Η πρώτη φορά:πληρωμή ή μέσα σε σχέση;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 48
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    6

    Η πρώτη φορά:πληρωμή ή μέσα σε σχέση;

    Ανοιξα ήδη ένα θέμα με το πρόβλημα μου στην έλλειψη σχέσης. Ομως τις τελευταίες μέρες το πρόβλημα γίνεται πιο έντονο.Εχω φτάσει σε σημείο να καταφεύγω στον αυνανισμό για να εκτονωσω τις ορμές μου.Κάθε φορά που βλέπω έξω στο δρόμο κτλ μια κοπέλα σκέφτομαι πως θα ήταν να έκαναν σεξ μαζί της.Πάντα ήθελα η πρώτη μου φορά να είναι σε σχέση. Ομως τώρα σκέφτομαι σοβαρά την ερωτική επαφή επί πληρωμής.Τι με συμβουλεύεται να κάνω; Ποια επιλογή να διαλεξω και ποιά θα είναι καλύτερη επιλογή για εμένα αυτή τη στιγμή; Πρέπει να περιμένω κι άλλο μέχρι να βρω μια κοπέλα; Οταν την βρω ακούω συμβουλές ότι εφόσον γίνει η αρχή μετά θα είναι εύκολο να βρω κι άλλες κοπέλες εφόσον ψηθω αλλά το πρόβλημα είναι ότι η αρχή δεν έφτασε ακόμα.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Dec 2017
    Location
    Πλανήτης Γη
    Posts
    137
    Γεια. Πρώτ' απ' όλα είμαι υπέρ του χωρίς πληρωμή έρωτα, είτε μεσα σε σχέση είτε εκτός. Πρέπει πρώτα να κοιτάξεις που θα βρεις την κοπέλα. Που μπορείς να γνωρίσεις κοπέλα. Το έχεις σκεφτεί;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    171
    Αν το 1999 ειναι το ετος που γεννηθηκες θα σε συμβουλευα να μη το σκεφτεσαι τοσο πολυ. Δεν υπαρχει λογος. Απο την αλλη αν θες να πας επι πληρωμ πηγαινε. Δε παιζει θεμα. Και τελος, μη νιωθεις ασχημα. Ολος ο κοσμος τον παιζει. Ανθρωποι που ειναι μονοι, σε σχεση, παντρεμενοι, ολοι.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3,591
    Quote Originally Posted by Anonymos1999 View Post
    Ανοιξα ήδη ένα θέμα με το πρόβλημα μου στην έλλειψη σχέσης. Ομως τις τελευταίες μέρες το πρόβλημα γίνεται πιο έντονο.Εχω φτάσει σε σημείο να καταφεύγω στον αυνανισμό για να εκτονωσω τις ορμές μου.Κάθε φορά που βλέπω έξω στο δρόμο κτλ μια κοπέλα σκέφτομαι πως θα ήταν να έκαναν σεξ μαζί της.Πάντα ήθελα η πρώτη μου φορά να είναι σε σχέση. Ομως τώρα σκέφτομαι σοβαρά την ερωτική επαφή επί πληρωμής.Τι με συμβουλεύεται να κάνω; Ποια επιλογή να διαλεξω και ποιά θα είναι καλύτερη επιλογή για εμένα αυτή τη στιγμή; Πρέπει να περιμένω κι άλλο μέχρι να βρω μια κοπέλα; Οταν την βρω ακούω συμβουλές ότι εφόσον γίνει η αρχή μετά θα είναι εύκολο να βρω κι άλλες κοπέλες εφόσον ψηθω αλλά το πρόβλημα είναι ότι η αρχή δεν έφτασε ακόμα.
    .....................
    Last edited by giorgos35; 05-12-2017 at 09:21.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    269
    Εγώ προσωπικά δεν θα σε συμβούλευα να πληρώσεις! Νέος άνθρωπος είσαι, κάποια κοπέλα θα βρείς που να σε γουστάρει και να τη γουστάρεις το ιδιο! Δεν μπορεί να συγκριθεί η πρώτη φορά με κάποια που πλήρωσες! Εγώ προσωπικά δεν έχω πληρώσει ποτέ και ούτε πρόκειται όσες ορέξεις και να έχω! Προτιμώ να είμαι μαζί με την κοπέλα μου, και να γνωρίζω το πόσο μου αρέσει και της αρέσω πραγματικά, ώστε η ερωτική πράξη να γίνεται όχι απλώς για εκτόνωση, αλλά για να μοιραστώ μαζί της όχι μόνο την αγάπη μου αλλά και το ερωτικό μου πάθος το οποίο δεν θα είναι μονόπλευρο! Το να καταφεύγεις στον αυνανισμό δεν είναι κακό, ολοι μας το κάνουμε σε σχεδόν κάθε ηλικία, άντρες και γυναίκες! Επίσης μην μεγαλοποιείς τα πράματα όσον αφορά την πρώτη σου φορά! Το μόνο που θα πρέπει να σκεφτείς είναι να έχεις μαζί σου προφυλακτικά και τίποτε άλλο! Δεν υπάρχει τίποτα το δύσκολο στην πρώτη μας φορά, εκτός από το άγχος που έχουμε συνήθως, επειδή μεγαλοποιούμε τα πράματα από αυτά που ακούμε από τους γύρω μας! Είμαστε σεξουαλικά όντα, και είναι κάτι που απλά συμβαίνει! Το μόνο που χρειαζεται είναι να ακούς τηςν ερωτική παρτενέρ σου, τιποτε άλλο! Μην βιαστείς σε τίποτα για να το απολαύσετε και οι δύο! Το σέξ δεν είναι απλώς κάτι που πρέπει να τελειώσεις, δεν είναι αυνανισμός!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Anonymos1999 View Post
    Ανοιξα ήδη ένα θέμα με το πρόβλημα μου στην έλλειψη σχέσης. Ομως τις τελευταίες μέρες το πρόβλημα γίνεται πιο έντονο.Εχω φτάσει σε σημείο να καταφεύγω στον αυνανισμό για να εκτονωσω τις ορμές μου.Κάθε φορά που βλέπω έξω στο δρόμο κτλ μια κοπέλα σκέφτομαι πως θα ήταν να έκαναν σεξ μαζί της.Πάντα ήθελα η πρώτη μου φορά να είναι σε σχέση. Ομως τώρα σκέφτομαι σοβαρά την ερωτική επαφή επί πληρωμής.Τι με συμβουλεύεται να κάνω; Ποια επιλογή να διαλεξω και ποιά θα είναι καλύτερη επιλογή για εμένα αυτή τη στιγμή; Πρέπει να περιμένω κι άλλο μέχρι να βρω μια κοπέλα; Οταν την βρω ακούω συμβουλές ότι εφόσον γίνει η αρχή μετά θα είναι εύκολο να βρω κι άλλες κοπέλες εφόσον ψηθω αλλά το πρόβλημα είναι ότι η αρχή δεν έφτασε ακόμα.
    "πρέπει" να κάνεις αυτό που επιθυμείς να κάνεις.
    αν αυτό που επιθυμείς τώρα είναι να πας σε επαγγελματια, τότε να το κάνεις, χωρίς ζόρι και ενοχές.
    άσχημο είναι το να πηγαινεις σε επαγγελματία επειδή στο λέει ο θειός σου, χωρίς καμιά επιθυμία ,"για να γίνεις ανδρας".
    αν το θέλεις ο ίδιος, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με αυτό.

    αυτά που ακούς με την πρώτη φορά, είναι απλά βλακείες.
    είναι σαν αυτό που πιπιλάνε το μυαλό των κοριτσιών οτι πρέπει να το κάνουν πρώτη φορα με αυτόν που θα παντρευτούν..
    σχεδόν σε κανέναν δεν ήταν η πρώτη φορά η καλύτερη, η κάτι που σημάδεψε την ζωή του. ναι, φυσικά αν περιμένεις να πας 40 για την πρώτη σου φορά για να είσαι σε σχέση, λογικό να σε σημαδέψει. αλλα αν αντιμετωπίζεις φυσικά και χωρίς ενοχές τις επιθυμίες σου, η ωραιότερη και σημαντικότερη φορά, θα είναι εκείνη με τον άνθρωπο που θα ταιριάζεις πραγματικά, κι αυτός είναι πολύ σπάνιο να είναι ο πρώτος που θα γνωρίσεις.
    για τον αυνανισμό στα είπαν όλοι. ουτε κουφαίνει , ούτε τυφλώνει. δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα να καταφεύγεις εκεί, αρκεί να μην τον προτιμάς απο τις ανθρωπινες σχεσεις και την ανθρωπινη επαφη.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2017
    Posts
    165
    αν είναι να πληρωσεις καντο να αξιζει.. μην πας σε οικο ανοχης. κλεισε ένα δωματιακι σε ξενοδοχειο και βρες καποια επαγγελματια που να γουσταρεις

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by black angel View Post
    αν είναι να πληρωσεις καντο να αξιζει.. μην πας σε οικο ανοχης. κλεισε ένα δωματιακι σε ξενοδοχειο και βρες καποια επαγγελματια που να γουσταρεις
    πολυ καλη ιδεα.
    νομιζω η περισσοτερη απεχθεια προς το πληρωμενο σεξ, δεν ειναι η ιδια η πληρωμη, αλλα οι αθλιες συνθηκες, να περιμενεις στην ουρα οσων θελουν να μπιπ, και το ξεκαστε-σκουπιστε-τελειωσατε.
    αν το αποφασισεις, μαζεψε περισοτερα χρηματα και παρε μια συνοδο που θα μπορει να σου αφιερωσει πολυ χρονο και να ειστε μονοι σας.
    προσεχε μην την ερωτευτεις μονο :)

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    6
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    πολυ καλη ιδεα.
    νομιζω η περισσοτερη απεχθεια προς το πληρωμενο σεξ, δεν ειναι η ιδια η πληρωμη, αλλα οι αθλιες συνθηκες, να περιμενεις στην ουρα οσων θελουν να μπιπ, και το ξεκαστε-σκουπιστε-τελειωσατε.
    αν το αποφασισεις, μαζεψε περισοτερα χρηματα και παρε μια συνοδο που θα μπορει να σου αφιερωσει πολυ χρονο και να ειστε μονοι σας.
    προσεχε μην την ερωτευτεις μονο :)
    Φοιτητής είμαι δεν έχω τέτοιες πολυτέλειες να πετάξω 100 ευρώ μόνο και μόνο για να κάνω σεξ.Έχω έξοδα με ντελίβερι,μαρκετ κτλ.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    171
    E πήγαινε σε κανένα μπουρδέλο με 15 ευρώ η κάτσε και μαγείρεψε. Το καλύτερο που μπορείς να κανεις, μιας και είσαι φοιτητής, πήγαινε σε κανένα κουτουκάκι που συχνάζουν κορίτσια της ηλικίας σου, πιες τα τσιπουράκια σου και θα έρθουν όλα μονα τους.

  11. #11
    Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    32
    Βρες σχεση. Μην βιάζεσαι μικρός είσαι ακόμα. Αν δεν αντέχεις κάνε αυτό που κάνεις, μια χαρά ειναι.

    Εστάλη από Nexus 7 στο E-Psychology.gr Mobile App

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Anonymos1999 View Post
    Φοιτητής είμαι δεν έχω τέτοιες πολυτέλειες να πετάξω 100 ευρώ μόνο και μόνο για να κάνω σεξ.Έχω έξοδα με ντελίβερι,μαρκετ κτλ.
    απαντας μονος σου στην ερωτηση σου.
    αν την επιθυμια για σεξ δεν την θεωρεις εξισου σημαντικη με τις αλλες σοβαρες αναγκες σου, δεν χρειαζεται να ασχοληθεις καν.
    αστο για οταν γνωρισεις καποια.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    287
    Quote Originally Posted by Anonymos1999 View Post
    Φοιτητής είμαι δεν έχω τέτοιες πολυτέλειες να πετάξω 100 ευρώ μόνο και μόνο για να κάνω σεξ.Έχω έξοδα με ντελίβερι,μαρκετ κτλ.
    Δε θα πάρω άποψη υπέρ του να πας ή όχι στον οίκο.Ομως.. Αν κάνεις μια κανονική σχέση ή αν προσπαθήσεις να πλησιάσεις μια κοπέλα και βγεις κάποια ραντεβού μαζί της,μέχρι να φτάσεις στο σεξ,δε θα "πετάξεις" κάνα 100αρικο και στο τέλος παίζει κιόλας να σε παρατήσει πριν φτάσετε στο σεξ?
    Διαφωνώ με την λογική του "πετάξω" χρήματα για κάτι που είναι ανθρώπινη ανάγκη μέσα σου.Με την ίδια λογική αν χρειάζεσαι πχ ένα σφράγισμα μπορείς να πεις,γιατί να πετάξω το 50αρι στον οδοντογιατρό, αφού μπορώ να μασάω απο την άλλη πλευρά του στόματος?
    Θεωρώ πως πιο φθηνά απο το 100αρικο και χωρίς να είναι ιερόδουλη μπορεί να σου βγει πχ αν πας σε κάνα κλαμπάκι,είσαι τόσο τυχερός ή pua και καταφέρεις με 1-2 ποτά κερασμένα και το κατάλληλο στυλ και μπλα-μπλα να βρεις κάποια για ένα one night stand. Αλλά υποθέτω ότι αν ήσουν pick up artist δε θα έγραφες εδώ μέσα..

  14. #14
    Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    32
    Το σεξ δεν είναι κυρία ανάγκη όπως το φαγητό, το νερό και η στέγη. Είναι δευτερεύουσα ανάγκη, δεν πεθαίνεις από την έλλειψη του. Ο οδοντίατρος είναι πρωτεύουσα ανάγκη διότι εάν σε πιάσει πονόδοντος μπορει να πέσεις στο πάτωμα σφαδαζοντας.

    Το σεξ είναι ανάγκη επιπέδου βόλτας, σινεμά κτλ. Ως εκ τούτου, εγώ θα περίμενα να γνωρίσω μια νορμάλ κοπελα. Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να βιαστούμε για τα πάντα. 18 χρονών είναι το παιδί, δεν θα πάθει τίποτα εάν καθυστερήσει 1-2-3 χρόνια. Οι άλλες στους οίκους δεν ξέρεις τι αρρώστιες κουβαλάνε.

    Εστάλη από Nexus 7 στο E-Psychology.gr Mobile App

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    269
    Δηλαδή εγώ που το έκανα πρώτη φορά στα 24 ήμουν μεγάλος; Απλώς δεν ήθελα να πληρώσω! Ήθελα να γινει με την κοπέλα μου, όπως και έγινε! Το παιδί είναι μόλις 18 ετών και λογικό να έχει συνέχεια ορέξεις, εδώ εγώ έχω συνέχεια που είμαι και 36! Χαχαχα! Τι πιο όμορφο από το να είναι με μια κοπέλα μαζί, και να κάνει μαζι της σέξ, από το να πληρώσει έστω και κάποια πολυτελείας! Συμφωνώ με τα όσα έγραψε ο Lemur, αν και διαφωνώ έν μέρη με το επίπεδο βόλτας που έγραψε! Το σέξ είναι μεν ανάγκη, που μπορει να μην ειναι σαν το φαγητό, το νερό, και τη στέγη, αλλά φτάνει σε άλλο επίπεδο όταν δεν το κάνεις απλά για να τελειώσεις! Σε αυτό επιμένω εγώ! Άλλο να κάνεις σέξ στα γρήγορα, και άλλο να το απολαμβάνεις τόσο πολύ, ώστε να χάσεις την αισθηση του χρόνου! Αυτό είναι για μένα σέξ, και μπορείς να το ζήσεις μόνο με κάποια που αγαπάς πραγματικά!

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Η πρωτη μου φορα..
    By Ο εαυτος μου και εγω in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 04-11-2017, 05:58
  2. Πρώτη φορά σε χαλαρή σχέση
    By jetakias in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 27
    Last Post: 22-10-2016, 01:33
  3. πρώτη φορά
    By TTK in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 16-11-2010, 17:48
  4. η πρώτη φορά
    By geiasas in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 06-08-2008, 12:50
  5. Πρώτη μου φορά
    By siga_siga in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 214
    Last Post: 31-03-2008, 11:45

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •