Μου αρεσει ο γιατρος μου. - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 29 of 29
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    15
    Quote Originally Posted by ftatl View Post
    Με οτιδήποτε μπορείς να του πιάσεις την κουβέντα πως άρχισε αυτός και σε ρωταγε που σπουδάζεις κλπ

    Εστάλη από Lenovo A6000 στο E-Psychology.gr Mobile App
    Ναι εκείνος με ρώτησε τι σπουδάζω εγώ τι να τον ρωτήσω;;

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    15
    Quote Originally Posted by savatage View Post
    Πλακα πλακα κι εγω ακριβως αυτο σκεφτηκα!
    Ναι όντως έχω θέμα με τον αυχένα δυο χρόνια τώρα έχω ευθείασμο!!!

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    104
    Quote Originally Posted by Mary123 View Post
    Καλησπερα σε ολους!Ειμαι 22 χρονων και πριν 1 μηνα ειχα ενα θεμα με τον αυχενα μου και αναγκαστηκα να παω σε ορθοπεδικο και εκει ηταν που γνωρισα τον γιατρο που μου αρεσει!Αρχικα δεν εδωσα σημασια το μονο που προσεξα ηταν οτι ηταν παρα πολυ ομορφος και αρκετα μικρος σε ηλικια (30 χρονων) αλλα μεχρι εκει.Πριν λιγες μερες ομως προεκυψε παλι θεμα με τον αυχενα μου ειχα κατι πονους και ξαναπηγα στον γιατρο.Την ημερα που πηγα γυρναει και μου λεει οτι με θυμοταν που ειχα ξαναπαει πριν ενα μηνα με ρωτησε που μενω τι σπουδαζω και μου ζητησε να του μιλαω στον ενικο.Απο εκεινη την ημερα δεν ξερω τι εγινε αλλα αρχισε να μου αρεσει και να τον σκεφτομαι συνεχεια.Τον εψαξα στο facebook και τον βρηκα και απ'οτι ειδα δεν ειναι παντρεμενος ουτε εχει καποια σχεση μονο κατι φωτο με φιλους του ειχε και τιποτα παραπανω και κατι φωτο απο τη σχολη χορου που πηγαινει και μαθαινει latin,tango κλπ, και επισης και τις δυο φορες που ειχα παει δεν φορουσε βερα!Δεν ξερω τι να κανω ειναι λιγο περιεργη φαση,μου αρεσει πολυ αλλα δεν ξερω πως να τον προσεγγισω εννοω δεν υπαρχει τροπος,ειμαι και γενικοτερα απειρη σε αυτο τον τομεα οποτε το κανει ακομα πιο δυσκολο ολο αυτο.Αλλα δεν ξερω μου αρεσει πολυ!Εσας ποια ειναι η γνωμη σας??Ευχαριστω πολυ!
    Εγώ πιστεύω ότι πρέπει να εισαι πολύ διακριτική στην προσέγγιση σου!!

  4. #19
    Banned
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    350
    λοιπόν άκου τι έκανα εγώ όταν μου άρεσαν αγόρια...
    τους δελέαζα με μικρά δωράκια! τι εννοώ? σε έναν πρώην καλλιτέχνη που είχα του πήγα δωράκι κάποια ξύλα από την παραλία για να φτιάξει κάτι που ήθελε. μετά πήγα και έκατσα στο εστιατόριο που ήταν ακριβώς δίπλα στο εργαστήριό του, και τον κάλεσα να πιει μία μπύρα μαζί μας στα γρήγορα. στον άντρα μου, πήγαινα μαζί του στις συναυλίες, και εμφανιζόμουν εκεί που ήξερα πώς θα ήταν και αυτός. είχα μαζί μου τσιπουράκι και το πίναμε παρέα και μιλούσαμε. ε στο τέλος της βραδιάς με έπαιρνε να τον καλέσω να πάμε για μπανάκι. (τωρα είμαστε παντρεμένοι 5 χρόνια και έχουμε και έναν γιο). ε αυτό κάνε κι εσύ. πήγαινε στο ιατρείο του και πάρε μαζί σου μία σοκολατίτσα και μία τυρόπιτα και έναν καφέ. πες του σκέφτηκα πως θα είσαι κουρασμένος τόσες ώρες εδώ πέρα. αφού ξέρεις ότι κάνει λάτιν, άρχισε μία συζήτηση για το χορό, και κάνε ότι δεν ξέρεις τι παίζει και άσε τον να σε πληροφορήσει. μετά ρώτα τον εάν είναι καλό το στούντιο που πηγαίνει, και πες του κι εγώ το σκέφτομαι αλλά δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω και ντρέπομαι κιόλας να πάω γιατί δεν το έχω ξανακάνει....
    αν τον ενδιαφέρεις έστω και λίγο θα σου προτείνει να πάτε μαζί ή θα σου πει έλα και θα είμαστε μαζί....
    καλή τύχη!!!!!!!!!!

  5. #20
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    15
    Quote Originally Posted by icecream View Post
    λοιπόν άκου τι έκανα εγώ όταν μου άρεσαν αγόρια...
    τους δελέαζα με μικρά δωράκια! τι εννοώ? σε έναν πρώην καλλιτέχνη που είχα του πήγα δωράκι κάποια ξύλα από την παραλία για να φτιάξει κάτι που ήθελε. μετά πήγα και έκατσα στο εστιατόριο που ήταν ακριβώς δίπλα στο εργαστήριό του, και τον κάλεσα να πιει μία μπύρα μαζί μας στα γρήγορα. στον άντρα μου, πήγαινα μαζί του στις συναυλίες, και εμφανιζόμουν εκεί που ήξερα πώς θα ήταν και αυτός. είχα μαζί μου τσιπουράκι και το πίναμε παρέα και μιλούσαμε. ε στο τέλος της βραδιάς με έπαιρνε να τον καλέσω να πάμε για μπανάκι. (τωρα είμαστε παντρεμένοι 5 χρόνια και έχουμε και έναν γιο). ε αυτό κάνε κι εσύ. πήγαινε στο ιατρείο του και πάρε μαζί σου μία σοκολατίτσα και μία τυρόπιτα και έναν καφέ. πες του σκέφτηκα πως θα είσαι κουρασμένος τόσες ώρες εδώ πέρα. αφού ξέρεις ότι κάνει λάτιν, άρχισε μία συζήτηση για το χορό, και κάνε ότι δεν ξέρεις τι παίζει και άσε τον να σε πληροφορήσει. μετά ρώτα τον εάν είναι καλό το στούντιο που πηγαίνει, και πες του κι εγώ το σκέφτομαι αλλά δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω και ντρέπομαι κιόλας να πάω γιατί δεν το έχω ξανακάνει....
    αν τον ενδιαφέρεις έστω και λίγο θα σου προτείνει να πάτε μαζί ή θα σου πει έλα και θα είμαστε μαζί....
    καλή τύχη!!!!!!!!!!
    Ναι καταλαβα τι εννοείς!!Σ'ευχαριστω πολύ για τη συμβουλή σου

  6. #21
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    15
    Quote Originally Posted by engliscp View Post
    Εγώ πιστεύω ότι πρέπει να εισαι πολύ διακριτική στην προσέγγιση σου!!
    Ναι αυτό το ξέρω ότι πρέπει να είμαι διακριτική,τον τρόπο όμως για να τον προσεγγίσω δεν ξέρω είμαι τελείως άσχετη!Δεν μπορώ να κάνω πράγματα στην ψυχρά που θα φανούν ότι το πάω προς τα εκεί,δεν μπορώ να το κάνω αυτό,ντρέπομαι

  7. #22
    Banned
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    350
    Πάντως αυτό που σου λέω δεν είναι καθόλου ψυχρό και ξεκάθαρο πέσιμο.. του δείχνεις το -ανθρώπινο- ενδιαφέρον σου και αυτός αν ενδιαφέρεται ανταποκρίνεται.
    αν πάλι δεν ενδιαφέρεται... μέσα στη ζωή είναι και αυτό. Θα πρέπει να το δεχτείς. όπως και να χει θα σου το δείξει διακριτικά, όπως διακριτικά του εκδήλωσες κι εσύ το ενδιαφέρον σου

  8. #23
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    15
    Quote Originally Posted by icecream View Post
    Πάντως αυτό που σου λέω δεν είναι καθόλου ψυχρό και ξεκάθαρο πέσιμο.. του δείχνεις το -ανθρώπινο- ενδιαφέρον σου και αυτός αν ενδιαφέρεται ανταποκρίνεται.
    αν πάλι δεν ενδιαφέρεται... μέσα στη ζωή είναι και αυτό. Θα πρέπει να το δεχτείς. όπως και να χει θα σου το δείξει διακριτικά, όπως διακριτικά του εκδήλωσες κι εσύ το ενδιαφέρον σου
    Μα εγώ δεν του έχω δείξει κατιιι

  9. #24
    Banned
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    350
    αφού κάνεις αυτά που είπαμε βρε.
    περιμένουμε νέα σου :)

  10. #25
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    15
    Quote Originally Posted by icecream View Post
    αφού κάνεις αυτά που είπαμε βρε.
    περιμένουμε νέα σου :)
    Οκ Σ'ευχαριστω πολυυυ

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Mary123 View Post
    Ναι εκείνος με ρώτησε τι σπουδάζω εγώ τι να τον ρωτήσω;;


    Πιας του μια κουβεντουλα σε στυλ οτι δεν σαρεσει η διασκεδαση στα μπαρ , αυτουνου τι διασκεδαση του αρεσει ......ετσι στο φιλικο .....

  12. #27
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    15
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Πιας του μια κουβεντουλα σε στυλ οτι δεν σαρεσει η διασκεδαση στα μπαρ , αυτουνου τι διασκεδαση του αρεσει ......ετσι στο φιλικο .....
    Μα έτσι βγάζει μάτι ότι κάτι γίνεται,άμα αρχίσω και του λέω τετοιά

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Mary123 View Post
    Μα έτσι βγάζει μάτι ότι κάτι γίνεται,άμα αρχίσω και του λέω τετοιά

    Μπα , εχεις την μυιγα και μυιγιαζεσαι , δεν δειχνει τιποτα το να πεις οτι δεν σαρεσει η διασκεδαση στα μπαρ , πεστο σαν δικο σου προβλημα ........κατι πρεπει να πεις παντως , διοτι δεν μπορει ο γιατρος να τα ' ριξει ΄στην ασθενη , ειναι αντιδεοντολογικο , το αντιθετο οχι ......

  14. #29
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    15
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Μπα , εχεις την μυιγα και μυιγιαζεσαι , δεν δειχνει τιποτα το να πεις οτι δεν σαρεσει η διασκεδαση στα μπαρ , πεστο σαν δικο σου προβλημα ........κατι πρεπει να πεις παντως , διοτι δεν μπορει ο γιατρος να τα ' ριξει ΄στην ασθενη , ειναι αντιδεοντολογικο , το αντιθετο οχι ......
    Μάλιστα καταλαβα Σ'ευχαριστω πολύ για τη συμβουλή σου!!

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Γιατρός ,αιγηνήτιο
    By take a break in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 8
    Last Post: 13-03-2017, 17:15
  2. γιατρος η ασθενης
    By Macgyver in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 72
    Last Post: 19-02-2015, 01:26
  3. Πως σας εξετάζει ο γιατρός σας?
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 10
    Last Post: 29-12-2010, 15:34
  4. 1 ΓΙΑΤΡΟΣ??
    By xena in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 19-01-2010, 14:07
  5. Γιατρος?
    By moonshadow in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 3
    Last Post: 30-07-2009, 20:25

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •