Άτυπη ψυχωτική διαταραχή.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,766

    Άτυπη ψυχωτική διαταραχή.

    Υπάρχει περίπτωση να διαγνωστείς με ψύχωση και να γίνεις εντελώς καλά μετά από καιρό?????

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,504
    Εάν δεν έχει γίνει σωστά διάγνωση, έχω διαβάσει μόνο το 10 της εκατό αποθεραπευεται πληρως

    Εστάλη από MotoG3 στο E-Psychology.gr Mobile App

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    28
    Εξαρτάται πως το εννοείς το εντελώς καλά.Κανείς άνθρωπος σε αυτόν τον πλανήτη δεν είναι εντελώς καλά.Αν εσύ δεν θέλεις να παλέψεις για σένα και περιμένεις απλώς να γίνεις "καλά",δε θα γίνεις ποτέ

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,680
    Δελφίνι στο ξαναλέω αν κανεισ διατροφή κ γυμναστική σκληρή η κατάσταση βελτιώνεται πάρα πολύ αυτό που σ λέω το κάνω εγώ κ μια φίλη μου κ οι δύο δουλεύουμε πολύ κ μάλιστα όταν της το είπα δεν το πίστευε μέχρι που το έζησε κ κατάλαβε αυτά κ δεν το ξαναλέω
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    roof garden
    Posts
    1,807
    φιλε elis δε θελω να σε αποθαρρυνω αλλα αμα παιρνεις φαρμακα και δουλευουν τα φαρμακα και γυμναστικη να μην κανεις παλι αποτελεσμα θα εχεις.

    το θεμα ειναι τα φαρμακα.

    το θεμα ειναι πως γινεται κανεις καλα χωρις τα φαρμακα.

    εκει ειναι το θεμα...


    Quote Originally Posted by elis View Post
    Δελφίνι στο ξαναλέω αν κανεισ διατροφή κ γυμναστική σκληρή η κατάσταση βελτιώνεται πάρα πολύ αυτό που σ λέω το κάνω εγώ κ μια φίλη μου κ οι δύο δουλεύουμε πολύ κ μάλιστα όταν της το είπα δεν το πίστευε μέχρι που το έζησε κ κατάλαβε αυτά κ δεν το ξαναλέω
    Με τη δύναμη του Θεού να έχετε τα τσάκρα σας ανοιχτά, καθαρά, φωτισμένα κ δε θα πιάνει κανένα κακό.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,504
    Quote Originally Posted by maus View Post
    φιλε elis δε θελω να σε αποθαρρυνω αλλα αμα παιρνεις φαρμακα και δουλευουν τα φαρμακα και γυμναστικη να μην κανεις παλι αποτελεσμα θα εχεις.

    το θεμα ειναι τα φαρμακα.

    το θεμα ειναι πως γινεται κανεις καλα χωρις τα φαρμακα.

    εκει ειναι το θεμα...
    χωρις τα φαρμακα δεν γινεσαι καλα η ψυχωση ειναι σοβαρη ασθενεια δεν ειναι πε ξεγελασε απλα η γυμναστικη βελτιωνη τη ποιοτητα της ζωης

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,680
    Μαουσ εγω το επαθα απο δουλεια κι απο στρατο ενα μιση χρονο μπουλιγκ αμα δεν εκανα γυμναστικη κ διατροφη δε ξερω που θα ημουν
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,504
    Αα βρε ελις εγώ το επαθα από το άγχος της ανεργίας, είχα βέβαια δύσκολα σχολικά χρόνια γιατί είμαι δυσλεκτικος πριν ξεκινήσουν πιστοποιήσεις προφορικά κλπ...... ελις έχεις δουλέψει ποτέ σε ελαιουργείο;

    Εστάλη από MotoG3 στο E-Psychology.gr Mobile App

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,680
    Οχι μονο τουσ βοηθαω οταν ξεφορτωνουμε αλλα εικοσι χρονια την κανω τη δουλεια με τισ ελιεσ κ καποτε δουλευα κ σε αλλεσ δουλειεσ τεχνικεσ παλι γτ αυτο σπουδασα στο τει
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,041
    Δεν γινεσαι καλα απο την ψυχωση χωρις φαρμακα ε???
    Ναι δεν γινεσαι αλλα υπαρχει τροπος να διαχειριστεις την ψυχωση χωρις φαρμακα και οπως ξερετε αυτο κανω εγω εδω και 5-6 μηνες.....δεν περνω πλεον αγωγη το δουλευω με αλλο τροπο ειν πολυ δυσκολο και συνεχομενο αλλα χαλαλι......ομαδες αυτοβοηθειας και δικτυωση με ατομα με ψυχωση και τηλεφωνηματα σε δυσκολες στιγμες....θα συμφωνησω επισης οτι γυμναστικη και δουλεια βοηθαει πολυυυ....οταν δουλευω χειρωνακτικα 9-10 ωρες που να βρω κουραγιο να σκεφτω τις παρανοιες.....
    Αυτος ειν ο λογος που γραφω σπανια πλεον εδω δεν θελω να δινω υποσχεσεις σε καινουριους για διαχειριση ψυχωσης χωρις χαπια....αλλα εμενα ως τωρα μου βγαινει ισως ειν και επειδη δεν συμβιβαζομουν με τις αγωγες και ηθελα αλλους τροπους.....
    Τελος παντων δεν θα μπω στο τρυπακι να πω αν ειν καλα η κακα τα φαρμακα απλως εγω δεν τα θελω.....
    Slipknot-Psychosocial......

  11. #11
    DEN KANEI O CYXVTIKOS PANW APO ENA XRONO XWRIS FARMAKA TO ARGOTERO META SPAEI BANAYSA...EGW TA PAIRNW KATHE MERA ΑΛΛΑ ΕΙΧΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΑΔΙΟ ΤΗΣ ΑΡΝΗΣΗΣ ΠΡΙΝ ΧΡΟΝΙΑ.ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,680
    Καβ το ξέρω ότι γίνεται αλλά πρέπει να είσαι σκληρός οι περισσότεροι είναι μαμοθρεφτα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  13. #13
    ΡΕ ΑΜΑ ΤΟ ΕΙΠΕΣ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ Π ΠΕΘΑΝΕ ΑΠΟ ΤΟΤΕ Π ΗΜΟΥΝΑ ΜΙΚΡΟΣ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ Κ ΠΕΡΑΣΑ ΧΙΛΙΑ ΔΥΟ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΑΥΤΗ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΕΚΑΝΕΣ ΜΕΓΑΛΗ ΑΣΤΟΧΙΑ.ΘΕΛΕΙ ΘΡΑΣΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΙΛΑΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΣΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ.ΜΗΝ ΤΟΛΜΗΣΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙΣ ΤΟ ΑΠΡΕΠΕΣ Κ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΙΚΗ ΣΧΟΛΙΟ ΣΟΥ ''''ΣΚΛΗΡΕ'''' ΤΥΠΕ....ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΜΗΝ ΤΥΧΩΝ ΤΟΛΜΗΣΕΙΣ!!!!!!!!!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,680
    Μεγάλε εδώ είναι ΝΑΟΣ εσύ πέρασες αυτό εγώ δουλεύω από τα δεκαπέντε κι όταν δεν δούλευα η δεν ήμουν σχολείο έπαιζα μπαλλα όλη μέρα έχω ψύχωση κ δουλεύω κανονικα δέκα χρόνια με ψύχωση αν θεσ να μου αποδείξεις ότι κάνω λάθος πήγαινε δούλεψε έτσι εκτιμάω εγώ τους ανθρώπους δε με νοιάζει αν έχεις λεφτά αν δεν έχεις αν παίρνεις ουσίες αν δεν παίρνεις τίποτα δε με νοιάζει μόνο άμα αγωνιζεσαι με νοιάζει θεσ να σε σεβαστώ κέρδισε το άλλος τρόπος δεν υπάρχει κ τέλος με σένα πάντα μαλώναμε πρέπει να χαλαρωσεισ κάπως
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,041
    Elis εισ ωραιος.....
    Slipknot-Psychosocial......

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Άτυπη ψυχωτική διαταραχή.
    By δελφίνι in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 45
    Last Post: 04-07-2017, 18:48
  2. ψυχωτική κατάθλιψη
    By nko in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 1
    Last Post: 21-08-2015, 19:22
  3. ατυπη Ψυχωση
    By Soulfly in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 12
    Last Post: 14-04-2013, 23:13
  4. Replies: 76
    Last Post: 10-01-2009, 00:39
  5. ΑΤΥΠΗ ΚΑΤΑΘΛΗΘΗ Κ ΔΙΑΤΑΡΑΧΕΣ ΠΑΝΙΚΟΥ
    By ΧΑΒΙΑΡΟΠΟΥΛΟΣ in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 0
    Last Post: 04-12-2008, 05:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •