ΑΝΑΜΟΝΗ ΓΙΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ Ψ.Υ.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2

    ΑΝΑΜΟΝΗ ΓΙΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΕ ΚΕΝΤΡΟ Ψ.Υ.

    Καλησπέρα σε όλους! Είχα πάρει τηλέφωνο πριν καμιά 10αρια ημέρες σε κέντρο ψυχικής υγείας για να κανονίσω συνάντηση με ψυχολόγο για πρώτη φορά στη ζωή μου και μου είπαν πως υπάρχει λίστα αναμονής!Μου ζήτησαν το τηλέφωνό μου και μου είπαν πως θα με καλέσουν εκείνοι! Οι μέρες περνάνε και κάποιο νέο δεν υπάρχει... Υπάρχει κάποιος με ανάλογη εμπειρία?
    Ανησυχώ μήπως ξεχαστεί το θέμα και έχω μεγάλη ανάγκη να μιλήσω σε κάποιον ειδικό!Τα τελευταία 2 χρόνια έχω άγχος,νιώθω πως πνίγομαι...
    Είμαι 26χρονών,χρωστάω μια εργασία για να πάρω πτυχίο και δεν μπορώ να συγκεντρωθώ για να την κάνω,ο καιρός περνάει!Εργάζομαι σε μια part time δουλειά εδώ και 7 χρόνια και η εργοδότρια δεν αντέχεται,είναι αγχώδης και ανικανοποίητη!
    Κάθε μέρα σκέφτομαι εμμονικά το μέλλον μου και τι θα γίνει με τη ζωή μου γενικότερα!Δεν την παλεύω άλλο...Το μυαλό μου έχει πέσει σε αδράνεια...

  2. #2
    Συνηθως τα κεντρα ψυχικης υγειας εχουν καποια αναμονη,αναλογως και την περιοχη η και το χρονικο διαστημα.θα σε παρουν οπως ειπαν λογικα αλλα δεν ξερω ποτε!!τους ειπες οτι 2 χρονια εχεις αγχος και πως τωρα χειροτερευει?

    Εστάλη από SM-T815 στο E-Psychology.gr Mobile App

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    758
    Πράγματι τα ΚΕΨΥ καθυστερούν να επικοινωνήσουν. Είχα απευθυνθεί κι εγώ αρχικά σε ΚΕΨΥ κι ωσότου να με καλέσουν επισκέφτηκα τον ψυχιάτρο μου, με τον οποίο και συνεργάστηκα τελικά. Αν θυμάμαι καλά, περίμενα να με καλέσουν περίπου δέκα με δεκαπέντε μέρες.

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    2
    Γεια σας! Δεν τους είπα τίποτα... Βασικά η κοπέλα με την οποία μίλησα στο τηλέφωνο, δεν με ρώτησε κάτι!Της είπα πως θέλω να κλείσω ραντεβού με ψυχολόγο και μου είπε πως υπάρχει αναμονή,να αφήσω αριθμό τηλεφώνου και θα με καλέσουν!Συγκεκριμένα κάλεσα στο ΚΕΨΥ Ζωγράφου.Α!Επίσης μου είπε πως το ραντεβού θα είναι Δεκέμβριο,αυτά.
    Tελοσπάντων,το θέμα είναι πως οικονομικά είμαι πολύ στριμωγμένη και στηρίζομαι εκεί,για αυτό ανησυχώ.

Similar Threads

  1. Ραντεβου
    By Bak in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 72
    Last Post: 05-06-2017, 23:18
  2. Στρατος κ αναμονη να περασει ο καιρος!
    By μυσπ in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 22
    Last Post: 23-02-2014, 22:48
  3. Αναμονή....
    By Μπερδεμένη23 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 16-09-2013, 18:12
  4. Διαδικτυακά ραντεβού
    By thaleia80 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 17
    Last Post: 27-06-2013, 03:08
  5. Κεντρο ημερας - κεντρο υποστηριξης
    By νικος32 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 0
    Last Post: 21-03-2011, 13:01

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •