abilify 30mg!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4

Thread: abilify 30mg!!!

  1. #1
    Banned
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    657

    abilify 30mg!!!

    ο γιατρος μου μου εγραψε αμπιλιφαι των 30 μγ!!!δν ειναι λιγο υπερβολικο;;απο 10μγ π επαιρνα κ δν ειδα διαφορα..με πηγε στα 30.γτ δν μπορω να βγω εξω να μιλησω σε ανθρωπο ουτε να παω σχολη .πειτε μ την γνωμη σας εντωμεταξυ το χειροτερο ειναι οτι κατι μ προκαλει το αμπιλιφαι κατι σαν ενα αισθημα οτι εχω συγχυση ακραια ενταση κ δν ξερω τι να κανω γ να την ριξω την ενταση κ δν παλευεται..:/ειναι πολυ δυσκολη η φαση π περναω

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    4
    Καλησπέρα. Έκανα χρήση abilify σε δύο περιόδους. Αυτή τη στιγμή έχω κλείσει τη δεύτερη περίοδο αφού έχω μπει στη φάση διακοπής επειτα απο 1 ετος χρησης και είμαι στη δέκατη μέρα αυτής. Στο μεγαλύτερο διάρκεια της δεύτερης περιόδου έκανα χρήση 10mg.Έχοντας περάσει όμως από χρήση πολλών αντιψυχωσικων και διαφόρων δόσεων αυτων έχω καταληξει σε κάποια συμπεράσματα από αυτή την εμπειρία. Σημειώνω ότι κατατασω το abilify ως το καλύτερο αντιψυχωσικό. Πάρολα αυτά δεν είναι αθώο φάρμακο και προσωπικά μου έχει δημιουργήσει πολλά προβλήματα. Το σημαντικότερο είναι ο μηδενισμος της σεξουαλικης επιθυμιας πάρα την ύπαρξη στύσης. Καμιά ηδονή καμιά απόλαυση. Δεύτερο πρόβλημα μια αίσθηση πίεσης στο κεφάλι ανυπόφορη. Τρίτο πρόβλημα η αδυναμία και η ευκολη κοπωση.Εκτός από αυτά τα τρία βασικα προβλήματα έχω και επιπλέον μικρότερης σημασίας όπως έκπτωση νοητικών λειτουργιών κ.α.Η χρήση αυτών των φαρμάκων απαιτεί τεράστια υπομονή. Σε συμβουλεύω να βρεις κάποιον ψυχίατρο ψυχοθεραπευτη ο οποίος θα σκύψει πραγματικά στο προβλήμα.Έπειτα από την εμπειρία της διακοπής θα ανανεώσω το ποστ.Καλή δυναμη!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Location
    Athens
    Posts
    187
    Καλησπέρα legolas,

    Any news?
    Με ενδιαφέρει γιατί παίρνω κι εγώ πάνω από έναν χρόνο Abilify (έχω διπολική διαταραχή).

    Ευχαριστώ!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,184
    Μου το γραψε και μενα ο γιατρος τ αβιλιφαι στα 10 mg..για ανχωδη καταθλιψη. Σας εκανε τπτ? Δεν θελω να το αρχισω ακομα..βαρεθηκα να δοκιμαζω συνεχεια χαπια

    Εστάλη από SM-G900F στο E-Psychology.gr Mobile App

Similar Threads

  1. Cymbalta 30mg δοση
    By Spirosss in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 11
    Last Post: 17-06-2017, 12:50
  2. Cymbalta 30mg
    By tzina2012 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 10
    Last Post: 22-08-2015, 21:39
  3. about abilify....
    By demis-demis in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 28-06-2013, 16:06
  4. Abilify
    By mariafil in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 15
    Last Post: 04-03-2013, 13:23
  5. abilify
    By nikopoul in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 1
    Last Post: 04-11-2012, 15:15

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •