32 και μόνος, γιατί; - Page 12
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 12 of 37 FirstFirst ... 2101112131422 ... LastLast
Results 166 to 180 of 545
  1. #166
    To έψαξα μια τώρα στο google και δεν νομίζω πως έχω κάποια σχέση με αυτό στην εμφάνιση η το στυλ. Δεν είναι τόσο ότι είμαι θηλυπρεπής στην εμφάνιση όσο ότι μοιάζω με παιδί. Ηξερα κορίτσια με τέτοια γούστα στο πανεπιστήμιο, αλλά και με αυτές δεν είχα ποτέ κάποια τύχη. Δεν καταλαβαίνω πως έχεις σχηματίσει την εντύπωση ότι με θεωρούν γκέι, κανείς δεν μου το έχει πει αυτό. Αυτό που μου λένε είναι πως δεν είμαι ελκυστικός επειδή μικροδείχνω πάρα πολύ.

  2. #167
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Παντως οκ η εμφανιση ειναι σημαντικοτατη αρχικα, αλλα το ολο πακετο της σχεσης εχει να κανει και με τα ζητουμενα καθενος... τι ψαχνει, τι θελει να ζησει, σε τι φαση ειναι, εχει κεφια γενικοτερα για εξοδους, συντροφικοτητα, κοινωνικη ζωη, κλπ.
    Επομενως αν αναλογιστουμε οτι οι περισσοτερες στα 27-30 τους ψαχνουν αντρα για γαμο και παιδι, ισως η μαλθακη, μη-στιβαρη εμφανιση σου δεν τις πειθει οτι μπορεις να ανταποκριθεις σε αυτους τους ρολους, του συζυγου-πατερα! Και για αυτο σε θελουν για φιλο, γιατι περνανε καλα μαζι σου μονο φιλικα.
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  3. #168
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Δεν εχω σχηματισει την εντυπωση οτι σιγουρα ολοι σε θεωρουν γκεη. Αλλα σου λενε οτι εισαι θηλυπρεπης, οχι οτι μικροφερνεις(τουλαχιστον για 11 σελιδες αυτο συζηταμε, τωρα μου το αλλαζεις), ειναι εντελως αλλο το ενα και αλλο το αλλο. Πολυ συχνα οι θηλυπρεπεις ακομα και αν ειναι στρεητ, περνιουνται για γκεη.
    Αλλα υπαρχουν γυναικες που το γουσταρουν αυτο. Ειναι λιγες αλλα υπαρχουν.

    Πώς σου φαινεται αυτη η μαρτυρια πχ?
    https://www.reddit.com/r/AskMen/comm...u_and_what_is/
    και σχολιο [–]Mysta02♂ 3 βαθμοί πριν από 1 χρόνο

    I could've written this...

    My gf's friends told her to break up with me asap as I would one day "come out" and leave her.

    We've been together 9 years and I still like boobs and vaginas.

    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  4. #169
    Αν και έχω φίλες και φίλους που έχουν παντρευτεί, δεν ξέρω παρά ελάχιστα άτομα στην ηλικία μου που να επιζητούν γάμο και οικογένεια, ειδικά με την οικονομική κρίση. Δεν προσεγγίζω ερωτικά γυναίκες που δεν ψάχνουν σύντροφο έτσι κι αλλιώς, επίσης το target group μου δεν περιορίζεται στις ηλικίες 27-30.

  5. #170
    Δεν έχω πει πουθενά πως με θεωρεί κάποιος θηλυπρεπή, αν μπορείς να το βρεις κάπου κάνε το quote. Εχω πει πως με θεωρούν άσχημο λόγο του ότι μικροδείχνω λόγω κάποιον χαρακτηριστικών μου, τα οποία έχω αναφέρει άπειρες φορές στο thread.

  6. #171
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Quote Originally Posted by agnostosgnostos View Post
    Δεν έχω πει πουθενά πως με θεωρεί κάποιος θηλυπρεπή, αν μπορείς να το βρεις κάπου κάνε το quote. Εχω πει πως με θεωρούν άσχημο λόγο του ότι μικροδείχνω λόγω κάποιον χαρακτηριστικών μου, τα οποία έχω αναφέρει άπειρες φορές στο thread.
    Οκ θα το δω αυριο αν ειναι για παραθεση γιατι εδω και ωρα προσκυναω απο τη νυστα.
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  7. #172
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by agnostosgnostos View Post
    επίσης το target group μου δεν περιορίζεται στις ηλικίες 27-30.
    οι μικροτερες ηλικιες συλλεγουν εμπειριες, και ειναι πολυ δραστηριες κοινωνικα.
    Εσυ με τη δουλεια και τις δραστηριοτητες σου θα μπορουσες να ανταποκριθεις στο προγραμμα πχ μιας φοιτητριας για σχεση? που να σε καλυπτει και συναισθηματικα? δυσκολο αλλα οχι αδυνατο...

    Νομιζω καποιο θεμα υπαρχει στα ζητουμενα σου που δεν το εχεις εντοπισει...
    Και θα σου προτεινα να εβρισκες καμια κοπελιτσα διαθεσιμη για σεξ, να ξεκινησεις απο εκει, και μετα να το βρεις και συναισθηματικα...
    Και μην μας ξαναπεις οτι θες ολο το πακετο συναισθημα-σεξ-σχεση, γιατι κατα παραγγελια αυτα δεν γινονται! πρεπει να δουλεψεις για να βγαλεις την ακρη....
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  8. #173
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by agnostosgnostos View Post
    Θηλυπρεπής είμαι στην εμφάνιση όχι στην συμπεριφορά, μάλλον επειδή οι γυναίκες με βλέπουν με τόσες παρέες, τόσο δραστήριο όλη την ώρα πιστεύουν πως είναι αδύνατον να μην έχω εμπειρίες σε τέτοια ηλικία.

    το εκανα quote..............
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  9. #174
    Κοπέλες που να θέλουν απλά σεξ βρίσκω άνετα, το πρόβλημα είναι πως δεν θέλουν σεξ με εμένα. Δεν αποκλείω καθόλου το ενδεχόμενο πιο ελεύθερης σχέσης , απλά σεξ μέσα σε μία σχέση θα μου ήταν προτιμότερο. Εδώ ξαναρχόμαστε στο μοτίβο πως καμία κοπέλα δεν με βρίσκει ελκυστικό για οτιδήποτε ερωτικό.
    Last edited by agnostosgnostos; 08-11-2017 at 01:35.

  10. #175
    Μία σελίδα πριν η elisabet με ρωτάει αν έχω θηλυπρεπή στοιχεία συμπεριφοράς, το ίδιο και εσύ maraΖ. Αυτό που ήθελα να εκφράσω είναι πως αν έχω κάτι που μπορεί να ερμηνευτεί ως θηλυπρεπές είναι στην εμφάνιση μου και όχι στην συμπεριφορά μου, γιατί από ότι κατάλαβα θεωρείτε την έλλειψη τριχοφυίας και το μικροκαμωμένο σωματότυπο και πρόσωπο ως θηλυπρεπή στοιχεία. Μπορεί να έχετε δίκιο, απλά δεν μου το έχει επισημάνει κανείς φίλος ή φίλη, πρώτη φορά από εσάς το ακούω ως πιθανό θέμα.
    Last edited by agnostosgnostos; 08-11-2017 at 01:34.

  11. #176
    Banned
    Join Date
    Sep 2017
    Posts
    47
    βρε κοριτσια τι του γραφεται εδω μεσα του ανθρωπου; ειναι δυνατον να κανει εξεταση τεστοστερονης επειδη δε του καθεται καμια; σε λιγο θα του πειτε και για κολονοσκοπηση να σας αποδειξει οτι δεν ειναι γκεϋ.

    το θεμα ειναι απλο φιλε. η χωρα εχει χρεοκοπησει κι ως εκ τουτου οι γυναικες εχουν γινει λιγακι αδιαφορες. οσο κι αν φαινεται γενικο/σεξιστικο/προσβλητικο, χωρις λεφτα οι αντρες δεν εχουν κυρος και δυναμη. κατι που χρειαζονται οι γυναικες για να νιωσουν ασφαλεια.

    ετσι μια χαρα παιδια σαν κι εσενα μενουν μονα γιατι καμια δεν ενδιαφερεται. αν υπηρχαν λεφτα ειχες και μια αμαξαρα και εβγαινες καπου με πολλες ελευθερες ολο και καποια θα ενδιαφεροταν. τωρα δε βλεπουν μελλον μαζι σου γι'αυτο μαλλον σε αντιμετωπιζουν φιλικα. προτιμουν καναν ιταλο ή απο αλλη χωρα που ξερουν οτι θα εχουν καλη εξελιξη μαζι τους.

  12. #177
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Κοίτα είναι διαφορετικό κάποιος να έχει "άσχημα" χαρακτηριστικά και διαφορετικό τα χαρακτηριστικά του αυτά να είναι θηλυπρεπή.
    Στην πρώτη περίπτωση, όπως σου είπαν κι άλλοι εδώ, υπάρχει πληθώρα ανθρώπων, γυναίκες και άντρες που μια χαρά κάνουν σχέσεις και δεν τους στέκεται εμπόδιο η εμφάνιση. Απορώ πως αυτό δεν το βλέπεις στον κύκλο σου.

    Στη δεύτερη περίπτωση, το κατανοώ οτι μπορεί να είναι πρόβλημα. Ένας άντρας με τέτοια χαρακτηριστικά που επιπλέον δεν τον βλέπουν ποτέ να κυκλοφορεί με γυναίκα, θεωρώ πως εύκολα μπορεί να θεωρηθεί ως γκει και αυτός ακριβώς να είναι ο λόγος που οι γυναίκες απομακρύνονται και τον θέλουν μόνο για φίλο. Επιπλέον την θηλυπρέπεια στην συμπεριφορά, σε διάφορα μικρά πράγματα, σε κινήσεις κτλ δύσκολα μπορει να την αντιληφθεί το ίδιο το άτομο.

    Αφου ξεκίνησες σε ψυχολόγο θεωρώ πως θα σε βοηθήσει να βρεις τι γίνεται γιατί είμαι σίγουρη πως και κάτι στην συμπεριφορά σου μπλοκάρει το όλο θέμα.
    Και συμφωνώ με την παρατήρηση πως και εδώ απαντάς πολύ ψυχρά λογικά μετρημένα, συναισθηματικα αποστασιοποιημενα εντελώς.

  13. #178
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by NoN View Post
    βρε κοριτσια τι του γραφεται εδω μεσα του ανθρωπου; ειναι δυνατον να κανει εξεταση τεστοστερονης επειδη δε του καθεται καμια; σε λιγο θα του πειτε και για κολονοσκοπηση να σας αποδειξει οτι δεν ειναι γκεϋ.

    το θεμα ειναι απλο φιλε. η χωρα εχει χρεοκοπησει κι ως εκ τουτου οι γυναικες εχουν γινει λιγακι αδιαφορες. οσο κι αν φαινεται γενικο/σεξιστικο/προσβλητικο, χωρις λεφτα οι αντρες δεν εχουν κυρος και δυναμη. κατι που χρειαζονται οι γυναικες για να νιωσουν ασφαλεια.

    ετσι μια χαρα παιδια σαν κι εσενα μενουν μονα γιατι καμια δεν ενδιαφερεται. αν υπηρχαν λεφτα ειχες και μια αμαξαρα και εβγαινες καπου με πολλες ελευθερες ολο και καποια θα ενδιαφεροταν. τωρα δε βλεπουν μελλον μαζι σου γι'αυτο μαλλον σε αντιμετωπιζουν φιλικα. προτιμουν καναν ιταλο ή απο αλλη χωρα που ξερουν οτι θα εχουν καλη εξελιξη μαζι τους.
    Ο φίλος μας εδώ όμως λέει πως έχει λεφτά και καλή δουλειά. Άρα δεν στέκει η θεωρία σου. Σύμφωνα με τα λεγόμενα σου θα έπρεπε οι γυναικες να του την πέφτουν μόνο για αυτά. Όμως λέει πως παρόλα αυτα δεν του τη πέφτει καμία!

  14. #179
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,690
    Quote Originally Posted by agnostosgnostos View Post
    Προσπαθώ όσο γίνεται να διαχωρίζω στο μυαλό μου την αυτοεκτίμηση και αυτοπεποίθηση που έχω στο άτομο μου με την ανικανότητα μου να προκαλέσω οποιαδήποτε ερωτική έλξη στις γυναίκες, έτσι ώστε να επηρεάζεται όσο το δυνατόν λιγότερο αρνητικά η ψυχολογία μου. Μου την έχουν πέσει 2-3 απελπισμένοι γκέι στο παρελθόν και έχω και φίλους γκέι, αλλά δεν με ελκύουν η άνδρες. Δεν έχω αυτισμό, το να είσαι επικοινωνιακός και χαλαρός είναι βασικό στην δουλειά μου και χωρίς αυτά δεν θα είχα φτάσει εδώ που είμαι. Σχέση θέλω γιατί νιώθω την έντονη συναισθηματική και σωματική ανάγκη να είμαι με μία γυναίκα. Πορνό δεν βλέπω, δεν μου αρέσει και μου θυμίζει και την έλλειψη συντρόφου στο πλευρό μου, γενικά δεν είμαι οπτικός τύπος, εξού και τα χαμηλά στάνταρ εμφάνισης που έχω σε γυναίκες. Σεξουαλική διέγερση νιώθω πολύ εύκολα και συνεχώς λόγω της χρόνιας σεξουαλικής μου στέρησης, αλλά σαν ενήλικος άνθρωπος προσπαθώ να ελέγχω τα πάθη μου στον βαθμό που είμαι ικανός. Μάθαινα παραδοσιακούς χορούς από μικρός, πιο συγκεκριμένα ζειμπέκικο και στο πανεπιστήμιο ένας συμφοιτητής μου πρότεινε να πάμε στην ομάδα λάτιν χορών της σχολής για να γνωρίσουμε κορίτσια, αποδείχτηκα τόσο καλός λόγω παρελθοντικής εμπειρίας που κατέληξα αργότερα δάσκαλος χορού σε ερασιτεχνικό αλλά και σε επαγγελματικό επίπεδο ως ημιαπασχόληση ταυτόχρονα με τις σπουδές μου.
    σορυ, αλλα κατι επεξεργαζεσαι σε αυτα που μας λες...
    η αυτοεκτιμηση και η αυτοπεποιθηση δεν ακολουθουν λογικες επεξεργασιες , αλλα συναισθηματικες.
    εχω την αισθηση οτι δημιουργεις ενα σεναριο ωστε να μην εχουμε να σου κανουμε απολυτως καμια προταση και να φτασει η συζητηση στο αδιεξοδο που (για καποιον περιεργο λογο), επιθυμεις (η να εχεις και καμια προταση απο γυναικα απο εδω, για γνωριμιες. δεν ξερω..).

    και τι εννοεις με το οτι προσπαθεις να ελεγξεις τα παθη σου?
    απο τα 17 και μετα, τι ακριβως κανεις για την σεξουαλικη σου διεγερση, αν δεν βλεπεις τσοντες?
    δεν αυτοικανοποιεισαι?

  15. #180
    ΝοΝ αν και ξέρω άνδρες με άσχημη εμφάνιση που να έχουν γυναίκες επειδή έχουν λεφτά, οι περισσότεροι μου φίλοι που έχουν πέραση είναι άφραγκοι ή έχουν απλές δουλειές όπως όλος ο κόσμος. Εγώ αμάξι δεν έχω, έχω μηχανή. Ξέρω και άτομα με λεφτά και αμαξάρες που δεν βρίσκουν με τίποτα όπως κι εγώ. Αν η αυτοεκτίμηση και η αυτοπεποίθηση ακολουθούν συναισθηματικές μόνο επεξεργασίες τότε γιατί δίνεται σε άτομα η λογική συμβουλή πως πρέπει να αποκτήσουν αυτοπεποίθηση, λες και γίνεται έτσι απλά ως δια μαγείας μόνο αν το αποφασίσεις; Πιθανώς αν δεν είχα επιτυχία σε όλους τους άλλους τομείς της ζωής μου να ένιωθα πολύ χειρότερα. Δεν πλέω και σε πελάγη ευτυχίας αλλά προσπαθώ να μην απελπίζομαι και να μην μιζεριάζω όσο το δυνατόν γίνεται, δεν πάει να πει πως τα καταφέρνω τέλεια, αλλά προσπαθώ όσο ακόμα έχω δυνάμεις, δεν ξέρω γιατί φαίνεται τόσο απίστευτο αυτό. Οταν εννοώ προσπαθώ να ελέγχω τα πάθη μου εννοώ πως παρόλη την διέγερση που μπορεί να νιώθω όταν βλέπω ένα γυναικείο σώμα ή μία γυναίκα να μου χαμογελά αλληλεπιδρώ με αυτήν φυσιολογικά και αποφεύγω γλοιώδεις συμπεριφορές που έχω δει αλλού όπως το να τις κοιτάνε στο στήθος αντί για τα μάτια ενώ μιλάνε και αντί να προσέχουν την συζήτηση να σκέφτονται διάφορα άκυρα στο μυαλό τους και να μην μπορούν να απαντήσουν μετά η να κομπάζουν σαν παιδάκια. Παλιότερα αυτοικανοποιόμουν σκεπτόμενος γνωστές μου κοπέλες που μου άρεσαν αλλά και πάλι σχετικά σπάνια, ταυτόχρονα είχα και συχνά ονειρώξεις κατά την διάρκεια του ύπνου. Λόγω της νεαρής ηλικίας και του αθλητισμού οι ορμόνες μου βάραγαν συνέχεια κόκκινο, δυστυχώς το πρόβλημα χειροτέρεψε με την πάροδο των χρόνων γιατί τώρα πια δεν αυτοικανοποιούμαι ποτέ.
    Last edited by agnostosgnostos; 08-11-2017 at 16:32.

Page 12 of 37 FirstFirst ... 2101112131422 ... LastLast

Similar Threads

  1. Μια ζωη μονος?
    By dimitriseas in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 32
    Last Post: 05-03-2017, 23:19
  2. Μονος
    By prnqs in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 14
    Last Post: 04-08-2016, 10:31
  3. Γιατι αισθανομαι τοσο μονος...
    By Σάτυρος in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 22
    Last Post: 01-04-2012, 02:20
  4. Μονος..
    By jet in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 14
    Last Post: 07-02-2012, 12:23
  5. Μόνος...
    By gianniss in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 13
    Last Post: 13-02-2011, 19:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •