Η πρώτη φορά:πληρωμή ή μέσα σε σχέση; - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 48
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    287
    Quote Originally Posted by Lemur View Post
    Το σεξ δεν είναι κυρία ανάγκη όπως το φαγητό, το νερό και η στέγη. Είναι δευτερεύουσα ανάγκη, δεν πεθαίνεις από την έλλειψη του. Ο οδοντίατρος είναι πρωτεύουσα ανάγκη διότι εάν σε πιάσει πονόδοντος μπορει να πέσεις στο πάτωμα σφαδαζοντας.

    Το σεξ είναι ανάγκη επιπέδου βόλτας, σινεμά κτλ. Ως εκ τούτου, εγώ θα περίμενα να γνωρίσω μια νορμάλ κοπελα. Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να βιαστούμε για τα πάντα. 18 χρονών είναι το παιδί, δεν θα πάθει τίποτα εάν καθυστερήσει 1-2-3 χρόνια. Οι άλλες στους οίκους δεν ξέρεις τι αρρώστιες κουβαλάνε.

    Εστάλη από Nexus 7 στο E-Psychology.gr Mobile App
    Και η έλλειψη σεξ, συντροφικότητας, φίλων μπορεί μεν να μην απαραίτητα όσο το φαγητό αλλά η έλλειψη αυτών σε μακροχρόνιο διάστημα μπορει να φέρει κατάθλιψη

    Στάλθηκε από το X5PROx32 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    171
    Συμφωνω απολυτα με τον kozchr. Σε καταθλιψη σε ριχνει. Πολυ χειροτερο απο πολλα αλλα.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    171
    Poet, κι εγω με "κανονικη" κοπελα στα 24 εκανα πρωτη φορα. Αλλα το θεμα ειναι οτι δε το καναμε γιατι δε θελαμε να πληρωσουμε αλλα γιατι εχουμε αλλα θεματα και δε μπορουσαμε να προσεγγισουμε κοπελες. Μη τα μπερδευεις αυτα.
    Και ναι, το να μη βρει ενας ανθρωπος, ανδρας ή γυναικα, μεχρι τα 24 καποιον να κανει σεξ δεν ειναι φυσιολογικο. Κρυβει μεγαλα θεματα γιατι δε νομιζω να μην υπαρχει η επιθυμια μεχρι τα 24 ή να μην υπαρξει ενας ανθρωπος που να σου αρεσει μεχρι τα 24.

  4. #19
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    6
    Χτες είχα μια απόπειρα προσέγγισης στην φοιτητική λέσχη σε τρεις πανεμορφες κοπέλες φοιτήτριες στη θεολογική οι δύο και στη φιλοσοφική η τρίτη όπως μου είπαν. Δε τόλμησα όμως καν τηλέφωνα να ζητησω από ντροπαλοτητα.Μάλλον κατάλαβαν από τον ξαφνικό τρόπο προσέγγισης μου ότι είχα ερωτικούς σκοπούς ενώ ήθελα να δώσω εντύπωση ότι θέλω φιλία.Τελικά φαίνεται πως έχω ένα αίσθημα ζήλειας όταν βλέπω νεαρά ζευγάρια ίσως γιατί ζηλεύω που έχουν και δεν έχω.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    171
    Αφού έχεις ερωτικούς σκοπούς γιατί θέλεις να δείξεις ότι θέλεις φιλια? Κοίτα αν δεις μια που σου αρέσει, απλά πήγαινε και πες γεια, σε είδα είσαι πολύ όμορφη και ήθελα να σε γνωρίσω. Απλά.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,743
    Quote Originally Posted by Anonymos1999 View Post
    Φοιτητής είμαι δεν έχω τέτοιες πολυτέλειες να πετάξω 100 ευρώ μόνο και μόνο για να κάνω σεξ.Έχω έξοδα με ντελίβερι,μαρκετ κτλ.
    η χειρωτερη καμπια σε σχεση θα σου στοιχιζει πολλα περισσοτερα απο την πιο ομορφη ιεροδουλη.
    στο κατω κατω καμμια δεν καθεται τσαμπα.
    γνωριζεις πολλες που εχουν παντρευτει ανεργους;
    εαν με το καλο παντρευτεις και δεν της τα σκας καθε παρασκευη η τελος του μηνα νομιζεις οτι θα σε κρατησει για τα καλα σου αισθηματα η για το καλο σου σεξ;;

  7. #22
    Banned
    Join Date
    Dec 2017
    Location
    Πλανήτης Γη
    Posts
    137
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    απαντας μονος σου στην ερωτηση σου.
    αν την επιθυμια για σεξ δεν την θεωρεις εξισου σημαντικη με τις αλλες σοβαρες αναγκες σου, δεν χρειαζεται να ασχοληθεις καν.
    αστο για οταν γνωρισεις καποια.
    Είπε ότι δεν έχει σκοπό να δώσει 100! Όχι ότι δε θέλει με πληρωμή.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,743
    Quote Originally Posted by Anonymos1999 View Post
    Χτες είχα μια απόπειρα προσέγγισης στην φοιτητική λέσχη σε τρεις πανεμορφες κοπέλες φοιτήτριες .
    το εχεις ξαναγραψει για αυτο θα το σχολιασω, σχετικα με την ομορφια δινεις την εντυπωση οτι πρωταρχικο σου μελημα ειναι η σχεση με καποια ομορφη κτλ.

    προσπαθησε να σκεφτεις τι λεμε εμεις για μια γυναικα που ψαχνεται συνεχως για παιδαρους κτλ ποσο επιφανειακη ειναι ποσο χαμηλα στην υποληψη μας πεφτει,
    τα υπολοιπα ειναι ακαταλληλα

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    171
    Νίκο δεν είναι απαραίτητο να πληρώσεις για να σου κάτσει κάποια. Βασικά πιστεύω αυτές είναι οι εξαιρέσεις. Αν αρέσεις στην άλλη και παίξεις ωραία μπάλα δε χρειάζεται να κεράσεις ούτε καφέ.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    η χειρωτερη καμπια σε σχεση θα σου στοιχιζει πολλα περισσοτερα απο την πιο ομορφη ιεροδουλη.
    στο κατω κατω καμμια δεν καθεται τσαμπα.
    γνωριζεις πολλες που εχουν παντρευτει ανεργους;
    εαν με το καλο παντρευτεις και δεν της τα σκας καθε παρασκευη η τελος του μηνα νομιζεις οτι θα σε κρατησει για τα καλα σου αισθηματα η για το καλο σου σεξ;;
    δλδ μεταξυ του "ταχωνει" και του "ανεργος", δεν υπαρχει τιποτε αλλο?
    αν ειναι ανεργος, γιατι να τον παντρευτει? για να τον ταιζει?
    αν θελεις ο συντροφος σου να μπορει να επιβιωσει οικονομικα και να μην πειναει (οχι να σε ταιζει), εισαι προικοθηρας?
    αν καποιος ειναι ανεργος, δεν ειναι για γαμο, ειτε ανδρας ειτε γυναικα, εκτος αν εχει πηγη εισοδηματος/περιουσια που διαθετει στην κοινη ζωη, η αν το ταιρι του πληρωνεται για δυο.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Anonymos1999 View Post
    Χτες είχα μια απόπειρα προσέγγισης στην φοιτητική λέσχη σε τρεις πανεμορφες κοπέλες φοιτήτριες στη θεολογική οι δύο και στη φιλοσοφική η τρίτη όπως μου είπαν. Δε τόλμησα όμως καν τηλέφωνα να ζητησω από ντροπαλοτητα.Μάλλον κατάλαβαν από τον ξαφνικό τρόπο προσέγγισης μου ότι είχα ερωτικούς σκοπούς ενώ ήθελα να δώσω εντύπωση ότι θέλω φιλία.Τελικά φαίνεται πως έχω ένα αίσθημα ζήλειας όταν βλέπω νεαρά ζευγάρια ίσως γιατί ζηλεύω που έχουν και δεν έχω.
    συγνωμη, αλλα τις γυναικες δεν τις διεκδικεις τρεις- τρεις κι οποια κατσει, γιατι ειναι φανερο οτι θες να γαμησεις και δεν σε νοιαζει ποια θα κατσει..
    μια γυναικα θελει να την επιλεξεις, οχι να σου λυσει τα προβληματα αγαμιας.

    καλα εκανες και τις προσσεγγισες, αλλα μιση δουλεια εκανες. το να σπασεις τον παγο ειναι πολυ πιο δυσκολο απο το να ανταλλαξεις τηλεφωνα.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    171
    Στην ηλικία του ο Ανώνυμος και επίσης τα κορίτσια στην ηλικία του ανωνυμου τι ψάχνουν? Τη σχέση ζωής. Ορμές έχουν και θέλουν να τις βγάλουν και καλά κάνουν.

    Σταματα να αναφέρεσαι μόνιμα για τις γυναίκες λες και οι παρθένες μαρίες και οι άντρες προσπαθούν να τις αποπλανήσουν. Επίσης σε ότι αφορά αυτό που συζητήσατε πιο πάνω, με τη λογική και των δυο σας όσοι είναι άφραγκοι, είτε άνδρες είτε γυναίκες, θα πρέπει να είναι μονοι τους για μια ζωή.

    Έλεος, σοβαρευτείτε. Είτε θα κάνετε το άσπρο μαύρο είτε το αντίθετο.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    287
    Θα συμφωνήσω σε αυτό που λες.Στα 18-20 κατι πανω-κατω όλοι οι νέοι μπορεί να είναι σε ίδια κατάσταση σε ότι αφορά πχ σπουδες, οικονομική κατάσταση κτλ.. Εκει λοιπόν παίζει ρόλο το πόσο "χώνεται" κάποιος κτλ

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by JohnT View Post
    Στην ηλικία του ο Ανώνυμος και επίσης τα κορίτσια στην ηλικία του ανωνυμου τι ψάχνουν? Τη σχέση ζωής. Ορμές έχουν και θέλουν να τις βγάλουν και καλά κάνουν.
    Σταματα να αναφέρεσαι μόνιμα για τις γυναίκες λες και οι παρθένες μαρίες και οι άντρες προσπαθούν να τις αποπλανήσουν. Επίσης σε ότι αφορά αυτό που συζητήσατε πιο πάνω, με τη λογική και των δυο σας όσοι είναι άφραγκοι, είτε άνδρες είτε γυναίκες, θα πρέπει να είναι μονοι τους για μια ζωή.

    Έλεος, σοβαρευτείτε. Είτε θα κάνετε το άσπρο μαύρο είτε το αντίθετο.
    Γιατι να ειναι μονοι;;; αλλο η παρεα και η σχεση κι αλλο ο γαμος.
    Εγω μιλησα ξεκαθαρα ΓΙΑ ΓΑΜΟ ενος ανεργου και χωρίς εισοδημα. Αν δεν εχει εισοδημα τι γαμο να κανει; στην πλατη των γονιων του;;
    Η σχεση ειναι κατι αλλο. Φυσικα και δεν εχει να κανει η οικονομικη κατάσταση.
    Last edited by Remedy; 05-12-2017 at 18:56.

  15. #30
    Banned
    Join Date
    Dec 2017
    Location
    Πλανήτης Γη
    Posts
    137
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    συγνωμη, αλλα τις γυναικες δεν τις διεκδικεις τρεις- τρεις κι οποια κατσει, γιατι ειναι φανερο οτι θες να γαμησεις και δεν σε νοιαζει ποια θα κατσει..
    μια γυναικα θελει να την επιλεξεις, οχι να σου λυσει τα προβληματα αγαμιας.

    καλα εκανες και τις προσσεγγισες, αλλα μιση δουλεια εκανες. το να σπασεις τον παγο ειναι πολυ πιο δυσκολο απο το να ανταλλαξεις τηλεφωνα.
    Δεν κατάλαβα δλδ το να θέλει να πηδήξει κάποιος είναι τόσο εξωπραγματικό που θέλεις να το βγάλεις και προβληματικό το παιδί; Αυτό που θέλει είναι τη βοήθεια μας για να το καταφέρει. Όχι να το βγάλουμε και προβληματικό. Λες κι οι γυναίκες δε θέλουν σεξ κι είναι όλες παρθενοπιπίτσες ή ψάχνουν τον πρίγκηπα της ζωής τους; Αντιπροσωπεύεις όλες τις γυναίκες εσύ;


    Απλά φίλε μου τη σήμερον δε δουλεύει όσο παλιά το να πεις μια γυναίκα "γεια σου είσαι όμορφη". Κι όμορφη να μην είναι , εδώ και το κάθε μπάζο πιστεύει ότι είναι ομορφη από τα 500 σχόλια που έχει λάβει από φίλες της στο φβ. Χώρια τα πόσα μηνύματα από 50άρηδες που μπορεί να έχει λάβει στο φβ με το ίδιο "είσαι όμορφη" κλπ, που φυσικά θα την έχει επηρεάσει. Οπότε τα κομπλιμέντα για λίγο πιο μετά, καλύτερα πριν τη στιγμή..

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Η πρωτη μου φορα..
    By Ο εαυτος μου και εγω in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 04-11-2017, 05:58
  2. Πρώτη φορά σε χαλαρή σχέση
    By jetakias in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 27
    Last Post: 22-10-2016, 01:33
  3. πρώτη φορά
    By TTK in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 16-11-2010, 17:48
  4. η πρώτη φορά
    By geiasas in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 06-08-2008, 12:50
  5. Πρώτη μου φορά
    By siga_siga in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 214
    Last Post: 31-03-2008, 11:45

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •