Προσωπικες επιθεσεις του ουδεν οιδα - Page 6
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 76 to 87 of 87
  1. #76
    Banned
    Join Date
    May 2017
    Posts
    1,020
    Quote Originally Posted by savatage View Post
    Δεν εχεις παρα να δεις τις δημοσιευσεις του ολα τα σημεια που λεει οτι ειμαστε κομπλεξικα αρρωστα ατομα που μπαινουμε για να ξεσπαμε εδω μεσα τα ψυχολογικα που δεν εχουμε λυσει, οτι παιρνουμε φαρμακα και πληρωνουμε για ψυχοθεραπειες και αλλα τετοια. Τα περισσοτερα δεν εχουν σβηστει και μπορεις να τα βρεις, ακομα και οταν θα εχει σβηστει το ακαουντ, οι δημοσιευσεις θα παραμεινουν.

    Οσο για σενα Aeon, δε ζητησε κανεις να αποκλεισεις ενα νεαρο μελος.(αν και δεν καταλαβαινω γιατι τονισες την ηλικια του, αν ηταν 25 θα ηθελες να τον αποκλεισεις?!) Τελοσπαντων, τοση πληκτρολογηση μονο για σαρκασμο? Μια ευθεια απαντηση δεν ειχες? Οποτε αφου η σαρκαστικη σου απαντηση ειναι οτι δε θελεις να κανεις τον κηδεμονα, σημαινει οτι τα πραγματα συνεχιζουν ως εχουν, με τσακωμους επι τσακωμων χωρις κηδεμονες και οποιος θελει μενει οποιος θελει φευγει.

    Kαι φυσικα δε θα μιλαμε για το μελος μολις διαγραφει, εδω επεσε τοση αγνοηση οσο ηταν ηδη ενεργο μελος!
    Ευτυχώς που είπες και μια αλήθεια, ότι η κλίκα συνεννοήθηκε, για αγνόηση ως προς εμένα. Ευτυχώς που μέσα στην τόση πλάνη σου, τόση κακία σου και το τόσο μπούλινγκ σου, είπες και μια αλήθεια...

  2. #77
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by savatage View Post
    Δεν εχεις παρα να δεις τις δημοσιευσεις του ολα τα σημεια που λεει οτι ειμαστε κομπλεξικα αρρωστα ατομα που μπαινουμε για να ξεσπαμε εδω μεσα τα ψυχολογικα που δεν εχουμε λυσει, οτι παιρνουμε φαρμακα και πληρωνουμε για ψυχοθεραπειες και αλλα τετοια. Τα περισσοτερα δεν εχουν σβηστει και μπορεις να τα βρεις, ακομα και οταν θα εχει σβηστει το ακαουντ, οι δημοσιευσεις θα παραμεινουν.
    Αλλο αυτο! Το λεει γι'αυτους που μισει και δικαια επειδη του επιτιθενται! Κι εγω το κανω να βριζω καποιον υγιη η καποιον ψυχικα ασθενη κατα περιπτωση ομως (επειδη κατι μου εκανε), οχι ολους τους ψυχικα ασθενεις, αυτο ειναι πολυ ασχημο!! Ο Εν οιδα κατηγορει οσους τον κατηγορουν, ειναι δικαιος!
    Last edited by λουλούδι; 02-11-2017 at 06:13.

  3. #78
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Ναι ειναι η αλλη οψη πραγματι. Και παραδεχομαι οτι δε θα το εκανα για καθε μελος. Το εκανα συγκεκριμενα για την ελισαβετ γιατι ειναι ενα απο τα 3 μελη που με εκαναν να ξαναγραψω εδω μετα απο πολλα χρονια. Δινει ποιοτητα και επιπεδο στο φορουμ.
    Θαυμαζα και θαυμαζω οχι μονο τις αποψεις της και τη διψα της να βοηθαει αφιλοκερδως εδω μεσα, αλλα κυριως το τροπο που συνηθως απανταει σαν χαμαιλεοντας ακομα και σε δυσκολες συνθηκες οταν απευθυνεται σε μελη προκατειλλημενα.
    Και το γεγονος οτι βαλλεται εδω και μερες συνεχομενα παροτι ειχε σταματησει να απανταει και προσπαθησει και αυτη σιωπηλα να αντιδρασει μονο με αναφορες χωρις να εντεινει την πολωση, αγνοηθηκε και μειωσε τη συμμετοχη της.
    Επειδη λοιπον με ενοχλησε παρα πολυ να βλεπω ενα μελος σαν την ελισαβετ να κανει περα, ανοιξα αυτο εδω το τοπικ, χωρις να ειμαι αντικειμενικη για το τι θα επακολουθουσε.

    εντιτ: Προς Aeon, δεν εκανα παραθεση.
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  4. #79
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Η ελισαβετ ειναι οντως ολα αυτα που λες, ανεβαζει το επιπεδο του φορουμ, και εγω αυτο προσπαθω να κανω αλλα δεν μπορω οταν μου επιτιθενται, μπαινω στο τρυπακι να χαμηλωσω κι εγω το επιπεδο μου για να αμυνθω, αλλα ομως δεν ειναι θεος, κανει λαθη και η ελισαβετ, μπορει να εχει παρα πολλα θετικα, αλλα κανεις δεν ειναι τελειος, και ο Εν οιδα, μια χαρα παιδι ειναι, απορω γιατι του επιτιθεστε ολοι, ενταξει, εχει ενα ελαττωμα, αν θιχτει γινεται πολυ επιθετικος, αλλα και ποιος δεν εχει ελαττωματα........

  5. #80
    Super Moderator
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    399
    Quote Originally Posted by savatage View Post
    Ναι ειναι η αλλη οψη πραγματι. Και παραδεχομαι οτι δε θα το εκανα για καθε μελος. Το εκανα συγκεκριμενα για την ελισαβετ γιατι ειναι ενα απο τα 3 μελη που με εκαναν να ξαναγραψω εδω μετα απο πολλα χρονια. Δινει ποιοτητα και επιπεδο στο φορουμ.
    Θαυμαζα και θαυμαζω οχι μονο τις αποψεις της και τη διψα της να βοηθαει αφιλοκερδως εδω μεσα, αλλα κυριως το τροπο που συνηθως απανταει σαν χαμαιλεοντας ακομα και σε δυσκολες συνθηκες οταν απευθυνεται σε μελη προκατειλλημενα.
    Και το γεγονος οτι βαλλεται εδω και μερες συνεχομενα παροτι ειχε σταματησει να απανταει και προσπαθησει και αυτη σιωπηλα να αντιδρασει μονο με αναφορες χωρις να εντεινει την πολωση, αγνοηθηκε και μειωσε τη συμμετοχη της.
    Επειδη λοιπον με ενοχλησε παρα πολυ να βλεπω ενα μελος σαν την ελισαβετ να κανει περα, ανοιξα αυτο εδω το τοπικ, χωρις να ειμαι αντικειμενικη για το τι θα επακολουθουσε.

    εντιτ: Προς Aeon, δεν εκανα παραθεση.
    Σε ευχαριστώ για την έντιμη/ειλικρινή απόκριση σου. Ταυτίζομαι με όσα λες για την Ελισάβετ.
    Θα πρότεινα να κλειδώσουμε αυτό το θέμα, ίσως μετά από μερικές ώρες, ώστε να προλάβουν να δώσουν μια τελευταία απόκριση, όποιοι θεωρούν ότι κάτι ακόμη θέλουν να πουν.

    ΥΓ. Ακύρωσα την εσωτερική οδηγία που έδωσα για αυριανή διαγραφή του ουδέν οίδα και προχώρησα άμεσα στη διαγραφή του, όχι για λόγους παραβίασης των όρων χρήσης, αλλά γιατί ο ίδιος το ζήτησε. (Αν και με λύπη μου είδα ότι το τελευταίο μήνυμα που πρόλαβε να αναρτήσει, εμπεριείχε και αυτό παραβιάσεις των όρων χρήσης, καταφερόμενο εναντίον μιας υποτιθέμενης "κλίκας".

  6. #81
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Κατι τελευταιο που θα ηθελα να πω στις κατηγοριες για υποτιθεμενες κλικες, δεν εχω βρεθει με κανεναν απο εδω μεσα, εχω ομως μιλησει με ατομα απο εδω μεσα εκτος φορουμ, και εχω πει και πολλα προσωπικα μου πραγματα,βιωματα,θεματα που εδω δεν τα γραφω δημοσια, κλικα δεν υπαρχει, δεν κανουμε ουτε συναντησεις ουτε πηγαδακια ουτε τιποτα. Αν εμενα σε μεγαλη πολη πολυ ευχαριστως θα παρευρισκομουν σε συναντησεις, αλλα και παλι οχι με στοχο κλικες και μπουλινγκ.... αλλα την καλη παρεα με ατομα που εχω εκτιμησει τις αποψεις τους, τις γνωσεις τους, τη σταση τους στη ζωη και το χιουμορ τους!
    Αυτα και τελος απο μενα.
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  7. #82
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by savatage View Post
    Κατι τελευταιο που θα ηθελα να πω στις κατηγοριες για υποτιθεμενες κλικες, δεν εχω βρεθει με κανεναν απο εδω μεσα, εχω ομως μιλησει με ατομα απο εδω μεσα εκτος φορουμ, και εχω πει και πολλα προσωπικα μου πραγματα,βιωματα,θεματα που εδω δεν τα γραφω δημοσια, κλικα δεν υπαρχει, δεν κανουμε ουτε συναντησεις ουτε πηγαδακια ουτε τιποτα. Αν εμενα σε μεγαλη πολη πολυ ευχαριστως θα παρευρισκομουν σε συναντησεις, αλλα και παλι οχι με στοχο κλικες και μπουλινγκ.... αλλα την καλη παρεα με ατομα που εχω εκτιμησει τις αποψεις τους, τις γνωσεις τους, τη σταση τους στη ζωη και το χιουμορ τους!
    Αυτα και τελος απο μενα.
    Αν κρινεις ενα ατομο απο την σταση του απεναντι στη ζωη χωρις να ξερεις τι εχει βιωσει, τοτε εισαι λαθος, μια συμβουλη απο μενα.........

  8. #83
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,591
    Κι εγώ κάτι τελευταίο θα πω προς υπεράσπιση δική μου κι όποιου άλλου ταυτίζεται μαζί μου...προσωπικά τον "εν οίδα" τον έβαλα στη λίστα αγνόησης χθες χωρίς να το συζητήσω πρώτα με κανέναν, χωρίς να πάρω τη γνώμη κανενός και χωρίς να συνεννοηθώ με καμία κλίκα, αυτά είναι φαντασιοπληξίες...και να ξεκαθαρίσω κι εγώ με τη σειρά μου ότι ουδέποτε ζήτησα να αποκλειστεί...

    Αυτά κι από μένα και τέλος επί του θέματος...
    Επιτρέψτε μου μόνο να πω κάτι άσχετο/σχετικό...αν εξαφανιστώ ξαφνικά μην ανησυχήσει κανείς, έχει πρόβλημα ο υπολογιστής μου και δεν ξέρω αν κάποια στιγμή κλατάρει και δεν θα μπορώ να μπω...Θα τον κλείσω τώρα γιατί δεν τον βλέπω καλά...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  9. #84
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Ουφ... έλειψα μερικές ώρες κι έγινε βατερλό!
    Καταρχάς να πω οτι νιώθω άσχημα για την τροπή που πήρε το θέμα.
    Δεν ήταν ποτέ στις προθέσεις μου να φύγει κάποιος από το φόρουμ, δεν θεωρώ πως έχω τέτοια δικαιώματα στο φόρουμ έτσι κι αλλιώς και τον ένα ενάμιση χρόνο που είμαι εδώ αυτή ήταν η δεύτερη φορά που έκανα αναφορά σε κάποιον ( η πρώτη ήταν σε εναν νέο λογαριασμό που έβριζε χυδαία και έκλεισε κατευθείαν) κι αυτό γιατί πιστεύω πολύ στην ελευθερία του λόγου και κάνω πραγματική προσπάθεια ακόμα κι όταν ακούω κάτι που από μέσα μου λέω "Θεε μου τι ακούω?!" να σκεφτώ πίσω από αυτό και να προσπαθήσω να καταλάβω την θέση και το υπόβαθρο του άλλου.
    Αυτό ακριβώς έκανα και με το συγκεκριμένο μέλος από την αρχή και γιαυτό συμφωνώ σε όλα όσα έγραψε πιο πάνω η Ναταλία. Όμως δεν είμαι Θεός. Η υπομονή μου κάποια στιγμή τελειώνει, δεν τείνει στο άπειρο. Προσπάθησα για πολύ καιρό να τον αγνοήσω και το έκανα. Γιαυτό και δεν έκανα αμέσως αναφορά μόλις είδα τα σχόλια του, στην αρχή δεν έδωσα σημασία όμως όταν είδα πως δεν σταματά διαφορετικά και για να αποφύγω την προσωπική σύγκρουση σε άσχετα θέματα, έκανα αναφορά ελπίζοντας πως αν δει μνμ του να σβήνονται, θα σταματήσει. Ο σκοπός μου δεν ήταν ποτέ το να αποκλειστεί από το φόρουμ.

    Ομολογώ πως ενώ με όλα τα υπόλοιπα μέλη εδώ ακόμα κι όταν διαφωνώ καθέτως μπορώ να διατηρήσω την ευγένεια μου, με τον συγκεκριμένο δεν μπόρεσα κι έτσι κάποιες φορές έπεσα στην λούμπα να χλευάσω ή να ειρωνευτώ.
    Προσωπική κόντρα δεν είχα και δεν θα μπορούσα να είχα μιας και μου είναι παντελώς άγνωστος και ενώ τα ξεχνάω όλα μετά από λίγο, παραδέχομαι πως πολλές φορές φορές μπορεί να ξεφύγω πάνω στην ένταση της στιγμής.

    Σε κλίκα επίσης δεν ανήκω αν και έχω συνομιλήσει προσωπικά με αρκετά μέλη από δω και εκτιμώ ακόμα περισσότερους και λυπάμαι πραγματικά που και εξαιτίας μου ήρθαν σε δύσκολη θέση άλλα μέλη.

  10. #85
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    ΝΑ συμπληρώσω επίσης για να είμαι απόλυτα ειλικρινής μιας κ είδα πως έχει απαντήσει κι ο Aeon πως στο συγκεκριμένο θύμωσα με την διαχείριση.
    Στον έξω κόσμο δεν χρειάζομαι κηδεμόνες και ξέρω πως να χειριστώ ανάλογες περιστάσεις, εδώ δεν ήξερα πως να το κάνω τηρώντας ταυτόχρονα τους όρους χρήσης. H προσωπική μου εκτίμηση ήταν πως αν επενέβαινε η διαχείριση με μια παρατήρηση έστω, δεν θα έφτανε το πράγμα στα άκρα όπως έγινε. Αλλά αυτό είναι καθαρά δική μου εκτίμηση, δεν ξέρω αν αυτό δεν έγινε για πρακτικούς λόγους ή ήταν συνειδητή απόφαση.

    εντιτ. Επίσης θεωρώ πως και η παρατήρηση σε μένα ήταν δίκαιη.

  11. #86
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,593
    Δεν διαβασα ολα τα μηνυματα αλλα αν καταλαβα καλα διαγραφηκε ο ουδεν ειδα.κριμα ειναι πολυ κριμα να συμβενουν αυτα τα περιστατικα σε ενα ψυχολογικο φορουμ που ολοι μας την χρειαζομαστε.. του ευχομε μεσα απτη καρδια μου να περναει τελεια γιατι του αξιζει..
    Υ.Γ
    Το ευλογημενο τοσες φορες τον ειπα μην μπλεκετε σε ξεκατινιασματα δεν με ακουσε

  12. #87
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    για το θεμα της δικης σου συμπεριφορας προς την ελισαβετ ΕΙΔΙΚΑ, δεν θα μιλησω πολυ, επειδη εισαι μονος σου, αν και εχω αποψη.
    θα μιλησω μονο επειδη αναφερεσαι σε μενα επι αδικω (ως συνηθως). ας προσεχες.
    στο θεμα του ερωτα σου το ειπα ξεκαθαρα, πιο ξεκαθαρα δεν γινεται, οτι για αστειο ειπα οτι ερωτευτηκες την ελισαβετ, επειδη ασχολεισαι συνεχεια μαζι της, και οχι για ειρωνια.
    εσυ δεν εισαι σε θεση να ξεχωρισεις το αστειο απο την ειρωνια, λογω δικων σου θεματων.
    παρολα αυτα, ενα αστειο που δεν το βλεπουν και οι αλλοι σαν αστειο, δεν ειναια στειο.
    βεβαια το ειδαν ολοι σαν αστειο ΕΚΤΟΣ απο σενα.
    επομενως μια χαρα αστειο ηταν αλλα ηταν ΑΤΥΧΕΣ να το απευθυνω σε σενα, γιατι εσενα αφορουσε, διοτι δεν εχεις χιουμορ, η εστω δεν αντιλαμβανεσαι το δικο μου χιουμορ και το βλεπεις σαν επιθεση.
    κακως το εκανα λοιπον το αστειο σε σενα, δεν εισαι για αστεια.
    ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΧΤΗΚΑ ΩΣΤΟΣΟ ΞΕΚΑΘΑΡΑ στο θεμα σου και κανεις σαν να μην ειπα τιποτε, με σκοπο να κανεις ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΕΠΙΘΕΣΗ ΣΤΗΝ ΕΛΙΣΑΒΕΤ!!!
    η ελισαβετ δεν μπηκε ποτε στο θεμα να σε σχολιασει. μπηκε επειδη ΕΓΩ ανεφερα το ονομα της.
    για να απαντησει σε μενα μπηκε, οχι για να γελασει μαζι σου.
    μαζι μου γελουσε.
    αυτα ολα τα ειπα και στο θεμα σου, αλλα επειδη εσυ δεν αντεχεις να μην πλεξεις ενα μεγαλο δραμα απο το τιποτε γυρω σου, καθεσαι και χτυπιεσαι σαν χταποδι οτι σε ταλαιπωρουμε .
    περα απο αυτο,
    αντι να κατηγορεις τους αλλους, κατσε να σκεφτεις (αν μπορεις) το πως φερεσαι εσυ ανα πασα στιγμη, τα μονιμα απαραδεκτα σεξιστικα και σκοταδιστικα σου σχολια, που προσβαλουν γυναικες, δημοκρατικους ανθρωπους, σεξουαλικα ενεργους ανθρωπους και σχεδον οποιον αναπνεεει, και μετα απο την αυτοκριτικη σου κατσε να γκρινιαζεις οτι δεν σε παιζουν τα αλλα παιδακια.


    την κασσανδρα κακως την ανεφερες για να συνδικαλιστεις.
    δεν μιλησε κανεις για την κασσανδρα, αλλα επειδη εισαι και ψευτης και συκοφαντης, θα θυμισω ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ, οτι η κασσανδρα χωθηκε στο θεμα που μιλουσαμε για τους παπαδες, χωρις να πει επιχειρηματα, λεγοντας σαν πρωτη της φραση οχι οτι εχει μια διαφορετικη αποψη και θελει να την πει, αλλα ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΨΕΥΤΡΑ!! ενω ελεγε αστηριχτες μπουρδες η ιδια που αποκαλεσε 'αποψη".και της απεδειξα οτι με συκοφαντει και με επιχειρηματα και με στοιχεια που στηριζουν απολυτως οσα αποκαλυψα., ενω εκεινη ελεγε μια στηριχτη "αποψη", οτι η ιστορια δεν υφισταται...
    και οι δυο ισχυριζεστε οτι δεν θελουμε- θελω να κουγονται αλλες αποψεις. αυτο που εννοειτε ειναι οτι θελετε να λετε ψεματα χωρις αντιλογο και ειναι αυταποδεικτο.
    ΑΚΟΥΣΤΗΚΑΝ ΟΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΑΣ. ΕΙΝΑΙ ΓΡΑΜΜΕΝΕΣ. ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΤΙΣ ΕΣΒΗΣΕ.
    ακουστηκαν και των αλλων ομως. δεν μπορειτε να σβησετε των αλλων επειδη δενε χετε επιχειρηματα η επειδη δεν σας αρεσουν.

    και επαναλαμβανω οτι κακως ανακατεψες την κασσανδρα σαν ανηλικο που κρυβεται πισω απο την φουστα της μαμας, , δεν ειναι ανδρικο εκ μερους σου, αλλα αναγκαστηκα να την αναφερω κιε γω γιατι με συκοφαντεις, οπως κανεις παντα.
    αυτα και μην με αναγκασεις να επανερθω
    Μπούρδες λες εσύ, όχι εγώ! Εσύ είσαι που βρίζεις τους άλλους.

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456

Similar Threads

  1. Τα πάντα ρει και ουδέν μένει
    By Tiamat218 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 11
    Last Post: 09-08-2019, 01:46
  2. ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΕΣ
    By deleted-member-06-05-2016 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 11
    Last Post: 03-11-2013, 23:18
  3. Άδικες επιθέσεις
    By Εμμανουέλα1 in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 52
    Last Post: 20-10-2012, 02:18
  4. Προσωπικές Ελευθερίες
    By Curie in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 22
    Last Post: 06-06-2012, 12:34

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •