Δικαίωμα στην αγάπη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    21

    Δικαίωμα στην αγάπη

    Πάντα είχα αυτη την απορρία. Γιατί οι άλλοι και όχι και εγώ;;......Γιατί οι άλλοι να έχουν εμπιρείες από φιλιά, φάσεις κλπ;;.....Έχω χάσει την επαφή με τους φίλους μου επειδή όλη βρήκαν κοπέλα και βγαίνουν ραντεβού...Εγώ πάλι νιώθω σαν να έχω μείνει στο ράφι. Υπάρχουν στιγμές που πραγματικά στεναχωρέθηκα και ζήλεψα τους φίλους μου...Εγώ πότε θα βρω κοπέλα;;; Είμαι λιγάκι ψηλός 1,76 αλλά περνάω απαρατήρητος από τις κοπέλες...2 φορές προσπάθησα να κάνω κάτι με κοπέλα και έφαγα κράξιμο...

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Dec 2017
    Location
    Πλανήτης Γη
    Posts
    137
    Οι αποτυχίες ανοίγουν το δρόμο στην επιτυχία φίλε μου. Never give up.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    200
    Καταρχάς φτιάξε την διάθεση σου, πίστεψε στον εαυτό σου και μην συγκρίνεις τον εαυτό σου με τούς άλλους!ο κάθε άνθρωπος έχει τον δικό του δρόμο και της δικές του ευκαιρίες!

    Εστάλη από Lenovo A7010a48 στο E-Psychology.gr Mobile App

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,204
    Τι να πουν κι αυτοι που γεννηθηκαν αναπηροι? Ασ σκεφτουμε αυτο

    Εστάλη από SM-J510FN στο E-Psychology.gr Mobile App

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,680
    Κι αυτοι που εχουν το μυαλο κατω αντι στη θεση του κι αυτοι αναπηροι ειναι
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,204
    Σαν εμενα .σωστα

    Εστάλη από SM-J510FN στο E-Psychology.gr Mobile App

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,680
    Στο ξαναλέω τι θα πω είναι δική μου δουλειά τι θα καταλάβεις είναι δική σου
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Posts
    1,204
    Εγω για τον εαυτο μ μιλησα.μη θιγεσαι.αν ημουν καλα δε θα χαλαγα εδω την ωρα μου.

    Εστάλη από SM-J510FN στο E-Psychology.gr Mobile App

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    269
    Όλοι έχουν δικαίωμα στην αγάπη. Ο λόγος που νομίζουμε πως δεν υπάρχει αγάπη, ειναι επειδή οι άνθρωποι φοβούνται να αφεθούν ολοκληρωτικά σε κάποιον ξένο. Πρέπει να ρισκάρουν! Όταν δεν φοβάσαι να αφεθείς, μπορεί να γνωρίσεις την αγάπη! Μην ψάχνεις στις φάσεις κλπ να βρεις την αγάπη Ειναι λάθος! Η αγάπη ειναι σαν ανοιχτός ουρανός! Αυτός ο ανοιχτός και απέραντος ουρανός μας τρομάζει! Όλοι μας φοβόμαστε πως αν αφεθούμε στα χέρια του άλλου, ποιες θα ειναι οι πραγματικές του προθέσεις. Τυχεροί ειναι εκείνοι που όταν εμπιστευτούν τα ξένα χέρια, έχουν βρει έναν άνθρωπο με την ίδια ευγένεια και ομορφιά που χαρακτηρίζει και τους ίδιους, στα λόγια και τις πράξεις τους.

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    δεν ειμαι σιγουρος αν ολοι οι ανθρωποι εχουν δικαιομα στην αγαπη ειμαι ομως σιγουρος οτι πρεπει να ακολουθουν το φυσικο τους προορισμο για να αισθανονται καλα οσο επιμενουν σε αυτον αργα η γρηγορα θα βγουν πρωτοι ακομα και αν σκεφτονται οτι φλερταρουν συνεχεια με το κενο δεν εχει και τοση σημασια τελικα στο μονο πραγμα που πρεπει να κανεις πισω ειναι οταν σου χτυπα τη πορτα ο εαυτος σου αλλιως πρεπει να παραδεχτεις οτι χανεις.

  11. #11
    Member
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    42
    Καλησπέρα! Κι εγώ δεν τα πήγαινα τόσο καλά όσο άλλοι με τις γυναίκες στο σχολείο. Δεν έχει σημασία με το αν είσαι όμορφος ή όχι. Έχει να κάνει με το πώς είσαι μέσα σου σαν άνθρωπος. Εμένα με ήθελαν αρκετά κορίτσια αλλά το μυαλό μου ήταν αλλού. Φυσικά και θέλει εξάσκηση με τον εαυτό σου. Πήγαινε και ας φας και απόρριψη. Τί έγινε. παρεμπιπτόντως, είχα διαβάσει παλιά ένα πολύ καλό βιβλίο του Αναστάση Μαρασλή, λέγεται "λύκος ή πρόβατο". Τότε μου άρεσε αρκετά και έκανα και πειράματα για αυτά που λέει μέσα. Με βοήθησε. Θα σου πω κάτι πιο σημαντικό όμως. Οι γυναίκες γουστάρουν τους όμορφους αλλά τρελαίνονται με αυτούς που είναι τρομερά ενδιαφέροντα άτομα. Φυσικά έχει να κάνει και με τον τύπο της γυναίκας βέβαια. Αν θες να ρίξεις κάποιο βλήμα θα πρέπει να είσαι κι εσύ λίγο βλήμα και να κάνεις αυτά που αρέσουν στα βλήματα. Αν είσαι τύπος που διαβάζει ποίηση, σίγουρα αυτό θα το εκτιμήσει μια κοπέλα με αντίστοιχα ενδιαφέροντα ενώ το βλήμα μπορεί να κάνει και εμετό.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Location
    Greece
    Posts
    1,459
    Quote Originally Posted by I.s View Post
    Πάντα είχα αυτη την απορρία. Γιατί οι άλλοι και όχι και εγώ;;......Γιατί οι άλλοι να έχουν εμπιρείες από φιλιά, φάσεις κλπ;;.....Έχω χάσει την επαφή με τους φίλους μου επειδή όλη βρήκαν κοπέλα και βγαίνουν ραντεβού...Εγώ πάλι νιώθω σαν να έχω μείνει στο ράφι. Υπάρχουν στιγμές που πραγματικά στεναχωρέθηκα και ζήλεψα τους φίλους μου...Εγώ πότε θα βρω κοπέλα;;; Είμαι λιγάκι ψηλός 1,76 αλλά περνάω απαρατήρητος από τις κοπέλες...2 φορές προσπάθησα να κάνω κάτι με κοπέλα και έφαγα κράξιμο...
    ε ρε φιλε και στις δυο φορες σταμάτησες? είναι λιγες...συνεχισε να προσπαθεις....
    και φυσικα και ολοι εχουμε δικαίωμα στην αγαπη

Similar Threads

  1. Διχασμένη ανάμεσα στην αγαπη και την ελευθερία..
    By ellina in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 20
    Last Post: 04-11-2016, 09:30
  2. Το Δικαίωμα στην Ανωνυμία
    By TORsafety in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 21
    Last Post: 10-07-2016, 13:01
  3. έχουν δικαίωμα στον έρωτα οι υπέρβαρες?
    By xara86 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 40
    Last Post: 14-03-2014, 00:31
  4. Διεκδικούν το δικαίωμα τους ....στην αιμομιξία!
    By Χάιντι in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 15-10-2010, 12:03
  5. Δικαιωμα διαγραφης θεματων απο το Forum
    By Kωστας in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 47
    Last Post: 23-12-2008, 12:00

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •