Δεν ξέρω τι έχω
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    3

    Δεν ξέρω τι έχω

    Καλησπέρα σας.Ονομάζομαι Τάσος και είμαι 19 χρονών.Ας ξεκινήσω.Είχα κάνει χρήση ουσιών τον περασμένο Ιανουάριο και είχα παθει αγχωδης διαταραχή.Με το καλό με πέρασε...Αλλά εδω και μια εβδομάδα σκεφτομουνα οτι τωρα θα πάθω το κακό ξανα με κρίση πανικού και ξανα και ξανά,με αποτέλεσμα την παρασκευή να ανεβασω ταχυπαλμίες και να φοβηθώ μηπως πάθω κάτι.Την ιδια μέρα επαθα 2 κρίσεις πανικού αν μπορω να τις χαρακτηρίσω έτσι.Απο τότε με εχει πιασει ενας πονος στο στήθος και μετα απο 2 μέρες αρχισα να σκεφτομαι συνεχώς μήπως πάθω κάτι κακό.Συνέχεια σκέψεις είχα και μετα εμφανίστηκαν και χαζές σκέψεις πριν να παω για ύπνο αλλά και όταν ξυπνούσα.Βέβαια οσο τα σκεφτόμουνα τόσο χειρότερο ήταν.Απο την παρασκευή μεχρι εχθές ημουνα στην Καβάλα διότι εκει σπουδάζω.Ισως και η αλλαγή περιβαλλοντος με αγχωσε και επαθα αυτό ξανά.Εδώ και 2-3 μέρες αισθανομαι οτι δεν είμαι εγώ,οτι ειναι διαφορετικος ο νους και το σώμα,σκέφτομαι οτι θα παθω κάτι κακό πχ κρίσεις πανικού ότι θα μείνω για πάντα έτσι κτλπ...Δεν πρεπει να τα σκέφτομαι αυτά αλλά δυστηχώς πλέον δεν το ελενγχω πολύ.Επίσης όπως προανέφερα πριν πάω για ύπνο εχω χαζους συνειρμους και μαλλον είναι στο υποσυνειδητό μου.Σας παρακαλώ πολύ,διαφωτίστε με.Είναι πάλι αγχωδης διαταραχή?Είναι μήπως σχιζοφρένεια?Είναι μήπως αρρωστοφοβία?Εσεις τι λέτε?Σας ευχαριστώ πολύ.

    ΥΓ.Παράτησα το σπίτι μου στην Καβάλα διοτι δεν ήμουνα καθόλου καλά,και ήθελα να γυρίσω πίσω.Σε τέτοιον βαθμό.Νόμιζα τρελενόμουν.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Τι ειναι αυτα που αναφερεις ετσι ξεκαρφωτα? Πού τα ακουσες? Πετας κρισεις πανικου, σχιζοφρενεια ετσι χωρις καν να εχεις παει σε ψυχιατρο προηγουμενως? Πηγαινε σε γιατρο, μη διαβαζεις στο ιντερνετ, ακομα και αν προκειται για νοσοφοβια ή υποχονδριαση το τελευταιο που χρειαζεσαι ειναι να ψαχνεις μονος σου απο δω κι απο κει και να κανεις σεναρια του φωσκολου. Κλεισε ενα ραντεβου με ψυχιατρο.
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    1
    agaphte file, mhn fobase. opws anefere kai o administrator, to kalytero pou exeis na kaneis einai na klhseis ena rantebou me enan psyxiatro. thn idia akribws fash me sena, thn exw pa8ei kai egw. kai oson afora tis ousies , kalo 8a htan na tis apofeygeis. oute ena a8wo "tsigaraki" sthn sygkekrimenh periptwsh den boh8aei, kai epidinwnei thn katastash. Se genikes grammes h sygkekrimenh hlikia einai h klasikh hlikia pou biwneis tetoies katastaseis, logo tou arxizeis na synhditopoieis tis ypoxrewseis. kai pragmatika, h symboulh mou, kane to amesa. kleise ena rantebou. Oloi ypoferoume apo agxos. merikes fores, opws sthn dikh sou periptwsh, epeidh epa8es mia "fobia logou kapoiou narkwtikou, kai mporw na fantastw den htan tsigaro kai isws kapoio psyxotropo opws, mdma,excstasy klp. makria apo afta. mono zhmeia kanoun kai den fernoun kati kalo. kalytera nhfalios, pistepse me . etsi 8a apolafseis thn zwh sou. h kalyterh mastoura einai to gelio kai oi 8etikotita na synanastrefese me an8rwpous pou exeis na kerdiseis kai na apatyx8eis o idios. oxi me aftous pou 8a meineis stasimos. makari ta logia mou na se boh8isoun. perastika sou.

Similar Threads

  1. δεν ξέρω
    By oceandreams in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 19-09-2016, 16:53
  2. Ξέρω τί έχω, δεν ξέρω τι να κάνω!
    By lamda in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 19
    Last Post: 14-06-2016, 23:21
  3. Δεν ξέρω τι έχω....
    By lilium87 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 36
    Last Post: 29-06-2015, 18:43
  4. Δεν ξέρω τι τίτλο να βάλω , δεν ξέρω πως να σας το πω .....
    By Lampros in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 165
    Last Post: 02-04-2012, 11:36
  5. Ξέρω το μέρος που θέλω να πάω, αλλά δεν ξέρω τον σωστό δρόμο...
    By nektaria78 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 37
    Last Post: 23-10-2008, 20:32

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •