32 και μόνος, γιατί; - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 37 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 545
  1. #16
    Χαστούκι και βρίσιμο δεν έχω φάει ποτέ. Συνήθως όταν πήγαινα να φιλήσω κάποια απλά απομακρύνονταν ή με έσπρωχνε μαλακά ή έστω μου έλεγε πως παρεξήγησα και πως δεν με βλέπει έτσι κλπ. Πρωτοβουλίες παίρνω και γενικά την "έπεφτα" πάντα σε κοπέλες που ψάχνονταν, απλά δεν υπήρξε ποτέ θετική ανταπόκριση. Δεν καταλαβαίνω πως το να έχω χαμηλά στάνταρ περί εμφάνισης γίνεται να λειτουργεί αρνητικά.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Καμμια φορα αντρες που εχουν πολυ ξεκαθαρα μειονεκτηματα* και "καιγονται" να κανουν σχεση, μπορει να την πεφτουν σε γυναικες που τις θεωρουν ασχημουλες γιατι τις θεωρουν ευκολο στοχο, χωρις ομως να ελκονται απο αυτες. Και αυτο σε μια εξυπνη γυναικα ειναι αισθητο, το αντιλαμβανεται και μαλιστα το ερμηνευει πολυ ασχημα. Οτι δηλαδη αυτος της την πεφτει επειδη ειναι πχ ασχημος και απελπισμενος και οχι επειδη πραγματικα ενδιαφερεται για αυτην σαν προσωπικοτητα. Υπαρχουν σημαδια που δειχνουν οτι το πεσιμο γινεται κι ας τη θεωρει κατωτερη ας πουμε. Οποτε εκει πεφτει χυλοπιτα.

    *ξεκαθαρα εννοω ειτε στην εικονα ειτε σε ομιλια, φωνη, τροπο στο περπατημα, στην ομιλια, στο ντυσιμο και αλλα πολλα που κανουν μπαμ
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    758
    Quote Originally Posted by agnostosgnostos View Post
    Χαστούκι και βρίσιμο δεν έχω φάει ποτέ. Συνήθως όταν πήγαινα να φιλήσω κάποια απλά απομακρύνονταν ή με έσπρωχνε μαλακά ή έστω μου έλεγε πως παρεξήγησα και πως δεν με βλέπει έτσι κλπ. Πρωτοβουλίες παίρνω και γενικά την "έπεφτα" πάντα σε κοπέλες που ψάχνονταν, απλά δεν υπήρξε ποτέ θετική ανταπόκριση. Δεν καταλαβαίνω πως το να έχω χαμηλά στάνταρ περί εμφάνισης γίνεται να λειτουργεί αρνητικά.
    Δεν θέλω να χρησιμοποιήσω την έκφραση "κίνηση απελπισίας".... διότι δεν μου αρέσει καθόλου.... Εν μέρει εννοώ αυτό που έχει αναφέρει η savatage κι εν μέρει ίσως το ότι "ψάχνεσαι" να είναι τόσο προφανές που μειώνει τις πιθανότητες να προχωρήσει η κατάσταση.

  4. #19
    Δεν προσεγγίζω γυναίκες που τις θεωρώ άσχημες. Θεωρώ άσχημες μόνο τις παχύσαρκες ή τις πάρα πολύ αδύνατες, οπότε όλες οι υπόλοιπες γυναίκες με ελκύουν εμφανισιακά. Δεν έχω ρίξει τεχνητά τα γούστα μου λόγω απελπισίας ή κάτι παρόμοιο.

  5. #20
    Γιατί το ότι ψάχνομαι να απωθεί; Την ίδια συμπεριφορά παρατηρώ σε φίλους/φίλες και γνωστούς/γνωστές, αλλά δεν τους εμποδίζει στις σχέσεις, ίσα ίσα το αντίθετο. Έχει μια απόσταση η απελπισία από την επιθυμία πιστεύω....

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Οκ ισως εχεις καποιο(ή και περισσοτερα) φανερο ελαττωμα που το "λεβελ" γυναικων στο οποιο απευθυνεσαι να το εχει στη "no way list"

    Πχ για σενα ειναι απαγορευτικο ελαττωμα η παχυσαρκια, για αλλους/ες ειναι άλλα χαρακτηριστικα. Η λιστα με τα στερεοτυπα δεν τελειωνει, στραβα δοντια με κενά, πεταχτα αυτια, φαλακρα, κοντος, ψηλος και αχαρος, ψευδος, τραυλος, μεγαλη μυτη, αλοιθωρος, λεπτη φωνη, θηλυπρεπης και απειρα απειρα άλλα, η λιστα δεν τελειωνει.
    Απο κει και περα ειναι τα προβληματα χαρακτηρα που μπορει να φανερωνονται σε ενα ραντεβου, αλλος ειναι μιζερος, τεμπελης, επικριτικος, χαχας, υπεροπτης, ψωροπερηφανος, δειλος, φοβιτσιαρης, εξαρτημενος, ναρκισσος, ωραιοπαθης και τοσα αλλα.
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Quote Originally Posted by agnostosgnostos View Post
    Γιατί το ότι ψάχνομαι να απωθεί; Την ίδια συμπεριφορά παρατηρώ σε φίλους/φίλες και γνωστούς/γνωστές, αλλά δεν τους εμποδίζει στις σχέσεις, ίσα ίσα το αντίθετο. Έχει μια απόσταση η απελπισία από την επιθυμία πιστεύω....
    Οχι, το να ψαχνεται κανεις δεν ειναι απωθητικο προς γυναικες που ΕΠΙΣΗΣ ψαχνονται παρα μονο οταν δε γουσταρουν με τιποτα τον αλλον.
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    758
    Quote Originally Posted by agnostosgnostos View Post
    Γιατί το ότι ψάχνομαι να απωθεί; Την ίδια συμπεριφορά παρατηρώ σε φίλους/φίλες και γνωστούς/γνωστές, αλλά δεν τους εμποδίζει στις σχέσεις, ίσα ίσα το αντίθετο. Έχει μια απόσταση η απελπισία από την επιθυμία πιστεύω....
    Προφανώς η απελπισία έχει απόσταση από την επιθυμία.... Οι άνθρωποι που σε γνωρίζουν τι άποψη έχουν γι αυτό;

  9. #24
    Πως θα ξέρω αν έχω κάποιο φανερό ελάττωμα; Κανείς και καμία δεν μου έχουν κάνει νύξη για το παραμικρό σχετικό.

  10. #25
    Οι φίλοι και φίλες που έχει τύχει να συζητήσουμε για αυτό μου έχουν πει πως δεν κάνω κάτι λάθος, απλά η γοητεία είναι κάτι που ή το έχεις ή δεν το έχεις. Οι κοπέλες που με απορρίπτουν πάντως λένε πάνω κάτω πάντα το ίδιο, δηλαδή πως από την πρώτη στιγμή που με είδαν απλά δεν με θεώρησαν καθόλου ελκυστικό, παρά μόνο τους άρεσε ο χαρακτήρας μου.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Δεν ειναι ωραιο ουτε και σωστο να πληγωνει κανεις εναν αλλον ανθρωπο τριβοντας του στη μουρη καποιο ελαττωμα του.
    Ισως αυτο που απωθει ερωτικα τις γυναικες και δεν μπορεις να το εντοπισεις να ειναι κατι που δε φανταζεσαι ή που στο λενε απεξω απεξω αλλα δεν το αντιλαμβανεσαι. Δεν ξερω, πραγματικα, τι να πουμε και μεις πισω απο μια οθονη?
    Νεος ανθρωπος εισαι ομως και αφου αρχισες και ψυχοθεραπεια εχεις μπει σε εναν δρομο να βρεις τι σου φταιει. Και μια χαρα θα τα πας.
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  12. #27
    Makis1984 δεν έχω λάβει κάτι, η αλήθεια είναι δεν γνωρίζω πως λειτουργεί το φόρουμ ακριβώς.

  13. #28
    Δεν κάνω ψυχοθεραπεία ο ψυχολόγος είπε πως δεν χρειάζεται. Πάντως αρκετές κοπέλες στο παρελθόν, φίλες και μη, έχουν υπονοήσει πως το πρόβλημα είναι στοιχεία της εμφάνισης μου που δεν μπορώ να αλλάξω και να το θέλω.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Λιγο περιεργο και υποπτο που ο ψυχολογος σε "ξεφορτωθηκε" πατ κιουτ. Αφου προκετιαι κυριως για εμφανισιακα ελαττωματα θα σε βοηθησει ΙΣΩΣ το να απευθυνεσαι σε γυναικες που δε νοιαζονται τοσο για τα εμφανισιακα στερεοτυπα και δινουν ευκαιριες να γνωρισουν το μυαλο και την ψυχη ενος ανθρωπου.
    Αν και, για να ειμαι ειλικρινης, το οτι εσυ ο ιδιος διεπεσαι απο εμφανισιακα στερεοτυπα δε θα βοηθησει ιδιαιτερα να σε εκτιμησει μια εξυπνη γυναικα που η ιδια δεν εχει τετοια στερεοτυπα.
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  15. #30
    Εχω σπουδάσει και ψυχολογία στο παρελθόν, ίσως και για αυτό ο ψυχολόγος είδε πως δεν μπορεί να προσφέρει κάτι παραπάνω που να μην ξέρω ήδη. Δεν έχω γνωρίσει ποτέ γυναίκα που να μην κοιτάει έστω και λίγο την εμφάνιση σε πρώτο στάδιο. Βασικά δεν έχω γνωρίσει άνθρωπο που να μην κοιτάει την εμφάνιση στις ερωτικές σχέσεις. Το ξαναλέω πως δεν κοιτάω εξωτερική εμφάνιση πέραν του βάρους, το οποίο άλλωστε είναι θέμα υγείας κιόλας.

Page 2 of 37 FirstFirst 123412 ... LastLast

Similar Threads

  1. Μια ζωη μονος?
    By dimitriseas in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 32
    Last Post: 06-03-2017, 00:19
  2. Μονος
    By prnqs in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 14
    Last Post: 04-08-2016, 11:31
  3. Γιατι αισθανομαι τοσο μονος...
    By Σάτυρος in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 22
    Last Post: 01-04-2012, 03:20
  4. Μονος..
    By jet in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 14
    Last Post: 07-02-2012, 13:23
  5. Μόνος...
    By gianniss in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 13
    Last Post: 13-02-2011, 20:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •