Όταν δε θέλει ο άντρας σου να κάνει σεξ μαζί σου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 75
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    24

    Όταν δε θέλει ο άντρας σου να κάνει σεξ μαζί σου

    Θα ήθελα να μάθω τι θεωρεί ο καθένας φυσιολογικό για τη συχνότητα που κάνει σεξ ένα παντρεμένο ζευγάρι. Εμείς συγκεκριμένα είμαστε νιόπαντροι και μόλις κλείσαμε χρόνο. Τον τελευταίο χρόνο το κάναμε συνολικά 8 φορές περίπου. Όλες μετά από δική μου προσπάθεια. Γενικά ήμουν ένας πολύ σεξουαλικος άνθρωπος, πότε από αυτές που έχουν "πονοκέφαλο", με διάθεση να αγοράζω εσώρουχα και ανοιχτή στο να δοκιμάζω πράγματα. Στην αρχή το κάναμε 2-3 φορές τη βδομάδα. Είμαστε 4 χρόνια μαζί και τα δύο πρώτα χρόνια ήταν περίπου αυτή η συχνότητα με φθίνουσα πορεία. Παρόλη την προσπάθεια όμως έφτασα σε ένα σημείο να νιώθω ότι παρακαλάω για κάτι που θα έπρεπε να βγαίνει στον άλλον φυσικά. Να σημειωθεί ότι προβλήματα στυτικης δυσλειτουργιας δεν υπάρχουν. Επίσης δεν έχουμε παιδιά και ούτε σοβαρές υποχρεώσεις ακόμα. Δε νομίζω ότι άντρας μου δε θέλει να κάνει σεξ γενικά, δε θέλει απλά να κάνει μαζί μου.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Lunaluna View Post
    Θα ήθελα να μάθω τι θεωρεί ο καθένας φυσιολογικό για τη συχνότητα που κάνει σεξ ένα παντρεμένο ζευγάρι. Εμείς συγκεκριμένα είμαστε νιόπαντροι και μόλις κλείσαμε χρόνο. Τον τελευταίο χρόνο το κάναμε συνολικά 8 φορές περίπου. Όλες μετά από δική μου προσπάθεια. Γενικά ήμουν ένας πολύ σεξουαλικος άνθρωπος, πότε από αυτές που έχουν "πονοκέφαλο", με διάθεση να αγοράζω εσώρουχα και ανοιχτή στο να δοκιμάζω πράγματα. Στην αρχή το κάναμε 2-3 φορές τη βδομάδα. Είμαστε 4 χρόνια μαζί και τα δύο πρώτα χρόνια ήταν περίπου αυτή η συχνότητα με φθίνουσα πορεία. Παρόλη την προσπάθεια όμως έφτασα σε ένα σημείο να νιώθω ότι παρακαλάω για κάτι που θα έπρεπε να βγαίνει στον άλλον φυσικά. Να σημειωθεί ότι προβλήματα στυτικης δυσλειτουργιας δεν υπάρχουν. Επίσης δεν έχουμε παιδιά και ούτε σοβαρές υποχρεώσεις ακόμα. Δε νομίζω ότι άντρας μου δε θέλει να κάνει σεξ γενικά, δε θέλει απλά να κάνει μαζί μου.
    το εχεις συζητηση καθολου μαζη του του τα εχεις πει ολα αυτα??τι σου απαντησε??
    8 φορες μεσα σε ενα χρονο ειναι υπερβολικα λιγο..
    Η αληθεια ειναι οτι το τελευταιο καιρο ολοι οι ανδρες εχουμε τα θεματα μας πανω στο σεξ.μηπως ειναι υπερβολικα αγχομενος κουρασμενος απτη δουλεια??ποσο χρονον ειναι ο ανδρας σου???

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    24
    Το έχω συζητήσει πολλές φορές μαζί του και ενώ μου λέει ότι τα κάνω όλα σωστά συνήθως στεναχωριέται και σταματάει η συζήτηση. Στην αρχή η απάντηση του ήταν ότι εγώ ήμουν πολύ απαιτητική και ότι τον πιέζω. Σιγά σιγά άρχισα να ζητάω όλο και λιγότερο αλλά από την πλευρά του δεν είδα αλλαγή. Έχει άγχος στη δουλειά όπως έχω και γω και όλοι μας. Αλλά δεν κινδυνεύει να χάσει τη δουλειά του ή οτιδήποτε τέτοιο. Εγώ είμαι 30 εκείνος 36

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    171
    8 φορες το χρονο κανουμε σεξ τα μελη του φορουμ που εχουμε προβληματα κοινωνικοτητας και δε μπορουμε να προσεγγισουμε γυναικες ουτε με σφαιρες.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    24
    Quote Originally Posted by JohnT View Post
    8 φορες το χρονο κανουμε σεξ τα μελη του φορουμ που εχουμε προβληματα κοινωνικοτητας και δε μπορουμε να προσεγγισουμε γυναικες ουτε με σφαιρες.
    Για προβλήματα κοινωνικοτητας κάθε 1μιση μήνα είναι πολύ καλά θα έλεγα. Φαντάζομαι συμβιβαζεστε και λίγο όσον αφορά τη γυναίκα, δε γίνεται να τα έχουμε κ ολα δικά μας.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    171
    Ε ναι καποιες φορες πρεπει. Το θεμα ειναι οτι εσυ ειναι κριμα να στερεισαι τη χαρα του ερωτα οταν εισαι με εναν ανθρωπο. Πρεπει να κανεις μια συζητηση σοβαρη με τον ανδρα σου.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Lunaluna View Post
    Θα ήθελα να μάθω τι θεωρεί ο καθένας φυσιολογικό για τη συχνότητα που κάνει σεξ ένα παντρεμένο ζευγάρι. Εμείς συγκεκριμένα είμαστε νιόπαντροι και μόλις κλείσαμε χρόνο. Τον τελευταίο χρόνο το κάναμε συνολικά 8 φορές περίπου. Όλες μετά από δική μου προσπάθεια. Γενικά ήμουν ένας πολύ σεξουαλικος άνθρωπος, πότε από αυτές που έχουν "πονοκέφαλο", με διάθεση να αγοράζω εσώρουχα και ανοιχτή στο να δοκιμάζω πράγματα. Στην αρχή το κάναμε 2-3 φορές τη βδομάδα. Είμαστε 4 χρόνια μαζί και τα δύο πρώτα χρόνια ήταν περίπου αυτή η συχνότητα με φθίνουσα πορεία. Παρόλη την προσπάθεια όμως έφτασα σε ένα σημείο να νιώθω ότι παρακαλάω για κάτι που θα έπρεπε να βγαίνει στον άλλον φυσικά. Να σημειωθεί ότι προβλήματα στυτικης δυσλειτουργιας δεν υπάρχουν. Επίσης δεν έχουμε παιδιά και ούτε σοβαρές υποχρεώσεις ακόμα. Δε νομίζω ότι άντρας μου δε θέλει να κάνει σεξ γενικά, δε θέλει απλά να κάνει μαζί μου.
    ναι ρε συ λουνα με εχεις μπερδεψη λιγο μας οτι δεν εχει στυτικο προβλημα οκ.σου ειπε οτι εσυ τα κανεις ολα σωστα.
    το προβλημα ποιο ακριβως ειναι???
    συγγνωμη κι ολας δεν θελω να μπω σε ακρως πρωσωπικα αλλα δεν καταλαβα το προβλημα ακριβως..
    π.χ ειστε στο κρεβατι.πας να τον πλησιασεις ερωτικα και σε αποφευγη??λεγοντας τι οτι δεν εχει ορεξη??

    Η ξεκινατε να το κανετε και σταματαει αμεσως γιατι ξενερωνει για καποιο λογο??..

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    24
    Ναι με αποφεύγει, νυσταζει, πήγε αργά κ δουλεύει αύριο, τον πονάει η κοιλιά του κ τέτοια. Δε ξεκινάμε κ σταματάμε κατά τη διάρκεια. Δε ξεκινάμε καν.

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    24
    Quote Originally Posted by JohnT View Post
    Ε ναι καποιες φορες πρεπει. Το θεμα ειναι οτι εσυ ειναι κριμα να στερεισαι τη χαρα του ερωτα οταν εισαι με εναν ανθρωπο. Πρεπει να κανεις μια συζητηση σοβαρη με τον ανδρα σου.
    Αυτό είναι το point μου. Αν έχεις στη διάθεση σου μια γυναίκα που σου αρέσει δε θα κάνεις μαζί της έρωτα συχνά? Μόνο άμα συμβιβάζεσαι δε θες να κάνεις συχνά μαζί της. Το έχουμε συζητήσει πολλές φορές κ η αντίδραση είναι η ίδια, στεναχωριέται κ δε λέει τίποτα ή εκνευριζεται.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Lunaluna View Post
    Ναι με αποφεύγει, νυσταζει, πήγε αργά κ δουλεύει αύριο, τον πονάει η κοιλιά του κ τέτοια. Δε ξεκινάμε κ σταματάμε κατά τη διάρκεια. Δε ξεκινάμε καν.
    κατι δεν μου κολλαει.απο καπου μπαζει....τελοσπαντων

    το μονο που μπορω να σκεφτο ειναι χαμηλο λιμπιντο..
    ελειψη διαθεσης... μηπως τον εχει απορροφηση τα επαγγελματικα και συνεχεια εχει εκει το μυαλο του
    αλλα δεν ξερω αν η χαμηλη λιμπιντο κραταει ενα χρονο μου φενετε υπερ αρκετος χρονος..

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    171
    Γενικα η συμπεριφορα του απεναντι σου πως ειναι? Εχει αλλαξει?

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    24
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    κατι δεν μου κολλαει.απο καπου μπαζει....τελοσπαντων

    το μονο που μπορω να σκεφτο ειναι χαμηλο λιμπιντο..
    ελειψη διαθεσης... μηπως τον εχει απορροφηση τα επαγγελματικα και συνεχεια εχει εκει το μυαλο του
    αλλα δεν ξερω αν η χαμηλη λιμπιντο κραταει ενα χρονο μου φενετε υπερ αρκετος χρονος..
    Κοίτα είσαι άντρας κ ξέρεις πολύ καλά ότι χαμηλή λίμπιντο κ τσόντες δε πάνε μαζί (τις βλέπω τακτικά στο ιστορικό του υπολογιστή και της TV). Και δεν έχω κανένα πρόβλημα με τις τσόντες προσωπικά. Δε ξέρω... Αυτόν τον άνθρωπο τον αγαπώ πραγματικά, αλλά πλέον έχω αρχίσει να αμφισβητώ για τον άρεσα πραγματικά ποτέ ως γυναίκα. Εγώ τον θέλω ακόμα όπως κ την πρώτη μέρα. Είναι δύσκολο όταν είναι μονομερες

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Lunaluna View Post
    Κοίτα είσαι άντρας κ ξέρεις πολύ καλά ότι χαμηλή λίμπιντο κ τσόντες δε πάνε μαζί (τις βλέπω τακτικά στο ιστορικό του υπολογιστή και της TV). Και δεν έχω κανένα πρόβλημα με τις τσόντες προσωπικά. Δε ξέρω... Αυτόν τον άνθρωπο τον αγαπώ πραγματικά, αλλά πλέον έχω αρχίσει να αμφισβητώ για τον άρεσα πραγματικά ποτέ ως γυναίκα. Εγώ τον θέλω ακόμα όπως κ την πρώτη μέρα. Είναι δύσκολο όταν είναι μονομερες
    καμια φορα ομως μπορει να κοιταμε τσοντες μηπως και μας ερθη η διαθεση..πρωσωπικα οταν ειχα στυτικη δυσλειτουργια καποιες φορες μην σπυ πω και αρκετες φορες καθομουν και εβλεπα μηπως και φιλοτιμηθη το τιμημενο και σηκωθει.
    δεν νομιζω να συμβιβαστικε μαζη σου συμφωνα με αυτα που μας λες..μας ειπες οτι εισαστε μαζη τεσσερα χρονια τα πρωτα τρια εισασταν οκ ολα ενταξει και το τελευταιο χρονω αρχισε να βρομαει η υποθεση...αν συμβιβαζοταν μετα απο δυο μενης που το κανατε και μετα θα αρχιζε να βρομαει οχι μετα απο τρεια χρονια..
    και παλι συγγνωμη μια ερωτηση ακομα την τελευταια φορα που ηρθατε σε επαφη ειχε κανονικη στυση??η μερικη στυση(?(δηλαδη ισα ισα για να μπορεση να το κανει)
    μπορεις να σκεφτης κατι αλλο για το που μπορει να οφειλετε??
    π.χ μηπως τον φωρτονουν στη δουλεια??π.χ τον πιεζουν του βαζουν ενα σορο δουλειες δεν του φερονται καλα???

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    24
    Quote Originally Posted by JohnT View Post
    Γενικα η συμπεριφορα του απεναντι σου πως ειναι? Εχει αλλαξει?
    Γενικά με θεωρεί πολύ δεδομένη πλέον. Είναι καλός και τρυφερός μαζί μου, δεν έχω παράπονο. Δε βγαίνει πολύ είναι σπιτογατος, ξέρω πως δεν υπάρχει άλλη. Απλά δε κάνει ούτε τα βασικά για να είναι ελκυστικός στα δικά μου μάτια, τον παρακαλάω να κάνει μπάνιο, να κουρευτεί... Ενώ για τις γυναίκες τα πράγματα είναι πιο δύσκολα, κάνω λέιζερ για να μην έχω καθόλου τρίχες, βάφομαι, κάνω τα μαλλιά μου, διαλέγω ωραία τα ρούχα μου κλπ

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    24
    Quote Originally Posted by giorgos35 View Post
    καμια φορα ομως μπορει να κοιταμε τσοντες μηπως και μας ερθη η διαθεση..πρωσωπικα οταν ειχα στυτικη δυσλειτουργια καποιες φορες μην σπυ πω και αρκετες φορες καθομουν και εβλεπα μηπως και φιλοτιμηθη το τιμημενο και σηκωθει.
    δεν νομιζω να συμβιβαστικε μαζη σου συμφωνα με αυτα που μας λες..μας ειπες οτι εισαστε μαζη τεσσερα χρονια τα πρωτα τρια εισασταν οκ ολα ενταξει και το τελευταιο χρονω αρχισε να βρομαει η υποθεση...αν συμβιβαζοταν μετα απο δυο μενης που το κανατε και μετα θα αρχιζε να βρομαει οχι μετα απο τρεια χρονια..
    και παλι συγγνωμη μια ερωτηση ακομα την τελευταια φορα που ηρθατε σε επαφη ειχε κανονικη στυση??η μερικη στυση(?(δηλαδη ισα ισα για να μπορεση να το κανει)
    μπορεις να σκεφτης κατι αλλο για το που μπορει να οφειλετε??
    π.χ μηπως τον φωρτονουν στη δουλεια??π.χ τον πιεζουν του βαζουν ενα σορο δουλειες δεν του φερονται καλα???
    Πότε δεν είχε πρόβλημα με τη στύση του. Κάποιες φορές διαρκεί λιγότερο κ αυτό είναι φυσιολογικό για όλους τους άντρες. Γενικά όταν το κάνουμε είμαι ικανοποιημένη, αλλιώς δε θα παντρεύουν κιόλας κάποιον που δεν έχω χημεία μαζί του. Το αντίθετο θα έλεγα, πολλές φορές είμαστε ξαπλωμένοι στο κρεβάτι και νιώθω ότι έχει στύση και πάω να το προχωρήσω και δε θέλει. Κοίτα όλοι έχουμε πίεση στη δουλειά, αλλά που να έρθουν κ τα πραγματικά προβλήματα στη ζωή, μωρά δάνεια χρέη... Είναι πολύ καλός στη δουλειά του, έχει πίεση, αλλά δεν έχει κίνδυνο να τη χάσει και είναι στην εταιρεία αυτή και 9 χρόνια δεν είναι πρωταρης

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Όταν ένας άντρας θέλει μια γυναίκα....
    By julias in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 116
    Last Post: 18-03-2017, 20:36
  2. Eιμαι εγκυος και ο αντρας μου δεν ειναι καθολου στοργικος μαζι μου...
    By ΑΛΕΞΝΙΚΟΛ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 41
    Last Post: 03-02-2014, 12:51
  3. Ο αντρας μου δεν με θέλει ...
    By Tixi in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 37
    Last Post: 28-11-2013, 12:21
  4. ο αντρας μου δεν με θελει πια.
    By kokkinos kyknos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 90
    Last Post: 31-07-2012, 01:30
  5. Replies: 22
    Last Post: 05-07-2012, 14:25

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •