Ερωτες και χωρισμοι για πλακα;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740

    Ερωτες και χωρισμοι για πλακα;

    "Τα κορμια και τα μαχαιρια, αντε καποτε αλλαζουν χερια............"
    Πολυ ασχημος στιχος αυτος....... μα καλα, πως την παλευετε να ειστε με ενα ατομο, να κανετε ΟΝΕΙΡΑ, να ΔΕΝΕΣΤΕ στο σεξ, να περνατε χρονο ΜΑΖΙ, να ειστε ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΟΙ, και μετα απο λιγο καιρο να θελετε καποιον αλλον, μπορειτε να μου εξηγησετε; Τι ανωριμοτητα ειναι αυτη; Τι σας αρεσει σ' αυτο δηλαδη; Η πχ οταν απατατε........ εγω καποτε ημουν 100% κυρια σε ολα, ουτε ψεμματα ελεγα, ουτε κοιταγα αλλους, και αισθανομουν πολυ καλυτερα απο τωρα που εχω παρει μια μικρη στροφη προς το χειροτερο. Οπως επισης και σε χαρακτηρα, καλυτερα να εισαι καλος παρα κακος!! Μπορειτε να μου πειτε κι εμενα πως φερεστε τοσο ανωριμα; Γιατι δεν μπορω να καταλαβω. Η μηπως δεν ειστε ερωτευμενοι και τον χρησιμοποιειτε τον αλλον ειτε για λεφτα ειτε για το σεξ ειτε για να ζηλεψει καποιος αλλος; Τι βλακειες ειναι αυτες; Αποφασισα, αντι να στενοχωριεμαι συνεχεια, να τα βγαζω απο μεσα μου και να φερνω λιγο τη λογικη στην επιφανεια, γιατι αυτη δεν ειναι συμπεριφορα να αλλαζεις συνεχως συντροφους!! Ως ποτε; Ολα ειναι εμπειριες η αγαπη;
    Last edited by λουλούδι; 02-11-2017 at 16:24.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    269
    Άστα να πάνε! Οι περισσότεροι σκέφτονται μόνο το πως να... περνάνε καλά! Τα έγραψα και στο θέμα που άνοιξα. Δύο άνθρωποι όλοι κι όλοι κατανοούν τον πόνο που νιώθω, όλοι οι άλλοι με ρωτάνε για το αν ''έφαγα'' καλά! Με μια κοινωνία σε αυτό το επίπεδο τι μπορεί να ελπίζει κανείς? Εγώ έχω απογοητευτεί πάντως πάρα πολύ από τους γύρω μου! Μια σχέση είναι τα πάντα! Είναι οι αγκαλιές, τα χάδια, τα γλυκόλογα, οι συμβουλές, το σέξ κλπ Οι άνθρωποι που αλλάζουν ''συντρόφους'' για πλάκα παίζουν με τον πόνο του άλλου! Οι περισσότεροι το κάνουν επειδή νιώθουν μόνοι! Προτιμούν να εξαπατούν τον άλλον, και να παίζουν με τα αισθήματα του, παρά να μείνουν μόνοι, επειδή φοβούνται τον εσωτερικό διάλογο με τον εαυτό τους! Φοβούνται το τέρας που κρύβουν μέσα τους! Είναι οι άνθρωποι που λένε με υφάκι κάποια στιγμή στη ζωή τους ''εγώ τα έκανα όλα, καιρός να αράξω τώρα'' και βρίσκουν έναν συνήθως ανασφαλή άνθρωπο, που θα τους παρέχει τη σιγουριά να γίνει ο/η σύζυγος τους! Σκατά στα μούτρα τους!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Poet μου, να 'σαι καλα, μου εφτιαξες τη μερα με το να ξερω οτι υπαρχει εστω και ενα ατομο που σκεφτεται σαν κι εμενα, στα περισσοτερα τουλαχιστον συμφωνουμε απολυτα..... Ελεος δηλαδη με αυτα που μου λες, αν ειναι ετσι, αυτα που μου λες για τη μοναξια!! Ελεος γενικα βεβαια, πολυ χαμηλο το επιπεδο, οντως!! Κοιτα εγω πιστευω πιο πολυ οι αντρες τα κανουν αυτα που λες, αποκτουν εμπειριες και μετα "αραζουν", αλλα απο οτι βλεπω εδω στο φορουμ, το κανουν και γυναικες!! Κριμα ομως να πληγωνονται καποιοι......... πολυ αδικο ολο αυτο..... θυτες-θυματα παντα!! Ευχομαι να κανουν σχεσεις οι θυτες μεταξυ τους και τα "θυματα" μεταξυ τους, αυτο θα ηταν το καλυτερο, και οι δευτεροι φυσικα θα μπορουσαν να ερωτευτουν, και θα "περναγαν" πολυ καλυτερα, αφου δεν θα ηταν ρηχοι, οπως οι πρωτοι!! Μιλαω πολυ φιλοσοφικα τωρα........ Το θεμα δεν ειναι να μενει καποιος μονος του απο το να αλλαζει συντροφους, αλλα να εχει εναν μονιμο συντροφο!!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    315
    Δυστυχως κοριτσια, το ''100% κυρια'' και την πολυ φροντιδα και συναισθημα, οι περισσοτεροι ανδρες ΔΕΝ τα εκτιμουν.!!!
    Μονο οταν δεν ασχολεισαι και πολυ μαζι τους και ψιλοαδιαφορεις , ισως μονο τοτε σε λαμβανουν υπ'οψιν.

    Το ρητο με το γραμματοσημο, σιγουρα θα το γνωριζετε ''οτι, φτυνεις κολλαει'' ( Νόμος !)
    [I]Love...[/I]

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by willowfairy View Post
    Δυστυχως κοριτσια, το ''100% κυρια'' και την πολυ φροντιδα και συναισθημα, οι περισσοτεροι ανδρες ΔΕΝ τα εκτιμουν.!!!
    Μονο οταν δεν ασχολεισαι και πολυ μαζι τους και ψιλοαδιαφορεις , ισως μονο τοτε σε λαμβανουν υπ'οψιν.

    Το ρητο με το γραμματοσημο, σιγουρα θα το γνωριζετε ''οτι, φτυνεις κολλαει'' ( Νόμος !)
    Willofairy μου, σε ευχαριστω καταρχας που απαντησες στο θεμα μου, δειχνει οτι εχεις επιπεδο κι εσυ με την απαντηση σου!! Μαλιστα, πρεπει να γινουμε κατινες δηλαδη σαν κι αυτους, να πεσουμε στο επιπεδο τους........ δεν εχεις και αδικο, ισχυουν αυτα που λες...... Παντως ο Poet ειναι αντρας, και μαλιστα ευαισθητος!! Απλα βλεπω λιγο οτι αντιστρεφονται οι ρολοι, υπαρχουν πολλοι αντρες που σκεφτονται οπως εμεις, οπως ο Poet, εκτος του θεματος σεξ, και πολλες γυναικες που σκεφτονται την προσωρινη ικανοποιηση τους οπως οι αντρες, εχουν αλλαξει οι ρολοι!!

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Οι περισσότεροι σκέφτονται μόνο το πως να... περνάνε καλά!
    και τους αλλους να σκεφτεσαι οτα ζεις μαζι τους πιο πολες πιθανοτητες εχεις να βγεις χαμενος απο αυτο παρα κερδισμενος

    στα λογια οι ανθρωποι ζητουν ηλικρινεια για να την εχουν απο αποσταση και στη πραξη πλησιαζουν το αντιθετο γιατι απλα ετσι νιωθουν ανετα επειδη προσπαθουν να ξεχασουν την αληθεια γιατι τους καθετε βαρια

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    η εποχη των ρομαντικων αληθινων κοροιδων που οι αλλοι θα τους επιβραβευουν μονο στα λογια που θα τους εχουν σχεδον παντα απο αποσταση ΕΝΩ στη πραξη θα δινοντε στο αντιθετο εχει τελειωσει προ πολου

Similar Threads

  1. Ερωτες??
    By iwannaaa in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 40
    Last Post: 02-11-2017, 21:43
  2. Χωρισμοι και καταθλιψη
    By Richard in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 25
    Last Post: 22-04-2016, 17:25
  3. Ανεκπλήρωτοι έρωτες...
    By σανυ in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 17-05-2012, 18:33
  4. Φίμωσαν τα παιδιά τους «για πλάκα»
    By Chemistry in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 31-12-2011, 20:47
  5. εχω παθει την πλακα μου ..sos!!!
    By afantos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 59
    Last Post: 16-01-2010, 17:21

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •