.. κ να ήταν το μόνο αυτό
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 38
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565

    .. κ να ήταν το μόνο αυτό

    τελειώνοντας το δημοτικό, εκείνο το καλοκαίρι, ήταν το χειρότερο που μπορούσε να μου συμβεί..
    ο αδερφος μου κ οι φίλοι του βλέπαν κάτι πορνο περιοδικα σε μια οικοδομή πιο κάτω με φωναξαν να μου δείξουν μια σαύρα που έπιασαν κ μου έδειξαν αυτά
    ύστερα αφου με κρατάγανε 4 άτομα σταμάτησε ο χρονος
    δεν ήξερα τι συνέβη πονουσα, αιμοραγουσα
    δεν άργησα πολύ να καταλάβω έκανα μια απο τις πιο αποτελεσματικές απόπειρες κ βρέθηκα στο νοσοκομείο
    αυτό το κακό όμως δεν σταματησε εκεί.. το νεο κυκλοφορουσε γυμνασιοπαιδο κ μου την έπεφταν τ\'αγορια κ οι φιλες τοτε απορούσαν γιατι τους σιχαινομουν
    σ\'αυτην να την πέσεις εμαθα ότι... ..
    επαναλήφθηκαν οι προσπάθειες των \"φιλων\"
    ωσπου τους απειλουσα με μαχαίρι κ ότι θα τα πώ όλα για να μ\'αφήσουν ήσυχη
    το μαχαίρι ακομα το κουβαλαω στην τσάντα ολοκληρωσα την σχέση μου με τον ανθρωπο που ερωτευτηκα κ γεμισε την ψυχη μου όμως υπάρξαν στιγμές που δεν ηθελα να μ\'αγγιζει η ανασα του με ανατριχιαζε αλλά ηταν κ ο μονος που γνωριζε τι μου είχε συμβει

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,026
    Δεν ξέρω τι να σου γράψω Μαρία.. ΄τι διάολο αδερφός είναι αυτός, τον πατέρα του προσπαθεί να ξεπεράσει στον τομεα της κακοποίησης??? (διάβασα και το άλλο σου θέμα)

    Σήκω και φύγε απο αυτή την οικογένεια.... κοίτα μπροστά σου να σώσεις τη ζωή σου.

  3. #3
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    απο την μια διαβαζω τα οσα καταγγελεις αν ειναι σωστη η εκφραση,
    αλλα δεν διαβαζω,

    α. την δικη σου αντιδραση οταν συνεβαιναν ολα αυτα,
    β. το πως θα δουλεψεις ολα αυτα την επομενη μερα.

    Εκτος αν η ενδεχωμενη συμπαθεια που θα διαβασεις εδω μεσα σου ειναι αρκετη.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    krino μάλλον δεν έχεις καταλάβει κάτι, για όλα αυτά κατηγορώ τον εαυτό μου, ας έκανα κ μια επιτυχημένη απόπειρα στο κάτω κάτω, αυτό πιστεύω για μένα. Πότε δεν μιλούσα ποτέ δεν αντιδρούσα, ποτέ ακόμη παραπάνω δεν έχω κλάψει, αλλά πάντα έκανα κακό στον εαυτό μου με διάφορους τροπους.
    Πριν 5 χρόνια έβλεπα μια ψυχολόγο κ να φανταστείς δεν της το είχα πεί.
    Προτίμησα να διακόψω παρά να μπώ σ\'αυτο το μαρτύριο που πρεπει να μιλησεις γι\'αυτα που σου \'χουν συμβει.
    πήρα την αποφαση κ έγραψα εδω μέσα για όλα αυτα μπας κ βοηθήσω τον εαυτό μου να καταφέρει να μιλήσει κ πάρω βοήθεια απ\'τον ψυχίατρο, γιατί κ τα φάρμακα δεν λύνουν κανένα προβλημα
    αν όχι είναι η τελευταία μου ευκαιρια, μετα οριστηκα τελος κ αυτό αποφαση είναι κ η καραμπινα γεμάτη κ εγώ θα πάω αλλά κ αυτοί μαζί μου

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    Μαρακι μου..γλυκια μου...ολα αυτα ειναι φοβερα και απανθρωπα...η μαμα σου τι εκανε?.. δεν πηγεσ στην αστυνομια?
    στο νοσοκομειο...οι γιατροι δεν καταλαβαν την κακοποιηση σου?...
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  6. #6
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Μαρια,
    καταρχην συνεχισε να το συζητας εδω μεσα, νομιζω μονο καλο θα σου κανει.

    Κατα δευτερο,
    πιστευω οτι το να κατηγορεις τον εαυτο σου και μονο αυτο ουτε βοηθαει ουτε δινει λυση.
    Θα προτιμουσα να αρχιζαμε μια κουβεντα οπου τα βαζουμε κατω και λεμε τι μπορεις να κανεις απο εδω και περα....
    Αν θες στην τελικη, οτι εγινε - εγινε.

    Εχεις ομως μια ολοκληρη ζωη να ζησεις και μπορεις να την ζησεις ευτυχισμενα ετσι?
    Μην το αποκλειεις αυτο, πιστευω οτι μπορουμε να ανοιξουμε μια κουβεντα με τετοια λογικη.



  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    ωραια ας την ανοίξουμε

    όσο κ αν προσπαθησα να αλλάξω την ζωη μου όλα αυτα μπροστα απ\'τα ματια μου περνάγανε
    3 χρονια εμενα στη γιαγια μου κ αλλά 3 με συγκατοικο οσο ημουν φοιτητρια κ δουλευα παραλληλα

    αυτα τα 6 δεν εφεραν κανενα αποτελεσμα

    παντα κατι θα γινότανε ενα τηλεφωνο κ γεμιζα ενοχες που δεν ήμουν εκει
    τα τελευταια 2,5 που εχω επιστρεψει το μονο που κανω είναι να μπαινω μπροστα σε ότι συμβαίνει κ να τρεμω απ\'τα νευρα μου
    αγανακτησα κ τα παρατησα
    αλλα ουτε σημασια δεν μπορω να μην δειχνω ολα αυτα θελοντας κ μη σε επηρεαζουν

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    αντα
    δεν μιλησα σε κανενα
    τον αδερφο μου οταν συνήρθα τον σαπισα στο ξυλο
    αργοτερα διαπιστωσανε αιματωμα στην σπληνα 4 μηνες νοσοκομειο κ χωρις να την εχει πλεον

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    τι κουβεντα θες να κανουμε κρινο μισω κ σιχαινομαι τον εαυτο μου
    ποσο μπορεις να το αντεξεις αυτο?

    ποτε δεν είχα στόχους, όνειρα, κάτι για να ελπιζω
    οσα εκανα ηταν γιατι ετσι μου ηρθαν

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,026
    Μαρία... υπάρχει ένας άνθρωπος που ερωτεύτηκες και , όπως γραφεις, \"γέμισε την ψυχή σου\"
    Αυτό και μόνο δείχνει πως υπάρχει ελπίδα να ζήσεις στο μέλλον πιο ευτυχισμένα

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    Ειναι καιροσ να μιλησεισ..

    Οπωσ ειναι καιροσ να γινεισ καλα..να αρχησεισ να αγαπασ τον εαυτο σου..γιατι το αξιζεισ.
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    imagine αυτος ο ανθρωπος μου εδειξε την αγαπη του, ηταν πρωτη φορα που ενιωθα απο καποιον οτι μ\'αγαπαει
    ομως οσο κ να προσπαθουσα δεν μπορουσα ουτε με εκεινον να ειμαι καλα γιατι δεν ειμαι καλα με μενα
    οσες φορες προσπαθησα απο καπου να πιαστω σκονταψα κ επεσα κ καθε φορα πιο χαμηλα
    αντα θα το προσπαθησω δεν θελω να παρω κανενα στο λαιμο μου κανεις δεν μου φταιει αλλα φοβαμαι πιο πολυ την αποτυχια στην προκειμενη περιπτωση κ το πως θα αντιδρασω
    το μονο ποθ νιωθω μεσα μου αυτη τη στιγμη ειναι οτι δεν θελω να συνεχισω την ζωή μου έτσι κ δεν προκειται να κανω κακο στους αλλους, ολα εδω πληρωνονται
    εδω η κολαση εδω κ ο παραδεισος

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    1,537
    Καλη μου πέρασες δύσκολα και εχεις μεγάλο φορτίο στην πλάτη σου ........ όμως μην εγκαταλείπεις την προσπάθεια . Ολα γίνονται ....... και υπάρχουν τόσα ακόμα να ζήσεις ............ δώσε χρόνο στον εαυτό σου ......... είσαι μικρή για να απογοητεύεσαι ........

    Το οτι μιλάς για αυτά που σε πλήγωσαν είναι ενα πρώτο βήμα .......ενα δεύτερο θα είναι να καταλάβεις οτι οσα έγιναν δεν ήταν δική σου ευθύνη ....... ήσουν το θύμα και σε καμία περίπτωση δεν τα άξιζες .......... και σιγά - σιγά πρέπει να χτίσεις ενα καλύτερο μέλλον για εσένα ......... πάρε τον χρόνο σου ............

    Δεν ξέρω πως να σε βοηθήσω ........ αλλα θα είμαι εδώ να σε ακούσω σε ότι έχεις να πεις ..........

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    athens
    Posts
    1,565
    Kleiw ευχαριστω για τα καλα σου λογια
    πιστεψε με θελω να το προσπαθησω
    κ να μην εχω αναγκη κανενα
    να πατησω στα δικα μου ποδια για μια φορα
    δεν περιμενω τιποτα απο αυτους μετα τα γελια τους στην κατασταση που ειμαι
    δεν θελω να ασχοληθω αλλο μονο με τον εαυτο μου για να ξεφυγω μια κ καλη

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    mmaria

    καταρχήν καλώς ήρθες

    Μαρία, διαβασα ολα σου τα μηνύματα κ μπορεσα να \"δω\" τη στεναχωρια σου, την απελπισια αλλα κ την καλοσυνη σου.

    Ομως, αξίζεις την τρυφερότητα, την αγάπη, το ενδιαφέρον. Προς το παρον θα τα δώσεις εσυ σε σενα. Κανοντας οπως έγραψες πραγματα για σενα. Φυσικά κ το αξίζεις!!!!!

    Οσο για το περιβάλλον σου, τους γονεις κ την οικογενεια που γέλασαν με την εξομολογησή τους ειναι αστειοι κ για λύπηση. Ξερεις γιατί? Γιατί δεν εχουν ΚΑΜΙΑ επαφή με το παιδί τους. Καμια επαφή κ με το συναισθημα. Κριμα γι αυτους. Εσυ θέλεις κ μπορεις να προχωρήσεις. Κ ήδη το κάνεις

    Ειμαστε εδω κ περιμενουμε νεα σου.

    Σ ευχαριστώ Μαράκι για τη δύναμη κ τη διάθεση να ξεκινας να βγάζεις πράγματα απο μεσα σου σιγά σιγά....

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •