Αναρωτιεμαι..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 43
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,204

    Αναρωτιεμαι..

    Ποστευετε οτι μπορουμε να ζησουμε τη ζωη μας ικανοποιητικα χωρις ερωτικο συντροφο?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2013
    Location
    Earth
    Posts
    516
    Ως πασχων απο εξαιρετικη κοινωνικη φοβια θα ελεγα ναι για μενα. Το να ειμαι γενικα με μια συντροφο δεν μπορω καν να το φανταστω, ποσο μαλλον για ερωτικη σχεση. Το αγχος θα με ειχε σκοτωσει/γερασει πολυυυυ πριν την ωρα μου. Καποιος αλλος με ελαφριας μορφης κοινωνικη φοβια αμφιβαλλω αν θα ηταν ικανοποιημενος χωρις ερωτικο συντροφο.

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    μονο στη περιπτωση που δε γινεται αλλιως αλλα αυτο ειναι σχεδον απιθανο να βρεθει καπιος σε τετοια θεση...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    315
    Quote Originally Posted by iwannaaa View Post
    Ποστευετε οτι μπορουμε να ζησουμε τη ζωη μας ικανοποιητικα χωρις ερωτικο συντροφο?

    εγω προσωπικα δεν εχω απολυτως κανενα προβλημα!
    [I]Love...[/I]

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    Κι εγω δε μου λειπει
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #6
    Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    39
    Ναι γιατί όχι...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    269
    Μπορείς αλλά όχι για πάντα! Εγώ προσωπικά έχω ζήσει μόνος μου πολλά χρόνια! Το να μοιράζασαι τις σκέψεις σου και τα συναισθήματα σου είναι κάτι μοναδικό! Χρειάζεται να μιλάς με τον εαυτό σου ακόμη και όταν βρίσκεσαι σε μια σχέση όμως! Τα πάντα στη ζωή χρειάζονται μια ισορροπία.

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Dec 2017
    Location
    Πλανήτης Γη
    Posts
    137
    Εξαρτάται. Όταν λες ερωτικό σύντροφο εννοείς σύντροφο γενικά ή σύντροφο μαζί με σεξουαλική δραστηριότητα;

    Χωρίς σύντροφο γενικά: νομίζω μια ιταλίδα γυναίκα πέθανε πρόσφατα στα 110+ , είχε χωρίσει πριν το '40 νομίζω και μετά δεν έκανε κάτι ξανά. Τα συμπεράσματα δικά σου

    Στη σημερινή εποχή των τσοντοσελίδων, του online αυνανισμού! (δες ανάρτηση προχθεσινή) κλπ., αρκετοί το καταφέρνουν αυτό που ρωτάς.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    287
    Quote Originally Posted by willowfairy View Post
    εγω προσωπικα δεν εχω απολυτως κανενα προβλημα!
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Κι εγω δε μου λειπει
    Quote Originally Posted by Aretousa View Post
    Ναι γιατί όχι...
    Εσείς που λέτε ότι δεν σας λείπει κάποιος σύντροφος, πέρα απο το κομμάτι του να μοιράζεσαι, συντροφικότητα κτλ, πως τα καταφέρνετε στο σεξουαλικό κομμάτι?
    Χειρονακτικά, με onenight stand, σε κόκκινα σπιτάκια?

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    Εγώ πρωσοπικα δεν έχω την ηλικία σου κι έχω σχιζοφρένεια πως το βλέπεις εσύ που είσαι έξυπνος
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    287
    Εlis σε ότι αφορά την ηλικία μου,μεγαλύτερος απο σένα είμαι και σχετικά κοντά με την δική σου. Δεν έχω σχιζοφρένεια αλλά έχω άλλα θέματα. Επίσης δεν έχω δηλώσει πουθενά ότι με θεωρώ έξυπνο. Υπάρχουν κάποιοι που με θεωρούν έξυπνο αλλά εγώ τον εαυτό μου, δεν τον θεωρώ έξυπνο. Και επίσης μπορεί να κάνω λάθος αλλά το ότι πάσχει κάποιος από οποιαδήποτε ψυχική ασθένεια ή διαταραχή δεν έχει να κάνει με το αίσθημα της μοναξιάς, της διαχείρισης των ανθρώπινων αναγκών σε σεξουαλικό επίπεδο αν και από ότι διαβάζω εδώ μέσα, τα ψυχοφάρμακα δημιουργούν προβλήματα σε αυτό το κομμάτι.
    Οπότε το ερώτημα παραμένει...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    Κανεισ λαθοσ γτ το να ρίξεις ένα κορίτσι θέλει η μυαλό η εμφάνιση με την σχιζοφρένεια πηγαίνουν περίπατο όλα εγώ ασ πούμε ήμουν μποντι μπιλντερ τώρα σε όσους το λέω δεν το πιστεύουν γι αυτό δεν το λέω άστο μην το ψάχνεις γίνεται παντωσ αν θεσ κ να παντρευτεισ ακόμα αλλά δεν θέλουμε γτ πολύ απλά εγώ έχω τραύματα από την μέχρι τώρα ζωή μου κ δεν θέλω προβλήματα κι άλλα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,204
    Quote Originally Posted by kozchr View Post
    Εσείς που λέτε ότι δεν σας λείπει κάποιος σύντροφος, πέρα απο το κομμάτι του να μοιράζεσαι, συντροφικότητα κτλ, πως τα καταφέρνετε στο σεξουαλικό κομμάτι?
    Χειρονακτικά, με onenight stand, σε κόκκινα σπιτάκια?
    Ο αυνανισμος δεν αρκει?

    Εστάλη από SM-J510FN στο E-Psychology.gr Mobile App

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    269
    Όχι δεν αρκεί, επειδή δεν έχει σχέση με το σέξ! Είναι απλώς κάτι για εκτόνωση.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    Το πολύ το φικι φικι κάνει το μυαλό φιρικι
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. αναρωτιέμαι
    By atheatos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 21
    Last Post: 22-01-2012, 10:34

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •