Δεν αντεχω!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363

    Δεν αντεχω!

    Δεν αντεχω! δεν ξερω τι θα κανω θελω ψυχολογο αλλα δεν εχω χρηματα! Ασε που δεν θελω να το μαθει κανεις οτι θελω ψυχολογο και να βρω χρηματα θα πρεπει να το κρατησω κρυφο, το ποσο ευκολο ειναι δεν ξερω! Επισης σκεφτομαι να το ριξω στο αλκοολ για να χαλαρωσω (το ξερω οτι δεν ειναι καλο αυτο) αλλα δεν ξερω αλλη λυση!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    171
    Για ποιο λογο δε θελεις να το μαθει κανεις?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Αισθανομαι αβολα!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Δεν αντεχω! δεν ξερω τι θα κανω θελω ψυχολογο αλλα δεν εχω χρηματα! Ασε που δεν θελω να το μαθει κανεις οτι θελω ψυχολογο και να βρω χρηματα θα πρεπει να το κρατησω κρυφο, το ποσο ευκολο ειναι δεν ξερω! Επισης σκεφτομαι να το ριξω στο αλκοολ για να χαλαρωσω (το ξερω οτι δεν ειναι καλο αυτο) αλλα δεν ξερω αλλη λυση!
    Και ο αλκοολισμος κοστιζει, δεν ειναι δωρεαν, απο καθε δυνατη αποψη.
    Για δημοσιο κεντρο ψυχικης υγειας ή για λιγοτερες συνεδριες σε ιδιωτη(οχι 1/εβδομαδα) το δοκιμασες?
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    287
    To να ρίξεις στις καταχρήσεις προσωπικά δε το θεωρώ ό,τι το καλύτερο.Για το γεγονός ότι δεν θέλεις να το μάθει κανείς σε καταλαβαίνω απόλυτα.Και είναι ένας λόγος που η ψυχολόγος που πάω είναι θεσσαλονίκη και όχι στην επαρχιακή μου πόλη.Εδώ πέρα έχω ένα αρκετό καλό επαγγελματικό προφίλ,όλοι όσοι με γνωρίζουν με θεωρούν έξυπνο επειδή σε αυτό που κάνω στην δουλειά μου σε τεχνικό επίπεδο,το κάνω πολύ καλά,με γνωρίζουν και με χαιρετούν με το μικρό μου όνομα ακόμη και αιρετοί της περιοχής και σε καμμιά περίπτωση δε θα διακινδύνευα να με δουν να βγαίνω απο το γραφείο ενός ειδικού ψυχικής υγείας.Ακόμη και με αρκετούς γιατρούς της πόλης μου όλων σχεδόν των ειδικοτήτων τυχαίνει να έχω συνεργαστεί έστω και για μισή ώρα και αυτό μου δημιουργεί αυτό το άγχος που λέω και με εμποδίζει να δείξω ότι έχω ασθενή ψυχική πλευρά.Αν επρόκειτο για κάποιο πρόβλημα σωματικής υγείας, δε θα είχα κάποιο θέμα
    Επίσης και οι γονείς μου δεν το γνωρίζουν ότι πηγαίνω,αλλά σε αυτούς μπορώ και το κρύβω επειδή μένουν σε άλλη κοντινή πόλη και επίσης επειδή πηγαίνω με δικά μου χρήματα.Αν εσύ δεν είσαι ανεξάρτητος οικονομικά,δεν σε βολεύει να πηγαίνεις σε άλλη πόλη,τότε δε ξέρω πόσο εύκολο είναι να το κρύψεις.Επίσης ξέρω ότι αν έλεγα ποτέ στους γονείς μου ότι πάω σε ψυχολόγο,θα μου λέγανε το κλασικό ότι δεν είμαι τρελός και γιατί πηγαίνω,ότι είμαι πολυυυυ έξυπνος και απλά τεμπέλης και άλλα τέτοια "ωραία"..

Similar Threads

  1. Δεν αντεχω....!
    By Alucard in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 17
    Last Post: 06-10-2013, 00:53
  2. Δεν αντεχω την ΖΩΗ ΜΟΥ!
    By BrokeN_DoLL in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 15
    Last Post: 01-02-2013, 16:47
  3. Ποσο ακομα θα αντεχω να αντεχω?
    By silveroula in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 158
    Last Post: 04-10-2010, 10:52
  4. Δεν αντέχω
    By eve in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 08-10-2009, 00:27
  5. ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ
    By apelpismeniefibiiii in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 27
    Last Post: 20-04-2008, 16:53

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •