Η ιστορία δεν έχει τέλος.... - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 61
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,850
    επειδη ο κινδυνος που ισως διατρεχεις ειναι πιο αμεσος κι απο ψυχολογικος, νομιζω οτι η βοηθεια που πρεπει να παρεις ειναι απο το περιβαλλιν σου, κι οχι μονο ψυχολογικη στηριξη....
    συμφωνω με οσους ειπαν να το πεις στον αντρα σου..απο τα λιγα που μας ειπες, θεωρω οτι η βασικη απειλη του θα πρεπει να ειναι οτι θα του τα πει ολα...
    πες του τα πρωτη για να εχεις την στηριξη του...
    ακομα, θεωρω καλο, επειδη μας λες οτι ειναι μπλεγμενος σε διαφορα περιεργα και παρανομα κι οτι γινεται και βιαιος, και ισως κινδυνευει η ακεραιοτητα σου, να του πεις οτι ειναι ενημερος ο δικηγορος σου και αν συμβει κατι περιεργο θα ειδοποιηθει και η αστυνομια...
    δεν ειναι παιχνιδια αυτα...

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    391
    Συμφωνώ απόλυτα με Remedy, και να προσθέσω οτι τέτοιοι τύποι είναι συνήθως θρασύδειλοι και θάναι μεγάλη προστασία για σένα το να του πεις ότι και ο άντρας σου και δικηγόρος (αλλά κ όποιος ακόμη αλλος κρινεις σκόπιμο) είναι ενήμεροι και παρακολουθούν το θέμα από κοντα για να επέμβουν ανα πάσα στιγμή αν διανοηθεί να σε ξαναπλησιάσει ...
    Μη το σκέφτεσαι , μίλα στον άντρα σου χωρίς περιστροφές, εμπιστέψου τον και σίγουρα θα το εκτιμήσει και θα σου σταθεί ...
    Μην αφήσεις περιθωρία στον άλλον να σε ... εκβιάσει οτι τάχα θα τα πει πρώτος εκεινος στον άντρα σου για να σε έχει στο χέρι
    Και ψάξε για δικηγόρο ... Οργανώσου και μη σε παίρνει από κάτω ... Αμεσα μη χάνεις χρόνο !

  3. #18
    Εγώ θα σου πρότεινα πρώτα απ\' όλα να ξεκινήσεις από σένα την ίδια.
    Μείνε μόνη με τον εαυτό σου και άρχισε να ψάχνεις τι είναι αυτό που άνοιξε την πόρτα σε μια τέτοια κατάσταση. Θα με βρεις λίγο αναίσθητη, αλλά πρωτίστως φταις εσύ η ίδια που επέτρεψες αυτή την κατάσταση.
    Τη δεύτερη φορά που μπήκε στη ζωή σου αυτός ο άνθρωπος ήταν με το ζόρι?
    Εγώ θα σου έλεγα να το λύσεις μόνη σου.
    Ο άντρας σου δεν φταίει τίποτα και σίγουρα αυτή η ιστορία θα κάνει τη νέα αρχή στη ζωής σας έναν εφιάλτη που μπορει να μην ξεπεράσετε ποτέ.
    Αν βρήκες τη δύναμη να κάνεις τέτοιο κακό στον εαυτό σου, βρες τη δύναμη να διώξεις αυτό τον άνθρωπο.
    Το πρόβλημα όμως ξέρεις ποιο είναι?
    Θέλεις πραγματικά να τον διώξεις?

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    172
    Originally posted by Θεοφανία
    Εγώ θα σου πρότεινα πρώτα απ\' όλα να ξεκινήσεις από σένα την ίδια.
    Μείνε μόνη με τον εαυτό σου και άρχισε να ψάχνεις τι είναι αυτό που άνοιξε την πόρτα σε μια τέτοια κατάσταση. Θα με βρεις λίγο αναίσθητη, αλλά πρωτίστως φταις εσύ η ίδια που επέτρεψες αυτή την κατάσταση.
    Τη δεύτερη φορά που μπήκε στη ζωή σου αυτός ο άνθρωπος ήταν με το ζόρι?
    Εγώ θα σου έλεγα να το λύσεις μόνη σου.
    Ο άντρας σου δεν φταίει τίποτα και σίγουρα αυτή η ιστορία θα κάνει τη νέα αρχή στη ζωής σας έναν εφιάλτη που μπορει να μην ξεπεράσετε ποτέ.
    Αν βρήκες τη δύναμη να κάνεις τέτοιο κακό στον εαυτό σου, βρες τη δύναμη να διώξεις αυτό τον άνθρωπο.
    Το πρόβλημα όμως ξέρεις ποιο είναι?
    Θέλεις πραγματικά να τον διώξεις?

    Θα σας πω μια \"λεπτομέρεια\" που δεν ήθελα αρχικά να πω...
    Ο κακός της ιστορίας μου..., στο παρελθόν, με είχε προστατέψει πολλές φορές,παρόλο που τότε δεν το αντιλαμβανόμουν! Όταν ξαναεμφανίστηκε , συμπτωματικά ήμουν έτοιμη να χωρίσω με τον φίλο μου και μόλις τον είδα μπροστά μου έπεσα ξερή κυριολεκτικά! Λίγο το ότι είχε φύγει ξαφνικά απ΄την ζωή μου παλαιότερα, σε μια περίοδο που παρακάλαγα να ήταν κοντά μου να με προφυλάξει και το γεγονός ότι με τον φίλο μου ήμασταν σε μια ρίξη έντονη .... ενέδωσα λοιπόν ξανά σ\'αυτόν. Και μου έδειχνε ότι είχε μετανοιώσει για πολλά πράγματα, ότι ήθελε να κλείσει όλες τις πληγές του παρελθόντος.... και μάλιστα με παρότρυνε στο να τα παρατήσω όλα και όλους και να κάνουμε μια νέα αρχή μαζί. Ήμουν στο τσακ να το κάνω, γιατί ήμουν αγανακτισμένη και απ\'την σχέση που είχα ....αλλά σκέφτηκα τους γονείς μου... και κόλωσα. Του αρνήθηκα λοιπόν και εκείνος ξαφνικά έγινε άλλος άνθρωπος! Ο παλιός, που πίστεψα ότι δεν θα ξαναδώ! Από τότε που έζησα ξανά μια άσχημη κατάσταση ... είπα ΩΣ ΕΔΩ!
    Τότε λοιπόν, αποφασίζω να ζητήσω αρχικά απ\'τον φίλο μου να χωρίσουμε , γιατί ήμουν ράκος ψυχολογικά και σωματικά και ένοιωθα και μαλάκας που έκανα με τον άλλον σχέση πίσω απ\'την πλάτη του φίλου μου. Με τα πολλά του ανέφερα ότι ο άλλος ήρθε και με βρήκε. Βέβαια δεν του είπα όλες τις λεπτομέριες,αν και υπέθεσε πολλά από μόνος του... Το αποτέλεσμα ? βρεθήκαμε πιο κοντά ο ένας στον άλλον και μου έκανε πρόταση γάμου....! ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ να γίνει γιατί δεν γίνεται και φυσικά είχα βαθιά πίσω στο μυαλό μου και την υπόσχεση που είχα δώσει στους άλλους....
    Παντρευτήκαμε λοιπόν, με παππά και κουμπάρο...!
    Προσπάθησα πολύ γιάυτή την σχέση, όπως κι εκείνος. Δεν θέλω με τίποτα να τον γυρίσω πάλι πίσω!!!!
    Έχει καταλάβει βέβαια πως κάτι δεν πάει καλά αυτό το διάστημα, αλλά πιστεύει φαντάζομαι πως απλά θέλω χρόνο για να συνέλθω. Προσπαθεί κι αυτός με τον τρόπο του να με κάνει να γελάω, ώρες - ώρες κάνει μέχρι και τον καραγκιόζη απλά για δει ένα χαμόγελό μου! Και το εκτιμώ πολύ αυτό που κάνει... Πως λοιπόν να τον γυρίσω πίσω στον εφιάλτη???? Μόνη μου πρέπει να το παλέψω κι ότι γίνει.... Ελπίζω να μην σας κούρασα, με όλα αυτά που έγραψα... Και είναι κι άλλα να φανταστείτε!!!!

  5. #20
    blachdaizy...
    Όσο φοβάσαι εσύ, άλλο τόσο μπορεί να φοβηθεί και αυτός τους παλιούς του εφιάλτες...
    Φτιάξε ένα παραμύθι, πες του ότι ο άντρας σου τα έμαθε όλα και έχει πάει σε δικηγόρο. Mπέρδεψε τους γονείς σου, συγγενείς, όλους. Kαν\' τον να πιστέψει ότι έχει να κάνει με πολύ κόσμο και έτσι θα αντιληφθεί ότι δεν μπορεί να τους ελέγξει όλους. Eκεί θα ξυπνήσουν οι φόβοι ότι μπορεί να μπλέξει πάλι με την αστυνομία και οι παλιοί του γνωστοί να μάθουν ότι ζει...Eξήγησε του ότι θα στεναχωρηθείς πολύ που θα τον ξαναχάσεις, αλλά είσαι έγκυος και σκοπεύεις να κρατήσεις το παιδί. Eν ανάγκη μείνε έγκυος, να γλιτώσεις μια και καλή...

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    172
    Το τελευταίο φίλη Θεοφανία ποτέ δεν θα το έκανα!!!! Να μείνω έγκυος.... για να φοβάμαι όχι για μένα, αλλά για το παιδί μου???!!!!! Και όλα αυτά που είπες σχεδόν τα εχω κάνει .. χωρίς αποτέλεσμα θετικό

  7. #22
    Τότε...δεν σου μένει τίποτε άλλο, απ τα ασφαλιστικά μέτρα. Παίξτο κορώνα γράμματα. Δεν πιστεύω ότι θα σε πειράξει, αλλά έτσι και αλλιώς δεν έχεις άλλη επιλογή. Τελείωσε το, γιατί κάποια στιγμή ο άντρας σου θα κουραστεί και τότε θα τα χάσεις όλα.
    Δεν υπάρχει τίποτε δεδομένο σε αυτή τη ζωή...

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    172
    Αυτό πες το ξανά ....τίποτα δεν είναι δεδομένο, απολύτως τίποτα!

    Ευχαριστώ όλους όσους ασχολήθηκαν με το πρόβλημά μου και θέλω να πιστεύω πως έκανα καλά που ανοίχτηκα σε σας.

    Ελπίζω σε κάποιο κάποιο καλύτερο μέλλον.Η ελπίδα εξάλλου πάντα πεθαίνει τελευταία....

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    462
    ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ...
    ΕΙΔΕ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΦΤΙΑΞΕΙ ΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ , ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ Ο ΙΔΙΟΣ ΑΔΥΝΑΤΗ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ, ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΣΕ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕΙ. Ο,ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΕΓΙΝΕ, ΞΕΧΑΣΕ ΤΟ, ΚΑΙ ΠΡΟΧΩΡΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΚΕΡΔΙΣΕΙ!!!

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    172
    Απρίλιος 2007

    Μερικά πράγματα υπάρχουν μόνο, για να μου συμβαίνουν ! και τυχαίνει να σε σκέφτομαι πάλι .... Επαναληπτική μνήμη, σε άδειο κατά τα άλλα μυαλό. Σκύβω τα μάτια μου χαμηλά. Όσο πιο χαμηλά γίνεται.Τόνοι σιωπής λιμνάουν γύρω μου,παντού.Η σιωπή ζει στο πάτωμα! Πριν με πνίξει ξανά, θα την αγκαλιάσω...
    Τα λόγια σου και οι πράξεις σου κάνουν τόση αντίχηση μέσα μου...
    Χάνω την φαντασία μου,τα όνειρα μου...τα κλειδιά μου! Τον εαυτό μου, τον έχω χάσει εδώ και καιρό και δεν αντέχω να τον βρω.
    Προσπαθώ να κρύψω τα σημάδια που μου έχεις αφήσει...Οι πληγές όμως είναι μάλλον ανεπανόρθωτες.
    Δεν μπορώ να προσποιούμε άλλο στους φίλους ότι είμαι μια χαρά...δεν μπορώ να προσποιούμαι σ\'εκείνον ότι είμαι καλά...αλλά πρέπει.

    Όλα μου τα βιώματα, περνάνε απ\'το μυαλό μου σαν ταινία δίχως τέλος. Και ψάχνω να βρω κάθε βράδυ το τέλος ...αλλά ΠΑΝΤΑ έρχεσαι εσύ ...να μου θυμίζεις πως δεν υπάρχει τέλος, παρά μόνο συνέχεια.

    \"ήθελα να μοιραστώ με όσους ενδιαφέρονται .... κάποιες σκέψεις αποτυπωμένες σε χαρτί... \"

    Ευχαριστώ για άλλη μια φορά όσους ασχολήθηκαν μαζί μου. !

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    391
    Originally posted by blackdaizy
    Απρίλιος 2007 ....
    ..... Μάϊος 2008 ?

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    172
    έχω μείνει λίγο πίσω.... Απρίλιος 2008 εννοούσα! Πως πέρασε έτσι ο καιρός!!!! sorry τυπογραφικό λάθος!!!!!

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    391
    ... απαραίτητη η διόρθωση , γιατί -τί στο καλό- ένας ΟΛΟΚΛΗΡΟΣ χρόνος και ακόμα ...

    Originally posted by blackdaizy
    .... Όλα μου τα βιώματα, περνάνε απ\'το μυαλό μου σαν ταινία δίχως τέλος. Και ψάχνω να βρω κάθε βράδυ το τέλος ...αλλά ΠΑΝΤΑ έρχεσαι εσύ ...να μου θυμίζεις πως δεν υπάρχει τέλος, παρά μόνο συνέχεια.
    .... οσο και να πείς ... γερή κράση ν΄αντέχεις τόσο πολύ έναν ... ΕΦΙΑΛΤΗ !!!

    ... Καλή \"λευτεριά\" και ... γρήγορα ...

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    172
    Γερή κράση!!! καλό ! I wish!!! αλλά δεν μου θυμίζει εμένα!!!

  15. #30
    Member
    Join Date
    May 2007
    Posts
    70
    Εγω παιδια βλεπω οτι η φιλτατη κοπελα μας γουσταρει τον κινδυνο την εξιταρει και σιγουρα εχει συναισθηματα γιια τον μαστροπο...οκ καταλαβαινω οτι καταλαβαινει οτι δεν εχει μελλον μαζι του αλλα εκανε αυτην την μαλ..... το καλοκαιρι και σιγουρα το ευχαριστηθηκε αλλα ολα τα καλα τελειωνουν και ο μουρλος τωρα κολλησε..κοιτα δεσποινις μου σε καταλαβαινω και δεν σε κρνω οκ?λοιπον αυτον τον που παντρευτηκες τον αγαπας καθολου?σε εκφραζει σαν ανδρας?μπορει να μην βγαζει την γοητεια που ασκει επανω σου ο μπουρδελιαρης αλλα θα ειναι σιγουρα καλυτερο παιδι..θα στο πω ωμα οπως κανω παντα..με μαθηματικη ακριβεια αν συνεχισεις τα παρε δωσε με τον νταβατζη θα
    (σε περιπτωση που εχεις)
    Αν δεις τα πολυ σκουρα πες απλα στον συζυγο σου οτι σε παρενοχλει παλι ο νταβας και μην τολμησεις να αναφερεις για το σεξ..ακομα και να σε κρεμασουν εσυ θα αρνησαι οτι πηγες μαζι του...

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •