Νιώθω ότι με παρακολουθούν συνεχώς στο Ίντερνετ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Member
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    41

    Νιώθω ότι με παρακολουθούν συνεχώς στο Ίντερνετ

    Έχω τη συνεχή πεποίθηση ότι με παρακολουθούν. Διαβάζοντας για το πώς γίνεται η ηλεκτρονική παρακολούθηση, πώς οι πάροχοι υπηρεσιών Διαδικτύου κατακρατούν πολλές προσωπικές μας πληροφορίες, πώς μεγάλοι ηλεκτρονικοί κολοσσοί όπως η Γκουγκλ ή το Φέισμπουκ κρατούν επίσης στις βάσεις δεδομένων μας στοιχεία για μας, και πώς εγχώριες και ξένες μυστικές υπηρεσίες μας υποκλέπτουν προσωπικά δεδομένα, λογικό είναι να νιώθω ότι με παρακολουθούν. Ξέρω πως οι πληροφορίες δε θα χρησιμοποιηθούν για εκβιασμούς, αλλά πάλι έχω ένα φόβο ότι μπορούν να απελευθερωθούν κάποτε σε άτομα που ξέρω ή κάτι τέτοιο. Νιώθω πως τους έχω μπροστά μου, και ακόμα και τις αναζητήσεις στο Ίντερνετ τις γράφω με τρόπο ώστε να είναι κατανοητές στους παρακολουθητές. Αν γράψω κάτι λάθος, πηγαίνω και το σβήνω. Όταν αλλάζω θέμα στο σερφάρισμα νιώθω πως το καταλαβαίνουν και πως σιγά-σιγά μαθαίνουν πού πηγαίνω. Επίσης έχω πολλά πράγματα να πω κι εδώ, αλλά νομίζω πως κάποιος θα καταλάβει ποιος είμαι και θα δώσει τις πληροφορίες σε άτομα που ξέρω. Η μόνη λύση είναι το σκοτεινό Ίντερνετ, αλλά και σε αυτό κάθε μέρα όλο και πιο πολύ διεισδύουν οι μυστικές υπηρεσίες, και χρειάζεται ολοένα μεγαλύτερη προσοχή ώστε να παραμείνει κάποιος ανώνυμος εκεί.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,502
    ολους μας παρακουλουθουν αλα αν δεν κανεις κατι ιδιαιτερο ωστε να ξεχωριζεις απο τη μαζα δεν χρειαζεται να παιρνεις μεσα προστασιας

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Mετα απο καποιο διαστημα σβηνουν οι βασεις δεδομενων των σερβερς!
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    8
    Υπαρχουν ανθρωποι που ζουν χωρις κινητα ,η/υ ,ταυτότητες και αμκα.Και δεν θελω να ακουσω οτι ειναι τρελοι.Το κανουν ενσυνείδητα και θεωρώ οτι ειναι πραγματικα ελεύθεροι.(βλεπε ασκητες κ μοναχούς).Απλα για να το ξερεις.Οτι καταλαβες καταλαβες.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by staurosgr View Post
    Υπαρχουν ανθρωποι που ζουν χωρις κινητα ,η/υ ,ταυτότητες και αμκα.Και δεν θελω να ακουσω οτι ειναι τρελοι.Το κανουν ενσυνείδητα και θεωρώ οτι ειναι πραγματικα ελεύθεροι.(βλεπε ασκητες κ μοναχούς).Απλα για να το ξερεις.Οτι καταλαβες καταλαβες.
    εγω εσβησα το προφιλ που ειχα στο φβ, και εχω τωρα ενα κινητο των 20ευρω ισα-ισα για να μιλαω και για μηνυματα. Και πραγματικα νιωθω πιο ελευθερη από ό,τι πριν...

    Αυτο παλι που οταν βγαινεις βραδυ για ενα ποτο, ολοι μα ολοι ειναι κολλημενοι στα κινητα τους? νιωθω εξωγηινη τοτε....
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    8
    Μαλλον παραμένεις ανθρωπος και ειναι προς τιμην σου.

Similar Threads

  1. με παρακολουθουν
    By boo in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 934
    Last Post: 20-03-2020, 12:38
  2. αποσυνδεομα συνεχως απο το φορουμ.
    By αλεξανδρος_77 in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 2
    Last Post: 26-11-2015, 08:06
  3. Κοιμάμαι συνεχώς
    By Elenalda_Loukritia in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 46
    Last Post: 31-10-2011, 10:59
  4. νομιζω οτι με παρακολουθουν!!!
    By elis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 33
    Last Post: 29-12-2010, 11:57
  5. ΑΝΑΒΑΛΛΩ ΣΥΝΕΧΩΣ!
    By αλίκη! in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 20-09-2008, 23:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •