Ειναι φυσιολογικο (συνηθισμενο) να μην θες να κανεις σεξ; - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 12 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 174
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    Earth
    Posts
    763
    Quote Originally Posted by λουλούδι View Post
    Οχι, δεν καταλαβες, το ακριβως αντιθετο, δεν θελω να κανω φαντασιωσεις, δεν θελω καν να το κανω το θεωρω ανηθικο οπως ειπα......... μου τη δινει, δεν το βρισκω απαραιτητο και μαλιστα το θεωρω αηδια....... οπως ενα παιδακι....... νιωθω πολυ καλυτερα χωρις, δεν μπορω να κανω καν, θα καταπιεστω παρα πολυ....
    Εμενε μου κανει εντυπωση οτι το θεωρεις ανηθικο!δεχομαι να μην σου αρεσει αλλα ανηθικο?δεν θελεις να κανεις επειδη δεν σου αρεσει ή επειδη το θεωρεις ανηθικο?
    No matter how you feel..Get up..Dress up..Show up and..NEVER GIVE UP!!

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Δεν περιμενα να με καταλαβετε. Το βοηθημα μου ελειπε εδω δεν νιωθω με το σεξ, θα ενιωθα με το βοηθημα, ειπαμε, παιρνω φαρμακα αλλα και να μην επαιρνα παλι δεν θα ηθελα να κανω, γιατι ναι, το θεωρω ανηθικο, δεν μου αρεσει, και τα δυο δηλαδη pink floyd. Τωρα εαν με αφησει, θα στεναχωρηθω παρα πολυ, αλλα προβλημα του......... οποιος αντρας αφηνει τη γυναικα του για το σεξ παει να πει πως δεν την αγαπουσε........ απλα θα στενοχωρηθω πολυ και για τα χρονια που εχασα και που ειναι ολοι ετσι.........

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    Earth
    Posts
    763
    Quote Originally Posted by λουλούδι View Post
    Δεν περιμενα να με καταλαβετε. Το βοηθημα μου ελειπε εδω δεν νιωθω με το σεξ, θα ενιωθα με το βοηθημα, ειπαμε, παιρνω φαρμακα αλλα και να μην επαιρνα παλι δεν θα ηθελα να κανω, γιατι ναι, το θεωρω ανηθικο, δεν μου αρεσει, και τα δυο δηλαδη pink floyd. Τωρα εαν με αφησει, θα στεναχωρηθω παρα πολυ, αλλα προβλημα του......... οποιος αντρας αφηνει τη γυναικα του για το σεξ παει να πει πως δεν την αγαπουσε........ απλα θα στενοχωρηθω πολυ και για τα χρονια που εχασα και που ειναι ολοι ετσι.........
    Κατι ομως στο προκαλεσε για να το θεωρεις ανηθικο?
    Εισαι λαθος!!εαν σε αφησει δεν σημαινει οτι δεν σε αγαπουσε!αλλο αν εσενα δεν σε ενδιαφερει το σεξ!!
    No matter how you feel..Get up..Dress up..Show up and..NEVER GIVE UP!!

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Λουλουδι
    σε παρακαλω κανεις ενα ρεζουμε της παθησης σου και της ζωης σου γενικα? για να το τοποθετησουμε στη σωστη βαση...
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Λοιπον για να σας το κανω λιανα....... πρωτα απο ολα αν με αφησει σιγουρα δεν με αγαπουσε και αυτος και οποιος αλλος το κανει γιατι βαζει πανω απο ολα τη σαρκικη του απολαυση ακομα και απο τη γυναικα που ειναι μαζι αρα δεν την αγαπαει.......... μην ακουω βλακειες......... δευτερον, εχω περασει πααααααααααααααααρα πολλα, νιωθω σαν γρια πλεον και ειμαι νεα, εδω και χρονια δεν νιωθω κατι στο σεξ απο τα φαρμακα αλλα πλεον δεν θελω και να νιωσω, παντα το εβαζα τελευταια προτεραιοτητα, τωρα ακομα περισσοτερο επειδη εχω ξενερωσει τη ζωη μου και εχω αηδιασει με τα παντα. Και με αυτα που μου λετε αηδιαζω επισης.... δεν μου αρεσει η ζωη οπως ειναι, θα ηθελα να ηταν διαφορετικη. Για παραδειγμα, εδω πεθαινουμε μεσα μας ψυχολογικα, το σεξ μας μαρανε;
    Last edited by λουλούδι; 31-10-2017 at 19:53.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Sedna
    Posts
    1,109
    Quote Originally Posted by λουλούδι View Post
    Δεν περιμενα να με καταλαβετε.
    Εγώ πάντως σε καταλαβαίνω, αφού «είμαι στο ίδιο πλοίο». Δεν το θεωρώ ανήθικο, απλά δεν το θέλω.

    Quote Originally Posted by λουλούδι View Post
    οποιος αντρας αφηνει τη γυναικα του για το σεξ παει να πει πως δεν την αγαπουσε.
    Κάπου έχεις παρασυρθεί νομίζω. Δε μιλάμε για φιλική ή αδερφική αγάπη. Η σαρκική επαφή είναι βασικό συστατικό της σχέσης εγγύτητας ανάμεσα σε έναν άντρα και μια γυναίκα. Δε γίνεται να καταργηθεί εντελώς. Εκτός, όπως έγραψα πριν, κι αν μιλάμε για ασεξουαλικούς τύπους. Υπάρχουν και τέτοια ζευγάρια. Αλλά αυτό είναι η εξαίρεση της εξαίρεσης.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    24,131
    κι εγω στο "ανηθικο" εχω κολλησει.
    το θεωρεις πραγματικα ανηθικο, η εννοεις απωθητικο και λες ανηθικο?
    πες λιγο πως το εννοεις?
    με την χριστιανικη ηθικη, που θεωρει το σεξ εκτος γαμου, σαν πορνεια?
    μεσα στον γαμο ας πουμε, το θεωρεις ηθικο?
    εφοσον εισια με τον συντροφο σου, το θεωρεις, ανηθικο?

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by Vox View Post
    Εγώ πάντως σε καταλαβαίνω, αφού «είμαι στο ίδιο πλοίο». Δεν το θεωρώ ανήθικο, απλά δεν το θέλω.


    Κάπου έχεις παρασυρθεί νομίζω. Δε μιλάμε για φιλική ή αδερφική αγάπη. Η σαρκική επαφή είναι βασικό συστατικό της σχέσης εγγύτητας ανάμεσα σε έναν άντρα και μια γυναίκα. Δε γίνεται να καταργηθεί εντελώς. Εκτός, όπως έγραψα πριν, κι αν μιλάμε για ασεξουαλικούς τύπους. Υπάρχουν και τέτοια ζευγάρια. Αλλά αυτό είναι η εξαίρεση της εξαίρεσης.
    Δεν καταλαβα γιατι εχετε το σεξ ολοι τοσο ψηλα. Πανω απο ολα η αγαπη και ο εγκεφαλικος ερωτας πρεπει να ειναι, και οχι ο σαρκικος, ελεος. Τι αλλο θα διαβασω εδω μεσα και αλλου και βγαινω και εγω κιολας η παραλογη.......... πρωτα δηλαδη οι καυλες να το πω ετσι και μετα αυτος αυτη που εχεις διπλα σου που ειναι μια ολοκληρη προσωπικοτητα; Πρωτα το σωμα και μετα η ψυχη;

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    24,131
    Quote Originally Posted by Vox View Post
    Εγώ πάντως σε καταλαβαίνω, αφού «είμαι στο ίδιο πλοίο». Δεν το θεωρώ ανήθικο, απλά δεν το θέλω.


    Κάπου έχεις παρασυρθεί νομίζω. Δε μιλάμε για φιλική ή αδερφική αγάπη. Η σαρκική επαφή είναι βασικό συστατικό της σχέσης εγγύτητας ανάμεσα σε έναν άντρα και μια γυναίκα. Δε γίνεται να καταργηθεί εντελώς. Εκτός, όπως έγραψα πριν, κι αν μιλάμε για ασεξουαλικούς τύπους. Υπάρχουν και τέτοια ζευγάρια. Αλλά αυτό είναι η εξαίρεση της εξαίρεσης.
    ας ειναι και η εξαιρεση, δεν πειραζει, αλλα ειναι σημαντικο να εχουν και οι δυο ιδια αποψη.
    αλλιως, ακομα κι αν δεν φυγει η δεν παει με αλλην, θα ειναι δυστυχισμενος.
    μπορεις να ξερεις οτι ειναι δυστυχισμενος ο συντροφος σου?

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    24,131
    Quote Originally Posted by λουλούδι View Post
    Δεν καταλαβα γιατι εχετε το σεξ ολοι τοσο ψηλα. Πανω απο ολα η αγαπη και ο εγκεφαλικος ερωτας πρεπει να ειναι, και οχι ο σαρκικος, ελεος. Τι αλλο θα διαβασω εδω μεσα και αλλου και βγαινω και εγω κιολας η παραλογη.......... πρωτα δηλαδη οι καυλες να το πω ετσι και μετα αυτος αυτη που εχεις διπλα σου που ειναι μια ολοκληρη προσωπικοτητα; Πρωτα το σωμα και μετα η ψυχη;
    δεν ειναι θεμα του ποιος τονε χει ψηλα και ποιος δεν νοαιζεται.
    το θεμα ειναι οτι οποιος τον θελει, ΤΟΝ ΘΕΛΕΙ.
    και ειναι δυστυχης χωρις σεξ.
    πως θα ειναια ρμονικη μια σχεση που ο ςενας ειναι δυστυχισμενος με σεξ κι ο αλλος χωρις?

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    κι εγω στο "ανηθικο" εχω κολλησει.
    το θεωρεις πραγματικα ανηθικο, η εννοεις απωθητικο και λες ανηθικο?
    πες λιγο πως το εννοεις?
    με την χριστιανικη ηθικη, που θεωρει το σεξ εκτος γαμου, σαν πορνεια?
    μεσα στον γαμο ας πουμε, το θεωρεις ηθικο?
    εφοσον εισια με τον συντροφο σου, το θεωρεις, ανηθικο?
    Κατι που βρωμιζει την ψυχη, σαν πορνεια, ναι, αλλα δεν ειμαι χριστιανη. Η ηθικη υπαρχει και εκτος χριστιανοσυνης νομιζω, ειναι κοινωνικη. Γενικα νομιζω πολλοι θεωρουν το σεξ κακο, απλως οχι τοσοι πολλοι οσοι νομιζα. Ας πουμε οτι ειμαι συντηρητικη αλλα οχι χριστιανη. Και με τον συντροφο μου, ναι, το θεωρω ανηθικο. Γιατι βαζω αλλες προτεραιοτητες και επειδη εχω περασει πολλα στη ζωη μου νομιζω το σεξ δεν με καλυπτει, με αηδιαζει.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ας ειναι και η εξαιρεση, δεν πειραζει, αλλα ειναι σημαντικο να εχουν και οι δυο ιδια αποψη.
    αλλιως, ακομα κι αν δεν φυγει η δεν παει με αλλην, θα ειναι δυστυχισμενος.
    μπορεις να ξερεις οτι ειναι δυστυχισμενος ο συντροφος σου?
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    δεν ειναι θεμα του ποιος τονε χει ψηλα και ποιος δεν νοαιζεται.
    το θεμα ειναι οτι οποιος τον θελει, ΤΟΝ ΘΕΛΕΙ.
    και ειναι δυστυχης χωρις σεξ.
    πως θα ειναια ρμονικη μια σχεση που ο ςενας ειναι δυστυχισμενος με σεξ κι ο αλλος χωρις?
    Γιατι ειναι τοσο σημαντικο το σεξ για σενα; Και για ολους; Εχετε λυσει ολα τα θεματα σας;

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2017
    Location
    Sedna
    Posts
    1,109
    Quote Originally Posted by λουλούδι View Post
    Δεν καταλαβα γιατι εχετε το σεξ ολοι τοσο ψηλα.
    Προσωπικά δεν το βάζω ψηλά. Δεν υπάρχει καν στη ζωή μου. Απλά σου θυμίζω πώς λειτουργεί αυτός ο κόσμος, γιατί οι αντιδράσεις σου μου δίνουν την εντύπωση ότι το έχεις ξεχάσει.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    24,131
    εχει μεγαλη σημασια κι αυτο που ξεκινησε να λεει η μαρα.
    οτι συνδεεται με τον συντροφο, δεν ειναι αυτονομο (θελω-δεν θελω)
    το σεξ μεσα σε μια μονιμη σχεση, δεν ειναι μονο κ...λες.
    ειναι και τρυφεροτητα, σωματικη επαφη, κλπ.
    ειναι μια ενωση που ακολουθει την συναισθηματικη ενωση.
    δλδ...
    οταν θελεις, θαυμαζεις, αγαπας τον συντροφο σου, ειστε καλα μαζι, ειτε νοιωθεις μεγαλη εξαψη ειτε λιγοτερη, το σεξ μπορει παντα να ειναι ευχαριστο αν ακολουθει τις διαθεσεις της στιγμης.
    δλδ, μπορει να μην ειναι εντονο, αλλα μονο τρυφερο οταν δεν εχειςπολλη διαθεση.
    αλλα αν σου φαινεται "ανηθικο", δεν γινεται...

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    24,131
    Quote Originally Posted by λουλούδι View Post
    Γιατι ειναι τοσο σημαντικο το σεξ για σενα; Και για ολους; Εχετε λυσει ολα τα θεματα σας;
    για μενα προσωπικα, ειναι σημαντικο, αλλα ΔΕΝ θεωρω οτι πρεπει για ολους να ειναι σημαντικο!! το ειπα αυτο. μπορει μια χαρα να το θεωρεις ασημαντο αν δεν νοιωθεις καποια δυστυχια, καποια στερηση!
    θεωρω ομως οτι το ζευγαρι πρεπει να συμφωνει σε αυτο.
    αλλιως θα υπαρξει σοβαρο προβλημα καποια στιγμη.

    αυτο που λες με τα προβληματα, δεν ισχυει.
    δεν θελεις σεξ οταν λυσεις ολα σου τα προβληματα, σαν να ειναι καποια πολυτελεια.
    περισσοτερο μπορεις να το συγκρινεις με το φαγητο η με το νερο.
    για να φας πρεπει να εχεις λυσει ολα σου τα προβληματα?

Page 2 of 12 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Πόσο φυσιολογικό είναι...
    By Κύκνος in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 138
    Last Post: 25-11-2019, 15:05
  2. είναι φυσιολογικό?
    By s'agapw in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 7
    Last Post: 19-02-2012, 23:42
  3. Ειναι φυσιολογικο.....????
    By πιεσμενη in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 25-07-2011, 21:59
  4. ειναι φυσιολογικο;
    By lenaki__ in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 17
    Last Post: 03-09-2010, 17:55
  5. ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ
    By EFI in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 17-01-2008, 14:25

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •