Θέλω να μου δώσετε πληροφορίες για το πρόβλημα μου!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    9

    Θέλω να μου δώσετε πληροφορίες για το πρόβλημα μου!

    Το πρόβλημα άρχισε σιγά σιγά σαν μια στεναχώρια έντονη(είχε προηγηθεί περίοδος πίεσης και έντασης)η οποία έφευγε μόλις ξεχνιομουν!επειτα ήρθε μια ανησυχία που όλο και γινόταν και πιο έντονη όπου είχα την τάση να βγαινω να ξεχνιέμαι συνέχεια και να μην μπορώ να χαλαρώσω στο σπίτι!επειτα ήρθαν κάποιες κρίσεις πανικού η φοβίας όπου με έχουν κάνει αποξενωμένο και με διαρκή έντονη φοβία και πανικό!φοβαμαι μην εξελιχθούν κ χειροτερέψει η κατάσταση!ο λόγος που φοβάμαι και αγχώνομαι είναι γτ ο ψυχίατρος μου έδωσε σεροπιν 25mg και ειδα ότι κάνει για ψυχώσεις!απλως νιωθω πιο αποκομμένος από τον έξω κόσμο και σαν να με φοβίζει αυτό που βλέπω και το χειρότερο νιωθω ότι δεν μπορώ να καταλάβω τι νιώθουν οι άλλοι είμαι πιο ψυχρός συναισθηματικά και πλέον έχω το πρόβλημα στο μυαλό μου συνέχεια !φοβαμαι μην ξεχάσω να αναγνωρίζω τους δικούς μου κλπ. Τώρα όσο αφορά τις ψυχώσεις Δν ακούω ούτε βλέπω ούτε μυρίζω τπτ διαφορετικό από τους άλλους αλλά νιωθω ότι έχει αλλοιωθεί η αντίληψη μου από ότι ήταν και φοβάμαι γιαυτο!δεν βρίσκω νόημα στο να κανω πράγματα καο αφαιρούμε εύκολα!ευτυχως με το σεροπιν κοιμαμαι τουλάχιστον!Θελω συμβουλές και παρόμοιες εμπειρίες

  2. #2
    Δεν θα τρελαθείς, Βαγγέλη.
    Και δυστυχώς δεν μπορώ να σου δώσω συμβουλές, παρόλο που περνάω τα ίδια.
    Όσο τρομακτικά κι αν είναι αυτά τα συμπτώματα, δεν θα σε κάνουν να έχεις ψύχωση. Κατάθλιψη όμως πολύ πιθανόν, εάν δεν έχεις ήδη.
    Σε καταλαβαίνω, Βαγγέλη. Και λυπάμαι για όσα περνάς. Μακάρι να μπορούσα να απαλύνω τον πόνο...

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    350
    το άγχος σου συνεχίζεται παρά την αγωγή. πες στον ψυχίατρό σου να σου την αλλάξει και άρχισε επειγόντως ψυχοθεραπεία.
    είσαι μικρός μη φοβάσαι... θα βγάλεις άκρη. έχε πίστη

Similar Threads

  1. Αρρυθμιες ... θελω λιγες πληροφοριες
    By konsav92 in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 111
    Last Post: 25-10-2019, 02:11
  2. Έχω πρόβλημα και θέλω άμεσα βοήθεια
    By voitheiapls in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 13-08-2017, 23:28
  3. Replies: 1
    Last Post: 18-06-2011, 00:26
  4. S-O-S... ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
    By Ναταλία-Ναταλία in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 28-12-2010, 07:49
  5. πληροφοριες για...
    By Σοφια in forum Σχολές Ψυχολογίας
    Replies: 2
    Last Post: 21-08-2006, 15:46

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •