32 και μόνος, γιατί; - Page 33
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 33 of 37 FirstFirst ... 233132333435 ... LastLast
Results 481 to 495 of 545
  1. #481
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    186
    Quote Originally Posted by Natalia_sups View Post
    Δεν το περιμενα ποτε να συμφωνησω μαζι σου αλλα καταλαβαινω τα επιχειρηματα σου και εχεις δικιο...
    Αλλα ειναι πολυ οξυμωρο η διψα να αγαπηθεις να σε οδηγει σε τοσο φλογερο μισος...ναι η απορριψη πληγωνει, αυτο προκαλει θυμο και ετσι καλλιεργειται το μισος μεσα σε καποιον αν το αφησει. Αλλα καταλαβαινεις οτι αμα παρει αυτο το δρομο δεν προκειται να αγαπηθει ποτε ετσι; Δεν μπορεις να λες "αγαπα με, σε μισω, ψοφα". Δεν λειτουργει ετσι, ειναι ενας κυκλος που πρεπει να σπασει.
    Δεν μισώ καμια γυναίκα ούτε θέλω να κάνω κακό πουθενά!
    Αγαπάω και λιώνω για μια ύπαρξη εδώ και 3+ χρόνια, η οποία ύπαρξη όταν την γνώρισα τα είχε με ένα άλλο παιδί, και τις προάλλες έμαθα ότι εδώ και 6 μήνες τα έχει φτιάξει με έναν άλλον!!!
    Σπαράζει η καρδιά μου εδώ και 10 μέρες, δεν μπορώ να την ξεχάσω, δεν μπορώ να την βγάλω απ' την καρδιά μου.
    Και ότι δεν τις μίλησα ποτέ για τα αισθήματα μου, ευθύνεται ο αποκλεισμός που βίωνα πάντα απ' τις γυναίκες.
    Ακόμα και κάποια στιγμή να μπορέσω να την ξεπεράσω (που δε νομίζω όσο ζω θα την αγαπώ) μετά πώς θα μπορέσω να κάνω σχέση με εμπειρία μηδέν και λόγω ότι τα χρόνια περνούν (έφτασα 32 σε λίγο θα είμαι 40) και θα είμαι μεγάλος για τέτοια!
    Πότε θα ζήσω έρωτα εγώ; Ποτέ!

  2. #482
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Quote Originally Posted by 85Eon View Post
    Δεν μισώ καμια γυναίκα ούτε θέλω να κάνω κακό πουθενά!
    Αγαπάω και λιώνω για μια ύπαρξη εδώ και 3+ χρόνια, η οποία ύπαρξη όταν την γνώρισα τα είχε με ένα άλλο παιδί, και τις προάλλες έμαθα ότι εδώ και 6 μήνες τα έχει φτιάξει με έναν άλλον!!!
    Σπαράζει η καρδιά μου εδώ και 10 μέρες, δεν μπορώ να την ξεχάσω, δεν μπορώ να την βγάλω απ' την καρδιά μου.
    Και ότι δεν τις μίλησα ποτέ για τα αισθήματα μου, ευθύνεται ο αποκλεισμός που βίωνα πάντα απ' τις γυναίκες.
    Ακόμα και κάποια στιγμή να μπορέσω να την ξεπεράσω (που δε νομίζω όσο ζω θα την αγαπώ) μετά πώς θα μπορέσω να κάνω σχέση με εμπειρία μηδέν και λόγω ότι τα χρόνια περνούν (έφτασα 32 σε λίγο θα είμαι 40) και θα είμαι μεγάλος για τέτοια!
    Πότε θα ζήσω έρωτα εγώ; Ποτέ!
    Εγω αναφερομουν στα σχολια του αλλου που θελει εκδικηση και μαλακιες...
    Εσυ δεν εχεις πει κατι το μεμπτο.
    32 εσυ 32 και ο αγνωστος γνωστος; Τι φαση; λολ.

  3. #483
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    186
    Quote Originally Posted by Natalia_sups View Post
    Εγω αναφερομουν στα σχολια του αλλου που θελει εκδικηση και μαλακιες...
    Εσυ δεν εχεις πει κατι το μεμπτο.
    32 εσυ 32 και ο αγνωστος γνωστος; Τι φαση; λολ.
    Εγώ είμαι αυτός με την πριγκηπέσα, δεν με θυμάσαι ; λολ

  4. #484
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Quote Originally Posted by 85Eon View Post
    Εγώ είμαι αυτός με την πριγκηπέσα, δεν με θυμάσαι ; λολ
    Ναι σε θυμηθηκα τωρα. Εσυ εισαι μονος επειδη εχεις φαει κολλημα με μια μονο. Αυτο ειναι προβλημα...αμα εχεις αυτη την συγκεκριμενη εξιδανικευμενη που να εχεις ορεξη να προσπαθησεις στα αληθεια με οποιαδηποτε αλλη; Καταδικασμενος δεν εισαι, αλλα καλο να ειναι να προσπαθησεις να τη ξεπερασεις γιατι σε αυτο το σημειο ειναι πιο πολυ εμμονη και μονο καλο δεν σου κανει, παιζει να σε βλαπτει κι ολας.

  5. #485
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    27
    αλλο ενα προβλημα βρηκε τη λυση του

  6. #486
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    186
    Quote Originally Posted by Natalia_sups View Post
    Ναι σε θυμηθηκα τωρα. Εσυ εισαι μονος επειδη εχεις φαει κολλημα με μια μονο. Αυτο ειναι προβλημα...αμα εχεις αυτη την συγκεκριμενη εξιδανικευμενη που να εχεις ορεξη να προσπαθησεις στα αληθεια με οποιαδηποτε αλλη; Καταδικασμενος δεν εισαι, αλλα καλο να ειναι να προσπαθησεις να τη ξεπερασεις γιατι σε αυτο το σημειο ειναι πιο πολυ εμμονη και μονο καλο δεν σου κανει, παιζει να σε βλαπτει κι ολας.
    Το βλέμμα της, κάποτε, είχε αγγίξει την καρδιά μου, και μέσα εκεί είδα την ψυχή της. Δεν μπορώ να ξεχάσω. Δεν μπορώ, αδύνατον.
    Στα όνειρα μου είμαστε μαζί, στα όνειρα μου τη φίλησα και της κράτησα το χέρι.

    ΠΡΙΓΚΗΠΕΣΑ Σ' ΑΓΑΠΩ

  7. #487
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Quote Originally Posted by EricHarris View Post
    αλλο ενα προβλημα βρηκε τη λυση του
    Την επαιξες κι ολας και γυρισες; Νιωθεις καλυτερα τωρα;
    Φορουμ ψυχολογικης υποστηριξης λεγεται ξερω γω, για να προτεινουμε ιδεες, οχι φορουμ για πικροχολα σχολια...αλλα γουατεβερ.

  8. #488
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    27
    ναι και ειναι "λυσεις" αυτα που προτεινεις

  9. #489
    Εύκολο να λέτε συμβουλές τέτοιου είδους σε εμένα και τον 85E όταν δεν έχετε βρεθεί σε τέτοια θέση, δεν ξέρετε πως είναι. Εξω από τον χορό πολλοί ξέρουν να χορεύουν. Πιστεύω πως και ο άλλος κάπως έτσι έγινε ψυχάκιας, άκουγε συνέχεια συμβουλές που κανείς δεν έδειχνε να τις πιστεύει και δεν ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα των σχέσεων εκεί έξω και στο τέλος σχημάτισε την εντύπωση πως όλοι είναι εναντίον του επειδή είναι άσχημος και δεν θέλουν να του πουν την αλήθεια κατάμουτρα.

  10. #490
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Quote Originally Posted by Natalia_sups View Post
    Να τσεκαρει καποιος για διπλα προφιλ. Να τσεκαρει καποιος τον whyalwaysme. Ειπε πολλα που προδωνουν οτι μπορει να ειναι αυτος.
    Συμφωνω. Ειδικα αφου ανεφερε τον faceonlyamothercouldlove που ξεκαθαρα ηταν δικος του πολλαπλος.

    αγνωστεκλπ μιας και εισαι πολυ διαφορετικη περιπτωση απο το μικρο 20χρονο και τους πολλαπλους του, και εντελως διαφορετικη περιπτωησ και απο τον 85εον
    1)δασκαλος χορου=σεξυ
    2)κολυμβητης=σεξυ
    3)μορφωμενος=σεξυ
    4)νορμαλ υψος
    5)πρασινα ματια
    6)ικανος για διαλογο με σχετικα μεγαλο ευρος θεματων
    7)εχεις κυκλο γνωριμιων
    8)εισαι σταθεροποιημενος επαγγελματικα και ανετος οικονομικα
    9)κανεις ψυχοθεραπεια για να βγαλεις μια ακρη
    10)δεν εισαι πια παρθενος

    Οσο προβληματικη κι αν ειναι η εμφανιση κυριως του προσωπου σου, που δεχομαι οτι μπορει να ειναι μεγαλο προβλημα αν μοιαζεις με 13χρονο, ΜΕΓΑΛΟ προβλημα, αντι να καθεσαι να θυμωνεις επειδη υπαρχουν και ανθρωποι με προβληματικη εμφανιση αλλα εχουν και εμπειριες ή/και σχεσεις, ασε τις υπεκφυγες και δουλεψε με τον εαυτο σου με ανοιχτο μυαλο και ειλικρινεια. Κι αφου εισαι τοσο πολυ πια ευκαταστατος, ψαξε και κοπελες στα ταξιδια που κανεις(Αν και μου απαντησες οτι και στο εξωτερικο ειχες την ιδια αντιμετωπιση!! )
    keep trying

    Δεν ξερω τι απο ολα οσα λες ειναι αληθεια, τι ειναι ψεματα, τι ειναι υπερβολη ή διαστρεβλωμενο ή τι μπορει να κρυβεις αν κρυβεις κατι, αλλα σεβομαι το γεγονος οτι εισαι ικανοτατος για διαλογο σε αντιθεση με το καθε καμμενο χαρτι που ξεφυτρωσε εδω για να βγαλει την εσωτερικη του μουχλα κρυμμενος πισω απο μια οθονη.
    Και βασικα καλυτερα να ζητησεις απο το διαχειριστη να σου κλειδωσει το νημα.
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  11. #491
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    186
    Τί συμβουλές, τώρα γεράσαμε, πέρασαν τα χρόνια, δεν έχει και πολύ νόημα πια.

  12. #492
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    27
    λιγος διαλογος ακομα και ολα θα αλλαξουν

    θα βρεις σιγουρα γυναικα αφου στο λενε ολες

  13. #493
    Δεν υπάρχει η δυνατότητα να το κλείσω εγώ;

  14. #494
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by agnostosgnostos View Post
    Εύκολο να λέτε συμβουλές τέτοιου είδους σε εμένα και τον 85E όταν δεν έχετε βρεθεί σε τέτοια θέση, δεν ξέρετε πως είναι. Εξω από τον χορό πολλοί ξέρουν να χορεύουν. Πιστεύω πως και ο άλλος κάπως έτσι έγινε ψυχάκιας, άκουγε συνέχεια συμβουλές που κανείς δεν έδειχνε να τις πιστεύει και δεν ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα των σχέσεων εκεί έξω και στο τέλος σχημάτισε την εντύπωση πως όλοι είναι εναντίον του επειδή είναι άσχημος και δεν θέλουν να του πουν την αλήθεια κατάμουτρα.
    Ποσώς με ενδιαφέρει πως και γιατί έγινε ψυχάκιας εφόσον έγινε κι είναι επικίνδυνος πρέπει να προστατευτεί η κοινωνία απ' αυτόν...
    Κι εγώ έχω υποστεί σεξουαλική επίθεση κι αυτό μου έχει προκαλέσει μεγάλο ψυχολογικό πρόβλημα αλλά δεν σκέφτηκα ποτέ μου να κάνω κακό σε ανθρώπους που δεν μου έφταιξαν, σε άντρες που δεν με έβλαψαν...αν αυτός δεν μπορεί να ξεχωρίσει ποιος του φταίει και ποιος όχι αυτός έχει πρόβλημα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  15. #495
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Quote Originally Posted by agnostosgnostos View Post
    Εύκολο να λέτε συμβουλές τέτοιου είδους σε εμένα και τον 85E όταν δεν έχετε βρεθεί σε τέτοια θέση, δεν ξέρετε πως είναι. Εξω από τον χορό πολλοί ξέρουν να χορεύουν. Πιστεύω πως και ο άλλος κάπως έτσι έγινε ψυχάκιας, άκουγε συνέχεια συμβουλές που κανείς δεν έδειχνε να τις πιστεύει και δεν ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα των σχέσεων εκεί έξω και στο τέλος σχημάτισε την εντύπωση πως όλοι είναι εναντίον του επειδή είναι άσχημος και δεν θέλουν να του πουν την αλήθεια κατάμουτρα.
    Και τι θελετε ρε παιδια να ακουσετε σε ενα φορουμ ψυχολογιας αν οχι γνωμες η συμβουλες εστω και για τον πουτσο; Οτι ειστε μπαζα και δεν υπαρχει ελπιδα;
    Οκ ειστε μπαζα και δεν υπαρχει ελπιδα. Τι να κανουμε. Να πεθανετε μονοι σας. Αυτο ειναι καλυτερο;

Page 33 of 37 FirstFirst ... 233132333435 ... LastLast

Similar Threads

  1. Μια ζωη μονος?
    By dimitriseas in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 32
    Last Post: 05-03-2017, 23:19
  2. Μονος
    By prnqs in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 14
    Last Post: 04-08-2016, 10:31
  3. Γιατι αισθανομαι τοσο μονος...
    By Σάτυρος in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 22
    Last Post: 01-04-2012, 02:20
  4. Μονος..
    By jet in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 14
    Last Post: 07-02-2012, 12:23
  5. Μόνος...
    By gianniss in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 13
    Last Post: 13-02-2011, 19:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •