Χαίρομαι που σου άρεσε το κείμενο μου! Το έγραψα επειδή διαπίστωσα πως η πρώην κοπέλα μου, δυστυχώς παρά τα όσα μου έλεγε, ανήκε και εκείνη στους πρακτικούς ανθρώπους. Αυτό ακριβώς είναι που έχω αγαπήσει στη ζωή. Την ποίηση και την πεζογραφία. Μην καταπιέζεις τίποτα μέσα σου! Δεν αξίζει να γίνεσαι ένα με τους άλλους, για να καταφέρνεις να επιβιώνεις! Η ζωή έχει μεγαλύτερη σημασία από την επιβίωση!
    Μπήκα στο προφίλ μου και διόρθωσα τις ρυθμίσεις. Νομίζω τώρα μπορεί κάποιος να μου στείλει προσωπικό μήνυμα.
    Εδω στο φορουμ εννοω.και παλι δε μπορω

  10. #25
    Banned
    Join Date
    May 2017
    Posts
    1,020
    Quote Originally Posted by iwannaaa View Post
    Εδω στο φορουμ εννοω.και παλι δε μπορω
    Χρειάζεται να έχει συμπληρώσει, 50 μηνύματα νομίζω, για να σου στείλει ή να του στείλεις μήνυμα.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,204
    Μαλιστα.δεν το ηξερα

    Εστάλη από SM-J510FN στο E-Psychology.gr Mobile App

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    269
    Quote Originally Posted by Εν οίδα, ότι ουδέν οίδα View Post
    Το πρόβλημα είναι @Poet, ότι χρειάζεται να γράφουμε ποιήματα, για να λέμε τα αυτονόητα. Έχω γράψει ποιήματα, για διάφορα θέματα, μου αρέσει γενικά να γράφω, όπως για κοπέλες που μπορεί να μου αρέσουν ή για κάτι που με βασανίζει. Είμαι όμως τύπος την ομιλίας περισσότερο, παρά της γραφής, αλλά αποτυπώνω και στα δύο τις σκέψεις μου, εξίσου καλά. Ξέρεις όμως τι κατάλαβα; Ότι άνθρωποι ευαίσθητοι, καταλήγουν μόνοι και με κατάθλιψη. Ψάξε την ζωή διάσημων ποιητών και ποιητριών, λίγοι και λίγες, ήταν που χάρηκαν μέσα στην ζωή τους, γι'αυτό έβρισκαν παρηγοριά σε έναν πλασματικό κόσμο, που είχαν δημιουργήσει μέσα από την γραφή. Οι περισσότεροι, αποτελούσαν έναν στόχο για χλευασμό από την μάζα, επειδή ήταν διαφορετικοί και στο τέλος, πέθαναν μόνοι και καταθλιπτικοί. Αυτό δεν σημαίνει, πως πρέπει να μην υπάρχουν ευαίσθητοι άνθρωποι, που αποτυπώνουν τις σκέψεις τους, μέσα στα ποιήματά τους, αλλά ο κόσμος σιγά σιγά, να αρχίζει να αλλάζει και αυτό πιστεύω πως είναι ακατόρθωτο πλέον. Όποιος διαφωνεί, είναι λάθος και παράξενος, όποιος μιλάει για φιλοπατρία, για θρησκεία, για οικογένεια και για ηθικές αξίες, είναι φασίστας, παλιομοδίτης και κλειστόμυαλος. Όποιος λέει τα ίδια με την μάζα, είναι σωστός, μοντέρνος και πάνω από όλα "διαφορετικός"...
    Έχεις δίκιο σε αυτά που λές, γι αυτό και γράφτηκα σε αυτό το φόρουμ, για να ζητήσω βοήθεια, από τους ανθρώπους που είναι το ίδιο ευαίσθητοι με εμένα, αλλά έχουν μάθει να σηκώνονται ευκολότερα. Όντως χρειάζομαι βοήθεια αυτή τη στιγμή, αν διαβάσεις την αρχή του θέματος θα καταλάβεις γιατί! Δεν είμαι τόσο δυνατός όσο θα ήθελα! Αυτή τη στιγμή είμαι ήδη ταραγμένος, και έχω κοιμηθεί πάλι μόνο 5 ώρες, και αυτό γίνεται ήδη εδώ και ένα μήνα, από τότε που χώρισα δηλαδή!

    Εύχομαι να είστε όλοι καλά, και να ξεπερνάτε τις όποιες δυσκολίες της ζωής!

  13. #28
    Banned
    Join Date
    May 2017
    Posts
    1,020
    Quote Originally Posted by Poet View Post
    Έχεις δίκιο σε αυτά που λές, γι αυτό και γράφτηκα σε αυτό το φόρουμ, για να ζητήσω βοήθεια, από τους ανθρώπους που είναι το ίδιο ευαίσθητοι με εμένα, αλλά έχουν μάθει να σηκώνονται ευκολότερα. Όντως χρειάζομαι βοήθεια αυτή τη στιγμή, αν διαβάσεις την αρχή του θέματος θα καταλάβεις γιατί! Δεν είμαι τόσο δυνατός όσο θα ήθελα! Αυτή τη στιγμή είμαι ήδη ταραγμένος, και έχω κοιμηθεί πάλι μόνο 5 ώρες, και αυτό γίνεται ήδη εδώ και ένα μήνα, από τότε που χώρισα δηλαδή!

    Εύχομαι να είστε όλοι καλά, και να ξεπερνάτε τις όποιες δυσκολίες της ζωής!
    Στους συναισθηματικούς ανθρώπους επειδή υπερισχύει το θυμοειδές, δεν σκεφτόμαστε με την λογική, αλλά με το συναίσθημα, πράγμα που μας κάνει εύκολα "θύματα". Σκέψου αυτά που σε βασανίζουν, με μια πιο λογική ματιά και θα δεις, ότι δεν έχει νόημα, να χάνεις τον ύπνο σου. Μόνο για την υγεία να ανησυχείς, όλα τα άλλα μπαίνουν σε δεύτερη μοίρα...

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by Poet View Post
    Αντιθέτως! Δεν θεωρώ πως είναι σωστά τα ζευγάρια όπως εκείνοι! Απλώς ανέφερα κάτι που ενώ δεν άρεσε στην κοπέλα μου, και μου είπε το πόσο διαφορετικοί είμαστε από τέτοια ζευγάρια, στο τέλος κοίταξε περισσότερο τη λογική, όπως για παράδειγμα τα χρήματα που βγάζω! Λόγια! Μόνο λόγια! Και ύστερα μου λένε να βλέπω αισιόδοξα τη ζωή και να μην είμαι μελαγχολικός! Συνεχώς θυμίζω στον εαυτό μου πως είμαι καλύτερος από πολλούς που γνωρίζω, επειδή επιθυμώ την ουσιαστική επικοινωνία, και είμαι αντίθετος με τις συμφεροντολογικές σχέσεις μεταξύ των ανθρώπων. Αλλά μάντεψε ποιοι κερδίζουν! Η ευχή δεν αρκεί, αυτή τη στιγμή έχω κοιμηθεί πάλι 5 ώρες! Ένα μήνα τώρα αυτό μου συμβαίνει! Προσπαθώ να συνέλθω από αυτό το σοκ, το πώς μια γυναίκα που είναι μαζί σου, σου αποδεικνύει πως δεν πίστευε σχεδόν τίποτα από οσα σου έλεγε, και δεν εκτιμούσε πραγματικά τα όσα έκανες για να την βλέπεις χαρούμενη! Και ξέρεις τι με ενοχλεί στους άλλους που γνώριζαν πως έχω σχέση; Εκτός από έναν καλό φίλο που έχω και έδειξε κατανόηση, όλοι οι υπόλοιποι όταν με ρωτάνε πως πάει η σχέση μου, και τους λέω πως χώρισα, η απάντηση τους είναι η ίδια ακριβώς! ''Τουλάχιστον έφαγες κάλα? ή Έριξες μερικές πο...ες, καλά ήταν'' κλπ! Εγώ να μελαγχολώ καθημερινά, να μην κοιμάμαι σωστά, να πενθώ για ακόμη μια φορά την απώλεια ενός έρωτα, και μάλιστα αυτή τη φορά περισσότερο από κάθε άλλη, και εκείνοι να αποδεικνύουν το πόσο ρηχοί είναι! Και εννοείται έχω τσακωθεί μαζί τους! Δεν τους αντέχω! Εγώ να σκέφτομαι την μοναδική ουσιαστική σχέση που είχα ποτέ μου, μια όμορφη κοπέλα που μου έδωσε πολλά, και έζησα τα πάντα μαζί της, έστω και σε αυτό το μικρό διάστημα, και εκείνοι να είναι στεγνοί, αδιάφοροι και τόσο μα τόσο πεζοί!
    Poet, τωρα καταλαβα, συγγνωμη. Καλα τους "φιλους" σου καλα εκανες και τους εκανες περα. Οσο για σενα καλα τα λες, οσο για την κοπελα εχω να πω οτι αφου ηθελε το πρακτικο κομματι που ηταν τα λεφτα δεν ηταν για σενα που την ειχες ερωτευτει. Το θεμα ειναι να ειμαστε με καποιον που εχουμε και μας εχουνε ερωτευτει, οχι με καποιον που απλα ειμαστε μαζι......δεν εχασες και κατι, ευχομαι να βρειτε και οι δυο αυτο που θελετε. Αυτη λεφτα να επιβιωσει και εσυ μια αγαπη αληθινη. Υπαρχει αλλα πρεπει να την ψαξεις, ισως καποια που θα εχει ηδη λεφτα και θα ψαχνει καποιον να ερωτευτει.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,204
    Quote Originally Posted by Poet View Post
    Λοιπόν... για να καταλάβετε καλύτερα τον τρόπο με τον οποίο σκέφτομαι, όσοι θέλετε, κάντε τον κόπο και διαβάστε το παρακάτω κείμενο που έγραψα πριν από μόλις δύο εβδομάδες:
    https://eleytheria-ths-skepshs.blogs...g-post_17.html

    Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για την κατανόηση σας!
    Στα ιστολογια μπορουν να γραψουν κι αλλοι? Θα με ενδιεφερε να γινω συνεταιρος.γραφω ποιηση.

Page 2 of 11 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Παρακαλώ πολύ να διαγραφεί ο λογαριασμός μου
    By χορεύει ο κόσμος ξέφρενα in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 6
    Last Post: 11-09-2017, 12:11
  2. Ευαίσθητος χαρακτηρας
    By girl1988 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 4
    Last Post: 09-06-2015, 14:43
  3. θελω τη βοηθεια σας παρακαλω πολυ...
    By nikitas1985 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 22
    Last Post: 30-03-2014, 00:18
  4. Θα εκτιμούσα πολύ την γνώμη σας! παρακαλώ διαθέσετε λίγο χρόνο για 'μενα...
    By _kassandra_ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 08-04-2012, 00:21
  5. Βοήθηστε με σας παρακαλώ να μην του προκαλέσω πολύ πόνο...
    By Κύκνος in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 22-10-2011, 14:28

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •