Εχω αγχωθει
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,204

    Εχω αγχωθει

    Παιδια εχω αγχωθει με τις πανελληνιες.Νιωθω πισω σε σχεση με τους αλλους.Ξερω οτι δεν πρεπει να συγκρινομαι αλλα ειναι στιγμες που νιωθω αχρηστη.με εχει πιασει πανικος και εχω κουραστει

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,679
    Διάβαζε στη γ λυκείου όλοι είχαμε βγάλει ψυχολογικα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    758
    Τι σχολές σε ενδιαφέρουν γενικά; ...Έχεις μείνεις πίσω στην ύλη ή έχεις κενά που δεν μπορείς να αναπληρώσεις; Γενικότερα, πάντως η περίοδος των πανελλαδικών στρεσάρει και τους πιο δυνατούς μαθητές. Δυστυχώς είναι μία άχαρη διαδικασία από την οποία περνάμε οι περισσότεροι. Εγώ πιστεύω ότι είναι μία καλή περίοδος για να γνωρίσει κάποιος καλύτερα τον εαυτό του.Αν έχεις μέθοδο, όλα θα πάνε καλά... αρκεί να μην σταματήσεις την προσπάθεια.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,204
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Διάβαζε στη γ λυκείου όλοι είχαμε βγάλει ψυχολογικα
    Εγω ειχα απο πριν.χαχα

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,204
    Quote Originally Posted by Έρις View Post
    Τι σχολές σε ενδιαφέρουν γενικά; ...Έχεις μείνεις πίσω στην ύλη ή έχεις κενά που δεν μπορείς να αναπληρώσεις; Γενικότερα, πάντως η περίοδος των πανελλαδικών στρεσάρει και τους πιο δυνατούς μαθητές. Δυστυχώς είναι μία άχαρη διαδικασία από την οποία περνάμε οι περισσότεροι. Εγώ πιστεύω ότι είναι μία καλή περίοδος για να γνωρίσει κάποιος καλύτερα τον εαυτό του.Αν έχεις μέθοδο, όλα θα πάνε καλά... αρκεί να μην σταματήσεις την προσπάθεια.
    Η σχολη καμια σημασια .ολη η κατασταση αγχωνει

    Εστάλη από SM-J510FN στο E-Psychology.gr Mobile App

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    758
    Λογικό είναι να σε αγχώνει όλη η κατάσταση, τα συνεχόμενα διαγωνίσματα, η πίεση του χρόνο κτλ.... Ωστόσο, θεωρώ πως έχει διαφορά να έχεις ως στόχο για παράδειγμα την νομική Αθηνών από το τμήμα φιλοσοφίας στην Πάτρα....

  7. #7
    Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    32
    Έχεις πολύ χρόνο μέχρι τον Μάιο. Διάβαζε κάθε μέρα κάνα 4ωρο. Αλλά κάθε μέρα.

    Εστάλη από Nexus 7 στο E-Psychology.gr Mobile App

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    4
    Έδωσα 3 φορές πανελλήνιες κι εγώ είχα τόσο άγχος όσο εσυ. Ολα τα παιδιά νομίζω. Δεν αξίζει γιατί δεν τελειώνει η ζωή μας εκεί.. Το αποτέλεσμα δεν καθορίζει το ποια είσαι..

Similar Threads

  1. εχω αγχωθει βοηθεια.
    By Eva1995 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 02-10-2012, 22:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •