Σεξουαλική Παρενόχληση - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 56
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by catty View Post
    Σεξουαλική παρενόχληση είναι, απόπειρα βιασμού θα ήταν να σου ειχε επιτεθεί (αγγίξει) .....
    μαλλον δεν προσεξες οτι την ειχε αιχμαλωτισει, δεν μπορουσε να του ξεφυγει ενω προσπαθουσε και προσπαθουσε να την φιλησει κι αυτη αμυνοταν.
    μαλλον περιλαμβανονται παρα πολλα "αγγιγματα" οχι μονο ενα. επιθεση κανονικοτατη ηταν.
    παρενοχληση ειναι αλλο πραγμα.

  2. #17
    Banned
    Join Date
    Dec 2017
    Location
    Πλανήτης Γη
    Posts
    137
    Δεν απευθυνομουν σε σενα. Απευθυνθηκα στο σχόλιο που ειπωθηκε ότι η σεξουαλικη παρενόχληση είναι πάντα λεκτική. Πρόσθεσα απλά τις υπολοιπες μορφές παρενόχλησης Επίσης δεν είναι απόπειρα βιασμού αυτό που έγινε. Είσαι μπερδεμένη. Απόπειρα βιασμου θα ήταν να προσπαθησει να βαλει το ... του στο αιδοιο της. Να προσπαθησει να το κανει πραξη όμως.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by catty View Post
    Δεν απευθυνομουν σε σενα. Απευθυνθηκα στο σχόλιο που ειπωθηκε ότι η σεξουαλικη παρενόχληση είναι πάντα λεκτική. Πρόσθεσα απλά τις υπολοιπες μορφές παρενόχλησης Επίσης δεν είναι απόπειρα βιασμού αυτό που έγινε. Είσαι μπερδεμένη. Απόπειρα βιασμου θα ήταν να προσπαθησει να βαλει το ... του στο αιδοιο της. Να προσπαθησει να το κανει πραξη όμως.
    δεν σε ρωτησα που απευθυνοσουν και ουτε με ενδιαφερει.
    ειπες οτι ηταν σεξουαλικη παρενοχληση και κανεις λαθος γιατι δεν ηταν παρενοχληση.
    παρενοχληση κατι πολυ πιο απλο.
    επισης κανεις λαθος τστο οτι αν βαλει το αυτο στο αυτο ειναι αποπειρα βιασμου, γιατι αυτο που περιεγραψες ειναι ΚΑΝΟΝΙΚΟΣ βιασμος, οχι αποπειρα. δεν κρινετια ο βιασμος απο το αν μεινει εγγυος η κοπελα και η αιχμαλωσια και το τριψιμο ειναι αποπειρα βισμου.

    το αν θα κατεληγε σε βιασμο δεν το ξερεις, δεν εισια στο κεφαλι του. τα σιγουρα ειναι η αιχμαλωσια και η σωματικη επαφη , η προσπαθεια για φιλιά.
    η γνωμη μου ειναι οτι αν ηταν σε απομερο μερος και οχι σε κλαμπ οπου ηξκερε οτι αν βρει το θαρρος θα βαλει τις φωνες και θα τον μαζεψουν, θα κατεληγε με μεγαλη πιθανοτητα βιασμο.

  4. #19
    Banned
    Join Date
    Dec 2017
    Location
    Πλανήτης Γη
    Posts
    137
    Εισαι πολυ μπερδεμενη και δεν ξερω αν αξίζει να ασχοληθώ παραπανω. Θα στο πω απλά. Βιασμος ειναι να εισελθει, αποπειρα ειναι να προσπαθησει να εισελθει. Τελεία από μενα.

  5. #20
    Σας ευχαριστώ πολύ όλους σας για τις συμβουλές σας και την γνώμη σας. Μεσα από τις απαντήσεις σας είμαι πλέον ικανή να ξεχωρίζω τι είναι τελικά οντως επιτρεπτό και τι όχι γτ πολλά άρθρα που διάβαζα μπέρδευαν αυτές τις έννοιες και δεν αντιλαμβανομουν αν ήταν κάτι οντως σοβαρό όπως ένιωθα εγώ η απλά ήμουν εγώ υπερβολική .Γτ πολλές φορές όταν δεν υπάρχει άσχημο τέλος από πόλλους θεωρείται ότι δεν ήταν τίποτα ....

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by catty View Post
    Εισαι πολυ μπερδεμενη και δεν ξερω αν αξίζει να ασχοληθώ παραπανω. Θα στο πω απλά. Βιασμος ειναι να εισελθει, αποπειρα ειναι να προσπαθησει να εισελθει. Τελεία από μενα.
    μπερδεμενος/η εισαι εσυ και στο ειπαν πολλοι...
    η αποπειρα βιασμου ξεκιναει απο την αιχμαλωσια. οταν προσπαθησει να εισερθει ειναι βιασμος.
    σε καθε περιπτωση, ΠΑΡΕΝΟΧΛΗΣΗ οπως ισχυριστηκες ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΕΠΙΘΕΣΗ ΚΑΝΟΝΙΚΗ.

    οτι δεν ειναι βιασμος, δεν ειναι παρενοχληση.
    εφοσον υπηρξε επιθεση και αιχμαλωσια, μπορει να ηταν αποπειρα βιασμου, μπορει, ασελγεια, παρενοχληση οχι παντως.

  7. #22
    Banned
    Join Date
    Dec 2017
    Location
    Πλανήτης Γη
    Posts
    137
    Ειπα εξ' αρχης ότι ειναι παρενόχληση κι επειδή έγιναν επανειλλημένες προσπαθειες να την κάνει να ενδωσει πρόκειται και περί επιθεσης. Η αιχμαλωσία δε συνεπάγεται αμεσως το βιασμό, αιχμαλωσία μπορεί να γινει για απειλή, για απαγωγή, για σωματικη κακοποίηση, για οτιδηποτε. Αποπειρα θα ηταν να προσπαθησει για διεισδυση. Βιασμος να πετυχει διεισδυση.

    ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ;;;

    Αν επιμένεις τοσο πήγαινε αυριο το πρωι στο δικηγόρο σου να σου εξηγησει

    Ο τρόπος που μου επιτίθεσαι εκτος του ότι δειχνεις ότι εισαι άτομο εριστικό, έχω καταλάβει ότι προσπαθείς να στρέψεις εναντίον του ατόμου που ερίζεις κι άλλα άτομα "μπερδεμενος/η εισαι εσυ και στο ειπαν πολλοι..." + άλλα λογια σου.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by catty View Post
    Ειπα εξ' αρχης ότι ειναι παρενόχληση κι επειδή έγιναν επανειλλημένες προσπαθειες να την κάνει να ενδωσει πρόκειται και περί επιθεσης. Η αιχμαλωσία δε συνεπάγεται αμεσως το βιασμό, αιχμαλωσία μπορεί να γινει για απειλή, για απαγωγή, για σωματικη κακοποίηση, για οτιδηποτε. Αποπειρα θα ηταν να προσπαθησει για διεισδυση. Βιασμος να πετυχει διεισδυση.

    ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ;;;

    Αν επιμένεις τοσο πήγαινε αυριο το πρωι στο δικηγόρο σου να σου εξηγησει

    Ο τρόπος που μου επιτίθεσαι εκτος του ότι δειχνεις ότι εισαι άτομο εριστικό, έχω καταλάβει ότι προσπαθείς να στρέψεις εναντίον του ατόμου που ερίζεις κι άλλα άτομα "μπερδεμενος/η εισαι εσυ και στο ειπαν πολλοι..." + άλλα λογια σου.
    το ξερω οτι το ειπες εξ αρχης, αυτο σου ειπα κι εγω.
    αλλα σεξουαλικη επιθεση και σεξουαλικη παρενοχληση ειναι δυο διαφορετικα πραγματα, κι εσυ επιμενεις σαν να ειναι το ιδιο.απο την στιγμη που εγινε αιχμαλωσια και επιθεση δεν ειναι παρενοχληση απλα.
    Ε,ΚΑΝΕΙΣ ΛΑΘΟΣ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΠΟΥΜΕ???

    η επιθεση που δεχτηκε η κοπελλα, μπορει και να ηταν αποπειρα για βιασμο εφοσον την χαιδευε και την φιλουσε και την πιεζε, σιγουρα ομως ηταν ασελγεια. απλη σεξουαλικη παρενοχληση δεν ηταν με τπτ οσες φορες και να το πεις. εσυ μεχρι τωρα ελεγες οτι δεν την αγγιξε!!
    να πας εσυ σε δικηγορο να στα εξηγησει, γιατι τα εχεις λαθος στο μυαλο σου.

    δεν προσπαθω να στρεψω κανεναν εναντιον σου αυτο το καταφερες μονη σου, αναφερομουν στις αντιδρασεις ΟΛΩΝ στην απαραδεκτη αποψη σου να παει να κανει ενα δυστυχισμενον παιδι η κοπελα που δεν βρισκει ανδρα!!!! μην μου πεις οτι δεν τις ειδες..

    οφειλω να εξηγηθω σε κατι ομως.
    εχω γινει πραγματι ερριστικη μαζι σου, γιατι με την μικρη σου παρουσια στο φορουμ, εχεις εκφρασει απαραδεκτες μισογυνικες αποψεις που με βγαζουν απο τα ρουχα μου, ειλικρινα.
    δεν ξερω ποσο νομιζεις οτι αγαπας τις γυναικες, αλλα το να λες σε μια γυναικα που θελει ερωτα, να κανει ενα παιδι να του αφιερωθει και να το βυζαινει με τις γνωστες της σαν εναλλακτικη του ε ρωτα που δεν εχει και να επιμενεις να αποκαλεις παρενοχληση μια τετοια χυδαια σεξουαλικη επιθεση , ειναι τερμα μισογυνικα επιχειρηματα και με κανουν εξαλλη.
    το ξερεις οτι δεν εχω τπτ προσωπικο μαζι σου μιας και δεν γνωριζομαστε, ο λογος της αντιπαθειας μου προς αυτα που εκφραζεις ειναι η μισογυνικη και σκοταδιστικη σου σταση σε σοβαρα γυναικεια ζητηματα.
    το πως καταφερες να τα δειξεις ολα αυτα σε 3 μολις μηνυματα πουε χεις εδω, μονο εσυ τοξερεις.
    αυτα.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    νομικα ονομαζεται ΑΣΕΛΓΕΙΑ και ειναι πολυ σοβαρο παραπτωμα.
    δεν εχει σχεση με σεξουαλικη παρενοχληση που ειναι ΠΑΝΤΑ λεκτικη.

    εαν δεν αποφασισεις να κινηθεις νομικα, μην πεις τιποτα στο αγορι σου και σε κανεναν αλλο γιατι μπορει να αυτοδικησουν και να μπλεξουν ασχημα.


    το τι θα κανεις, κανεις μας δεν μπορει να σου το πει, παντως γενικα θα κουραστεις πολυ εαν προσπαθησεις να βρεις το δικιο σου.

    τωρα θα πω, οτι θα επρεπε να αρχισεις να φωναζεις οτι σε βιαζουν, δεν ειναι ντροπη, επρεπε να το κανεις. θα εφευγε σαν βρεγμενος γατος και θα μπορουσες ΑΜΕΣΑ να φωναξεις αστυνομια κτλ.
    θα γινοταν το ελα να δεις....

    τελος να προσεχεις, αυτος θα ξαναδοκιμασει να κανει κατι μαζι σου.οταν το δοκιμασει να βαλεις τις φωνες. ελπιζω δηλαδη, οτι θα τα καταφερεις γιατι ηδη εδειξες οτι εισαι πολυ παθητικη
    Είναι πολύ σωστό αυτό που λες για τις φωνές!!! Επειδή όταν σου συμβαίνει κάτι τέτοιο υπάρχει περίπτωση να "παγώσεις" και να μην ξέρεις πώς να αντιδράσεις είναι πολύ σημαντικό όλες οι γυναίκες κυρίως να είμαστε προετοιμασμένες και να ξέρουμε από πριν ότι πρέπει να φωνάξουμε! Πρέπει να το κάνουμε όσο μεγαλύτερο θέμα μπορούμε εκείνη την ώρα. Είδικα όταν βρισκόμαστε σε έναν χώρο όπου μπορεί να υπάρχουν πολλοί άνθρωποι τριγύρω και να ακούσουν τις φωνές.

    Διαφωνώ βέβαια με το υπόλοιπο που λες οτι δεν πρέπει να το πει σε δικούς της. Θεωρώ ότι ο μόνος τρόπος για να αντιδράσει κάπως τώρα πια είναι να το πει σε όσο περισσότερους γίνεται. Να τον ξεφτιλίσει παντού! Με αυτόν τον τρόπο και η ίδια θα νιώσει καλύτερα αλλά αν το περιβάλλον και ο κύκλος τους είναι κάπως κλειστός όπως κατάλαβα , το να το πει παντού θα είναι αποτρεπτικός παράγοντας για τον ίδιο να το ξανακάνει. Πρέπει να μάθουν όλοι στο περιβάλλον του τι μακακας είναι.

  10. #25
    Banned
    Join Date
    Dec 2017
    Location
    Πλανήτης Γη
    Posts
    137
    Εισαι ακυρη εντελώς. Δεν είναι αδύνατο κάποια/ος να έχει πέσει θυμα τοσο σεξουαλικής παρενόχλησης όσο και σεξουαλικης επίθεσης όπως η κοπέλα της περίπτωσης. Αυτο που σου ειπα εξαρχης είναι ότι δεν ειναι απόπειρα βιασμού όπως επιμένεις. Αν νομιζεις ότι με το να μη θεωρω την περίπτωση απόπειρα βιασμού, προσπαθω να υποβαθμίσω το γεγονός, είσαι πάλι ακυρη. Τα περι μισογυνίστικων απόψεων κλπ τα αφηνω στις δικες σου γενικεύσεις περι αντρων που κάνεις επανειλλημένα.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,374
    Quote Originally Posted by catty View Post
    Εισαι ακυρη εντελώς. Δεν είναι αδύνατο κάποια/ος να έχει πέσει θυμα τοσο σεξουαλικής παρενόχλησης όσο και σεξουαλικης επίθεσης όπως η κοπέλα της περίπτωσης. Αυτο που σου ειπα εξαρχης είναι ότι δεν ειναι απόπειρα βιασμού όπως επιμένεις. Αν νομιζεις ότι με το να μη θεωρω την περίπτωση απόπειρα βιασμού, προσπαθω να υποβαθμίσω το γεγονός, είσαι πάλι ακυρη. Τα περι μισογυνίστικων απόψεων κλπ τα αφηνω στις δικες σου γενικεύσεις περι αντρων που κάνεις επανειλλημένα.
    Κι όμως ακόμα κι αν δεχτούμε ότι η πρόθεση σου δεν είναι να υποβαθμίσεις το γεγονός αυτό καταφέρνεις...και κάνεις να νιώθουν άσχημα άτομα που έχουν δεχτεί σεξουαλική επίθεση όπως εγώ που η εμπειρία μου μοιάζει σε κάποια σημεία με της θεματοθέτριας που πιθανόν να νιώθει άσχημα κι η ίδια...μόνο υποστήριξη δεν προσφέρεις εσύ...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Κι όμως ακόμα κι αν δεχτούμε ότι η πρόθεση σου δεν είναι να υποβαθμίσεις το γεγονός αυτό καταφέρνεις...και κάνεις να νιώθουν άσχημα άτομα που έχουν δεχτεί σεξουαλική επίθεση όπως εγώ που η εμπειρία μου μοιάζει σε κάποια σημεία με της θεματοθέτριας που πιθανόν να νιώθει άσχημα κι η ίδια...μόνο υποστήριξη δεν προσφέρεις εσύ...
    ΑΚΡΙΒΩΣ αυτο.
    για τα υπολοιπα, οποιος εχει ματια, βλεπει.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,374
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ΑΚΡΙΒΩΣ αυτο.
    για τα υπολοιπα, οποιος εχει ματια, βλεπει.
    Μωρέ εγώ μια χαρά βλέπω γι' αυτό κι αντέδρασα μ' αυτό μου το ποστ, η ίδια όμως δεν φαίνεται να βλέπει γιατί αντιδρούμε αρνητικά δυστυχώς...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  14. #29
    Banned
    Join Date
    Dec 2017
    Location
    Πλανήτης Γη
    Posts
    137
    Με ποιο ακριβως τροπο το καταφερνω; με το ότι της ειπα εξαρχής ότι δεχτηκε σεξουαλική επίθεση και της είπα να πάει στην αστυνομία και να μην το αφησει έτσι; Ή πρέπει να συμφωνήσω με τη δική σας άποψη οπωσδήποτε, για να μη σε κανω να νιωσεις ασχημα; Εσύ σκεφτηκες τις κοπέλες που εχουν υποστεί πραγματικό βιασμό ότι τις βλάπτεις ψυχικά εξισώνοντας την καθε σεξουαλική επίθεση με βιασμό; Ή σκεφτεσαι μονο τον εαυτό σου;

    Προσωπικά έκρινα από αυτα που είπε η κοπέλα, όχι απο παρορμητισμό.

    Προσωπικά δε μιλησα για

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by catty View Post
    Σεξουαλική παρενόχληση είναι, απόπειρα βιασμού θα ήταν να σου ειχε επιτεθεί (αγγίξει)...........
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Μωρέ εγώ μια χαρά βλέπω γι' αυτό κι αντέδρασα μ' αυτό μου το ποστ, η ίδια όμως δεν φαίνεται να βλέπει γιατί αντιδρούμε αρνητικά δυστυχώς...
    αλλα λεει η θειά της, αλλα ακουν τα αυτια της.
    ειπε στην κοπελα οτι δεχτηκε παρενοχληση και ΟΧΙ ΕΠΙΘΕΣΗκαι εξακολουθει να λεει την λεξη παρενοχληση μεχρι το προηγουμενο μηνυμα και τωρα λεει οτι την ειπε "σεξουαλικη επιθεση" (αυτο εγινε αφου βαλαν τις φωνες 2-3-13)...
    λες και δεν της επιτεθηκε, λες και δεν την αγγιξε.
    λες και δεν μπορουμε να ανατρεξουμε στο μηνυμα της/του,αλλα θα ακουσουμε τις διαστρεβλωσεις της/του.

    αστην να μην το βλεπει, αρκει που το βλεπουν αλλοι.

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Σεξουαλική παρενόχληση στα 8 μου.
    By Lonely Heart in forum Κακοποίηση
    Replies: 21
    Last Post: 13-11-2015, 23:16
  2. Σεξουαλική παρενόχληση από αδελφό και απωλεια μνήμης
    By egnarts in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 26-03-2015, 21:25
  3. Παρενόχληση στο φόρουμ....
    By Θεοφανία in forum Κακοποίηση
    Replies: 182
    Last Post: 10-07-2011, 22:24
  4. σεξουαλική παρενόχληση ?
    By Renia29 in forum Κακοποίηση
    Replies: 10
    Last Post: 17-09-2010, 23:09
  5. Σεξουαλική παρενόχληση ...τέλος.
    By erwtokritos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 16-09-2006, 22:31

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •