32 και μόνος, γιατί; - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 37 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 61 to 75 of 545
  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Μου φαίνεται πολύ παράξενη η περίπτωση σου! Πώς γίνεται να έχεις παρέες, να είσαι κοινωνικός, να έχεις την αυτοπεποίθηση να την πέφτεις σε κοπέλες και καμία τόσα χρόνια να μην έτυχε να της αρέσεις; Ενώ τους είσαι και συμπαθής!!!

    Συγγνώμη που θα το πω, απλά εδώ δεν έχουμε εικόνα παρά μόνο τα όσα λες, επειδή μίλησες για αρρενωπότητα, μήπως υπάρχουν χαρακτηριστικά πάνω σου που σε κάνουν να δείχνεις θηλυπρεπής; ΓΙατί υπάρχουν άντρες μου έχουν τέτοια χαρακτηριστικά χωρίς να είναι γκει και αυτό το καταλαβαίνω πως μπορεί να είναι μεγάλο πρόβλημα στις ερωτικές σχέσεις.

    Επίσης μου κάνει πολύ εντύπωση αυτό που λες για τον ψυχολόγο!!! Δεν μπορώ να φανταστώ ψυχολόγο στον οποίο να απευθύνεται ένας άνθρωπος για να δει τι δεν πάει καλά μαζί του και έχει μείνει τόσο πίσω σε αυτό το κομμάτι της ζωής του, κι εκείνος να του λέει οτι είσαι μια χαρά, δεν χρειάζεσαι ψυχοθεραπεία! Δεν εννοώ οτι έχεις κάποιους είδους διαταραχή, αλλά προφανώς δεν γνωρίζεις τι φταίει και δεν έχεις ερωτική ζωή και αυτό είναι δουλειά του ψυχολόγου να σε βοηθήσει να το βρεις.

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Θυμησου τον Ωναση , κοντος , ασχημος , αλλα διεθετε μια πληθωρικη προσωπικοτητα , και μια αυτοπεποιθηση , και γι αυτο εκανε θραυση , οχι για τα λεφτα του , η Καλλας αυτοκτονησε απο ερωτα για τον Ωναση .....αλλα η εμφανιση στον αντρα , και αλλο η προσωπικη γοητεια ..........

  3. #63
    Η κοπέλα στην από πάνω ιστορία είναι αρκετά συνεσταλμένη όπως και οι περισσότερες που έχω προσεγγίσει στο παρελθόν. Να σημειωθεί πως στην δουλειά με την οποία ασχολούμαι καθώς με με άλλες στο παρελθόν παίζει μεγάλο ρόλο να φαίνεσαι ώριμος και πεπειραμένος γενικά στα πάντα αλλιώς δεν επιβιώνεις για πολύ, οπότε πιστεύω πως δεν βγάζω παιδικότητα. Πάντως οι περισσότερες γυναίκες που δεν είναι στον πολύ στενό μου κύκλο και δεν με ξέρουν πολύ προσωπικά υποθέτουν πως είμαι έμπειρος στον ερωτικό τομέα, τουλάχιστον αυτήν την εντύπωση έχω εισπράξει μέχρι τώρα από τυχόν σχόλια στο παρελθόν.

  4. #64
    Ο ψυχολόγος μου είπε πως δεν είναι στις δυνατότητες του να μου φτιάξει την ερωτική μου ζωή και πως αυτό δεν είναι καθαρά εσωτερικό θέμα γιατί δεν εξαρτάται από εμένα μόνο αλλά και από τις γυναίκες, και πως αφού εγώ έχω καλή αυτοεκτίμηση δεν μπορεί να κάνει κάτι παραπάνω. Οσο για φράγκα που λες Macgyver έχω αλλά δεν θέλω να αγοράσω αγάπη θέλω να την κερδίσω. Για τα χαρακτηριστικά μου έχω γράψει και πιο πριν πως δεν βγάζω σχεδόν καθόλου τρίχες και είμαι μετρίου αναστήματος με στενούς ώμους, λεπτό πρόσωπο και πολύ άσπρο δέρμα που δεν μαυρίζει σχεδόν καθόλου.

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by agnostosgnostos View Post
    Την τελευταία φορά που την έπεσα σε κοπέλα ήταν πριν δύο εβδομάδες. Είναι γνωστή μιας φίλης μου και γνωριστήκαμε σε κοινή παρέα, με κοιτούσε συνέχεια και χαμογελούσε. Η φίλη μου μου είπε μετά πως ψάχνεται γιατί είναι μόνη της καιρό. Την επόμενη φορά που την είδα της πρότεινα να βγούμε οι δύο μας μόνο και αρνήθηκε. Η φίλη μου αργότερα βγήκε μαζί της και ενώ έλεγαν τα δικά τους, την ρώτησε αν ψήνεται κάτι με έμενα και αυτήν. Αυτή της είπε πως εγώ της ζήτησα να βγούμε αλλά αυτή αρνήθηκε για να μην δώσει λάθος εντυπώσεις γιατί ενώ της άρεσε πολύ ο τρόπος που της μιλούσα, το πως συμπεριφερόμουν και πως με βρήκε πολύ ενδιαφέρον άτομο (για αυτό με κοιτούσε και χαμογελούσε συνέχεια), δεν της φάνηκα καθόλου ελκυστικός, σε σημείο που να μην μπορεί να με δει ερωτικά καθόλου. Με την συγκεκριμένη κοπέλα έχω επαφή ακόμα αλλά μόνο σε φιλικό επίπεδο. Εχουν τύχει αρκετά παρόμοια περιστατικά στο παρελθόν, γιαυτό και σας λέω αυτήν την ιστορία ως ενδεικτικό παράδειγμα.

    για μια ακομα φορα επαναλαμβανεις το ιδιο μοτιβο...
    ό,τι κανεις νομιζεις οτι ειναι το πλεον σωστο, και η αντιδραση ειναι η πιο ακυρη που μπορει να υπαρξει....

    Δεν σου κανω επιθεση, απλως επισημαινω ό,τι με ενοχλει....
    Οταν λες και 32 και μονος, προφανως κι εσυ βλεπεις οτι κατι δεν παει καλα...
    Μηπως εισαι θηλυπρεπης, οπως ειπε ενα μελος πιο πανω ?
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  6. #66
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by agnostosgnostos View Post
    Ο ψυχολόγος μου είπε πως δεν είναι στις δυνατότητες του να μου φτιάξει την ερωτική μου ζωή και πως αυτό δεν είναι καθαρά εσωτερικό θέμα γιατί δεν εξαρτάται από εμένα μόνο αλλά και από τις γυναίκες, και πως αφού εγώ έχω καλή αυτοεκτίμηση δεν μπορεί να κάνει κάτι παραπάνω. Οσο για φράγκα που λες Macgyver έχω αλλά δεν θέλω να αγοράσω αγάπη θέλω να την κερδίσω. Για τα χαρακτηριστικά μου έχω γράψει και πιο πριν πως δεν βγάζω σχεδόν καθόλου τρίχες και είμαι μετρίου αναστήματος με στενούς ώμους, λεπτό πρόσωπο και πολύ άσπρο δέρμα που δεν μαυρίζει σχεδόν καθόλου.
    Βρε συ και πάλι συγγνώμη αλλά δυσκολεύομαι πολύ να πιστέψω πως ένας άνθρωπος στα 32 του που δεν έχει καν φιλήσει γυναίκα, δεν τον έχει αγγίξει τρυφερά γυναίκα, δεν του έχει πει μια γλυκιά κουβέντα....αυτός διατηρεί την αυτοπεποίθηση του και δεν έχει πέσει σε μαύρη μαυρίλα! Μπραβο σου αν το έχεις καταφέρει, δεν σε αμφισβητώ, αλλά φαίνεται πολύ παράξενο!!!
    Λογικό θα ήταν αν δεν σε ενδιέφεραν οι ερωτικές σχέσεις, αλλά προφανώς για να είσαι εδώ, σε ενδιαφέρουν!

    Είμαι κοντά στην ηλικία σου, δεν μπορώ να διανοηθώ καν πώς θα ήμουν αν δεν είχα αρέσει ποτέ σε κανέναν άντρα, αν δεν είχα ξυπνήσει κανενός το ερωτικό ενδιαφέρον. Φαντάζομαι οτι η αυτοπεποίθηση μου σαν γυναίκα θα είχε πέσει στα τάρταρα, θα μου είχαν δημιουργηθεί φοβίες, πιθανόν κόμπλεξ όση αποδοχή κι αν έπαιρνα στον φιλικό ή στον επαγγελματικό τομέα. Είναι διαφορετικά πράγματα αυτά, δεν μπορούν να καλύψουν το κενό που δημιουργείται από την έλλειψη ερωτικής ζωής σε έναν υγιή ενήλικα! Πώς είναι δυνατόν εσύ να λες πως είσαι μια χαρά με αυτό; Και να το βεβαιώνει κι ο ψυχολόγος με μόλις 2 συνεδρίες;
    Κι άστο το προσωπικό σου θέμα, στον ψυχολόγο δεν πάει κανείς μόνο άμα έχει πρόβλημα, μπορεί να πάει για να τον βοηθήσει να ανακαλύψει τον εαυτό του. Κι αυτό είναι μια διαδικασία που δεν τελειώνει ποτέ σε κανέναν άνθρωπο. Εσένα δηλαδή τι σου είπε; Οτι έχεις φτάσει στον υπέρτατο βαθμό αυτογνωσίας και δεν σου χρειάζεται τίποτε άλλο;

    Δεν στα λέω επιθετικά όλα αυτά, απλά ο ψυχολόγος που πήγες μου φαίνεται μούφα. Ή υπάρχει και κάτι άλλο που δεν έχεις συνδυάσει και δεν το λες.

  7. #67
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Και να συμπληρώσω πως αν πάει κανείς στον ψυχολόγο και πει πως δεν έχει κανένα πρόβλημα και νιώθει υπέροχα με τον εαυτό του και πως απλά ένας τομέας της ζωής του δεν πάει όπως θα ήθελε αλλά έχει δοκιμάσει τα πάντα για αυτό και δεν αλλάζει....ε κι ο ψυχολόγος θα του πει "τότε τι ήρθες να κάνεις σε μένα;"

    Δεν λέω πως ανήκεις σε αυτή την κατηγορία αλλά επειδή από γνωστή μου έχω ακούσει ακριβώς αυτό, πήγε στον ψυχολόγο αλλά τα παρουσίασε όλα ωραία και καλά και επίσης την έδιωξε και της είπε πως δεν μπορεί να την βοηθήσει σε κάτι, σκέψου λίγο ποιο ακριβώς ήταν το ζητούμενο σου από τον ψυχολόγο που πήγες.

  8. #68
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Προσθετω...

    πως γινεται απο τη μια να μας λες οτι στερεισαι εμφανισιακα αρρενωποτητας και απο την αλλη οτι ολες οι κοπελες στον κυκλο σου σε θεωρουν εμπειρο στα σεξουαλικα??
    φασκεις και αντιφασκεις....
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  9. #69
    Banned
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    446
    Από τη στιγμή που μας λες ότι η επιστήμη (ψυχολόγος και λοιπά στοιχεία που μας αναλύεις) σηκώνει τα χέρια ψηλά, τι περιμένεις από ένα forum υποστήριξης;

  10. #70
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    204
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    Προσθετω...

    πως γινεται απο τη μια να μας λες οτι στερεισαι εμφανισιακα αρρενωποτητας και απο την αλλη οτι ολες οι κοπελες στον κυκλο σου σε θεωρουν εμπειρο στα σεξουαλικα??
    φασκεις και αντιφασκεις....

    Μπορει να τον θεωρουν εμπειρο με ατομα του του ιδίου φυλου. Δεν θελω να φανω αγενης προς τον agnosto αλλα αυτο θεωρω οτι παιζει.

  11. #71
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    204
    Εγω τρελαινομαι με τους φιλους του. Αυτοι που τον ζουν,δεν μπορουν να του πουν ποιο ειναι το προβλημα ή να κανουν κατι τελοσπαντων; Τζαμπα συνεχιζουμε αυτη τη συζητηση ,γιατι πρωτον δεν εχουμε εικονα του παιδιου,δευτερον εξαντλησαμε ολες τις πιθανες αιτιες και τριτον δεν υπαρχει προφανες προβλημα,εννοωντας οτι ειναι σωματικα,ψυχικα ,πνευματικα υγιης ο φιλος μας

  12. #72
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,204
    Mηπως εισαι η φαινεσαι πολυ τελειος και φοβουνται την κριτικη σε διαφορα? Δεν εννοω τελειος στην εμφανιση αλλα μηπως οτι τα κανεις ολα σωστα και κομπλαρουν? Λεω εγω τωρα...μια αποψη.εχει συμβει κι αυτο

    Εστάλη από SM-J510FN στο E-Psychology.gr Mobile App

  13. #73
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    Earth
    Posts
    763
    Μου κανει εντυπωση να εισαι μεσα σε ολα και να μην εχει τυχει εστω μια φορα να πας με γυναικα!εγω δεν πιστευω οτι για ολο αυτο φταει η εμφανιση σου,κατι στην συμπεριφορα σου παιζει να τις απωθει,κ γνωριζω προσωπικα τετοια περιπτωση!
    No matter how you feel..Get up..Dress up..Show up and..NEVER GIVE UP!!

  14. #74
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Quote Originally Posted by makis1984 View Post
    Εγω τρελαινομαι με τους φιλους του. Αυτοι που τον ζουν,δεν μπορουν να του πουν ποιο ειναι το προβλημα ή να κανουν κατι τελοσπαντων;
    Εγραψε οτι του ειπαν οτι ειναι εμφανισιακο το προβλημα.
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  15. #75
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,752
    εγω νομιζω οτι εαν υπηρχε ενα τσατ για να γινεται γρηγορη συνομιλια με αλλα μελη, αυτα θα μπορουσαν να βρουνε ευκολα τι σε δυσκολευει
    εαν δηλαδη ηταν αμεση η επικοινωνια. θα εκανες λαθη που οι αλλοι θα τα εβλεπαν ευκολα

Page 5 of 37 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast

Similar Threads

  1. Μια ζωη μονος?
    By dimitriseas in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 32
    Last Post: 05-03-2017, 23:19
  2. Μονος
    By prnqs in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 14
    Last Post: 04-08-2016, 10:31
  3. Γιατι αισθανομαι τοσο μονος...
    By Σάτυρος in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 22
    Last Post: 01-04-2012, 02:20
  4. Μονος..
    By jet in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 14
    Last Post: 07-02-2012, 12:23
  5. Μόνος...
    By gianniss in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 13
    Last Post: 13-02-2011, 19:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •