δυσκολη νυχτα και παλι
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    26

    Lightbulb δυσκολη νυχτα και παλι

    Καλησπερα και καλη βραδια...
    Γραφω πρωτη φορα σε forum και πριν ξεκινησω να λεω τα δικα μου ειλικρινα θελω να πω οτι μεσα απο δω εχω ταυτιστει με πολλους ,εχω μαθει πολλα για την ψυχικη υγεια του ανθρωπου και σας ευχαριστω γιαυτο..Ετσι λοιπον πηρα και την αποφαση να γραψω κατι για μενα..Δεν εχει σημασια πως με λενε, σπουδαζω θεσσαλονικη (5ο ετος φετος) και ειμαι 23..Ουσιαστικα για μενα ολα ξεκινησαν περιπου 1-2 χρονια πριν ,αρκετα ξαφνικα! Ξαφνικα λοιπον αρχησα να κλεινομαι στον εαυτο μου και να παραταω οτι μεχρι τοτε με εκανε χαρουμενο (τους φιλους μου, τις βολτες μου ,την οικογενεια μου ,τις συζητησεις μου) τη ζωη μου ολη δηλαδη γιατι αισθανομαι οτι κατα καποιο τροπο πλεον δε ζω..τουλαχιστον οχι οπως θελω..Υπηρχαν βεβαια καποιοι λογοι που πιστευω οτι με τραβηξαν μεσα σε ολο αυτο αλλα δε νομιζω οτι ειναι οι ιδιοι λογοι που με κρατανε εδω ακομα μετα απο τοσο καιρο..Με αλλα λογια το τελευταιο διαστημα ειμαι κλεισμενος σε ενα δωματιο μονος μου, με εναν υπολογιστη και δεν κανω και πολλα εκτος απο το να κλαιω τη μοιρα μου και να με βριζω..Μερικες φορες βγαινω για κανα καφε με φιλους που ξερουν καποια πραγματα για μενα , αλλες φορες ομως μοιαζει δυσκολο ακομα και το να βγω να φαω κατι..Δεν ειμαι σιγουρος αλλα φανταζομαι οτι περναω καποια φαση καταθληψης αφου τα συμπτωματα ταιριαζουν πανω κατω..Γενικοτερα με κυριευει ενα αγχος και μια ανασφαλεια που δε μπορω να εξηγησω..Εχω αλλαξει αρκετα απο τοτε που μπηκα σε αυτον τον φαυλο κυκλο οπως λενε και ισως αυτο να με κανει συχνα να ντρεπομαι κυριως με ανθρωπους που με γνωριζαν πριν..Εχω περασει αρκετες εντονες στιγμες απο τοτε που βρισκομαι σε αυτην την κατασταση (ανεξητητοι φοβοι ,υπηρχαν στιγμες που αισθανεσαι οτι χανεις το μυαλο σου και τον εαυτο σου , δυσκολιες στην επικοινωνια κτλπ) ειδικα οταν τα συνδυαζεις και με ναρκωτικα ακομα χειροτερα..Τελοσπαντων ειλικρινα εχω κουραστει να με εχει βαλει απο κατω το απολυτο ΤΙΠΟΤΑ!! Καλως η κακως παντως ξερω οτι ο μονος τροπος που μπορει να με βγαλει απο τον κυκλο ειναι ο ιδιος μου ο ΕΑΥΤΟΣ.. ξερω οτι δεν ειναι ευκολο ! αλλα σιγουρα ξερω οτι ειναι ανεκτιμητη αξια!!!! Με προβληματιζει πολυ το ΠΩΣ θα γινει αυτο και πιστευω εδω μπορειτε να με βοηθησετε και σεις... Μεσα στην μαυριλα και την μιζερια μου παντως, υπαρχουν στιγμες που σκεφτομαι οτι τα πραγματα θα κανουν τον κυκλο τους και θα βρεθει επιτελους μια ισορροπια..Ομορφες μερες γεματες νοημα!!!!Αυτο ευχομαι σε ολους..κουραγιο και καλη δυναμη σε ολους μας

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    204
    Γεια σου ανωνυμε. Καλως ηρθες στην παρεα μας, μακαρι να βρεις εδω τις απαντησεις που ψαχνεις και καλως να μας αφησεις καποια στιγμη αφηνοντας πισω σου ολα τα προβληματα . Να σου πω αρχικα οτι ειμαι και εγω νεο μελος εδω και τα εμπειρα μελη του φορουμ σιγουρα θα βοηθησουν οσο μπορουν με τις συμβουλες τους. Προσωπικα θεωρω οτι το μεγαλυτερο προβλημα ειναι το οτι δεν συντρεχει καποιος συγκεκριμενος λογος . Κατι θα σε επηρεασε ομως ,τουλαχιστον στην αρχη , που αποτραβηχτηκες στη μοναξια σου. Πρεπει να βρεις τη ριζα του κακου νομιζω.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    26
    γεια σου και σενα ρε μακη και ειλικρινα χαιρομαι πολυ που εστω και απο φορουν μπορω να μιλησω για τα πραγματα που με απασχολουν και ολο αυτο να εχει μια ανταποκριση..να σαι καλα!! το οτι πλεον δεν υπαρχει καποιος συγκεκριμενος λογος να ειμαι κλεισμενος παρολα αυτα συμβαινει ειναι μια τεραστια απορια που εχω και γω..και ομως αυτη την περιοδο μου λειπει η δυναμη και ο σκοπος για να σηκωθω..το πως μπηκα σε ολο αυτο ειναι μια αλλη ιστορια που δεν εγινε τοσο αποτομα αλλα σταδιακα νομιζω..ειχα εναν χωρισμο ,ειχα αποκοπει απο την σχολη μου και τις αναλογες παρεες και το ζουσα λιγο πιο αλιτικα να το πω..δοκιμαζα διαφορα αλλα οχι σε σημειο να ξεφυγω με εθισμους..ειχε χαθει η ισορροπια καπως..

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    204
    Υπηρχαν λοιπον λογοι και για μενα ο πιο σημαντικος λογος ειναι τα ναρκωτικα. Δεν χρειαζεται να εθιστει καποιος για να γινει καποια ζημια στα εγκεφαλικα κυτταρα ή να οδηγηθει καποιος σε καταθλιψη. Και το λεω απο εμπειρια συγγενικου μου προσωπου που στην εφηβεια εμπλεξε με ο,τι ναρκωτικο κυκλοφορουσε και μετα απο Ψ χρονια ακομα παλευει με την καταθλιψη και συνδρομα καταδιωξης. Τον χωρισμο δεν τον αναφερω καν γιατι προφανως τον ξεπερασες.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    26
    οντως εχεις δικιο για τα ναρκωτικα εχω διαβασει και γω διαφορα αλλα δε νομιζω οτι στην δικη μου περιπτωση με επηρεασαν παρα πολυ..τα ανεφερα περισσοτερο ως τροπο ζωης.. περιπου 6 μηνες εκανα διαφορα ναι αλλα μετα τραβηχτικα απο ολο αυτο..σιγουρα απο τοτε ξεκινησαν να αλλαζουν πολλα για μενα..πχ πιστευω οτι απο τοτε ξεκινησαν τα προβληματα με την κοινωνικη μου ζωη..ενω δεν ειχα θεμματα να γνωριζω καινουργιο κοσμο κτλπ κτλπ απο τοτε πιστευω οτι ξεκινησα να μην επικοινωνω με τους γυρο μου οπως πριν..παρολα αυτα εχει περασει καιρος που απεχω και να μαστε παλιιι..

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    26
    σιγουρα ο χωρισμος ηταν πιο δυσκολος

Similar Threads

  1. Δυσκολη νυχτα και παλι...
    By oneofthosedays in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 02-03-2011, 05:35
  2. ΞΥΠΝΗΜΑΤΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΝΥΧΤΑ
    By jimi25 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 20
    Last Post: 21-10-2009, 17:31
  3. Αλλη μια νυχτα...
    By nonos1503 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 16-10-2008, 02:52
  4. Η νυχτα που με σημαδεψε...
    By Ikaros in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 43
    Last Post: 26-05-2008, 09:37
  5. Μια νυχτα στο μπαρ
    By Phil_85 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 36
    Last Post: 28-03-2008, 14:25

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •