Διεκδικηση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,204

    Διεκδικηση

    Πιστευετε οτι αναμεσα σε ενα κοριτσι κι ενα αγορι ποιος πρεπει να κανει την πρωτη κινηση? Κι αν δεν ειμαστε σιγουροι οτι αρεσουμε στον αλλο/ αλλη? Το λεω γτ ειμαι ντροπαλη και δεν εχω μαθει γενικα να διεκδικω κι οταν ερωτευομαι δειλα φευγω.σκεφτομαι τι θα σκεφτεται το ατομο για μενα και οι φιλοι του αν κανω την πρωτη κινηση

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Iwannaaa
    θυμαμαι καλα? εσυ δεν εισαι που εισαι 17 χρονων και δινεις πανελληνιες και εχεις θεματα με την ιδψ ??
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,204
    Ναι ναι

    Εστάλη από SM-J510FN στο E-Psychology.gr Mobile App

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Φιλικα θα προτεινα να εστιασεις στην αναπτυξη της κοινωνικοτητας σου. Να εχεις φιλους και φιλες και παρεες. Να βγαινετε βολτες, σινεμα, να μαζευεστε σε κανενα σπιτι για ταινια, να πατε και διακοπες σε κανενα νησακι κλπ.
    Ως προς το ατομο που σου αρεσει ερωτικα, θεωρω οτι ειναι σκοπιμο να υπαρχει ενα πλαισιο κοινο για να κανεις μια κινηση γνωριμιας...Δηλαδη μια κοινη παρεα, μια κοινη απασχοληση κλπ.
    Και για αρχη δεν βγαζεις τα εσωψυχα σου στη φορα, απλως κανεις παρεα με τον αλλο, βλεπεις πως μιλαει, τι ανθρωπος ειναι, τι κοσμοθεωρια εχει κλπ, τον γνωριζεις και εφοσον υπαρχει χημεια και αλληλεπιδραση, μια κινηση θα γινει, ενα χαδι, και θα προχωρησει η κατασταση. Οταν ειναι αμοιβαιο, μην ανησυχεις καθολου, θα προχωρησει οπωσδηποτε!
    Καταλαβαινω το υπερ-συναισθηματικο της ηλικιας, πιστεψε με κι εγω ετσι ημουν, αλλα με τα χρονια καταλαβα-αν και δεν το εχω χωνεψει ακομα- οτι ο υπερβολικος συναισθηματισμος στον ερωτικο τομεα θολωνει τα νερα, δεν βγαινει σε καλο...Μη σου πω οτι ο αλλος φοβαται και το βαζει στα ποδια...Επομενως, εκπαιδευσε τον εαυτο σου στο να μην αφηνεσαι να ενθουσιαζεσαι ευκολα !!
    Κρατα τις παρεες σου, ανοιξου κοινωνικα, περνα και στο πανεπιστημιο να εχεις μια στρωμενη φοιτητικη ζωη και ενα ευρυτερο περιβαλλον, δουλεψε την κοινωνικοτητα σου και το προφιλ σου προς τα εξω...
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,204
    Ειμαι αγοραφοβικη και εχω κοιν.φοβιες.μου βαζεις δυσκολα

    Εστάλη από SM-J510FN στο E-Psychology.gr Mobile App

Similar Threads

  1. Μου λειπει η αληθινη διεκδικηση που μου αξιζει...
    By katrinakat in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 2
    Last Post: 28-05-2017, 00:27
  2. ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΗ ΓΥΝΑΙΚΑΣ-ΦΙΛΗΣ
    By jimi25 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 28-08-2012, 06:21

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •