Ζήλια ή φοβία?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    1

    Ζήλια ή φοβία?

    Πριν δυο μήνες άρχισα να κάνω "φουλ" παρέα με δύο παιδιά από τη σχολή(ο ένας 28 χρονών και ο άλλος 21,στην ηλικία μου).Πριν κάποιες μέρες ο μεγάλος βρήκε κοπέλα από τη σχολή και ο μικρός "ψηνει" κάτι με μια φίλη της(και αυτή ψήνεται...). Βγήκαμε το βράδυ και ένιωθα πολύ άσχημα, καθώς και οι δύο ήταν με τις κοπέλες, σε σημείο να σκέφτομαι να μην κάνει κάτι ο μικρός με την άλλη(ενώ είναι φίλος μου και θα έπρεπε να το θέλω). Πιστευετε πως είναι ζήλια ή φοβία οτι αν και δύο έχουν κοπέλα εγώ μένω στο "περιθώριο".

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by akis_v View Post
    Πριν δυο μήνες άρχισα να κάνω "φουλ" παρέα με δύο παιδιά από τη σχολή(ο ένας 28 χρονών και ο άλλος 21,στην ηλικία μου).Πριν κάποιες μέρες ο μεγάλος βρήκε κοπέλα από τη σχολή και ο μικρός "ψηνει" κάτι με μια φίλη της(και αυτή ψήνεται...). Βγήκαμε το βράδυ και ένιωθα πολύ άσχημα, καθώς και οι δύο ήταν με τις κοπέλες, σε σημείο να σκέφτομαι να μην κάνει κάτι ο μικρός με την άλλη(ενώ είναι φίλος μου και θα έπρεπε να το θέλω). Πιστευετε πως είναι ζήλια ή φοβία οτι αν και δύο έχουν κοπέλα εγώ μένω στο "περιθώριο".
    καθαρη ζηλια ειναι οχι φοβος..ζηλια βεβαια σε ανθρωπινο βαθμο λογικο ηταν να αισθανθης ασχημα γιατι δεν ειπες στον εναν φιλο σου τουλαχιστον να πει στη κοπελα του να φερει καμια φιλη??την επομενη φορα κανε αυτο.αλλιος αν θα πας θα αισθανθεις το ιδιο και σε χειροτερο βαθμο ηδη ηλπιζες να μην γινει κατι με τον εναν...αυτο σημενη οτι την επομενη φορα μπορει να μην ελεξεις την ζηλια σου και αυτο να μεγαλονει ολο και περισοτερο...
    η ζηλια ειναι ανθρωπινο αισθημα οταν το ελεγχουμε και το μειωνουμε..οταν ξεφευγη απτον ελεγχο μας μπορει να ειναι πολυ υπουλο τοσο για μας οσο και για τους αλλους

Similar Threads

  1. Ζηλια
    By king92 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 65
    Last Post: 29-08-2017, 13:09
  2. ζηλια
    By mirmigi in forum Αυτοεκτίμηση - Αυτοπεποίθηση
    Replies: 13
    Last Post: 30-09-2014, 16:24
  3. ΖΗΛΙΑ
    By kostasathina in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 78
    Last Post: 22-01-2011, 14:10
  4. ζηλια μου...
    By roula35 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 2
    Last Post: 20-10-2010, 17:45
  5. Ζήλια
    By Χάιντι in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 0
    Last Post: 14-10-2010, 20:28

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •