Ερωτεύτηκα τον γιατρό μου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 35
  1. #1
    Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    39

    Ερωτεύτηκα τον γιατρό μου

    Καλησπέρα, είμαι ερωτευμένη νομίζω αλλά δεν ξέρω τόσο καλά τον άνθρωπο με τον οποίο είμαι ερωτευμένη. Είναι ο γιατρός μου και για λιγες μερες επρεπε να μου κανει καποιες ενεσεις. Προχθες που πηγα κρυωμενη και μου αγγιζε τον λαιμο για να δει αν ειχε πρηστει ηθελα να τον φιλησω, τι εχω παθει? Μετακομίζει και νιωθω οτι θα πεσω σε καταθλιψη που θα χαθουμε, ενω ποτε δεν ειχαμε κατι μεταξυ μας. Εχω την ταση να ερωτευομαι συχνα και δεν ξερω τι να κανω για να το περιορισω γατί ποναει πολυ οταν δεν υπαρχει ανταποκριση.

  2. #2
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Καλησπέρα.
    Το να ερωτεύεσαι συχνά δεν το βρίσκω κάτι τόσο κακό.
    Έχεις σκεφτεί να απευθυνθεί σε κάποιον ειδικό,ώστε να βρεις την αιτία αυτής της κατάστασης?

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    350
    εντάξει λογικό είναι ειδικά εάν εισαι νέα... να ερωτεύεσαι συχνα.. εγώ έχω ερωτευτεί τον ψυχίατρό μου που είχα στα 16 και τον γυναικολόγο που με παρακολουθούσε στην εγκυμοσύνη...και με την ψυχολόγο μου που έχω τώρα νιώθω πάρα πολύ κοντά... εάν ήταν άντρας σίγουρα θα ένοιωθα και σωματική έλξη.. τώρα νιώθω μόνο ψυχική - συναισθηματική.

    Πιστεύω ότι αυτό το συναίσθημα έχει να κάνει με το ότι μας φροντίζουν και νοιάζονται για εμάς. στην πραγματικότητα οι άνθρωποι προσπαθούν να κάνουν όσο το δυνατόν καλύτερα τη δουλειά τους.

  4. #4
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by Aretousa View Post
    Καλησπέρα, είμαι ερωτευμένη νομίζω αλλά δεν ξέρω τόσο καλά τον άνθρωπο με τον οποίο είμαι ερωτευμένη. Είναι ο γιατρός μου και για λιγες μερες επρεπε να μου κανει καποιες ενεσεις. Προχθες που πηγα κρυωμενη και μου αγγιζε τον λαιμο για να δει αν ειχε πρηστει ηθελα να τον φιλησω, τι εχω παθει? Μετακομίζει και νιωθω οτι θα πεσω σε καταθλιψη που θα χαθουμε, ενω ποτε δεν ειχαμε κατι μεταξυ μας. Εχω την ταση να ερωτευομαι συχνα και δεν ξερω τι να κανω για να το περιορισω γατί ποναει πολυ οταν δεν υπαρχει ανταποκριση.
    Οταν λες γιατρο, εννοείς παθολογο ας πουμε; Τι ηλικία εχεις; (αν θες να πεις).
    Συμφωνώ με icecream, οσο πιο νεος εισαι, τοσο περισσότερο ενδεχεται να βιωνεις αυτο το συναίσθημα. Οχι οτι δεν μπορει να συμβεί και σε μεγαλύτερες ηλικιες.
    Το θεμα ειναι κατα πόσο σε ενοχλεί, σου χαλάει την καθημερινότητα, αν εισαι δεσμευμένη ηδη και ερωτεύτηκες παραλληλα, αν θες να το προχωρησεις ή μενεις στο πλατωνικο επιπεδο κλπ.
    Είναι πολλα τα ερωτηματα και πολλες οι παραμετροι. Δωσε λιγα παραπάνω στοιχεία.
    Το εχω παθει αρκετες φορες αυτο που λες, σε διαφορες φάσεις και διαφορετικες χρονικες στιγμες της ζωης μου. Αλλες φορές μου αρεσε, άλλες με καταπιεζε πολυ το εν λογω συναισθημα. Θεωρω πως σημαντικο ρολο παίζουν τα γυρω γυρω σε τετοια φάση.

  5. #5
    Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    39
    Ειμαι 27-28 και αυτός έχει ίδια ηλικία. Παθολόγος ναι, μικρός και ευγενικός, δεν θα τον χαρακτηρίζαμε κούκλο και εξωτερικά δεν έχει το τέλειο σώμα, τον περνώ και 2 κεφάλια, αλλά αυτό το άγγιγμα... έχω σχεση ναι. και ειμαστε μαζι 2 χρονια, αγαπω πολυ τον συντροφο μου αλλα ειμαστε μακρια και εχουμε καιρο να βρεθουμε...

  6. #6
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by Aretousa View Post
    Ειμαι 27-28 και αυτός έχει ίδια ηλικία. Παθολόγος ναι, μικρός και ευγενικός, δεν θα τον χαρακτηρίζαμε κούκλο και εξωτερικά δεν έχει το τέλειο σώμα, τον περνώ και 2 κεφάλια, αλλά αυτό το άγγιγμα... έχω σχεση ναι. και ειμαστε μαζι 2 χρονια, αγαπω πολυ τον συντροφο μου αλλα ειμαστε μακρια και εχουμε καιρο να βρεθουμε...
    Διαβάζοντας το αρχικό σου post,σκέφτηκα ότι παίζει να ελκύεις πολλούς άντρες και ίσως να θέλεις με κάποιον υποσυνείδητο τρόπο να ανταποδώσεις αυτό το αίσθημα.Και για αυτό ερωτεύεσαι συχνά.Ξαναλέω ότι δεν είναι καθόλου κακό αυτό.
    Εννοείς ότι είσαι μακριά από τον σύντροφο σου?

  7. #7
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by Aretousa View Post
    Ειμαι 27-28 και αυτός έχει ίδια ηλικία. Παθολόγος ναι, μικρός και ευγενικός, δεν θα τον χαρακτηρίζαμε κούκλο και εξωτερικά δεν έχει το τέλειο σώμα, τον περνώ και 2 κεφάλια, αλλά αυτό το άγγιγμα... έχω σχεση ναι. και ειμαστε μαζι 2 χρονια, αγαπω πολυ τον συντροφο μου αλλα ειμαστε μακρια και εχουμε καιρο να βρεθουμε...
    Ε, λογικο μου φαίνεται να νιώθεις αυτο που νιώθεις. Νεος, συνομιληκος σου κι ο δικος σου συντροφος μακρια....
    Αναμενομενο και φυσιολογικο. Νιώθεις και απο την πλευρα του κατι; Δεν εννοω να εχει δειξει ή υπονοησει κατι, αλλα αν εσυ πιάνεις κάτι να υπάρχει στην ατμόσφαιρα...
    Πιστεύεις οτι θα ανταποκρινόταν αν εσυ εκανες κάποια κινηση;
    Με τον σύντροφό σου ειναι γενικά η σχέση απο αποσταση ή είναι κάτι προσωρινο;

  8. #8
    Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    39
    Ναι μένουμε 12 ωρες μακρια ο ενας απο τον αλλο. Η αληθεια ειναι οτι ναι ελκυω, ειμαι πολυ εμφανισιμη αλλα και πολυ ανασφαλης.

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    1,646
    3 θέματα σήκωσες Aretousa μέσα σε 9 λεπτά. Είναι ρεκόρ;

  10. #10
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by Aretousa View Post
    Ναι μένουμε 12 ωρες μακρια ο ενας απο τον αλλο. Η αληθεια ειναι οτι ναι ελκυω, ειμαι πολυ εμφανισιμη αλλα και πολυ ανασφαλης.
    Να μην είσαι ανασφαλής,να νιώθεις όμορφα με τον εαυτό σου και το είναι σου.

  11. #11
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by Aretousa View Post
    Ναι μένουμε 12 ωρες μακρια ο ενας απο τον αλλο. Η αληθεια ειναι οτι ναι ελκυω, ειμαι πολυ εμφανισιμη αλλα και πολυ ανασφαλης.
    Αρα σχέση εξ αποστάσεως.
    Δυσκολο. Λογικό για την ανασφαλεια που λες οτι εχεις.
    Απο την αλλη, πιστευω πως θα σου "προκυπτουν" συχνα τέτοιοι ερωτες οπως αυτος με το γιατρό. Εχεις ανάγκη απο κάποιον διπλα σου, οχι τοσο μακρια σου...

  12. #12
    Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    39
    Νεφέλη, ναι στην αρχή αυτό πίστευα, ότι ενδιαφέρεται και είμαι βεβαια οτι αν εκανε κίνηση θα ανταποκρινομουν αλλα τελικα πιστευω οτι ηταν ιδεα μου. Ο φιλος μου λόγω των επαγγελματων μας...μαλλον θα με δει τα χριστουγεννα και μετα παλι χωρια...δεν ξερω πώς θα κρατησει αυτη η σχεση αλλα απο φετος ειμαστε χωρια. πιο πριν συγκατοικουσαμε. Πιστευω οτι ο γιατρος εκανε πισω γιατι εκεινο το διαστημα γνωριστηκαμε με εναν φιλο του που ειναι βεβαιο οτι του αρεσω, πεταει υπονοουμενα, δεν χανει ευκαιρια να με αγγιζει κλπ και μαλλον ο φιλος του εκανε πισω γι αυτον αλλα και παλι δεν ειμαι βεβαιη. για μια στιγμη νομιζα οτι μου αρεσει και ο φιλος του αλλα τελικα μαλλον με ελκυει αυτος που πιστευω οτι δεν του αρεσω... αν δω οτι του αρεσω τον θεωρω σιγουρο και δεν ασχολουμαι πια τοσο πολυ...μυστηριο.

  13. #13
    Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    39
    Why always me?, φοβερό αυτό που έγραψες, δεν το ειχα σκεφτει και να δεις που ισχυει...οντως οταν αρεσω σε καποιον-ηθελα να το πω-μετα νομιζω οτι μου αρεσει κι εμενα! πολλες φορες ξεκινησα σχεση ή δυσκολευτηκα να την αφησω γτ εβλεπα οτι αρεσω στον αλλο!

  14. #14
    Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    39
    Μ89 ποια λες? Εμ εχω πολλα θεματα...

  15. #15
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by Aretousa View Post
    Why always me?, φοβερό αυτό που έγραψες, δεν το ειχα σκεφτει και να δεις που ισχυει...οντως οταν αρεσω σε καποιον-ηθελα να το πω-μετα νομιζω οτι μου αρεσει κι εμενα! πολλες φορες ξεκινησα σχεση ή δυσκολευτηκα να την αφησω γτ εβλεπα οτι αρεσω στον αλλο!
    Μα το εννοούσα!Δεν το είπα ειρωνικά ή προσβλητικά.
    Και επειδή από τον τρόπο που γράφεις φαίνεσαι και έξυπνη,ευγενική,ευαίσθητη κοπέλα,σίγουρα όλο το πακέτο θα ελκύει απίστευτα,και θες να ανταποδώσεις και εσύ αυτό το ελκυστικό αίσθημα.Το οποίο ξαναλέω δεν είναι κακό.

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Ερωτεύτηκα τον καθηγητή μου
    By marilena97 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 35
    Last Post: 06-02-2020, 06:55
  2. Τον ερωτεύτηκα πάει.
    By δελφίνι in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 30
    Last Post: 24-08-2017, 19:05
  3. Την ερωτεύτηκα
    By PainGR in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 8
    Last Post: 10-07-2017, 15:41
  4. τον ερωτευτηκα;
    By ena in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 4
    Last Post: 20-11-2016, 00:49
  5. ερωτευτηκα????
    By elirene in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 47
    Last Post: 10-08-2011, 18:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •