Η πρώτη φορά:πληρωμή ή μέσα σε σχέση; - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 48
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by catty View Post
    Δεν κατάλαβα δλδ το να θέλει να πηδήξει κάποιος είναι τόσο εξωπραγματικό που θέλεις να το βγάλεις και προβληματικό το παιδί; Αυτό που θέλει είναι τη βοήθεια μας για να το καταφέρει. Όχι να το βγάλουμε και προβληματικό. Λες κι οι γυναίκες δε θέλουν σεξ κι είναι όλες παρθενοπιπίτσες ή ψάχνουν τον πρίγκηπα της ζωής τους; Αντιπροσωπεύεις όλες τις γυναίκες εσύ;


    Απλά φίλε μου τη σήμερον δε δουλεύει όσο παλιά το να πεις μια γυναίκα "γεια σου είσαι όμορφη". Κι όμορφη να μην είναι , εδώ και το κάθε μπάζο πιστεύει ότι είναι ομορφη από τα 500 σχόλια που έχει λάβει από φίλες της στο φβ. Χώρια τα πόσα μηνύματα από 50άρηδες που μπορεί να έχει λάβει στο φβ με το ίδιο "είσαι όμορφη" κλπ, που φυσικά θα την έχει επηρεάσει. Οπότε τα κομπλιμέντα για λίγο πιο μετά, καλύτερα πριν τη στιγμή..
    μαλλον δεν καταλαβες τι διαβασες
    το να θελει να πηδηξει ειναι μια χαρα. αλλα αν την πεσει σε τρεις φιλες ταυτοχρονα, δεν θα κατσει καμια.
    στο λεω απλα, για να μην μπερδευτεις παλι.

  2. #32
    Banned
    Join Date
    Dec 2017
    Location
    Πλανήτης Γη
    Posts
    137
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μαλλον δεν καταλαβες τι διαβασες
    το να θελει να πηδηξει ειναι μια χαρα. αλλα αν την πεσει σε τρεις φιλες ταυτοχρονα, δεν θα κατσει καμια.
    στο λεω απλα, για να μην μπερδευτεις παλι.
    Το 'γραψες ξεκάθαρα για πρόβλημα αγαμίας. Προσωπικά προτιμώ κάποιον νέο να έχει το θάρρος να μιλήσει σε παρέα κοριτσιών όπως έκανε ο θεματοθέτης, παρά να κάθεται με add και τέτοια στο φβ ή όπου αλλού.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by catty View Post
    Το 'γραψες ξεκάθαρα για πρόβλημα αγαμίας. Προσωπικά προτιμώ κάποιον νέο να έχει το θάρρος να μιλήσει σε παρέα κοριτσιών όπως έκανε ο θεματοθέτης, παρά να κάθεται με add και τέτοια στο φβ ή όπου αλλού.
    οοοοχι, το εγραψα ξεκαθαρα για προβλημα αγαμιας σε συνδυασμο με τοοτι την επεσε σε 3 συγχρονως.
    η αλλη θελει να νοιωσει μοναδικη, οτι την επιλεγει επειδη την προτιμαει, οχι επειδη θελει να πδηξει ΤΗΝ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ και οσο το δυνατον πιο γρηγορα.
    περι προσσεγγισης , συμφωνω. αλλα θα οδηγησει σε φιλικη παρεααν τις προσσεγγιζει 3-3, που κι αυτη μια χαρα ειναι, .

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,106
    χερετω την παρεα κ γω δεν εχω κανει σχεση μεχρι τωρα οποτε κ τιποτα περισωτερο. ειμαι 20 κ πριν απο ενα χρονο κ κατι ηταν ενας απο τους λογους που ηθελα να φυγω απ τον κοσμο αυτον. γτ πολυ απλα απετυχα. δεν ειχα ουτε παιδικη ουτε εφηβηκη ζωη. οπως τα αλλα παιδια. κ δεν ξερω τι θα εχω απο δω κ περα

    Εστάλη από Redmi 4A στο E-Psychology.gr Mobile App

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,106
    μακαρι να ειχα μια αλλη ζωη. που να μπορω να ζησω σαν ανθρωπος. δεν εχω κανει κ δεν εχω ζησει σχεδον τπτ.

    Εστάλη από Redmi 4A στο E-Psychology.gr Mobile App

  6. #36
    Banned
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    101
    γιαννη και εγω στα 20 εκανα πρωτη φορα σχεση..... αμαν πια μας καταστρεφει αυτη η κοινωνια με αυτη την εμμονη γυρω απο το σεξ... εγινε επιταγη και must τωρα να κανουν ολη σχεση απο τα 12...

    ακολουθα την καρδια σου..... οταν το νιωσεις και σου βγει, θα γινει... αυτα γινονται εκει που δεν τα περιμενεις....

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,106
    Quote Originally Posted by Anares View Post
    γιαννη και εγω στα 20 εκανα πρωτη φορα σχεση..... αμαν πια μας καταστρεφει αυτη η κοινωνια με αυτη την εμμονη γυρω απο το σεξ... εγινε επιταγη και must τωρα να κανουν ολη σχεση απο τα 12...

    ακολουθα την καρδια σου..... οταν το νιωσεις και σου βγει, θα γινει... αυτα γινονται εκει που δεν τα περιμενεις....
    εγω το νιοθω εδω κ χρονια [emoji23] [emoji23] [emoji23]

    Εστάλη από Redmi 4A στο E-Psychology.gr Mobile App

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,106
    παντος δεν μπορω ρ γαμωωω. να βλεπω αλλα παιδια που ειχαν σχεση απο το γυμνασιο κ το καναν απ το λυκειο κ ζησαν κ πολλα αλλα με παρεες κ φιλους.

    Εστάλη από Redmi 4A στο E-Psychology.gr Mobile App

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,106
    δεν ξερω για τους αλλους. λεω να τους αφησω στην κοσμαρα τους να χερωνται. εγω δεν την ηθελα ποτε αυτην την ζωη. ουτε οταν ημουν 10 χρονον κ εβαζα τα κλαματα που ξυπνουσα επειδη ξεκηναει η μερα. ουτε τωρα που ειμαι 20 κ δεν ειχα τπτ μεχρι τωρα στη ζωη μου. ουτε ποτε

    Εστάλη από Redmi 4A στο E-Psychology.gr Mobile App

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,106
    κ επεισης δεν ειμαι θρησκος κ δεν πιστευω οτι υπαρχει καποιος θεος. υπαρχει σγρ κατι. αλλα περισωτερο σαν ενα στοιχειο θεικοτιτας η κατι τετοιο αλλα οχι καποιος θεος που μας περνει ματι απο τον ουρανο ολη μας τη ζωη. κ θα μας κρηνει με την αιωνια ανταμηβη η την αιωνια τημορια. ΕΛΕΟΣ ΓΑΜΩΩΩΩ ΤΗ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΣ. σορυ αλλα με εχουν σπασει τα νευρα. αν θελετε βριστεμε κιολας γιαυτα που λεω. ισως να μου αξηζει να με βρισετε για αυτα που γραφω αλλα δεν αντεχω.... ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΩΝΑΞΩ ΓΙΑ ΟΛΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΜΕΣΑ ΜΟΥΥΥΥ
    κ ας γυρισει ολλος ο πλανητης να με κυνηγησει

    Εστάλη από Redmi 4A στο E-Psychology.gr Mobile App

  11. #41
    Banned
    Join Date
    Dec 2017
    Location
    Πλανήτης Γη
    Posts
    137
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    οοοοχι, το εγραψα ξεκαθαρα για προβλημα αγαμιας σε συνδυασμο με τοοτι την επεσε σε 3 συγχρονως.
    η αλλη θελει να νοιωσει μοναδικη, οτι την επιλεγει επειδη την προτιμαει, οχι επειδη θελει να πδηξει ΤΗΝ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ και οσο το δυνατον πιο γρηγορα.
    περι προσσεγγισης , συμφωνω. αλλα θα οδηγησει σε φιλικη παρεααν τις προσσεγγιζει 3-3, που κι αυτη μια χαρα ειναι, .
    Με συγχωρείς αλλά δε νομίζω να τις είπε κοριτσια θέλω να μπιπ καποια απο εσάς. Απλά τις προσέγγισε! Δλδ αν του άρεσε μια εστω από τις τρεις με τη λογική αυτη δε θα πρεπε να τις μιλήσει επειδη θα ηταν τρεις; Δλδ θα την εχανε εστω και να την γνωρισει για να μη φανεί ότι θέλει να τις πάρει και τις τρεις; Αν είναι δυνατόν! Φαντάζομαι εσυ αν εισαι σε κοριτσοπαρέα δε δέχεσαι ποτε κουβεντα από αντρα επειδή σύμφωνα με τη λογική σου ψαχνει χαρέμι;

    Δε βρισκω κατι κακό να του άρεσαν και οι τρεις εμφανισιακα όπως ειπε δλδ όμορφες κοπέλες κι απλά ως τελικό σκοπό να ειχε να γνωρισει μία. Άλλωστε εμφανισιακά δε λέει και κάτι τοσο πολύ, και στις 3 εχει περισσότερες επιλογές να πετύχει τον ανθρωπο του από άποψη χαρακτηρα αφού διαπιστώσει ποια του ταιριάζει.

    Τα λέω αυτα γιατί στο παρελθόν ειχα γνωρισει κι εγω παρέα τριων κοριτσιών, τη μία ειχα στο νου μου αλλά τελικα η άλλη με κέρδισε (έκανε κ κίνηση), κι ο χαρακτηρας ήταν πολύ πιο υπέροχος σε σχέση με αυτή που πήγα να προσεγγισω στην αρχή. Και σε πληροφορώ ότι δεν είχα καποιο σκοπό να κανω αυτό που λες, αυτό που είχα σκοπό ήταν να ήμουν με 1! κορίτσι μαζί!

  12. #42
    Banned
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    101
    Quote Originally Posted by giannis000 View Post
    κ επεισης δεν ειμαι θρησκος κ δεν πιστευω οτι υπαρχει καποιος θεος. υπαρχει σγρ κατι. αλλα περισωτερο σαν ενα στοιχειο θεικοτιτας η κατι τετοιο αλλα οχι καποιος θεος που μας περνει ματι απο τον ουρανο ολη μας τη ζωη. κ θα μας κρηνει με την αιωνια ανταμηβη η την αιωνια τημορια. ΕΛΕΟΣ ΓΑΜΩΩΩΩ ΤΗ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΣ. σορυ αλλα με εχουν σπασει τα νευρα. αν θελετε βριστεμε κιολας γιαυτα που λεω. ισως να μου αξηζει να με βρισετε για αυτα που γραφω αλλα δεν αντεχω.... ΘΕΛΩ ΝΑ ΦΩΝΑΞΩ ΓΙΑ ΟΛΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΜΕΣΑ ΜΟΥΥΥΥ
    κ ας γυρισει ολλος ο πλανητης να με κυνηγησει

    Εστάλη από Redmi 4A στο E-Psychology.gr Mobile App
    να φωναξεις! αυτο ειναι το προβλημα, που ειμαστε αβουλα και παθητικα οντα και δε φωναζουμε....

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,106
    Quote Originally Posted by Anares View Post
    να φωναξεις! αυτο ειναι το προβλημα, που ειμαστε αβουλα και παθητικα οντα και δε φωναζουμε....
    νασαι καλα. σε ευχαριστω. συνηθως ειχα την λανθασμενη ιδεα πως αν τυχως εκφρασω κατι αληθηνο. η κατι εσωτερο μου. θα ορμηξουν πανω μου.

    Εστάλη από Redmi 4A στο E-Psychology.gr Mobile App

  14. #44
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    6
    Quote Originally Posted by giannis000 View Post
    χερετω την παρεα κ γω δεν εχω κανει σχεση μεχρι τωρα οποτε κ τιποτα περισωτερο. ειμαι 20 κ πριν απο ενα χρονο κ κατι ηταν ενας απο τους λογους που ηθελα να φυγω απ τον κοσμο αυτον. γτ πολυ απλα απετυχα. δεν ειχα ουτε παιδικη ουτε εφηβηκη ζωη. οπως τα αλλα παιδια. κ δεν ξερω τι θα εχω απο δω κ περα

    Εστάλη από Redmi 4A στο E-Psychology.gr Mobile App
    Θα παρακαλούσα να μη ξεφεύγουμε από το θέμα που άνοιξα.Αν κάποιος θέλει να πει κάτι ας ανοίξει άλλο θέμα. Τέτοιες εμπειρίες ότι μέχρι τα 20 και βάλε άτομα υπάρχουν στην Ελλάδα που ούτε σχέση ούτε σεξ έκαναν δεν με βοηθά καθόλου στην αυτοπεποίθηση μου και το θέμα το άνοιξα για να βοηθήσω την αυτοπεποίθηση μου όχι για να την μειωσω κι άλλο. Επιπλέον επειδή γίνεται συσχετισμός η ψυχολογική μου κατάσταση δεν νομίζω να είναι τόσο άσχημη σαν του Γιάννη αφού απόπειρα αυτοκτονίας δεν έχω σκεφτεί ποτέ να κάνω και δε θα σκεφτώ στο μέλλον.Στη ζωή μου είχα δόξα τον Θεό πολλά θετικά όσον αφορά πολλούς τομείς της καθημερινότητας μου εκτός από τον τομέα σχέσεις που ατύχησα και ελπίζω να το διορθωσω.Ασφαλώς το άγχος έλλειψης σχέσης ως τα 18 είναι βαρύ σε μια χώρα όπως η Ελλάδα και οι χώρες δυτικής νοοτροπίας όπου καλώς ή κακώς το σεξ είναι παντού και η κοινωνία ειδικά η νεολαία έχει αφομοιώσει πολλά πρότυπα.Ναι στον κόσμο υπάρχουν πολλά προβλήματα πιο σημαντικά από έλλειψη σχέσης/σεξ.Σε εμάς φαίνεται κακό να μην έχουμε σχέση/σεξ μέχρι τα 18 σε άλλες χώρες ειδικά σε Αφρική και Ασία κάτι τέτοιο δεν ενοχλεί και τα προβλήματα της καθημερινότητας είναι ο αγώνας για επιβίωση.Σε πολλά συντηρητικά μουσουλμανικά(Μέση Ανατολή) και χριστιανικα κράτη (Αφρική, Αιθιοπία, Κένυα,Καύκασος, Γεωργία, Αρμενία κτλ) η έλλειψη σχέσεων μέχρι τον γάμο είναι ο γενικά αποδεκτός κανόνας. Κάτι τέτοιο όμως δεν ισχύει στη χώρα μας τι ακριβώς αντίθετο. Επομένως είτε μας αρέσει είτε όχι επηρεαζομαστε αρνητικά από την έκλειψη σχέσης/σεξ η οποία χειροτερεύει όσο περνάει ο καιρός. Το σεξ και οι σχέσεις είναι παντού ακούγονται σχεδόν παντού άμεσα ή έμμεσα,στην τηλεόραση, στα ριάλιτι, στις εκπομπές, στις επιθεωρήσεις του Σεφερλη,στα περιδικά, στον δρόμο που βλέπουμε πολλά νεαρα ζευγαρια να απολαμβάνουν κάτι που δεν έχουμε εμείς κτλ.Το μόνο μέρος όπου δε θα τα βρείς αυτά είναι στο μοναστήρι αλλιώς δε μπορείς να τα αποφύγεις άμεσα ή έμμεσα θα τα βρίσκεις μπροστά σου να σου υπενθυμίζουν τι σου λείπει. Οπότε δεν υπάρχει εφικτή λύση τύπου ξεχνα το,μη το σκέφτεσαι κτλ.Ενα πρόβλημα μου είναι και ο φόβος της απόρριψης από κοπέλα.Ενας σημαντικός λόγος που δε τα έχω καταφέρει καν να πλησιασω κοπέλα ως τώρα.

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Εισαι καλος σε κατι? Εχεις πραγματα να συζητησεις? Χομπυ, δραστηριοτητες, προτιμησεις, γνωσεις σε καποιο τομεα? Το να γινεις καλος σε κατι, να ασχολεισαι με πραγματα ειναι ενας τροπος να ανεβασεις την αυτοπεποιθηση σου.
    Ελεγες παραπανω οτι κοιτουσες 3 κοπελες πανεμορφες, πιστευεις οτι με βαση τη δικη σου εμφανιση, τον τροπο ομιλιας και γενικα ολα τα εκ πρωτης οψεως και επαφης χαρακτηριστικά σου, εισαι σε θεση να προσεγγισεις ΜΙΑ πανεμορφη κοπελα? Τονιζω το ΜΙΑ γιατι αν προσεγγιζες και τις 3, ζητουσες τηλ και απο τις 3 μπααααας και κατσει εστω μια απο αυτες, ε εκει πιθανοτατα να ετρωγες οχι μονο απορριψη αλλα και βρισιμο.
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Η πρωτη μου φορα..
    By Ο εαυτος μου και εγω in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 04-11-2017, 05:58
  2. Πρώτη φορά σε χαλαρή σχέση
    By jetakias in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 27
    Last Post: 22-10-2016, 01:33
  3. πρώτη φορά
    By TTK in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 16-11-2010, 17:48
  4. η πρώτη φορά
    By geiasas in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 06-08-2008, 12:50
  5. Πρώτη μου φορά
    By siga_siga in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 214
    Last Post: 31-03-2008, 11:45

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •