Υποχονδρία κ ιδιωτική ασφαλιση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20
  1. #1
    Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    34

    Υποχονδρία κ ιδιωτική ασφαλιση

    Καλησπέρα σε ολους ! Ισως το θέμα μου ειναι λιγο άσχετο αλλα κάποιους νομιζω τους ενδιαφέρει οσο και εμενα . Εμεις που εχουμε τα θεματάκια μας με τα άγχη κ την νόσο φοβία μας πιστεύετε οτι ειναι καλυτερα να εχουμε ιδιωτική ασφάλιση; εχετε περισσοτερο φόβο οταν σκέφτεστε οτι πτεπει να πάτε σε ενα δημόσιο που γινεται ο κακός χαμός απο οτι σε ενα ιδιωτικό που ειναι πιο χαλαρά τα πραγνατα ; ποια η γνώμη σας; εγω το σκεφτομαι απλα τα οικονομικά μου ειναι χάλια κ δεν μπορω να βρω καποια λύση . Μεχρι τωρα πίστευα οτι εχω περισσότερη εμπιστοσύνη γιατρους του δημοσίου αλλα δεν ξερω , εχω αρχίσει και αναθεωρω . Καποια γνώμη ; ευχαριστω !!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Δεν καλυπτει η ιδιωτικη ασφαλιση τα ψυχικα.... το ξερω γιατι εχω ιδιωτικη.
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  3. #3
    Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    34
    Αξιζει ομως να εχει κανεις ; με την έννοια οτι θα σου προκύψει κατι. Το εχεις μετανιώσει ;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by Aretou View Post
    Αξιζει ομως να εχει κανεις ; με την έννοια οτι θα σου προκύψει κατι. Το εχεις μετανιώσει ;
    για να την πληρωνω σημαινει οτι το θελω και προφανως μου προσφερει, αλλιως ποιος ο λογος καθε μηνα να σκαω το ζεστο παραδακι?
    απλα οι ιδιωτικες συνεργαζονται με συμβεβλημενα ιδιωτικα εργαστηρια και νοσοκομεια...συν το οτι με καλυπτει και εξωτερικο!

    αλλα οκ εχει να κανει με το πως το βλεπει ο καθενας...
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  5. #5
    Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    34
    Με εχει πιάσει ενα θεματάκι άγχους τωρα που δεν εχω ιδιωτική ασφάλεια ..

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by Aretou View Post
    Με εχει πιάσει ενα θεματάκι άγχους τωρα που δεν εχω ιδιωτική ασφάλεια ..
    εχεις δημοσια? καλυμμενη εισαι!
    εγω την ειχα κανει επειδη δεν εχω δημοσια...για να μην ειμαι ξεκρεμαστη τελειως αν μου τυχει κατι...
    Τα ψυχολογικα, συνεδριες με ψυχιατρους κλπ, καμια ασφαλιση απο οσο γνωριζω δεν τα καλυπτει... δυστυχως!
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  7. #7
    Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    34
    Εχω δημόσια ασφάλιση και γενικα δεν ειμαι πολυ του νοσοκομείου αλλα το μόνιμο αγχος μου ειναι αν μου τύχει κατι τι θα κανω.. μιλαμε για τρελό αγχος

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by Aretou View Post
    Εχω δημόσια ασφάλιση και γενικα δεν ειμαι πολυ του νοσοκομείου αλλα το μόνιμο αγχος μου ειναι αν μου τύχει κατι τι θα κανω.. μιλαμε για τρελό αγχος
    η δημοσια σε καλυπτει και στα ιδιωτικα, οποτε don't worry!
    ........................................
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  9. #9
    Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    34
    Με καλύπτει το δημόσιο στην ιδιωτική νοσηλεία ; πρωτη φορα το ακούω.
    Οντως πολυ μου λένε οτι τα ιδιωτικά ειναι ευαγή ιδρυματα απλα δεν ξερω εαν εχει να κανει με την νόσοφοβια μου κ τα βλεπω τοσο μαύρα τα πραγματα.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by Aretou View Post
    Με καλύπτει το δημόσιο στην ιδιωτική νοσηλεία ; πρωτη φορα το ακούω.
    Οντως πολυ μου λένε οτι τα ιδιωτικά ειναι ευαγή ιδρυματα απλα δεν ξερω εαν εχει να κανει με την νόσοφοβια μου κ τα βλεπω τοσο μαύρα τα πραγματα .
    ΑΠΟΛΥΤΑ ΝΑΙ!!!!
    απλα με την ιδιωτικη αντι να εχεις Γ θεση, θα παρεις Β θεση.... σιγα τα ωα δηλαδη...
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  11. #11
    Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    34
    Δηλαδη εαν παω σε ενα ιδιωτικό νοσοκομείο , κουγια η ωρα , και νοσηλευτώ ειναι υποχρεωμένο το κράτος να μου επιστρέψει τα χρήματα ;;

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Έχεις συμμετοχή 30 τοις εκατό κ πασ όπου θες
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  13. #13
    Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    34
    Σε ευχαριστω πολυ για τον χρόνο σου αλλα και για τις πολύτιμες πληροφορίες σου !! Να εισαι καλα!!σαν να ηρέμησα για λιγο !!!!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by Aretou View Post
    Δηλαδη εαν παω σε ενα ιδιωτικό νοσοκομείο , κουγια η ωρα , και νοσηλευτώ ειναι υποχρεωμένο το κράτος να μου επιστρέψει τα χρήματα ;;
    εξαρταται απο το λογο που θα νοσηλευτεις....
    υπαρχουν επεμβασεις που τις καλυπτει 100% η δημοσια ασφαλιση, εκτος βεβαια απο το φακελακι στο γιατρο....
    Γενικα τα περισσοτερα ιδιωτικα νοσοκομεια ειναι συμβεβλημενα με το δημοσιο... Ουτε συμμετοχη εχεις ουτε τιποτα, αλλα βεβαια αυτο εξαρταται απο το τι ειδους συμφωνια εχει κανει το ιδιωτικο με το δημοσιο...
    Απλα πριν πας για μια επεμβασουλα πχ που απαιτει νοσηλεια, απαραιτητο ειναι να περασεις απο το λογιστηριο του ιδιωτικου να σου πουν επακριβως τι καλυπτεται και τι οχι...
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Δεν ξερω τι λετε για την δημοσια ασφαλιση , η δικη μου εμπειρια ηταν πολυ ασχημη , επαθα ατυχημα με μηχανακι τον 10/15 , και με πηγαν Ερυθρο Σταυρο , εκαναν πολυ καλο ραμματα , αλλα στις δυο μερες που νοσηλευτηκα , παραπονιομουν για πονους στο δεξι νεφρο , με πλακωναν στις παυσιπονες ενεσεις καθε φορα , αντι για μια εξεταση γιατι ποναω ......οταν πηγα σπιτι, με την αδεια τους , διαπιστωσα οτι ουρω κοκκινα ουρα , αρα ρηξη νεφρου !!!! ευτυχως ειχα ιδιωτικη ασφαλεια , και νοσηλευτηκα αλλες 8 μερες , με κινδυνο να χασω το νεφρο μου , λογω ολιγωριας του Ερ. Στ...........

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Εγώ γίνει όντως τόσο αρρωστοφοβικη και υποχόνδρια;
    By Maria A. in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 36
    Last Post: 21-09-2017, 17:50
  2. ειμαι εγω υπερβολικη και υποχονδρια η....
    By natas in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 08-10-2011, 23:55

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •