32 και μόνος, γιατί; - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 37 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 545
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Δεν εχει σημασια αν σπουδασες και αυτο στο παρελθον. Οι ιδιοι οι ψυχολογοι θεωρουν επιβεβλημενο να κανουν και οι ιδιοι συνεδριες για τον εαυτο τους και μιας και δε φαινεσαι ανθρωπος που δεν εχει αναγκη την αυτοαναλυση, μου κανει εντυπωση που σε εδιωξε, σαν κατι να ηθελε να αποφυγει.
    Δεν μπορεις να ξερεις τι κοιτανε οι γυναικες, αφου βλεπεις εξω ενα σωρο ασχημους να εχουν γυναικες, αρα οι γυναικες μπορουν και να μην κοιτανε την εξωτερικη εμφανιση. Αν ομως οι ασχημοι κοιτανε την εμφανιση, ενω οι ιδιοι δεν την κατεχουν, θα τα βρουν σκουρα. Μονο οταν καποια στοιχεια χαρακτηρα και συμπεριφορας υπερκαλυπτουν την εξωτερικη ασχημια ειναι που προσπερνιεται αυτο.
    Υποθετικα εντελως μιλαμε, οι ανθρωπινες σχεσεις εχουν χιλιαδες παραμετρους. Τωρα εμεις μιλαμε για την επιφανεια στην αρχη.
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    165
    ποιο πιστευεις ότι είναι το πρόβλημα στην εμφανιση σου? από τον λογο σου φαινεσε συγκροτημενο ατομο.

    η αληθεια είναι ότι όπως λεει και ο λαος.. κάθε πραγμα στο καιρο του! μιας και δεν ''επαιξες'' σε πιο νεαρη ηλικια σιγα σιγα ολο και δυσκολευει το πραγμα. μια γυναικα θεωρει τον 32 σχετικα εμπειρο σε σχεσεις και στον ερωτικο τομεα οποτε και να συναψεις σχεση μην περιμενεις και πολλα από αυτην.

    Το μονο που μπορω να δωσω σαν συμβουλη κοντα στα 40 πλεον, είναι μην διστάζεις συνεχεισε την προσπαθεια γινε λιγο πιο τολμηρος στο μπλα μπλα ξερω εγω ισως και λιγο πιο πονηρος.

    το target group σου να υποθεσω είναι από 25 και ανω υπαρχουν πολλες γυναικες σε αυτην την ηλικια που είναι σχετικα απειρες ακομα οποτε να μαθετε μαζι πραγματα.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    204
    Συμφωνω με black angel απλα δεν ηθελα να το πω εξαρχης για να μην σε αγχωσω και αλλο.
    Και εγω νεος ειμαι στο φορουμ ,πατησα αιτημα φιλιας πανω στο notifications. δεν ξερω ομως τι πρεπει να κανεις

  4. #34
    Αυτό για τους ψυχολόγους δεν το γνώριζα παρόλο που έχω μία φίλη ψυχολόγο. Ο ψυχολόγος πάντως μετά από δύο συνεδρίες μου είπε περίπου το αντίθετο, δηλαδή πως φαίνεται ότι ξέρω τον εαυτό μου αρκετά καλά και πως δεν μου χρειάζεται η ψυχοθεραπεία. Δεν έχω δει ποτέ άσχημο άντρα με γυναίκα εκτός από ένα φίλο που δουλεύαμε μαζί κάποτε σε club, αλλά αυτός έχει πολλά λεφτά και έχει και τον ανάλογο τύπο κοπέλας που κοιτάει αυτό. Οσους στερεοτυπικά άσχημους άντρες ξέρω, είναι στην ίδια θέση με έμενα, ένας από αυτούς μου πρότεινε και τον συγκεκριμένο ψυχολόγο στον οποίο πήγα. Το τι κοιτάνε οι γυναίκες το γνωρίζω μόνο μέσα από τις φίλες μου και τις γνωστές μου, οι οποίες κοιτάνε την εμφάνιση σε μεγάλο βαθμό, σύμφωνα με τα λεγόμενα τους και και κρίνοντας από τις επιλογές τους σε συντρόφους.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Πραγματικα πολυ περιεργο αυτο που σου ειπε ο ψυχολογος. Για να εισαι εδω και να ρωτας "Γιατι ειμαι μονος?" σημαινει οτι δεν μπορεις να αναγνωρισεις και να εντοπισεις σημαντικα κομματια του εαυτου σου, αν αυτο δεν ειναι δουλεια ψυχολογου, τοτε τι ειναι?

    Εχω δει παρα πολλους ασχημους αντρες να εχουν γυναικες. Πραγματικα παρα πολλους.
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    165
    αγνωστε.. εχω μια ιδεα αν τολμήσεις βεβαια να την κανεις.

    ειπες ότι εχεις φιλες και ότι ησουν και δάσκαλος χορου. δοκιμασε να πας με μια φιλη σου για χορο και στην ψυχρα πες της ότι ακομα δεν εχεις κανει ερωτα και θελεις να ξεκινήσεις και θελεις μαζι της.. χωρις δεσμεύσεις χωρις τιποτα. 50 50 οι πιθανότητες ισως να γελασει, ισως να σου πει να κοψεις τις μ.... αλλα πολύ πιθανον και να την ιντριγκαρεις.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    204
    και να χασει τη φιλη του .Δεν συμφωνω

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    165
    Quote Originally Posted by makis1984 View Post
    και να χασει τη φιλη του .Δεν συμφωνω
    αν την χασει σαν φιλη από κατι τετοιο δεν ηταν ποτε φιλη του. να πει όχι κατανοητο

    ας μας πουν και οι γυναικες του φορουμ τι θα καναν αν καποιος καλος φιλος τις ελεγε κατι τετοιο.

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    OK. Eγω παντως δε θα εκανα σεξ σαν χαρη σε κανεναν φιλο μου. Αλλωστε για να τον εχω για φιλο μου θα σημαινε οτι δεν τον βλεπω καθολου ερωτικα.
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  10. #40
    Από νεαρή ηλικία είχα παρέες και την έπεφτα σε κορίτσια, δεν είναι πως δεν προσπάθησα. Και το μπλα μπλα το έχω γενικά μιας και βοηθάει στην δουλεία μου. Την εμφάνιση μου την προσέχω όσο μπορώ και συχνά μου κάνουν κοπλιμέντα για το σώμα μου, είμαι πολύ γυμνασμένος. Είναι όμως πράματα που δεν μπορώ να επηρεάσω που έχουν αναφέρει γυναίκες στο παρελθόν. όπως την τριχοφυία μου, το ύψος μου, το χρώμα των μαλλιών, του δέρματος μου και τα χαρακτηριστικά του προσώπου μου. Να τονίσω πως δεν είναι δικές μου σκέψεις και ανησυχίες αυτά, ξέρω πως δεν μπορώ να τα αλλάξω έτσι κι αλλιώς οπότε δεν κάθομαι να σκάω χωρίς λόγο.

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Την τριχοφυια και το χρωμα μαλλιων σαφως και μπορεις να τα αλλαξεις, τα χαρακτηριστικά και το υψος οχι. Το χρωμα δερματος δεν ειναι προβλημα, οποια το ειπε αυτο ειναι τουβλο, οι μισες γυναικες κοιτανε ανοιχτοχρωμους και οι αλλες μισες σκουροχρωμους, γουστα ειναι αυτα, δεν ειναι θεμα κοινου μαζικου στερεοτυπου.
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    165
    αγνωστε από οσα ανεφερες το μονο ισως που δεν γουσταρουν οι γυναικες είναι η τριχοφυια. ενας ξάδελφος μου ειχε το ιδιο θεμα γαματο παιδι σε όλα του αλλα πρόβλημα με την τριχοφυια.

    ε λοιπον δεν είναι ντροπη κανε λειζερ βγαζε τες. το αν εισαι κοντος δεν είναι πρόβλημα ουτε και αν εισαι μελαμψος η κατασπρος

  13. #43
    Δυστυχώς έχω κάνει τέτοια βλακεία σε μία φίλη μου όταν ήμουν νέος, είχα παρεξηγήσει την υπερβολική της φιλικότητα ως κάτι παραπάνω. Αρνήθηκε λέγοντας μου πως αν της άρεσα θα είχε γίνει ήδη κάτι από καιρό, ήμαστε ακόμα φίλοι μετά από χρόνια ευτυχώς. Ο ψυχολόγος μου είπε πως δεν μπορώ να αλλάξω το πως με βλέπουν οι άλλοι, μόνο πως βλέπω εγώ τους άλλους και τον εαυτό μου και πως έχω ήδη υγιή εικόνα για τον εαυτό μου.

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Καλα οτι ναναι ο ψυχολογος. Τελοσπαντων, τα χρηματα που θα του εδινες δωστα για λεηζερ σε δερματολογο και δε θα χασεις.
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  15. #45
    Ολες οι κοπέλες που ξέρω έχουν προτίμηση σε ψηλούς μελαχρινούς με μούσια, επίσης όλοι οι φίλοι μου που έχουν επιτυχία με τις γυναίκες έχουν κάτι από αυτά τα τρία. Εγώ πάλι είμαι 1.75 κάτασπρος και με μειωμένη τριχοφυία σε σημείο που να μην μπορώ να βγάλω γένια.

Page 3 of 37 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Similar Threads

  1. Μια ζωη μονος?
    By dimitriseas in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 32
    Last Post: 06-03-2017, 00:19
  2. Μονος
    By prnqs in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 14
    Last Post: 04-08-2016, 11:31
  3. Γιατι αισθανομαι τοσο μονος...
    By Σάτυρος in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 22
    Last Post: 01-04-2012, 03:20
  4. Μονος..
    By jet in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 14
    Last Post: 07-02-2012, 13:23
  5. Μόνος...
    By gianniss in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 13
    Last Post: 13-02-2011, 20:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •