αλκοολισμός, προσπαθώ να σώσω το μπαμπά μου - Page 10
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 10 of 10 FirstFirst ... 8910
Results 136 to 144 of 144
  1. #136
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    στον αλκολισμο μπλέκεις και νομιζεις ότι απλα πινεις για το κεφι σου...και τελικα σου γινεται συνηθεια που δεν μπορεις ν σταματησεις

  2. #137
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Quote Originally Posted by ladylou View Post
    Πλέον ο μπαμπάς μ δεν πίνει παίρνει τα φάρμακα της γιατρού κ σε περίπτωση που κάποιος πιει μπροστα του δηλωνεο πως τον αηδιάζει κ δε θελει. Σε αυτο βοηθάει η αγωγή του. Εγω σταμάτησαν να τον ακολουθώ μ το ζήτησε κ η γιατρός και για να τ δείξω εμπιστοσύνη αλλα κ γιατι τον εμπιστεύομαι. Ο αγώνας δεν εχει τελειώσει προφανώς αλλα μαλλον είμαστε σ καλό δρομο. Νοέμβριο ξεκίνησε τη θεραπεία κ πλέον έχουμε 3 μήνες καθαρούς αποχής! Προσπαθεί κ το παλεύει! Ισως τελικά υπάρχει ελπίδα. Νιώθω πλ ευλογημένη γι αυτο. Ειναι νωρις το ξανα λεω αλλα πλέον ελπίζω κ ειμαι κ εγω καλα!
    Καλα και ενθαρρυντικα φαινονται να ειναι τα νεα! Μπραβο σας, να συνεχισει ετσι και ολο και καλυτερα.
    Και εσυ συντομα μακαρι να μπορεσεις να απεξαρτηθεις συναισθηματικα και να κοιταξεις πλεον τον εαυτο σου, αφου πια ο πατερας σου εχει μπει σε εναν καλυτερο δρομο.
    Καλη συνεχεια.
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  3. #138
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    3
    Ladylou καλησπερα ξανα! Ειμαι ο Apostolis14 που σου ειχα γραψει στο παρελθον... Δεν μπορεσα με τιποτα να βρω τροπο για να σου στειλω pm οπως μου ειχες ζητησει, ειτε απο υπολογιστη ειτε απο κινητο ..! Δεν τα εχω και πολυ καλα με την τεχνολογια! Χαιρομαι πολυ με την τροπη που εχουν παρει τα πραγματα μεχρι στιγμης κι ευχομαι μονο ανοδικη πορεια απο εδω και στο εξης! Μπορω να σταθω σε οποιαδηποτε ερωτηση θελησεις να μου κανεις και οποιαδηποτε γνωμη και ιδεα θελησεις απο εμενα απο το πως χειριστηκα κατι μεχρι και στο πως θα χειριζομουν υποθετικα κατι ! Ελπιζω σε ο,τι καλυτερο και οπως ειπαμε, στην διαθεση σου (ειναι το λιγοτερο που μπορω να κανω σε καποιον ο οποιος περναει αντιστοιχη κατασταση με εμενα)

  4. #139

    Red face

    Σας Ευχαριστω όλους έναν ενα για τη βοήθειά σας! Τα νεα μ ειναι καλα! Ολα ειναι ήσυχα! Δεν μπορω καλα καλα να συνειδητοποιήσω πως πριν απο κάποιους μήνες βίωνα αυτο το ζήτημα! Πλέον εχω προχωρήσει κ σε επαγγελματικό επίπεδο κ δεν ανησυχώ τοσο για το θέμα αυτο αφού ολα δείχνουν να ειναι στο σωστό δρόμο! Ελπίζω να συνεχίσουμε ετσι! Μακάρι όλοι οι άνθρωποι που υποφέρουν απο εξαρτήσεις να βρουν το δρόμο τους!

  5. #140
    Junior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    8
    Εμένα η μητέρα μου πίνει κι εκείνη ούζο. Σε νιώθω. Έχω πει πολλές φορές ότι δεν θέλω να ζω. Και είμαι 15...

  6. #141
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Quote Originally Posted by Maria06 View Post
    Εμένα η μητέρα μου πίνει κι εκείνη ούζο. Σε νιώθω. Έχω πει πολλές φορές ότι δεν θέλω να ζω. Και είμαι 15...
    Eλεος κοπέλα μου τι γράφεις και είσαι μόλις 15 χρονών; Δηλαδή επειδή η μητέρα σου πινει ούζο εσύ λες πως δεν θέλεις να ζεις; Καταρχήν η μάνα σου είναι αλκοολική; Πίνει συνεχεια ολη τη μερα; Ο πατέρας σου τι κάνει; Είναι χωρισμένοι; Το ανέχεται; Αντιδρά και με ποιον τρόπο;

  7. #142
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Κι εγω επινα αλκοολ επι 15 χρονια , αλλα τοκοψα τον 6/20 , κοβεται , αμα θελεις ......τι σημαινει δεν θελω να ζω ? καλα λεει ο mindcrime .....

  8. #143
    Banned
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    athens
    Posts
    4,129
    το μονο που εχει να κανει μια κοπελιτσα, μια κορη ενος πατερα χαζου που ειναι εξαρτημενος απο το αλκοολ ειναι το εξης, ΟΧΙ ΝΑ σωει τον πατερα της!! λλα τον εαυτο της απο το πρωτιπο πατερα ως συντροφο, επειδη το εχω δει το εργο, οσο και να το κραζουν δυστυχως βρησκουν γκομενους σαν τον πατερα τους!! αρα αν θες να κανεις κατι καλο στον πατερα σου ! ειναι να βρεις ενα αγορι που να ειναι καθαρο!!
    Υ.Γ. στο λεει ενα ανθρωπος οπου υπηρξε το αγορι σε κοπελες που ηταν σαν το λαθος πατερα! αλλα τουλαχιστον δεν εγινα πωτε εκμεταλευεις στις περιουσιεστους! τις αφησα! διοτι ειχα λιγακι , μεσα μου πολυ βαθια ενα γραμαριο τυψεων.

  9. #144
    Αν δεν θελει ο ιδιος αλκοολικος να το κοψει δεν γινεται τιποτα το ποτο ειναι σαν την θεια κοινωνια του μην πεις τιποτα γι αυτην!Φιλια. Αλλα ρε παιδια το θεμα δεν ειναι λιγο παλιο? ηρθα κι γω μην χασω χιχι

Page 10 of 10 FirstFirst ... 8910

Similar Threads

  1. 'εχασα τον μπαμπά μου :(
    By amelie12 in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 4
    Last Post: 12-09-2013, 10:37
  2. πως θα το σωσω αραγε?
    By cherouvim in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 07-05-2013, 20:48
  3. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΣΩΣΩ ΤΗ ΣΧΕΣΗ ΜΟΥ...
    By voli in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 14
    Last Post: 14-12-2012, 21:33
  4. θελω να σωσω τον γαμο μου
    By κωστας1983 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 17-02-2012, 19:07
  5. Δεν μπορω να σωσω τον κοσμο...
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 27
    Last Post: 02-04-2009, 12:10

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •