για σας, σημερα ενιωσα τα νευρα μου μαλακά, αδυναμα.....
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,502

    για σας, σημερα ενιωσα τα νευρα μου μαλακά, αδυναμα.....

    Για σας, πασχω απο ψυχωση, παιρνω 400 μγ σολιαν, σημερα ξυπνησα το πρωι πηγα τρεξιμο μια ωρα, μετα κατεβηκα ηπια καφε, επητα πηγα εκανα μια αιτηση για εργασια...μετα πηγα στο χωραφι και εφτιαξα τα ζωα, γυρισα εφαγα, και μετα πηγα ποδηλασια, ασχολιεμαι με τριαθλο, και κανο καθε μερα τρεξιμο ποδηλατο κλπ..... οταν γυρισα απο το ποδηλατο, χωρις να συμβει τιποτα, ενιωσα τα νευρα μου ιδιαιτερα, τα ενιωσα μαλακά, αδυναμα, δεν ενοιωσα νευρωτικος οπως παλια που δεν μπωρουσα να κατσω και περπατουσα περα δοθε, αλλα τα ενιωσα αδυναμα , μαλακά... εκανα δυο ωρες για να συνελθω...... τη λετε να φταιει, η προπονηση στο ποδηλατο, κουραστικα και με χτυπησε στα νευρα, λογω ψυχωσης.... αμα εχεις τετοια συμπτωματα ξεκουραστος αντε να δουλεψεις σε κανονικη δουλεια.......

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Δεν ξερω αν εγω εχω υποτροπιασει η οχι, δεν μπορω να το κρινω αυτο, ισως ναι, ομως εσυ σιγουρα εχεις υποτροπιασει γιατι τα νευρα δεν γινονται μαλακα, εκτος και αν εννοεις οτι χαλαρωσες!! Απλα ειναι λαθος η εκφραση αν εννοεις αυτο!! Κανε μια επισκεψη στο γιατρο σου, δεν ειναι δυνατον να σου λεει να δουλεψεις και να κανεις ολα αυτα μονο με 400 μγ σολιαν, κανονικα δεν κανει να αγχωνεσαι, στο ειπα και κατ'ιδιαν!! Προσεχε την υγεια σου!! Εγω τωρα αλλαξα φαρμακο, δεν με επαιρνε να παιρνω αλλο το παλιο, και ισως γι'αυτο εχω υποτροπιασει, αλλα ελπιζω να μου περασει, που θα παει! Προσεχω, αλλα δεν μπορω και να γινω 150 κιλα με το παλιο χαπι και ουτε με επιανε και εκεινο 100%.........

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,502
    δεν εχω υποτροπιαση τεσσερα χρονια, απλα δεν ξερω γιατι, τα νευρα μου αντιδρουν περιεργα...... περυσι για γυρω στης 3 μηνες το καλοκαιρι, μεχρι που μου εδωσε και ενα δευτερο φαρμακο το ζοξιλ, παθαινα κατι νευρικοτητες με τρελεναν δεν μπωρουσα να κατσω καθολου απλα γυρναγα μεσ το σπιτι για κανα δυορω τερμα στην ακαθησια και μετα απο αλλες δυο ωρες ηρεμουσα λιγο μια φορα με επιασε οταν οδηγουσα και σταματησα κατευθειαν και εδωσα το τιμονη στο πατερα μου δε μπωρουσα να οδηγησω καθολου, φετος σε γενικες γραμες ειμαι καλυτερα εχω ελαχιστα περιστατικα με τα νευρα μου και δεν εχω ""νευρικοτητες"" βεβαια δεν εργαζομαι πραγματικα αναρωτιεμαι αν θα μπωρουσα να εργαστω, ο γιατρος μου λεει οτι ειμαι ικανος για εργασια, αλλα πραγματικα ειμαι, μηπως πρεπει να περασει ακομα ενας χρονος να θρεψουν τα νευρα μου?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Δεν ειναι λογικα αυτα που λες, οτι θρεφουν τα νευρα, η οτι ειναι μαλακα....... εγω παλι δεν μπορω να εκφραστω σωστα και με εχει πιασει "πολυλογια" στο φορουμ. Γραφω συνεχως μηνυματα και κανω επεξεργασια μετα γιατι μου φαινεται παραλογος ο τροπος γραφης, απλα τα γραφω λιγο αυθορμητα και γρηγορα χωρις να σκεφτομαι, οποτε ναι, πιστευω εχω μια ψιλουποτροπη, αλλα ευελπιστω πως θα φυγει...... οσο για σενα, στο ξαναλεω, να πας στο γιατρο σου, η καλυτερα να αλλαξεις γιατρο, γιατι δεν ειναι λογικα αυτα που σου λεει οτι μπορεις να δουλεψεις με τοσο μικρη δοση......

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,502
    με το γιατρο εχουμε ραντεβου σε δυο μηνες βεβαια μπωρω τον δω αν θελω σε δεκα μερες που ερχεται δεν ειναι μονημα στη πολη μας, ειναι κινητη μοναδα ψυχικης υγειας περιφερετε στο νομο και τον βλεπω αν θελω βδομαδα παρα βδομαδα τις δευτερες...., ειναι περιεργο αυτο που νοιωθω με τα νευρα μου τα ενοιωθα καπως αδυναμα τεντωμενα αλλα οχι νευρωτικα οπως παλια.....

    400 μγ σολιαν ειναι μεγαλη δοση η μικρη?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,502
    δεν μπωρω να παω σε αλλο γιατρο , αυτον ορισε απο το πανεπηστημιακο νοσοκομειο οταν ειχα νοσηλευτη ..... ειναι δημοσιος...... δεν υπαρχουν λεφτα για 50ευρα σε ιδιωτη αλλα δεν νομιζω να εχει ιδιωτη ψυχιατρο στη πολη μου. θεωρητικα καλος γιατρος παντως, το ιδιωτικο του ιατρειο ειναι γεματο

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by pavlosla View Post
    το ιδιωτικο του ιατρειο ειναι γεματο
    Καλα αυτο δεν λεει κατι, μπορει να εχει απλα ονομα..... οτι λαμπει δεν ειναι χρυσος...... να του πεις να παρεις το επιδομα η τη συνταξη οτι απο τα δυο δικαιουσαι, γιατι δεν μπορεις να δουλεψεις, θα χειροτερεψεις....... ελεος δηλαδη, με τον πονο μας παιζουνε;

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    2,740
    Quote Originally Posted by pavlosla View Post
    με το γιατρο εχουμε ραντεβου σε δυο μηνες βεβαια μπωρω τον δω αν θελω σε δεκα μερες που ερχεται δεν ειναι μονημα στη πολη μας, ειναι κινητη μοναδα ψυχικης υγειας περιφερετε στο νομο και τον βλεπω αν θελω βδομαδα παρα βδομαδα τις δευτερες...., ειναι περιεργο αυτο που νοιωθω με τα νευρα μου τα ενοιωθα καπως αδυναμα τεντωμενα αλλα οχι νευρωτικα οπως παλια.....

    400 μγ σολιαν ειναι μεγαλη δοση η μικρη?
    Μικρη ειναι...... τα νευρα δεν τα νιωθουμε σαν υλη, αλλα μονο ψυχικα τα αντιλαμβανομαστε, πχ εχω νευρα, αρα ειμαι θυμωμενος με κατι, οχι σαν υλη μαλακα η μη.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Κι εγω το ιδιο εχω τρια χρονια μου πηρε να συνελθω
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,502
    και πως λες βρε ελις να το βελτιωσω να μην το παθαινω αυτο με τα νευρα μου...........

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Εγώ σκλυρηνα τη γυμναστική συμπληρωματακια μαγνήσιο βιταμίνη ντε μυοχαλαρωτικά μετά την προπόνηση για να μπορείς κ αύριο διατροφή με τοπικά προϊόντα κ δουλειά
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,502
    για να ξεπερασω τα τελευταια προβληματα με το νευρικο μου συστημα ποσα χρονια λες να θελω για να γινω εντελως καλα ελις

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,900
    Quote Originally Posted by pavlosla View Post
    Για σας, πασχω απο ψυχωση, παιρνω 400 μγ σολιαν, σημερα ξυπνησα το πρωι πηγα τρεξιμο μια ωρα, μετα κατεβηκα ηπια καφε, επητα πηγα εκανα μια αιτηση για εργασια...μετα πηγα στο χωραφι και εφτιαξα τα ζωα, γυρισα εφαγα, και μετα πηγα ποδηλασια, ασχολιεμαι με τριαθλο, και κανο καθε μερα τρεξιμο ποδηλατο κλπ..... οταν γυρισα απο το ποδηλατο, χωρις να συμβει τιποτα, ενιωσα τα νευρα μου ιδιαιτερα, τα ενιωσα μαλακά, αδυναμα, δεν ενοιωσα νευρωτικος οπως παλια που δεν μπωρουσα να κατσω και περπατουσα περα δοθε, αλλα τα ενιωσα αδυναμα , μαλακά... εκανα δυο ωρες για να συνελθω...... τη λετε να φταιει, η προπονηση στο ποδηλατο, κουραστικα και με χτυπησε στα νευρα, λογω ψυχωσης.... αμα εχεις τετοια συμπτωματα ξεκουραστος αντε να δουλεψεις σε κανονικη δουλεια.......
    Τα ίδια παθαινω κι εγώ. Δυστυχώς είναι απο τα φάρμακα...
    Απλως επιμένεις και περνάει.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Παύλο εγώ από ότι κατάλαβα αν δείξεις πειθαρχία στην προπόνηση σου θέλει δύο τρία χρόνια εξαρτάται κ τι έκανες πριν πάντως εγώ νομίζω θέλει προπόνηση τέσσερις πέντε φορές τη βδομάδα ξέχασα να σου πω ύπνο νωρίς το βράδυ κ ξύπνημα πρωί ντεπον κ μυοχαλαρωτικά όταν πονάει το σώμα είναι θέμα θέλησης νομίζω θα το βρεις άμα κάνεις προπόνηση
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,502
    παντως με τετοια συμπτωματα, δεν μπωρω να εχω αυτοπεποιθηση για εργασια στο εξωτερικο, ακομα και ελλαδα, αν παθω αναλογη κριση θελω δυο ωρες να συνελθω πως θα εργαστω μονο με δικη μου δουλεια στα χωραφια&μελισσες δηλαδη, που μπωρει να αραξω οποτε θελω.......

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Το θέμα του μαλάκα
    By Συνήθεια in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 28-06-2013, 23:27
  2. Νεύρα νεύρα κι άλλα νεύρα....
    By LadyAngel in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 21
    Last Post: 12-12-2011, 19:18
  3. Σημερα πραγματικα ενιωσα πως θελω να μην υπαρχω πια....
    By πονος in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 26-03-2011, 14:04
  4. Eυφορία και εθισμός σε μαλακά ναρκωτικά
    By VelvetUnderground in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 37
    Last Post: 31-12-2009, 00:34
  5. Τον ένιωσα...
    By anwnimi in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 13
    Last Post: 09-09-2008, 01:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •