Transgender σε άρνηση? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 19 of 19
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Οντως το εγραφες στο πρωτο μηνυμα σου οτι τους εχεις ηδη πει οτι ποτέ δεν ενιωσες αντρας, τωρα το ξαναειδα. Πώς αντεδρασαν? Τωρα εχετε επικοινωνια? Βρισκεστε?
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    17
    Quote Originally Posted by savatage View Post
    Οντως το εγραφες στο πρωτο μηνυμα σου οτι τους εχεις ηδη πει οτι ποτέ δεν ενιωσες αντρας, τωρα το ξαναειδα. Πώς αντεδρασαν? Τωρα εχετε επικοινωνια? Βρισκεστε?
    Η μητέρα μου είχε την καλύτερη αντίδραση απ όλους ο αδερφός μου δεν ξέρω δεν καθίσαμε να το συζητήσουμε μόνοι μας , αλλά μου είπε είμαι εδώ ότι με χρειαστείς , ο πατέρας μου το πείρε λίγο πιο αρνητικά και και με ρωτούσε από πότε το κατάλαβα και του είπα από 6-7 χρονών και μου έλεγε πώς δεν γίνεται να το καταλάβεις αυτό από αυτήν την ηλικία και τέτοια ενώ κάτι τέτοιο δεν ισχυεί , με ρώτησε για το εάν είχα σεξουαλικές σχέσεις κτλπ, του είπα και πιστεύει ότι φταίει αυτό, ενώ ταυτότητα φύλου , και σεξουαλική προτίμηση είναι 2 τελείως διαφορετικά πράγματα, γενικά αυτός νομίζει πώς εάν εγώ πάω σε κάποιο ψυχολόγο ψυχίατρο θα με "γιατρέψει" και μετά όλα καλά. Με τον πατέρα μου δεν ξαναμίλησα γι αυτό το θέμα με την μητέρα μου ξαναμίλησα και της έιπα κάποια παραπάνω πράγματα ότι έπιασα σπίτι για να μπορώ να κυκλοφορώ όπως έγω θέλω , ότι από τότε που μπήκα στο σπίτι έχω κάνει αποτρίχωση , και ότι έχω αγοράσει ρούχα παπούτσια και γενικά διάφορα πράγματα , δεν έδειξε κάποια ιδιαίτερη αντίδραση για να πώ την αλήθεια, αλλά έχει περίπου 1 εβδομάδα που δεν έχουμε μιλήσει καθόλου για αυτό αν και έχουμε βρεθεί , οπότε ούτε μπόρεσα να της πώ κάτι η να μάθω αν σκέφτηκε καθόλου αυτά που της είπα και πιά είναι η αποψή της .

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Εισαι παρα παρα πολυ τυχερος που ειχες αυτη την αντιμετωπιση απο την οικογενεια σου, θα τα πας μια χαρα.
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    17
    Quote Originally Posted by savatage View Post
    Εισαι παρα παρα πολυ τυχερος που ειχες αυτη την αντιμετωπιση απο την οικογενεια σου, θα τα πας μια χαρα.
    Το ελπίζω η αλήθεια είναι , με ενθαρρύνει αρκετά το μήνυμα σου , γιατί ξέρεις η αλήθεια έιναι ότι τα βλέπω και περισσότερο από την μεριά μου τα πράγματα, αλλά προσπαθώ να μπώ στην θέση τους και καταλαβαίνω ότι δεν έιναι καθόλου έυκολου και για αυτούς όπως δεν ήταν και για εμένα

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. ΑΡΝΗΣΗ ΣΥΝΤΡΟΦΟΥ
    By plague mass in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 35
    Last Post: 29-05-2017, 23:28
  2. Άρνηση ομοφυλοφιλίας
    By just_be in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 25
    Last Post: 08-12-2015, 15:26
  3. ΑΡΝΗΣΗ
    By void in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 30
    Last Post: 26-07-2012, 09:26
  4. Άρνηση για σεξ... by ntaian
    By astimatnam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 21-06-2012, 11:06
  5. αρνηση για sex
    By ntaian in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 20-06-2012, 12:04

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •