Υπάρχει τρόπος να γίνω ασέξουαλ; - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 90
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by catty View Post
    Ελισάβετ (+) τι είναι αυτά που λετε. Το ότι άνθρωποι κάνουν παιδιά επειδή θέλουν να καλύψουν ανάγκες τους (για προσφορά,δημιουργία, συντροφικότητα κλπ) αυτό σημαίνει ότι δε θα προσφέρουν ανιδιοτελή αγάπη; Μήπως έχεις μια τάση να παραφράζεις τα λεγόμενά μου; Πρόβλημα δεν υπάρχει όταν θες να καλύψεις ανάγκες σου μέσα από τη δημιουργία οικογένειας, πρόβλημα υπάρχει όταν κοιτάς μόνο την κάλυψη των αναγκών σου αδιαφορώντας για τις ανάγκες των παιδιών. Ούτε μπορείς να αποδώσεις όλα τα προβλήματα της κοινωνίας στην κακή ανατροφή των παιδιών.

    Remedy το τι συζητιόταν ήταν να βρει ένα σύντροφο που θα την κοιτάξει και θα τον κοιτάξει σοβαρά. Κι όταν λέμε σοβαρά με σκοπό την οικογένεια, αφού σε όλα τα άλλα δεν έχει προβλήματα λέει. Επίσης με τη δημιουργία οικογένειας, εκτός του ότι θα αρχίσει να αποκτά νόημα η ζωή, αργά ή γρήγορα θα συνεχίσει να συναναστρέφεται με μητέρες, και πλέον η συζήτηση με φίλες θα ξεφύγει από το επίπεδο του πώς είναι ο τάδε "γκόμενος", πώς φέρεται κλπ.

    Όταν κάνεις μωρό Remedy κλείνεσαι στο σπίτι με αυτό; Σοβαρά το λες αυτό τώρα; Έχεις κάνει μωρό και το λες; Ξέρεις ότι μητέρες μαζεύονται πολλές και θηλάζουν μαζί; Το γεγονός ότι θα βγάλει βόλτα το μωρό με άλλες μητέρες δε σου περνάει από το μυαλό; Τόσο πολύ μισείτε το θεσμό της οικογένειας; Από τη μία λέτε ότι οι μητέρες δεν κάνουν σεξ, τώρα λέτε ότι κλείνονται με το μωρό στο σπίτι. Τι μένει να ακούσω πραγματικά.

    Η σωστή ερώτηση θα ήταν πώς να σταματήσω να πληγώνομαι, κι όχι πώς να γίνω ασέξουαλ.
    Σε ποιο σημείο παράφρασα τα λεγόμενα σου; Αυτό δεν είναι παράφραση, εξέφρασα απλώς την διαφωνία μου με αυτό που είπες. Κατά την δική μου γνώμη, όχι, όταν τα παιδιά γίνονται για να καλύψουν ελλείψεις και προβλήματα αυτό δεν έχει καμιά σχέση με ανιδιοτελή αγάπη, είναι κρύψιμο κάτω από το χαλί και στο τέλος τα σπασμένα τα πληρώνουν τα παιδιά. Η ανάγκη για συντροφικότητα, δόσιμο κτλ που αναφέρεις είναι άσχετα γιατί η θεματοθέτρια δεν εξέφρασε καμιά τέτοια ανάγκη. Το πρόβλημα της παρουσίασε και ήταν σαφής. Είπε οτι έχει πρόβλημα με το αντίθετο φύλο, οτι νιώθει αόρατη, ότι δεν μπορεί να στεριώσει σε σχέση και νιώθει αυτό το πρόβλημα τόσο βαρύ που έφτασε να ζητάει τρόπους να πάψει να νιώθει!!! Κι η πρόταση σου σε αυτό ήταν να γίνει μάνα. Αν αυτό δεν είναι κάλυψη του προβλήματος, κουκούλωμα και σανίδα σωτηρίας, τότε τι είναι;

    Εδώ μέσα υπάρχουν άνθρωποι με διάφορα προβλήματα από πολύ σοβαρά εώς λιγότερο και ο κοινός παρονομαστής σχεδόν όλων είναι γονείς που δεν στάθηκαν στο ύψος τους, γονείς που δεν είχαν λύσει τα δικά τους θέματα και ταλαιπώρησαν τα παιδιά τους, γονείς που είδαν τα παιδιά τους ως σανίδα σωτηρίας, γονείς που δεν ήταν σε θέση να είναι γονείς αλλά για διάφορους λόγους δικούς του ο καθένας έγιναν. Εκατοντάδες γυναίκες με το δικό σου σκεπτικό της ηλικίας και του χρόνου που περνάει, γίνανε μητέρες ενώ δεν θα έπρεπε να έχουν γίνει!!!
    Με συγχωρείς, δεν τα βάζω με σένα, αλλά τυχαίνει να έχω μια ευαισθησία στο θέμα των παιδιών γιατί τυχαίνει να έχω δει πολλά που βασανίστηκαν πολύ από τις επιλογές των γονιών τους.

  2. #32
    Banned
    Join Date
    Dec 2017
    Location
    Πλανήτης Γη
    Posts
    137
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Σε ποιο σημείο παράφρασα τα λεγόμενα σου; Αυτό δεν είναι παράφραση, εξέφρασα απλώς την διαφωνία μου με αυτό που είπες. Κατά την δική μου γνώμη, όχι, όταν τα παιδιά γίνονται για να καλύψουν ελλείψεις και προβλήματα αυτό δεν έχει καμιά σχέση με ανιδιοτελή αγάπη, είναι κρύψιμο κάτω από το χαλί και στο τέλος τα σπασμένα τα πληρώνουν τα παιδιά. Η ανάγκη για συντροφικότητα, δόσιμο κτλ που αναφέρεις είναι άσχετα γιατί η θεματοθέτρια δεν εξέφρασε καμιά τέτοια ανάγκη. Το πρόβλημα της παρουσίασε και ήταν σαφής. Είπε οτι έχει πρόβλημα με το αντίθετο φύλο, οτι νιώθει αόρατη, ότι δεν μπορεί να στεριώσει σε σχέση και νιώθει αυτό το πρόβλημα τόσο βαρύ που έφτασε να ζητάει τρόπους να πάψει να νιώθει!!! Κι η πρόταση σου σε αυτό ήταν να γίνει μάνα. Αν αυτό δεν είναι κάλυψη του προβλήματος, κουκούλωμα και σανίδα σωτηρίας, τότε τι είναι;

    Εδώ μέσα υπάρχουν άνθρωποι με διάφορα προβλήματα από πολύ σοβαρά εώς λιγότερο και ο κοινός παρονομαστής σχεδόν όλων είναι γονείς που δεν στάθηκαν στο ύψος τους, γονείς που δεν είχαν λύσει τα δικά τους θέματα και ταλαιπώρησαν τα παιδιά τους, γονείς που είδαν τα παιδιά τους ως σανίδα σωτηρίας, γονείς που δεν ήταν σε θέση να είναι γονείς αλλά για διάφορους λόγους δικούς του ο καθένας έγιναν. Εκατοντάδες γυναίκες με το δικό σου σκεπτικό της ηλικίας και του χρόνου που περνάει, γίνανε μητέρες ενώ δεν θα έπρεπε να έχουν γίνει!!!
    Με συγχωρείς, δεν τα βάζω με σένα, αλλά τυχαίνει να έχω μια ευαισθησία στο θέμα των παιδιών γιατί τυχαίνει να έχω δει πολλά που βασανίστηκαν πολύ από τις επιλογές των γονιών τους.
    Δε θέλω να ξαναεπανάβω αυτά που έγραψα

  3. #33
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    3
    Γεια και πάλι,

    Νομίζω έχει χαθεί λίγο η μπάλα σε σχέση με αυτό που έγραψα και το που πήγε η κουβέντα με τις απαντήσεις.
    Καταρχάς ναι είχα μια μεγάλη σχέση, αλλά αυτό δεν σημαίνει πως αυτό με κάνει ικανή και λιγότερο ανάπηρη στο πάρε δώσε με το άλλο φύλλο.
    Άλλωστε έχασα, μόλις βρήκε την επόμενη, που επέβαλλε τα θέλω της και με άφησε. Κάπου σκεφτόμουν πως δεν θέλω κάποιον δίπλα μου με το ζόρι. Αλλά 9 στις 10 επιβάλλονται και κερδίζουν. Είτε δείχνοντας ένα ψεύτικο εαυτό που πάει με τα νερά του άλλου, είτε γονιμοποιούνται επίτηδες, ή και τα 2.
    Η εικόνα που έχω είναι πω οι άντρες προτιμούν τις γυναίκες ανόητες, για να μην απειλούνται, ε και εγώ δεν είιμαι, ούτε μπορώ να παριστάνω τη χαζή-γατούλα για να νιώθει κάποιος καλά. Οπότε αρχικά λέω μήπως να προσπαθήσω να κοιτάζω γυναίκες; Το προσπάθησα. Έλξη 0.
    Στη ζωή μου έζησα πολλά ζόρια, για να τη παλέψω έγινα πιο αντράκι και από πολλούς μαμάκηδες άντρες, που πατούν τα 30 και δεν φεύγουν από το πατρικό τους... Είμαι ένας άνθρωπος με αυτό που λένε "αντρικό μυαλό" σε σώμα γυναίκας και επιθυμίες γυναίκας. Είμαι ένα λάθος.Εμφανισιακά με λες οκ, ίσως και παραπάνω από οκ. Αλλά σαν χαρακτήρας, αν και ιδανική για παρέα και έξω καρδιά , είμαι πλήρως απωθητική για να με δει ερωτικά κάποιος. Ούτε για μη σοβαρά, ούτε για σοβαρά, ούτε για τίποτα. Ξέροντας αυτό και επειδή δεν πιστεύω πως έχω να περιμένω κάτι γενικά θα ήθελα να είμαι ασέξουαλ. Όχι γιατί φοβάμαι μηπως ερωτευτω τον επόμενο μαλάκα και με πληγώσει. Αλλά επειδή με πονά η απόρριψη, και όταν ερωτεύομαι τον επόμενο μαλάκα θα ναι χωρίς ανταπόκριση, και επειδή δεν υπάρχει ούτε μια στο εκατομμύριο κάποιος να ερωτευτεί εμένα. Δεν με πειράζει να ζήσω κάτι και να φάω τα μούτρα μου μετα. Το θέμα είναι πως δεν παίζει να ζήσω τίποτα ποτέ.
    Και μην μου απαντήσει κανείς του στυλ πως είσαι σίγουρη... Γιατί είμαι!!!
    Οπότε ας επανέλθουμε στο αρχικό ερώτημα

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    109
    Γεια σου και απο μενα katmih8! Δεν νομιζω οτι υπαρχει τροπος να γινεις ασεξουαλ, τη σεξουαλικοτητα μας δεν μπορουμε ουτε να τη διαλεξουμε ουτε να την καθορισουμε....

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Quote Originally Posted by katmih8 View Post
    Γεια και πάλι,

    Νομίζω έχει χαθεί λίγο η μπάλα σε σχέση με αυτό που έγραψα και το που πήγε η κουβέντα με τις απαντήσεις.
    Καταρχάς ναι είχα μια μεγάλη σχέση, αλλά αυτό δεν σημαίνει πως αυτό με κάνει ικανή και λιγότερο ανάπηρη στο πάρε δώσε με το άλλο φύλλο.
    Άλλωστε έχασα, μόλις βρήκε την επόμενη, που επέβαλλε τα θέλω της και με άφησε. Κάπου σκεφτόμουν πως δεν θέλω κάποιον δίπλα μου με το ζόρι. Αλλά 9 στις 10 επιβάλλονται και κερδίζουν. Είτε δείχνοντας ένα ψεύτικο εαυτό που πάει με τα νερά του άλλου, είτε γονιμοποιούνται επίτηδες, ή και τα 2.
    Η εικόνα που έχω είναι πω οι άντρες προτιμούν τις γυναίκες ανόητες, για να μην απειλούνται, ε και εγώ δεν είιμαι, ούτε μπορώ να παριστάνω τη χαζή-γατούλα για να νιώθει κάποιος καλά. Οπότε αρχικά λέω μήπως να προσπαθήσω να κοιτάζω γυναίκες; Το προσπάθησα. Έλξη 0.
    Στη ζωή μου έζησα πολλά ζόρια, για να τη παλέψω έγινα πιο αντράκι και από πολλούς μαμάκηδες άντρες, που πατούν τα 30 και δεν φεύγουν από το πατρικό τους... Είμαι ένας άνθρωπος με αυτό που λένε "αντρικό μυαλό" σε σώμα γυναίκας και επιθυμίες γυναίκας. Είμαι ένα λάθος.Εμφανισιακά με λες οκ, ίσως και παραπάνω από οκ. Αλλά σαν χαρακτήρας, αν και ιδανική για παρέα και έξω καρδιά , είμαι πλήρως απωθητική για να με δει ερωτικά κάποιος. Ούτε για μη σοβαρά, ούτε για σοβαρά, ούτε για τίποτα. Ξέροντας αυτό και επειδή δεν πιστεύω πως έχω να περιμένω κάτι γενικά θα ήθελα να είμαι ασέξουαλ. Όχι γιατί φοβάμαι μηπως ερωτευτω τον επόμενο μαλάκα και με πληγώσει. Αλλά επειδή με πονά η απόρριψη, και όταν ερωτεύομαι τον επόμενο μαλάκα θα ναι χωρίς ανταπόκριση, και επειδή δεν υπάρχει ούτε μια στο εκατομμύριο κάποιος να ερωτευτεί εμένα. Δεν με πειράζει να ζήσω κάτι και να φάω τα μούτρα μου μετα. Το θέμα είναι πως δεν παίζει να ζήσω τίποτα ποτέ.
    Και μην μου απαντήσει κανείς του στυλ πως είσαι σίγουρη... Γιατί είμαι!!!
    Οπότε ας επανέλθουμε στο αρχικό ερώτημα
    Εγω εχω ερωτευθει και γουσταρα γυναικα σαν εσενα. Δυσκολη περιπτωση γιατι απλα δεν το πιστευει με τιποτα οπως εσυ.

    Οσο για τα αλλα που γραφτηκαν ειναι εντελως κουφο να πεις σε καποια εξ αρχης σε θελω για να κανω οικογενεια μαζι σου. Ελεος δηλαδη μου ακουγεται εντελως τρελο. Αλλο να πεις οτι ψαχνω μια κοπελα με σκοπο την οικογενεια, εφοσον η σχεση που θα προηγηθει μας καλυπτει και τους δυο. Αυτο ομως δεν αποκλειει την απορριψη. Τωρα αν ερθει η απορριψη και θεωρηθει σαν κοροιδια, αυτο προβλημα της/του. Ναι παιζει να ειναι πιθανων και καθαρη κοροιδια με σκοπο το σεξ, που ακομη κι αυτο μπορει να αλλαξει στην πορεια.

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,850
    Quote Originally Posted by katmih8 View Post
    Γεια και πάλι,

    Νομίζω έχει χαθεί λίγο η μπάλα σε σχέση με αυτό που έγραψα και το που πήγε η κουβέντα με τις απαντήσεις.
    Καταρχάς ναι είχα μια μεγάλη σχέση, αλλά αυτό δεν σημαίνει πως αυτό με κάνει ικανή και λιγότερο ανάπηρη στο πάρε δώσε με το άλλο φύλλο.
    Άλλωστε έχασα, μόλις βρήκε την επόμενη, που επέβαλλε τα θέλω της και με άφησε. Κάπου σκεφτόμουν πως δεν θέλω κάποιον δίπλα μου με το ζόρι. Αλλά 9 στις 10 επιβάλλονται και κερδίζουν. Είτε δείχνοντας ένα ψεύτικο εαυτό που πάει με τα νερά του άλλου, είτε γονιμοποιούνται επίτηδες, ή και τα 2.
    Η εικόνα που έχω είναι πω οι άντρες προτιμούν τις γυναίκες ανόητες, για να μην απειλούνται, ε και εγώ δεν είιμαι, ούτε μπορώ να παριστάνω τη χαζή-γατούλα για να νιώθει κάποιος καλά. Οπότε αρχικά λέω μήπως να προσπαθήσω να κοιτάζω γυναίκες; Το προσπάθησα. Έλξη 0.
    Στη ζωή μου έζησα πολλά ζόρια, για να τη παλέψω έγινα πιο αντράκι και από πολλούς μαμάκηδες άντρες, που πατούν τα 30 και δεν φεύγουν από το πατρικό τους... Είμαι ένας άνθρωπος με αυτό που λένε "αντρικό μυαλό" σε σώμα γυναίκας και επιθυμίες γυναίκας. Είμαι ένα λάθος.Εμφανισιακά με λες οκ, ίσως και παραπάνω από οκ. Αλλά σαν χαρακτήρας, αν και ιδανική για παρέα και έξω καρδιά , είμαι πλήρως απωθητική για να με δει ερωτικά κάποιος. Ούτε για μη σοβαρά, ούτε για σοβαρά, ούτε για τίποτα. Ξέροντας αυτό και επειδή δεν πιστεύω πως έχω να περιμένω κάτι γενικά θα ήθελα να είμαι ασέξουαλ. Όχι γιατί φοβάμαι μηπως ερωτευτω τον επόμενο μαλάκα και με πληγώσει. Αλλά επειδή με πονά η απόρριψη, και όταν ερωτεύομαι τον επόμενο μαλάκα θα ναι χωρίς ανταπόκριση, και επειδή δεν υπάρχει ούτε μια στο εκατομμύριο κάποιος να ερωτευτεί εμένα. Δεν με πειράζει να ζήσω κάτι και να φάω τα μούτρα μου μετα. Το θέμα είναι πως δεν παίζει να ζήσω τίποτα ποτέ.
    Και μην μου απαντήσει κανείς του στυλ πως είσαι σίγουρη... Γιατί είμαι!!!

    Οπότε ας επανέλθουμε στο αρχικό ερώτημα
    μαλιστα...
    δηλαδη, το συμπερασμα σου ειναι οτι δεν σε θελουν οι ανδρες επειδη εισαι εξυπνη, ομορφη, αλλα "αντρακι" οπως λες και δεν τους κοροιδευεις, ουτε υποκρινεσαι, κοινωνικη, εξω καρδια και η ψυχη της παρεας...
    εισαι δηλαδη ενα ατομο γεματο χαρισματα και ΑΚΡΙΒΩΣ γι αυτα, δεν σε θελουν οι ανδρες.

    να με συγχωρεις που θα σου χαλασω την ψευδαισθηση, παρολο που μας το απαγορευσες,
    αλλα αυτο που περιγραφεις ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΑΙΘΟΥΣΑ.
    η σε ερωτευονται μια χαρα ανδρες κι εσυ πετας αητο, Η καποια αλλα ελλατωματα σου η λαθη συμπεριφορας τους απομακρυνουν, που ειτε δεν τα εχεις εντοπισει, ειτε δεν θελεις να παραδεχτεις.

    το να φευγουν επειδη εχεις τις χαρες ολες, δεν παιζει...

    αποτ ις απλες αντιφασεις στις οποιες πεφτεις, φαινεται και το μπερδεμα που εχεις.
    δεν φοβασαι μην πληγωθεις, φοβασαι απλα την απορριψη... γιατι την φοβασαι την απορριψη? επειδη ειναι ευχαριστη?
    ΟΧΙ, επειδη σε πληγωνει την φοβασαι.

    νομιζ οτι αυτο που θα σε βοηθουσε πιο πολυ απ ολα, ειναι μια προσπαθεια αυτογνωσιας. σε θεραπευτη, σε ομαδα, δεν ξερω, παντως εχεις μπερδεματα και λαθος αντιληψη γι αυτο που σου συμβαινει, οπως και για τον εαυτο σου.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    1,489
    Συμφωνω remedy. Σαν αντρας σου λεω οτι ετσι ειναι. Εγω πχ οπως και πολλοι αντρες αναγνωριζουμε αυτα τα "χαρισματα" αλλα τους βγαινει ένας ενας υπερμετρος εγωισμος - συμπεριφορα και απομακρυνει τους παντες. Απλα και την ερωτευονται και την χαιρονται καποιοι, αλλα το ενστικτο του αντρα φωναζει σηκω και φυγε χθες και το ενστικτο ειναι ανικητο και αφορητο αν επιμεινεις.

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by katmih8 View Post
    Γεια και πάλι,

    Νομίζω έχει χαθεί λίγο η μπάλα σε σχέση με αυτό που έγραψα και το που πήγε η κουβέντα με τις απαντήσεις.
    Καταρχάς ναι είχα μια μεγάλη σχέση, αλλά αυτό δεν σημαίνει πως αυτό με κάνει ικανή και λιγότερο ανάπηρη στο πάρε δώσε με το άλλο φύλλο.
    Άλλωστε έχασα, μόλις βρήκε την επόμενη, που επέβαλλε τα θέλω της και με άφησε. Κάπου σκεφτόμουν πως δεν θέλω κάποιον δίπλα μου με το ζόρι. Αλλά 9 στις 10 επιβάλλονται και κερδίζουν. Είτε δείχνοντας ένα ψεύτικο εαυτό που πάει με τα νερά του άλλου, είτε γονιμοποιούνται επίτηδες, ή και τα 2.
    Η εικόνα που έχω είναι πω οι άντρες προτιμούν τις γυναίκες ανόητες, για να μην απειλούνται, ε και εγώ δεν είιμαι, ούτε μπορώ να παριστάνω τη χαζή-γατούλα για να νιώθει κάποιος καλά. Οπότε αρχικά λέω μήπως να προσπαθήσω να κοιτάζω γυναίκες; Το προσπάθησα. Έλξη 0.
    Στη ζωή μου έζησα πολλά ζόρια, για να τη παλέψω έγινα πιο αντράκι και από πολλούς μαμάκηδες άντρες, που πατούν τα 30 και δεν φεύγουν από το πατρικό τους... Είμαι ένας άνθρωπος με αυτό που λένε "αντρικό μυαλό" σε σώμα γυναίκας και επιθυμίες γυναίκας. Είμαι ένα λάθος.Εμφανισιακά με λες οκ, ίσως και παραπάνω από οκ. Αλλά σαν χαρακτήρας, αν και ιδανική για παρέα και έξω καρδιά , είμαι πλήρως απωθητική για να με δει ερωτικά κάποιος. Ούτε για μη σοβαρά, ούτε για σοβαρά, ούτε για τίποτα. Ξέροντας αυτό και επειδή δεν πιστεύω πως έχω να περιμένω κάτι γενικά θα ήθελα να είμαι ασέξουαλ. Όχι γιατί φοβάμαι μηπως ερωτευτω τον επόμενο μαλάκα και με πληγώσει. Αλλά επειδή με πονά η απόρριψη, και όταν ερωτεύομαι τον επόμενο μαλάκα θα ναι χωρίς ανταπόκριση, και επειδή δεν υπάρχει ούτε μια στο εκατομμύριο κάποιος να ερωτευτεί εμένα. Δεν με πειράζει να ζήσω κάτι και να φάω τα μούτρα μου μετα. Το θέμα είναι πως δεν παίζει να ζήσω τίποτα ποτέ.
    Και μην μου απαντήσει κανείς του στυλ πως είσαι σίγουρη... Γιατί είμαι!!!
    Οπότε ας επανέλθουμε στο αρχικό ερώτημα
    Στο αρχικό σου ερώτημα το ξέρεις πως δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα που ζητάς. Δεν υπάρχει τρόπος να γίνει κανείς ασέξουαλ και σου απάντησε πολύ ωραία η boo από πάνω σε αυτό.
    Για τα υπόλοιπα έχω να πω πως μιλάς πολύ άσχημα για τον εαυτό σου, η εικόνα που έχεις εσύ για σένα είναι πολύ κακή οπότε πώς ακριβώς περιμένεις να αρέσεις σε κάποιον εφόσον δεν αρέσεις στον εαυτό σου τον ίδιο; Και επίσης δεν μπορώ να καταλάβω γιατί μιλάς έτσι. Είχες σχέσεις φαντάζομαι στο παρελθόν, μίλησες ήδη για μια μακροχρόνια σχέση, αυτός δεν σε είχε ερωτευτεί; Προφανώς κάτι όμορφο είδε σε σένα, δε νομίζω να έμεινε 5 χρόνια χωρίς να είχε βρει τίποτα! οκ, οι σχέσεις τις περισσότερες φορές κάποια στιγμή τελειώνουν, στο πρόγραμμα είναι αυτό, δεν είσαι ούτε η πρώτη ούτε η τελευταία που δυσκολεύεται να βρει κάποιον να ταιριάζει απόλυτα.

  9. #39
    Banned
    Join Date
    Dec 2017
    Location
    Πλανήτης Γη
    Posts
    137
    Όταν λες δεν ένιωσες έλξη με γυναίκα τι εννοεις; ήταν να γίνει κάτι με γυναίκα κι είπες δεν; Ή μήπως αρχισες να ψαχνεις για λεσβίες; επειδή οι περισσότερες απο αυτές ή θα 'ναι υπέρβαρες ή δε θα βλέπονται γενικά. Μπορείς επίσης να αρχίσεις να τα βρίσκεις με τον εαυτό σου, εννοώντας την αυτοικανοποίηση, όταν νιωθεις ότι είσαι σε έξαρση. Μη σε επηρεάζουν εδώ ή όπου αλλού άνθρωποι (κυρίως γυναικες) που θεωρούν βρώμικη τη γυναικεία αυτοικανοποίηση. Πήγαινε και σ' ενα σεξ σοπ μια φορά δεν έχεις να χάσεις με τέτοια τεχνολογία που υπάρχει

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    thessaloniki
    Posts
    427
    H prosfορα της ημερας...Με μολις 69%ψυχολογικα εχεις την δυνατοτητα ενα παιδιbonus για τις επομενες αγορες...

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    thessaloniki
    Posts
    427
    Αληθεια τωρα οσοι εχουνε σχεση αγαπανε τον εαυτο του και ειναι πληρος συνειδητοποιημενοι ??? Η μηπως τα ορια που βαζουμε χαλανε τα παντα ολα ?

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by Mauroslosk View Post
    Αληθεια τωρα οσοι εχουνε σχεση αγαπανε τον εαυτο του και ειναι πληρος συνειδητοποιημενοι ??? Η μηπως τα ορια που βαζουμε χαλανε τα παντα ολα ?
    Έκανες την ερώτηση του εκατομμυρίου!
    Όχι, όσοι έχουν σχέση δεν σημαίνει πως έχουν λύσει όλα τα ψυχολογικά τους, τα χουν βρει με τον εαυτό τους, είναι συνειδητοποιημένοι κτλ κτλ. Ίσα ίσα μερικές φορές συμβαίνει το ακριβώς ανάποδο, λειτουργεί λίγο σαν καμουφλάζ. Το να περνώ δηλαδή συνεχώς από τη μια σχέση στην άλλη μάλλον δείχνει πως δεν αντέχω τον εαυτό μου ούτε λεπτό.
    Από την άλλη όταν έχεις τόσο κακή εικόνα για τον εαυτό σου λιγοστεύεις τις πιθανότητες να σε δει κάποιος θετικά. Αν εγώ πχ πιστεύω πως όλοι θα με αφήνουν γιατί είμαι βαρετή πχ...ε όλοι θα με αφήνουν μάλλον.

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,786
    Quote Originally Posted by catty View Post
    Ή μήπως αρχισες να ψαχνεις για λεσβίες; επειδή οι περισσότερες απο αυτές ή θα 'ναι υπέρβαρες ή δε θα βλέπονται γενικά.

    εκτος απο μεγαλη μπουρδα το σχολιο σου ειναι και ρατσιστικο

  14. #44
    Banned
    Join Date
    Dec 2017
    Location
    Πλανήτης Γη
    Posts
    137
    Ποιο ακριβως ειναι μπούρδα; Τόσες ερευνες εχουν δειξει ότι το 75% των ομοφυλοφιλων γυναικων είναι υπέρβαρες. Μεχρι κι η κυβερνηση των ΗΠΑ το 14 ξοδεψε 3 εκατομμυρια για να βρει γιατι οι ομοφυλοφιλες ειναι υπέρβαρες σε τέτοιο ποσοστό ενω οι ομοφυλόφιλοι άνδρες δεν είναι.Μηπως είναι ρατσιστική κι η κυβερνηση των ΗΠΑ; Η θεματοθέτρια περιγράφει τον εαυτό της σαν εμφανίσιμη κι έχοντας πέραση στο ανδρικό φύλο

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    2,713
    Quote Originally Posted by GeorgeGr1 View Post
    Οντως δεν υπαρχει τιποτε χειροτερο να γατζωθει η μανα απο το παιδί. Λυπησου αυτο αν δεν λυπασαι εσενα.
    Σορυ αλλα ειναι η χειροτερη συμβουλη που εχω ακουσει σε εναν ανθρωπο που σκεφτεται να γινει ασεξουαλ και δεν μπορει τις σχεσεις καθολου, να παντρευτεί και να γινει μανα καταναγκαστικά. Απλως θα διαιωνισει το προβλημα της μεσω του παιδιου, το οποιο θα υποφερει γιατι θα βιωσει τον καταναγκασμο και την αμφιθυμικη σχεση σαν αγαπη.
    Συμβουλη απο τα λιντλ. Κανε ενα παιδι και φορτωσε του ολη τη δυστυχια, τη μοναξια, την ανημπορια, το θυμο, τα απωθημενα και τις ανασφαλειες σου, τουλαχιστον θα εχεις μετα τις αλλες μαμαδες στις ομαδες του fb να οργανωνετε ομαδικους θηλασμους για να νιωθετε χρησιμες.
    Everything that irritates us about others can lead us to an understanding of ourselves C G Jung

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ναι, υπάρχει τρόπος.
    By Alterego in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 24-07-2021, 19:00
  2. Υπάρχει τρόπος να γίνεις αναίσθητος
    By σουζι1 in forum Αυτοανάλυση - Τα εσώτερα μας...
    Replies: 0
    Last Post: 30-09-2017, 14:33
  3. Υπάρχει τρόπος ?
    By ranti in forum Αυτοεκτίμηση - Αυτοπεποίθηση
    Replies: 17
    Last Post: 22-06-2017, 19:52
  4. Αυτοκτονία, υπάρχει ανώδυνος τρόπος?
    By Konstantinoss in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 9
    Last Post: 22-08-2012, 15:44
  5. Υπαρχει τροπος για...
    By Marley in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 14-03-2009, 23:22

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •